Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (507)Книжкові видання та компакт-диски (197)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=З970.66$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Брусенцев В.О. 
Алгебро-логічні моделі формалізації семантики речень та їх застосування в інформаційних системах штучного інтелекту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / В.О. Брусенцев ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Запропоновано математичний опис частин мови у вигляді формул алгебри кінцевих предикатів і предикатних операцій. Розроблено алгебро-логічну синтаксичну модель на базі словосполучень, а також модель семантики префіксально-суфіксального словотворення. Запропоновано діалогову систему аналізу та синтезу речень, яку впроваджено до навчального процесу. Наведені алгебро-логічні моделі аналізу покладено до основи підсистеми обробки інформації під час проведення морфометричних досліджень на базі префіксально-суфіксальної обробки слів і словосполучень з використанням відношень і значень, які виникають.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.66 +
Шифр НБУВ: РА324432

Рубрики:

      
Категорія:    
2.

Мельнікова Р.В. 
Алгебрологічні моделі морфології та їх застосування в логічних мережах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / Р.В. Мельнікова ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Уперше розроблено методи схемної реалізації (СР) предикатних операцій заміни, перестановки, підстановки й обчислення значень кванторів , який дозволяє підвищити швидкість обробки символьної інформації у логічних мережах (ЛМ) за рахунок паралельних обчислень, метод СР відображень з метою реалізації паралельної потактної роботи ЛМ за рахунок переходу від алгебрологічного запису відображень до його вигляду, придатного для апаратної реалізації. Наведено алгебрологічний метод загальної роботи ЛМ, заснований на послідовному виконанні паралельних обчислень для підвищення продуктивності систем штучного інтелекту. Запропоновано алгебрологічну модель відмінювання повних неприсвійних прикметників російської мови, яка за рахунок додатково введених фонетичних ознак словоформ і зв'язків між ними, дозволяє використовувати її для високошвидкісної обробки звукової інформації у ЛМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з970.66-01 +
Шифр НБУВ: РА342770

Рубрики:

      
3.

Марченко О.О. 
Алгоритми семантичного аналізу природномовних текстів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.01 / О.О. Марченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Розроблено ефективні методи семантичного аналізу та смислової обробки природномовних текстів. На підставі результатів дослідження сучасних методів семантичної обробки текстів сформульовано концептуальний підхід щодо контекстного асоціативно-семантичного аналізу природної мови, для реалізації якого створено нові та модифіковано існуючі методи й алгоритми та розроблено програмне забезпечення. Відзначено, що новий підхід створено способом моделювання природномовного контексту за допомогою аналізу семантично близьких концептів в онтологічних семантичних базах знань з застосуванням алгоритмів пошуку найкоротших шляхів у графі. Доведено, що процес семантичного аналізу стає більш потужним та ефективним і підпорядковує інші рівні лінгвістичної обробки тексту. Створено алгоритми семантичного білінгвістичного аналізу на підставі використання мультилінгвістичної онтології для смислового перекладу природномовних текстів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.66 +
Шифр НБУВ: РА336789

Рубрики:

      
4.

Гладунов 
Апаратно-програмні засоби роздільної локалізації фонем в системах мовної взаємодії людини з ЕОМ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Сергій Анатолійович Гладунов ; Донецький національний технічний ун-т. — Донецьк, 2005. — 21 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.664.1
Шифр НБУВ: РА337387

Рубрики:

      
5.

Єрмоленко Т.В. 
Застосування вейвлет-аналізу для попередньої обробки мовних голосових сигналів в задачах сегментації, класифікації та пофонемного розпізнавання: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / Т.В. Єрмоленко ; Держ. ун-т інформатики і штуч. інтелекту. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Уперше для вейвлет-аналізу фонем як набір знаків використано енергетичні параметри вейвлет-спектра, характерні для досліджених фонем на різних частотних діапазонах, що дозволило підвищити ефективність розпізнавання. Удосконалено методики зниження рівня шумів на базі методів межової вейвлет-обробки, що враховують широку класифікацію звуків мовлення. Запропонований підхід на етапі попередньої обробки дозволяє зменшити помилки за подальшого розпізнавання. Удосконалено методики знаходження з використанням методів вейвлет-аналізу меж вимовлених слів за рахунок застосування фонетичної класифікації, що дає змогу виділяти слова з голосового сигналу за відношення сигнал/шум менше за 20 db і наявності короткочасних високоамплітудних перешкод. Розвинуто засновані на методах частотно-часового аналізу методики сегментації слів, що реалізують виділення міжфонемних переходів незалежно від голосових даних диктора й інтенсивності мовного голосового сигналу (МГС) в результаті врахування динаміки енергетичних характеристик вейвлет-спектра. Розроблено нову інформаційну технологію, що базується на запропонованих методиках і реалізує функції попередньої обробки, сегментації МГС, класифікацію звуків мовлення та розпізнавання фонем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.664.4 +
Шифр НБУВ: РА357161

Рубрики:

      
6.

Шарій Т. В. 
Інформаційна технологія обробки мовних даних на основі нечітких когнітивних моделей: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.13.06 / Т. В. Шарій ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання розв'язання наукової задачі підвищення якості автоматичного розпізнавання слів у мовному сигналі (МС). Проаналізовано проблему побудови автоматичних систем розпізнавання мови. Наведено альтернативну схему обробки МС, що базується на багаторівневому врахуванні акустичної інформації про сигнал. Розроблено й експериментально обгрунтовано метод автоматичної сегментації МС, що враховує, поряд зі швидкістю зміни MFCC-кепстра, ступінь кепстральної гладкості ділянки сигнала. Викладено підхід до зважування мовних сегментів на основі просодичних параметрів сигнала й урахування ваг на етапі постобробки. Описано модель звукового образу фонеми на основі перетворення Карунена - Лоева. Розроблено нечітку когнітивну модель FCAS постобробки МС, що містить сітку елементарних фонетичних процесорів ознакового, фонемного та словесного рівней. Прийнято рішення щодо розпізнаного слова на основі вихідних значень процесорів. Експериментально встановлено, що запропоновані моделі й методи зменшують кількість помилок розпізнавання слів. Розроблено інформаційну технологію та програмний комплекс CogniSPEECH розпізнавання мовних команд і пошуку ключових слів у файлах. Досліджено характеристики системи, доведено доцільність її застосування у програмах голосового набору телефонних номерів, мовного керування роботом і пошуку слів у мовних файлах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.664-01
Шифр НБУВ: РА380851 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Зірнєєва Г.В. 
Інформаційна технологія обробки та аналізу характеристик мовленнєвої інформації: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Г.В. Зірнєєва ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено інформаційну технологію обробки й аналізу характеристик мовленнєвої інформації для побудови систем розпізнавання мовленнєвих сигналів, систем голосового керування. Запропоновано нові методи розпізнавання мовленнєвих сигналів на основі принципу максимуму Понтригіна й на основі локальних екстремумів. Розроблено метод зіставлення реалізацій сигналу змінної довжини, який на відміну від існуючих встановлює відповідність входів нейронної мережі й елементів пред'явленої реалізації. Удосконалено метод побудови аналітичного наближення спектрально-часового зображення мовленнєвого сигналу, який базується на вдосконаленій моделі спектрів мовленнєвих сигналів, ураховує знакозмінність залишків спектра у методі послідовного вилучення складових, а також дійсну й уявну частини спектрально-часового зображення мовленнєвого сигналу. Удосконалено багатокритеріальну ієрархічну модель розпізнавання мовленнєвих сигналів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.664 +
Шифр НБУВ: РА362190

Рубрики:

      
8.

Ковтун В.В. 
Інформаційно-вимірювальна система для автоматичного розпізнавання голосу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / В.В. Ковтун ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2006. — 19 с. — укp.

Удосконалено математичну модель слухової системи людини. Сформульовано новий спосіб представлення індивідуальних ознак для розпізнавання голосу та зменшено імовірність виникнення похибок першого та другого роду у разі його розпізнавання за цими ознаками. Розроблено метод ущільнення мовних сигналів з адаптивним періодом дискретизації, а також метод підвищення інформативності частоти основного тону для розпізнавання голосу, в якому, на відміну від існуючих, як ознаку для розпізнавання використано значення коефіцієнтів вейвлет-перетворення на відрізках мовного сигналу. Запропоновано універсальний метод оцінювання ефективності інформаційно-вимірювальних систем (ІВС) для розпізнавання голосу, який передбачає використання інтегрального функціонально-статистичного критерію. На базі запропонованих моделей і методів сформовано алгоритмічні та програмні засоби, використані у розробленій ІВС для розпізнавання голосу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.664.4 +
Шифр НБУВ: РА341549

Рубрики:

      
9.

Шрестха С.М. 
Кількісні оцінки фоносемантичних характеристик текстів природної мови та їх використання в системах штучного інтелекту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / С.М. Шрестха ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено питання емоційного сприйняття людиною текстуальної інформації (як вихідну природно-мовну одиниці обрано звуко-літеру). Запропоновано методику проведення багаторівневого лінгвістичного експерименту на основі сгенерованих псевдослів, позбавлених змістовного навантаження та максимально наближених за характеристиками до тексту на російській мові. Розроблено алгоритм ітераційного одержання коефіцієнтів місцезнаходження звуко-літери з використанням методу генетичного алгоритму та описано їх вплив на емоційне сприйняття людиною текстуальної інформації. Зазначено, що виведені значення коефіцієнтів суттєво сприяють більш адекватній побудові моделі емоційного оцінювання тексту. Побудовано модель оцінки емоційного сприйняття текстуальної інформації, на якій базується система фоносемантичної експертизи, що дозволяє проводити оцінку емоційного сприйняття текстуальної інформації шляхом зіставлення числового оцінювання з суб'єктивним. Відзначено, що розроблена система оцінки емоційного сприйняття людиною текстуальної інформації дає змогу здійснювати редагування тексту з заданою мотиваційною функцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.66 +
Шифр НБУВ: РА335149

Рубрики:

      
10.

Чирвоний О.С. 
Комп'ютерний лексикон сучасної англійської мови: структурний, семантичний, функціональний аспекти: автореф. дис. ... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.С. Чирвоний ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2010. — 17 с. — укp.

Проаналізовано умови виникнення комп'ютерного лексикону (КЛ) сучасної англійської мови, визначено його основні диференційні особливості, структуру та місце в її системі. Доведено, що КЛ - самостійна гетерогенна система з власною будовою, диференційними ознаками та шляхами поповнення. Виділено "ядерні одиниці" КЛ - первинні та базові, переважно терміни та частково професіоналізми. Розкрито роль і механізм впливу соціальних чинників на взаємодію КЛ з загальнолітературною мовою та іншими професійними мовними підсистемами - військовою, економічною, медичною. Визначено основні напрями лексичної, семантичної і фраземної деривації в КЛ, досліджено формування нових "комп'ютерно маркованих" дериваційних елементів, провідні та другорядні способи словотвору. Описано мовну репрезентацію процесів антропоморфізму (уподібнення комп'ютера до людини) та кіберморфізму (уподібнення людини до комп'ютера), розкрито явище політичної коректності в англомовному КЛ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-34:З970 + З970.66 +
Шифр НБУВ: РА370313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Работягов А.В. 
Метод ідентифікації людини на основі індивідуального мовного коду: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / А.В. Работягов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Вперше розроблено метод ідентифікації людини на основі нової системи інформативних ознак мовних сигналів - індивідуального мовного коду, в якому, на відміну від існуючих методів, для ототожнення мовних об'єктів на вкрай обмеженому за обсягом і спотвореному мовному матеріалі використовуються індивідуальні для кожного об'єкта функції (правила) обробки мовного сигналу, що дозволило повніше відобразити індивідуальні особливості мови людини. Удосконалено модель фоноскопічної ідентифікації людини, яка відрізняється від існуючих моделей введенням етапу класифікації мовних об'єктів і виділенням оптимальних ідентифікаційних ознак для кожного з них, що дало змогу підвищити здатність ознак і вирішальних правил розділяти об'єкти на класи та рівень інтелектуалізації рішення задачі ідентифікації. Запропоновано структурний (геометричний) метод дослідження мовних сигналів, де первинні структурні ознаки елементарних сегментів голосних звуків мови найбільше відбивають закономірні особливості мови людини, що дозволило застосувати опис елементарних площин під кривою сигналу, яка найповніше відповідає механізму обробки сигналу слуховим аналізатором.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.664.4 + Ш111 +
Шифр НБУВ: РА344910

Рубрики:

      
12.

Данюк Ю.В. 
Метод стиску цифрових голосових сигналів на основі адаптивного відбору коефіцієнтів дискретного перетворення Уолша: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Ю.В. Данюк ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано питання використання цифрових голосових сигналів у телекомунікаційних системах та з'ясовано наявність труднощів, пов'язаних з виникнення затримок під час передачі інформації за каналами зв'язку. Одним з шляхів подолання затримок під час передачі затримок є застосування методів стиску. З метою зменшення затримок у разі використання цифрових голосових сигналів у телекомунікаційних системах розроблено метод їх стиску на базі ортогонального перетворення. Досліджено дискретне перетворення Уолша та виявлено нові статистичні властивості коефіцієнтів трансформант. Це дозволяє регулювати якість відновленого сигналу завдяки виключенню коефіцієнтів трансформант. Розвинуто метод стиску коефіцієнтів дискретного перетворення Уолша масивами змінної розрядності, який передбачає використання природного інформаційного обмежувача, що скорочує кількість арифметичних операцій та сприяє зменшенню алфавіту повідомлень. Оцінено складність реалізації та ефективності, запропоновано практичні рекомендації щодо використання розробленого методу стиску цифрових голосів у даних системах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.664 +
Шифр НБУВ: РА358114

Рубрики:

      
13.

Фаді Талал Ахмед Аль-Келані 
Методи і алгоритми опрацювання і компресії мовних сигналів та їх реалізація в комп'ютерних системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Фаді Талал Ахмед Аль-Келані ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 16 с. — укp.

Створено нові методи розпізнавання мовних сигналів на основі пакетних вейвлет алгоритмів. Значну увагу приділено питанню оптимального вибору методів компресії мовних сигналів для задач розпізнавання. Розроблено алгоритм нелінійної часової нормалізації, що враховує явище коартикуляції мови з використанням пакетного вейвлет-аналізу для реалізації нового методу визначення ознак розпізнавання, який вирізняється своєю адаптивністю до визначення характерних особливостей мовних сигналів. Досліджено алгоритми компресії стосовно можливості оптимального вибору та використання їх у задачах розпізнавання мови. Проведено тестування розроблених і реалізованих методів і алгоритмів, на підставі результатів яких показано ефективність їх використання у задачах розпізнавання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.664.4 +
Шифр НБУВ: РА342228

Рубрики:

      
Категорія:    
14.

Козяєв Л.Л. 
Методи формалізації і моделі морфологічних структур та їх застосування в системах штучного інтелекту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / Л.Л. Козяєв ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено методи формалізації відношень за допомогою апарата логічних мереж (ЛМ), зокрема, природно-мовного відношення відмінювання прикметників з їх подальшою реалізацією у вигляді електронних схем паралельної дії. Досліджено методи декомпозиції морфологічних предикатів, просторів і декартової декомпозиції багатомісних предикатів за допомогою унарних предикатів, що є необхідним етапом побудови формальної моделі у вигляді бінарної ЛМ, а також бінаризації алгебричного формульного запису морфологічних структур, який перетворює будь-яку модель, подану системою логічних рівнянь в алгебрі скінченних предикатів, у систему бінарних предикатів, що дозволяє побудувати ЛМ, яка забезпечує більшу швидкість обробки символьної інформації. Обгрунтовано реальні можливості сучасної комп'ютерної й обчислювальної бази, наведено нові вимоги до інформаційних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з970.66-01 +
Шифр НБУВ: РА342766

      
15.

Лещинський В.О. 
Моделі бінарних логічних мереж та їх застосування в штучному інтелекті: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / В.О. Лещинський ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Запропоновано методи формального представлення відношень за допомогою апарата бінарних логічних мереж, зокрема, природно-мовного відношення словозміни регулярних іменників російської мови з їх подальшою програмною та схемною реалізацією. Нові методи побудови логічних мереж застосовано для розробки алгоритмічного забезпечення формування вхідної інформації під час проведення тестування АТС. Показано можливість їх використання для створення програмного забезпечення комплексу моделювання функцій навколишнього середовища для проведення електричних випробувань обладнання АТС, а також для побудови комп'ютерного комплексу для автоматизованого контролю технологічного процесу підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.2 + З970.664 +
Шифр НБУВ: РА347882

Рубрики:

      
16.

Процай Н. Т. 
Моделі і методи аналізу та синтезу логічних мереж на основі алгебри предикатів і предикатних операцій: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / Н. Т. Процай ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено повну кванторну алгебру предикатних операцій і визначено систему загальних її тотожностей. Висвітлено методи композиції та декомпозиції за набором змінних моделей, формалізованих за допомогою алгебри предикатів. Розроблено математичну модель і відповідну логічну обчислювальну мережу відмінювання присвійних прикметників. На основі методу композиції моделей за набором змінних і предикатних моделей відмінювання іменних частин мови виконано синтез математичної моделі відмінювання іменних словосполучень російської мови типу узгодження та відповідної логічної обчислювальної мережі. До методу побудови математичної моделі інформаційної архітектури системи для аналізу функціонування стабільності, який грунтується на логістиці предикатів першого порядку, застосовано алгебру предикатів і предикатних операцій, що дозволило значно спростити процеси формалізації станів інформаційної системи та підготовки первинної інформації до етапу програмної реалізації задачі визначення траєкторій, які приводять систему у небезпечний стан за рахунок зменшення кількості кроків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В123,0 + З813.12 + З970.66
Шифр НБУВ: РА383018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Єгошина Г.А. 
Моделі і методи організації семантичних одиниць при словотворчому синтезі в експертних навчальних системах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / Г.А. Єгошина ; Держ. ун-т інформатики і штуч. інтелекту. — Донецьк, 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності експертної системи навчання словотворенню шляхом скорочення кількості похідних слів в результаті словотовірного синтезу за рахунок формалізації особливостей словотвірної семантики. В результаті аналізу сучасного стану проблеми використання природно-мовних засобів в інтелектуальних навчальних системах визначено необхідність розв'язання задачі обробки значного за обсягом похідних слів в результаті словотвірного синтезу. Для вирішення цього завдання запропоновано використовувати особливості семантики словотвірних формантів у процесі синтезу. Для одержання граматичних характеристик словоформ, які використовуються у процесі словотворення, розвинуто алгоритм розв'язання задачі морфологічного аналізу з метою застосування у процесі роботи морфоаналізатора словотвірної бази знань. Точність розв'язку задачі такого аналізу забезпечується за умов використання розроблених словників і дерев морфем, що становлять словоформу. Розроблено модель і метод організації семантичних одиниць словотворення у вигляді лісу словотвірних дерев. Запропоновано міру семантичної близькості слів, яку було використано як оціночну функцію в розробленому евристичному алгоритмі слвотворення за заданою семантикою. Для дослідження запропонованих алгоритмів морфологічного аналізу та словотвірного синтезу розроблено експертну систему навчання словотворенню російської мови. На підставі результатів проведених досліджень доведено коректність і показано ефективність застосування запропонованих словотвірних моделей російськомовною людиною на 10 - 15 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.66 + Ш141.12-20 +
Шифр НБУВ: РА365282

Рубрики:

      
18.

Шуклін Д.Є. 
Моделі семантичних нейронних мереж та їх застосування в системах штучного інтелекту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / Д.Є. Шуклін ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено модель семантичної нейронної мережі, що дозволяє представляти формальну модель тексту як алгебру з операціями над елементами природної мови, які виконуються нейронами. Запропоновано модель синхронізованого лінійного дерева у вигляді структури зв'язків нейронів семантичної нейронної мережі, яка є скінченним автоматом і забезпечує ідентифікацію лексем, морфологічних і синтаксичних ознак, шо відповідають елементам тексту, а також обробку морфологічної та синтаксичної синонімії та омонімії. Наведено модель лінії часу, що виконує функцію короткочасної пам'яті. Розроблено модель механізму прямого виводу продукції у вигляді структури зв'язків нейронів, яка виконує семантичний аналіз елементів природної мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22 + З970.66 +
Шифр НБУВ: РА323823

Рубрики:

      
19.

Дубова Ю.В. 
Модель оцінки якості каналу передавання голосової інформації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Ю.В. Дубова ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2007. — 19 с. — укp.

Розв'язано задачі моделювання та дослідження передавання голосу цифровими телекомунікаційними системами з метою автоматизації комплексного оцінювання якості каналу передавання голосової інформації. Запропоновано новий підхід до оцінювання якості цього каналу за допомогою автоматичної системи розпізнавання мови, що наближує оцінку якості голосової інформації до природної. Оцінка якості здійснюється шляхом порівняння еталонного набору розпізнаних фраз зі спотвореним набором. Удосконалено метод моделювання фонем у просторі ознак, який відрізняється структурою прихованої марківської моделі фонеми, а також виразом відстані між фонемами у фонемному просторі, що дозволяє підвищити ефективність оцінювання якості каналу та навчання системи розпізнавання мови. Запропоновано нову матричну модель якості голосової інформації, що дозволяє здійснювати кількісне оцінювання якості. Удосконалено метод навчання моделі розпізнавання, що дозволяє підвищити достовірність розпізнавання мови за умов оцінювання якості каналу. На базі запропонованих моделей і методів розроблено методичні, алгоритмічні та програмні засоби для автоматизації комплексного оцінювання якості каналу передавання голосової інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.664.4 +
Шифр НБУВ: РА352197

Рубрики:

      
20.

Стеля І. О. 
Моделювання мовного апарату людини в задачах комп'ютерного синтезу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / І. О. Стеля ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вдосконалено методику розв'язання проблеми синтезу мовної інформації, що дозволяє розв'язати задачу штучного утворення звуків голосу людини, на основі спільного використання фізичних моделей голосового джерела та мовного тракту. Розроблено удосконалений чисельний алгоритм для реалізації двомасової моделі голосових зв'язок Ішізаки - Фланагана, в основу якого покладено комбінацію методу розв'язання системи рівнянь коливання двох мас і методу розв'язання нелінійної системи для змін тиску. Створено програмно-алгоритмічний комплекс для дослідження впливу різних факторів та параметрів моделей у системі "голосове джерело - мовний тракт" на мовотворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш111 + З970.664
Шифр НБУВ: РА371370 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського