Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (84)Книжкові видання та компакт-диски (27)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=З970.644$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Кобилін О.А. 
Методи та моделі адаптивної нормалізації в системах технічного зору: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / О.А. Кобилін ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Створено математичну модель адаптивної нормалізації для систем технічного зору. Розглянуто існуючі методи нормалізації зображень, визначено їх недоліки. З метою підвищення ефективності методів нормалізації зображень обгрунтовано необхідність розробки нових засобів їх подання на базі застосування вейвлет-аналізу, який дозволяє аналізувати зображення та вилучати геометричні ознаки об'єкта. На основі математичної моделі створено метод визначення групи перетворень (перспективи, повороту, косого зсуву, зсуву, масштабування). Запропоновано метод виділення контуру зображення за рахунок використання безперервного вейвлет-перетворення, в якому, на відміну від традиційних методів, обробку проводять не за площами, а послідовно за рядками та стовпцями, що дозволяє визначати контур на слабко контрастних зашумлених зображеннях. Встановлено, що запропоновані критерії забезпечують адекватність визначення груп перетворень, що надає можливість їх застосовувати в реальних системах технічного зору. Результати наукового дослідження використано для побудови нових засобів систем технічного зору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632-01 + З970.644 +
Шифр НБУВ: РА354362

Рубрики:

      
2.

Смелякова А.С. 
Моделі і методи апроксимації границь об'єктів нерегулярного вигляду в системах технічного зору: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / А.С. Смелякова ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено моделі та методи полігональної та еліптичної апроксимації і нормалізації границь об'єктів за обмежень і критеріїв точності (у середньому, за Чебишевим), які відображають типові особливості прикладних задач контурної апроксимації, наявні у системах технічного зору. Для врахування цих вимог узагальнено задачу контурної апроксимації для різних критеріїв точності та двох основних класів ліній (ламаних і еліпсів), поставлену як задачу умовної оптимізації. Для її розв'язання для класу ламаних розроблено моделі та методи полігональної апроксимації у неоднозв'язній області, які передбачають мінімізацію кількості вершин апроксиманта за умов, що допускають або вилучають уведення додаткових вершин. Для другого класу ліній розроблено моделі та методи еліптичного наближення, які забезпечують підвищення адекватності апроксимації та нормалізації на основі сумісного розгляду границі та радіально-орієнтованих елементів об'єкта, що розглядається. Результати теоретичного оцінювання трудомісткості та обчислювального експерименту підтверджують обчислювальну ефективність розроблених методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.644-01 +
Шифр НБУВ: РА360915

Рубрики:

      
3.

Бурцев В.М. 
Моделі та засоби комбінаторно-топологічного перетворення двомірної інформації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / В.М. Бурцев ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон.. — Х., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено та досліджено новий клас математичних і фізичних моделей відображення та перетворення двомірної інформації в системах штучного інтелекту. Розглянуто механізми генерації хаотичних процесів у вигляді множин праобразів вихідної інформації, що мають лічильне число розривів регулярності. Для моделювання хаотичних процесів запропоновано механізми комбінаторно-топологічного перетворення інформації. Розвиток хаотичного процесу в часі розглянуто у вигляді послідовності перехідних процесів, що розвиваються на дискретній фазовій площині. Визначено основні топологічні інваріанти дискретних множин та їх безперервних перетворень. Досліджено процеси взаємодії інтелектуальних систем зі стохастичними впливами. Розглянуто питання забезпечення оптимальності систем за рахунок забезпечення стійкості системи психофізичних станів особи, що приймає рішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.644 +
Шифр НБУВ: РА328836

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського