Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (63)Книжкові видання та компакт-диски (42)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=З970.640$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Суприган О.І. 
Елементи квантових перетворювачів для око-процесорної обробки зображень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / О.І. Суприган ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 2001. — 19 с. — укp.

Запропоновано метод квантових перетворень з виділенням неявно виражених ознак (метод KVP-перетворень), який дозволяє створювати єдину функцію для спрощення процесів розпізнавання зображень і поповнення бази знань. Обробка за цим методом відбувається на базі введених математичних операцій: оператори впливу логіко-часових функцій одна на одну й узагальненого інтергрування, які описують взаємодію між локіго-часовими функціями в наборі. Формальний опис цих операцій базується на використанні різних принципів математики - використовуються класичний математичний аналіз і закони булевої алгебри. Розроблено два варіанти блоку формування ключової функції - електронний та оптоелектронний, кожний з яких має свої конкретні переваги, але застосування будь-якого з них у пристроях око-процесорного типу дозволяє підвищити достовірність розпізнавання зображень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з970.640
Шифр НБУВ: РА317131 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Ентеліс О.М. 
Обчислювальна система для обробки спектрометричної інформації полів гамма-випромінювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / О.М. Ентеліс ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання ефективної апаратної та програмно-алгоритмічної організації процесів розпізнавання гамма-зображень шляхом створення спеціалізованої обчислювальної системи для збору, збереження та обробки спектрометричної інформації в складі технічних засобів візуалізації полів гамма-випромінювання. Розроблено оригінальну структуру даних для представлення таких об'єктів - лінійне зрізане квадродерево з кодовими словами змінної довжини та алгоритм для побудови такого квадродерева. На його базі наведено методику та алгоритми для нормалізації об'єкта та його розпізнавання. Для прискорення підрахунку параметрів нормалізації запропоновано формули підрахунку центральних моментів 3-го порядку. Зазначено, що розпізнавання об'єкта проводиться шляхом ототожнювання його нормалізованого квадродерева з одним із нормалізованих квадродерев, які містяться в бібліотеці еталонів. Розроблено оригінальний алгоритм порівняння невідомого об'єкта та еталона з бібліотеки в термінах лінійного зрізаного квадродерева з кодовими словами змінної довжини. Синтезовано архітектуру обчислювальної системи обробки спектрометричної інформації полів гамма-випромінювання за принципом вертикального конвеєра з процесорними кластерами, зв'язаними системною шиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.640 +
Шифр НБУВ: РА325372

Рубрики:

      
3.

Кормановський С.І. 
Око-процесорна обробка та розпізнавання образної інформації за геометричними ознаками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / С.І. Кормановський ; Терноп. держ. екон. ун-т. — Т., 2006. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено питання розвитку інформаційних технологій, спрямованих на підвищення оперативності обробки образної інформації за геометричними ознаками в автоматизованих інформаційно-розпізнавальних системах око-процесорного типу. Розроблено методику визначення та формування геометричних ознак - центру зв'язності й осі орієнтації для розпізнавання динамічних об'єктів у реальному часі. Запропоновано підхід щодо структурного опису плямоподібних зображень і взаємозв'язаних з ним геометричних параметрів за методом ланцюгового кодування контуру у полярній системі координат. Наведено класифікацію форми плямоподібних зображень. Створено методику й алгоритми обчислення об'єму та площі бічної поверхні тривимірних опуклих фігур і фігур обертання. Розроблено структуру оптоелектронних однорідних обчислювальних середовищ для реалізації методів обробки зображень та визначення геометричних ознак, а також засоби представлення образної інформації, які можуть бути використані для прийому, запам'ятовування, оптичної обробки та передачі візуальної інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632,4 + З970.640 +
Шифр НБУВ: РА343468

Рубрики:

      
4.

Мутасім Якуб Ешхак Абу Шабан 
Оптоелектронні образні нейроподібні мережі око-процесорного типу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Мутасім Якуб Ешхак Абу Шабан ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2007. — 19 с. — укp.

Запропоновано два варіанти апаратної реалізації аналізатора інформації за око-процесорної обробки зображень і сигналів. Досліджено загальні принципи їх фукціонування та проаналізовано оптимальність застосування. Розроблено метод фрактального ущільнення зображень, що дозволяє підвищити швидкодію розпізнавання у теоретично-межовому вимірюванні у 200 разів, а за практично реалізованих варіантів - у декілька разів у порівнянні з класичними методами. Виконано модифікацію алгоритму навчання нейромереж для можливості використання у разі навчання волоконно-образних мереж нейроподібного типу та проведено комп'ютерне моделювання операції виділення контурів об'єктів з попередньою операцією обробки зображень, що дозволяє здійснити сегментацію областей, розпізнавання образів, фільтрацію та виключення перешкод, а також проведено комп'ютерне моделювання операції відновлення зображень і оцінено ефективність роботи алгоритму з використанням програми, реалізованої на мові високого рівня Delphi.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.640 +
Шифр НБУВ: РА350047

Рубрики:

      
Категорія:    
5.

Данилов В.В. 
Основи створення пристроїв вводу, розущільнення й адресації потоків інформації для оптичних обчислювальних засобів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.05 / В.В. Данилов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 34 с. — укp.

Розвинуто наукові засади створення пристроїв підвищеної швидкодії, призначених для перетворення вхідної інформації у вигляді радіосигналів у вторинні просторові зображення, керування їх потоком та просторовою адресацією, елементів розущільнення та комунікації зображень у структурі оптичних обчислювальних засобів. Розглянуто питання побудови структури оптичного обчислювального засобу для використання в спеціальних інформаційно-вимірювальних системах, а також проектування пристроїв - акустооптичних модуляторів, затворів, дефлекторів, елементів ущільнення-розущільнення оптичної інформації та ліній передачі її на базі полікристалічних і монокристалічних світловодів. Розроблено методи та структуру апаратних засобів метрологічної атестації оптичних, акустооптичних та волоконно-оптичних елементів та пристроїв оптичних обчислювальних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з970.640 + з973-043.8 +
Шифр НБУВ: РА325748

Рубрики:

      
6.

Яровий А.А. 
Паралельно-ієрархічні мережі як структурно-функціональний базис розробки оптико-електронної моделі для побудови образного комп'ютера: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / А.А. Яровий ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2004. — 19 с. — укp.

Розроблено математичні та структурно-функціональні моделі паралельно-ієрархічних мереж, удосконалено оптико-електронну модель образного комп'ютера око-процесорного типу на основі принципу динамічної багатофункціональності та паралельно-ієрархічного перетворення. Розроблено завадостійкі алгоритми порівняння зображень, уточнено методи паралельно-ієрархічного перетворення. Удосконалено моделі структурно-функціональної організації паралельно-ієрархічних мереж, які реалізують різноманітні рівні розпаралелювання процесу паралельно-ієрархічного перетворення в структурах образного комп'ютера. Запропоновано варіанти паралельно-ієрархічних мереж як спеціалізованих структурно-функціональних оптико-електронних моделей образного комп'ютера для обробки плямових зображень лазерних пучків у реальному часі з підвищеною точністю вимірювання координат. На підставі експериментальних досліджень здійснено фізичне та комп'ютерне моделювання, а також програмну реалізацію розроблених методів та алгоритмів обробки плямових зображень лазерних пучків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.640 +
Шифр НБУВ: РА331950

Рубрики:

      
7.

Білинський Й.Й. 
Субпікселні методи обробки дискретної вимірювальної інформації в комп'ютерних оптико-електронних системах: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.05 / Й.Й. Білинський ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2009. — 36 с. — укp.

Вирішено проблему субпіксельної локалізації простих елементів зображення об'єкта на основі низькочастотної фільтрації, що дозволило створити новий клас комп'ютерних опто-електронних систем (КОЕС) геометричних параметрів об'єктів. У даних системах реалізовано принципово нові методи виділення та кількісного оцінювання інформативних ознак досліджуваних зображень. Розроблено моделі дискретної асиметричної та квазіасиметричної межі краю об'єкта, методи знаходження субпіксельної координати краю та виділення контуру на основі гауссової низькочастотної фільтрації. Запропоновано метод автоматичного визначення межі бінаризації, який базується на використанні спеціальної гістограми щільності ймовірності розподілу інтенсивності спільних точок контурних зображень. Розроблено метод субпіксельного визначення координати максимуму розподілу інтенсивності світлової плями на підставі знаходження нахилу функції розподілу в околі пікселя з максимальною ітенсивністю. Проведено комп'ютерне моделювання й експериментальне дослідження нових методів. Запропоновано апаратну реалізацію на ПЛІС паралельно-конвейєрної обробки даних методу виділення контуру з метою підвищення швидкодії попередньої обробки. Розроблено та впроваджено у практику експериментальні макети КОЕС геометричних параметрів об'єктів. Побудовано КОЕС вимірювання поверхневого натягу рідин, КОЕС параметрів стопи людини та постави тіла. Удосконалено промислові рефрактометри й експериментально визначено їх основні метрологічні характеристики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.640-015 +
Шифр НБУВ: РА363221

Рубрики:

      
Категорія:    
8.

Суприган В.А. 
Схемотехнічні засоби побудови оптоелектронних інтегральних схем обробки зображень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / В.А. Суприган ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено та досліджено оптоелектронні інтегральні схеми для попереднього оброблення зображень. Наведено аналіз оптичних та оптоелектронних методів оброблення зображень, аналіз сучасних технологій виготовлення оптоелектронних інтегральних схем та аналіз елементної бази. Одержано нові математичні моделі побудови розподілу поля діаграми направленості масиву світловипромінювачів оптоелектронної інтегральної схеми, що описують процес паралельного передавання даних у когерентних і некогерентних волоконно-оптичних лініях зв'язку. Вперше отримано математичні моделі побудови оптоелектронних інтегральних схем оброблення зображень, які дають змогу визначити рівні оптичних сигналів під час паралельного передавання зображень. Розроблено та досліджено прилад паралельного передавання зображень для цифрового оптоелектронного процесу позрізового оброблення зображень і процесора попарного сортування даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з970.640 + з844.15
Шифр НБУВ: РА312230 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського