Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (783)Реферативна база даних (3452)Книжкові видання та компакт-диски (2324)Журнали та продовжувані видання (558)
Пошуковий запит: (<.>U=З970.31$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 109
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іванов І.Ю. 
Дослідження методів захисту інформації в динамічних рівноправних групових середовищах: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.03 / І.Ю. Іванов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Побудовано прототип програмної системи, основною задачею якої є забезпечення захисту інформації, що зберігається та передається за умов динамічних рівноправних групових середовищ. Формалізовано представлення довірчих зв'язків у групових середовищах. Розроблено груповий тип інфраструктури цифрових підписів, адаптовано схему порогового підпису Лі-Ченга для використання за умов інфраструктур такого типу. Запропоновано модифікації алгоритмів створення цифрового підпису та перевірки пари великих чисел на простоту відповідно до схеми RSA, що надають можливість перенесення складних операцій обчислення на обслуговуючий пристрій без розкриття таємних параметрів закритого ключа. Запропоновано набір алгоритмів делегування процедури узгодження ключа у неоднорідних і великих за розміром середовищах з використанням структури даних "дерево внесків". Запропоновано метод прогнозування продуктивності розподілених криптографічних алгоритмів у динамічних середовищах на підставі моделювання їх роботи системами масового обслуговування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.8 + З970.40 +
Шифр НБУВ: РА368965

Рубрики:

      
2.

Ігнатенко Є. Г. 
Підвищення ефективності функціонування вузлів телекомунікаційних мереж із кластерною архітектурою: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / Є. Г. Ігнатенко ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 24 с.: рис. — укp.

Запропоновано динамічний алгоритм управління вхідним потоком для підвищення ефективності функціонування високонавантажених вузлів телекомунікаційних мереж (ТКМ) з кластерною архітектурою. Розроблено математичні моделі вузла кластерної мережі, надходження й обробки інформаційних запитів у даній мережі, які враховують особливості кластерної обробки та класу запиту. Вдосконалено методику короткострокового прогнозування поведінки інформаційного потоку в ТКМ з кластерною архітектурою, що дозволяє підвищити адаптивність моделі до флуктуацій трафіка та підвищити точність прогнозу. Запропоновано адаптивний алгоритм моніторингу стану вузлів ТКМ з кластерною архітектурою, який враховує флуктуації вихідного потоку. Розроблено динамічний алгоритм управління вхідним потоком в ТКМ з кластерною архітектурою з урахуванням прогнозованої поведінки інформаційного потоку й адаптивного моніторингу стану вузлів мережі. Зазначено, що цей алгоритм забезпечує підвищення ефективності функціонування вузлів за умов високої інтенсивності мережевого навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.5
Шифр НБУВ: РА384604 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Іяд (М.М.) А. Шахрурі 
Методи та засоби підвищення ефективності ідентифікації абонентів багатокористувацьких систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Іяд (М.М.) А. Шахрурі ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності ідентифікації абонентів багатокористувацьких систем за рахунок зниження ризику несанкціонованого доступу до її ресурсів і підвищення продуктивності ідентифікації. Проаналізовано фактори, що впливають на ефективність ідетифікації віддалених користувачів інтегрованих систем. Увагу приділено ідентифікації віддалених користувачів інтегрованих систем, підвищенню продуктивності ідентифікації. Відзначено, що найефективніші схеми ідентифікації мають за основу концепцію нульових знань. Такі схеми використовують функціональні перетворення, основані на операціях модулярної арифметики, які реалізуються повільно. Для схем ідентифікації, що базуються на концепції нульових знань, запропоновано нову технологію, яка передбачає використання спеціальних булевих функціональних перетворень. Доведено, що використання запропонованої технології дозволяє прискорити ідентифікацію на 2 - 3 порядки. Розроблено нову дворівневу організацію віддалених користувачів, яка використовує один цикл передачі між користувачем і системою. Запропонована схема не використовує списку паролів зареєстрованих користувачів і операцій пошуку та, відповідно, не накладає обмежень на кількість абонентів. Об'єм інформації, що використовується у запропонованій схемі, суттєво менший у порівнянні з відомими схемами. Запропоновано підхід для підвищення ефективності ідентифікації, який має за основу використання хеш-пам'яті та передбачає врахування багаторівневого характеру організації пам'яті сучасних комп'ютерних систем. Розроблено імовірнісну модель хеш-пошуку у квазіпостійних масивах ключів, що зберігаються у дворівневій пам'яті. На основі цієї моделі запропоновано ефективну організацію хеш-доступу до ідентифікаційної інформації абонентів. Показано, що запропонована організація хеш-пошуку потребує не більше одного звернення до пам'яті нижнього рівня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40-016 + З970.31-016.8 +
Шифр НБУВ: РА360901

Рубрики:

      
4.

Абу Занунех І.М.Халіль 
Розробка моделей і алгоритмів діагностування при проектуванні локальних обчислювальних мереж: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / Абу Занунех І.М.Халіль ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено моделі й алгоритми діагностування ЛОМ на основі послідовного застосування методологій безумовного і зондового пошуку дефектів для зменшення часових і матеріальних витрат відновлення працездатності ЛОМ. Для досягнення мети розв'язано задачі: розробки моделей ЛОМ на основі використання булевої алгебри, що забезпечує можливість генерації тестів діагностування несправностей; розробки алгоритмів безумовного діагностування ЛОМ різних топологій з використанням результатів моделювання несправностей і структури мережі з метою мінімізації області підозрюваних дефектів; розробки алгоритмів зондового пошуку дефектів у ЛОМ на основі використання топологічної структури мережі з метою мінімізації числа зондувань під час встановлення діагнозу; розробки програмного додатка, який реалізує побудову алгоритмів безумовного і зондового діагностування ЛОМ з метою мінімізації часових і матеріальних витрат пошуку дефектів і відновлення працездатності мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.311-07
Шифр НБУВ: РА314390 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Абу Сархан Захі А. М. 
Моделі та інструментальні засоби реінжинірінгу корпоративних інформаційних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Абу Сархан Захі А. М. ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон.. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено математичні моделі реінжинірінгу корпоративних інформаційних систем (КІС) на різних його етапах: визначення виду забезпечення КІС, який підлягає безпосередньому реінжинірінгу, варіанта реінжинірінгу окремого виду забезпечення КІС, станів інших видів забезпечень КІС та варіантів їх реінжинірінгу, інтеграції варіантів реінжинірінгу видів забезпеченнь КІС у єдину забезпечуючу частину КІС. Запропоновані моделі дозволяють використовувати під час проектування типові формалізовані описи видів забезпечень КІС із застосуванням єдиного математичного апарату загальної теорії систем. Встановлено, що використання нової технології сталого реінжинірінгу дозволяє автоматизувати модернізацію КІС на якісно новому рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.314.5 +
Шифр НБУВ: РА328778

Рубрики:

      
6.

Алі Тауфік Окла Аль-Хавальді 
Методи та засоби підвищення ефективності застосування контрольних сум, ехоплексу та циклічних кодів для виявлення помилок передачі даних в комп'ютерних системах і мережах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Алі Тауфік Окла Аль-Хавальді ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено метод диференційного кодування компонент контрольної суми, який забезпечує значне підвищення надійності виявлення багатократних помилок передачі даних у лініях і шинах, що відповідають моделі двійкового симетричного каналу. Розроблено метод кодування компонент контрольної суми, який забезпечує гарантоване виявлення усіх двократних помилок і помилок непарної кратності. Здійснено модифікацію методу ехоплексу, яка забезпечує гарантоване виявлення усіх однократних помилок передачі коду, а також виключення можливості помилкового виявлення помилки у лініях і шинах, що відповідають моделі двійкового симетричного каналу. Розроблено новий підхід щодо кодування контрольних кодів ехоплексу, який дозволяє виявити всі однократні помилки передачі сигналів у каналах комп'ютерних мереж з амплітудно-фазовою модуляцією. Обгрунтовано структуру програмно-апаратних засобів високопродуктивної реалізації операцій контролю помилок з використанням циклічних надлишкових кодів. Розроблено структури апаратних засобів паралельного обчислення запропонованих модифікацій контрольних сум.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-013.3 +
Шифр НБУВ: РА346261

Рубрики:

      
7.

Алішов Н.І. 
Теорія, технології й засоби системної взаємодії ресурсів в інтелектуальних системах і мережах комп'ютерів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.13 / Н.І. Алішов ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2007. — 34 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.26 + З970.31 +
Шифр НБУВ: РА351039

Рубрики:

      
8.

Аль Раваджба Мохаммад Ратеб 
Моделі, алгоритми та технології менеджменту конфігурації комп'ютерної мережі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Аль Раваджба Мохаммад Ратеб ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки нових інформаційних технологій, використовуваних у спеціальних автоматичних системах, названих системами мережного менеджменту. Досліджено опис процесу менеджменту конфігурації комп'ютерної мережі у вигляді функціональних схем, що дозволяють провести декомпозицію складних задач на окремі етапи (конфігурацію потужності, зв'язків та компонентів). Розроблено моделі й алгоритми моніторингу стану мережі та її компонентів на основі статистичних моделей. Розроблено алгоритми пошуку елементів типу "вузьке місце" та алгоритми активної зміни стану функціонування робочої станції. Запропоновано комплексну методику конфігурації комп'ютерної мережі, описано технології реалізації методики з використанням протоколів SNMP.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.5,022
Шифр НБУВ: РА309503 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Аль-Рабабах Мохаммад А.А. 
Метод і засоби підтримки мобільності в об'єднаних комп'ютерних мережах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Аль-Рабабах Мохаммад А.А. ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 16 с. — укp.

На підставі аналізу існуючих способів і засобів керування мобільністю в комп'ютерних мережах запропоновано новий метод керування мережевим з'єднанням на базі протоколу IPv6, який у порівнянні з відомими способами дозволяє підвищити ефективність функціонування об'єднаної мережі за рахунок скорочення часу реконфігурації віртуального з'єднання у процесі переміщення мобільного вузла. Обгрунтовано спосіб керування місцем розташування, який за рахунок використання мобільних домашніх агентів дозволяє скоротити затримку передачі інформації в мережі. Запропоновано метод організації віртуального з'єднання, що дозволяє скоротити часову складність його реконфігурації за рахунок розширення можливостей комутаторів макрорівня. Розроблено новий спосіб визначення оптимальної кількості домашніх агентів і засобів їх взаємодії, що забезпечують безрозривну реконфігурацію віртуальних з'єднань під час переміщення MN у межах локальної мобільної мережі. Зазначено, що використання одержаних результатів наукового дослідження сприяє підвищенню ефективності функціонування об'єднаних комп'ютерних мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.5 +
Шифр НБУВ: РА336986

Рубрики:

      
10.

Амер Тахсин Саламех Абу-Джассар 
Моделі та методи аналізу сервіс-орієнтованих інформаційно-обчислювальних систем: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / Амер Тахсин Саламех Абу-Джассар ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 16 с. — укp.

Вдосконалено апарат Е-мереж, як засіб імітаційного моделювання сервіс-орієнтованих інформаційно-обчислювальних мереж. Введено додаткові типи переходів і позицій, необхідних для створення моделей розподілених сервіс-орієнтованих інформаційно-обчислювальних систем. Одержало подальший розвиток апарат йсовірносно-часових графів (ЙЧГ) як засіб аналітичного моделювання протоколів інформаційного обміну з врахуванням їх особливостей. Розроблено метод аналізу ЙЧГ, що спрощує процедуру одержання необхідних для оцінювання ймовірносно часових характеристик математичних моделей. Розглянуто розвиток метод моделювання розподілених сервіс-орієнтованих інформаційно-обчислювальних систем, який базується на комплексному використанні Е-мереж, ЙЧГ і похідних функцій, що дозволяє підвищити повноту та розширює коло процесів у розподілених сервіс-орієнтованих інформаційно-обчислювальних системах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.315-01
Шифр НБУВ: РА381161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Асад Махмуд Асад Аль Насер 
Організація процесів передачі інформації в мобільних комп'ютерних мережах з реконфігурацією топології: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Асад Махмуд Асад Аль Насер ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 16 с. — укp.

Запропоновано підхід до синтезу інфраструктури мобільної комп'ютерної мережі, яка враховує реконфігурацію топології, що передовсім стосується міграції абонентських систем під час передачі інформації. Наведено спосіб формування стійкого підграфа доставки повідомлень, що забезпечує підвищення ефективності процедури маршрутизації в мобільних мережах з недостатньою стійкістю віртуальних з'єднань. Розроблено алгоритм маршрутизації, який, у порівнянні з відомими алгоритмами, дає змогу підвищити ефективність функціонування мобільних комп'ютерних мереж за рахунок скорочення обсягу керуючої інформації та часу ремаршрутизації. З використанням принципу самоподібності інформаційних потоків у комп'ютерних мережах розроблено алгоритм керування потоками даних, що дає змогу забезпечити необхідний рівень сервісу (QoS) у мобільних мережах з реконфігурацією топології. Запропоновано структуру маршрутизатора й адаптивний алгоритм його функціонування, який формує маршрут передачі інформації залежно від інтенсивності реконфігурації мережі та завантаження її вузлів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.5 +
Шифр НБУВ: РА327397

Рубрики:

      
12.

Ахмад Алі Аввад Аль-Зубі 
Способи та засоби підвищення продуктивності локальних мереж, орієнтованих на мультимедійні додатки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Ахмад Алі Аввад Аль-Зубі ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці способів та засобів управління доступом до середовища передачі, що дозволяють підвищити продуктивність локальних комп'ютерних мереж при передачі мультимедійних даних. Проведено аналіз відомих способів та засобів управління доступом до середовища передачі високошвидкісних локальних мереж, орієнтованих на передачу інформації різноманітного типу, в першу чергу мультимедійних даних. Розглянуто математичну модель оцінки часових параметрів мережі FDDI-II, що дозволяє в порівнянні з відомими аналітичними моделями більш повно врахувати особливості даного стандарту. Запропоновано нову процедуру реалізації протоколу FDDI-II, засновану на механізмі раннього звільнення маркера. На основі аналізу відомих методів доступу запропоновано і обгрунтовано комбінований метод доступу в мережі з шинною топологією, що дозволяє підвищити рівень сервісу передачі мультимедійних даних без зниження трафіка даних. Запропоновано новий спосіб оцінки точних значень нижньої та верхньої меж затримки пакетів в мережах з древовидною топологією і випадковим методом доступу з виявленням зіткнення при широкому діапазоні інтенсивностей надходження заявок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.311 + З970.68

Рубрики:

      
13.

Ахмад Махсин Хайлан 
Потокові моделі та дворівневі методи управління трафіком в IP/MPLS-мережах з підтримкою технології Traffic Engineering: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / Ахмад Махсин Хайлан ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Вдосконалено засоби управління трафіком в IP/MPLS-мережах за умов реалізації багатоспрямованих стратегій маршрутизації від джерела шляхом розробки відповідних математичних моделей і методів для підвищення продуктивності та масштабованості телекомунікаційних мереж у цілому. Запропоновано потокові моделі та дворівневі методи ієрархічно-координаційного управління трафіком у такій мережі за підтримки технології Traffic Engineering, Traffic Engineering DiffServ та IP/IntServ. Забезпечено узгоджений розрахунок маршрутних змінних і змінних, що відповідають за розподіл і резервування пропускної здатності трактів передачі в інтересах трафіка користувача того чи іншого класу обслуговування. Використано координаційні принципи - принцип цільової координації та принцип прогнозування взаємодії за оптимізації процесу багаторівневого управління трафіком в мережі. Запропоновані рішення можуть бути покладені в основу перспективних протоколів маршрутизації, алгоритмів пріоритезації, розподілу та резервування пропускної здатності трактів передачі в IP/MPLS-мережах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.5
Шифр НБУВ: РА384579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Ахмед А.М.Шарадка 
Метод оптимізації розподілення потоків в комп'ютерних мережах з технологією MPLS: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Ахмед А.М.Шарадка ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено та досліджено методи й алгоритми оптимального розподілення потоків різних класів сервісу, а також вибору пропускних спроможностей каналів зв'язку в мережах з технологією MPLS. Сформульовано задачу розподілення потоків різних класів в мережах MPLS за умов забезпечення заданих значень показників якості QoS - середньої затримки та частки втрачених пакетів і розроблено її математичну модель. Запропоновано метод оптимального розподілення потоків в комп'ютерних мережах MPLS, який, на відміну від відомих, дозволяє вибрати маршрути передачі та знайти оптимальний розподіл потоків різних класів сервісу за обмежень на середню затримку пакетів у мережі. Сформульовано узагальнену задачу оптимального розподілення потоків різних класів сервісу за обмежень на показники якості - середню затримку та частку втрачених пакетів та створено алгоритм її розв'язання. Розроблено модель і метод вирішення комбінованої задачі вибору пропускних спроможностей і розподілення потоків, які дозволяють одночасно вибирати пропускні спроможності каналів зв'язку та знайти розподілення потоків різних класів у мережах з технологією MPLS. Проведено експериментальні дослідження запропонованих методів і алгоритмів, здійснено їх порівняння з відомими методами. На базі нових методів і алгоритмів розроблено програмний комплекс для підвищення ефективності використання комунікаційних ресурсів мереж з технологією MPLS.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.5 +
Шифр НБУВ: РА351086

Рубрики:

      
15.

Ашраф Абдель-Карім Хілал Абу-Аін 
Синтез структури глобальних комп'ютерних мереж з технологією MPLS: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Ашраф Абдель-Карім Хілал Абу-Аін ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено й апробовано методи й алгоритми структурного синтезу мереж з перспективною технологією MPLS. Сформульовано нову задачу структурного синтезу мереж з технологією MPLS за критерієм вартості за обмежень на встановлені показники якості обслуговування - середню затримку та частку втрачених пакетів. Показано, що новий метод синтезу структури глобальних комп'ютерних мереж з технологією MPLS дозволяє оптимізувати структуру мережі за критерієм вартості за обмежень на встановлені значення показників якості (QoS) для різних класів сервісу. У даному методі використано ідеї генетичного методу оптимізації. Запропоновано метод структурного синтезу для визначення оптимальної структури мережі та розміщення маршрутизаторів MPLS за критерієм вартості за встановлених показників якості QoS. Розроблено алгоритм структурного синтезу мереж з технологією MPLS, який дає можливість оптимізувати структуру мережі на заданому остові (backbone). Здійснено реалізацію запропонованих алгоритмів у складі програмного комплексу, експериментально встановлено їх ефективність. Проведено порівняльний аналіз нових методів синтезу структурних глобальних комп'ютерних мереж з технологією MPLS.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312-01 + З970.312-01
Шифр НБУВ: РА351085

Рубрики:

      
16.

Білощицький А.О. 
Методи та моделі комплексного інформаційно-освітнього середовища в умовах розвитку вищого навчального закладу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / А.О. Білощицький ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі проведеного аналізу існуючих підходів до інформаційних технологій (ІТ) у навчальному процесі та діяльності ВНЗ за умов необхідності впровадження кредитно-модульної системи визначено напрямки ІТ у ВНЗ та масштаби їх впровадження. Запропоновано принципи створення комплексного інформаційно-освітнього середовища ВНЗ. Запропоновано схему створення об'єктів інформаційно-освітнього середовища системи управління навчальним процесом, де джерелами створення об'єктів комплексного інформаційно-освітнього середовища (КІОС) є множина інших об'єктів і суб'єктів ВНЗ. Розроблено абстрактну модель КІОС ВНЗ. Розроблено концептуальну та логічну структуру розподілених баз даних навчального закладу з широким використанням метаописів. На підставі результатів дослідження сучасних методів контролю знань і тестування запропоновано абстрактну модель підсистеми комп'ютерного тестування. У системі тестування реалізовано принципи "жорсткої" та "м'якої" оцінки. Наведено концептуальну модель програмних засобів, що має багаторівневу розподілену архітектуру та орієнтована на розвиток ВНЗ. На підставі запропонованих моделей і методів з використанням необхідних програмно-технічних засобів розроблено систему "Навігатор - Освіта".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.253 + З970.314.5 +
Шифр НБУВ: РА352321

Рубрики:

      
17.

Біштаві Т. Ю. 
Обчислювальні методи ідентифікації моделей в задачах прогнозування телетрафіку: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / Т. Ю. Біштаві ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 17 с. — укp.

Для ідентифікації моделей характеристик телетрафіку розроблено та реалізовано проект прототипу автоматизованої системи ідентифікації на основі продукційної експертної системи. Розроблено моделі часових рядів обсягу об'єднаного телетрафіку з урахуванням його особливостей. Розроблено мову специфікації задач аналізу та прогнозування часових рядів в межах інтелектуальної системи прогнозування. На базі розроблених моделей і методів автоматизовано процес ідентифікації моделі у ході прогнозування телетрафіку, що дозволило виключити людину з процесу моделювання за задовільного рівня прогнозу, знизити час моделювання характеристик телетрафіку, забезпечити вирішення завдання ідентифікації в реальному масштабі часу та рекомендувати результати дослідження для використання в системах управління процесами передачі даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-013.3
Шифр НБУВ: РА382585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Бабіч Г.В. 
Методи пошуку несправностей в локальних обчислювальних мережах та їх сегментах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Г.В. Бабіч ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Одержано метод відокремлення несправностей прикладного програмного забезпечення від мережних несправностей з застосуванням додаткових часових параметрів, що дозволяє скоротити часові витрати на пошук несправності. Удосконалено методи пошуку явних і прихованих мережних несправностей, що дозволяє підвищити ефективність процедури постановки діагнозу, а також знизити трудомісткість їх пошуку. Удосконалено структурний метод пошуку явних адресованих несправностей, який передбачає сполучення структур даних умовного методу пошуку дефектів у цифрових пристроях та безумовного методу аналізу багатозначних таблиць несправностей, що дає змогу скоротити область підозрюваних несправностей. Розвинуто метод визначення області підозрюваних несправностей прихованого типу з урахуванням різної природи явних і прихованих несправностей на базі застосування матриці елементарних перевірок і процедури кодування реакцій, що дозволяє зменшити розмір таблиці експериментальних даних і скоротити часові витрати на пошук прихованих несправностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.311-08 +
Шифр НБУВ: РА351565

Рубрики:

      
19.

Березко О. Л. 
Методи та засоби персоніфікації інформаційного наповнення у глобальній системі World Wide Web: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.03 / О. Л. Березко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено методи та засоби персоніфікації інформаційного наповнення у глобальній системі World Wide Web. Побудовано спеціальні персоніфікаційні моделі структури й історії інформаційного наповнення у WWW. Запропоновано систему формальних показників веб-сайтів, веб-сторінок і дописів. Розроблено метод активної реферальної персоніфікації з використанням суспільних акцій у WWW, що дозволяє ефективно створювати персоніфікаційні зв'язки, метод пасивної віддаленої персоніфікації з застосуванням спеціалізованого веб-каталогу та метод змішаної віддаленої персоніфікації з використанням wiki-спільнот, за допомогою яких можна описувати веб-особистості й їх елементи. Розроблено комплекс програмних засобів персоніфікації інформаційного наповнення, який дозволяє залучати глобальну веб-спільноту до процесу персоніфікації та підвищує її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312.1
Шифр НБУВ: РА382224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Беркман Л.Н. 
Методи і засоби підвищення показників якості систем управління телекомунікаційними мережами: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.02 / Л.Н. Беркман ; Укр. держ. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2001. — 37 с. — укp.

Запропоновано методи оптимального проектування систем управління на основі багатокритеріальної оптимізації з застосуванням векторного синтезу. Зроблено вибір основних критеріїв, які найбільше впливають на якість системи управління телекомунікаційними мережами України, таких як: кількість управляючої інформації, що забезпечує необхідну точність параметрів мережі, яко керують; вірогідність управляючої інформації; час затримки тощо. Вищенаведені критерії є суперечливими. Запропоновано метод об'єднання суперечливих критеріїв та одержання відповідного результуючого узагальненого критерію. Розроблено методи визначення мінімальної кількості інформації, які забезпечують системі властивість адаптивності до плинно спрогнозованих збурень, а також інваріантність до випадкових факторів. Наведено методи побудови ефективного цифрового каналу для передачі управляючої інформації на базі багатопозиційних багаточастотних сигналів з ортогональним розподілом каналів, що реалізує оптимальний прийом за критерієм максимуму апостеріорної ймовірності. Втіено методи розрахунку затримки управляючої інформації, що дозволяють мінімізувати затримку при заданій інтенсивності команд управління, структури системи управління та за прийнятною вартістю. Отримані результати дозволяють реалізувати оптимальний синтез системи управління телекомунікаційними мережами України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З968.86 + З970.31
Шифр НБУВ: РА314376 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського