Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (112)Книжкові видання та компакт-диски (87)
Пошуковий запит: (<.>U=З968$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Мещеряков В.І. 
Автоматизована система перетворення інформаційних потоків для управління високоенергетичними процесами: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / В.І. Мещеряков ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2004. — 35 с.: рис. — укp.

Установлено, що керуюча інформаційна система з пропускною здатністю, меншою за потік вхідної інформації, може забезпечити управління об'єктом. Розроблено метод стискування зображень у реальному часі процесу управління, який полягає у розпізнаванні інформативних ознак попередньо спрощеного зображення і наступній обробці інформативних зон та метод обробки зображень - сегментації зображення на скінченну кількість класів і подальше оперування з ознаками (маркерами) класу, які містять інформацію про об'єкт, що зберігається у базі знань. Обгрунтовано, що пропускна здатність каналу претворення не може бути меншою за різницю ємності перетвореного зображення та ємності бази знань. Наведено швидкодійні алгоритми обробки інформаційних масивів, які передбачають розпаралелювання обчислень зворотних матриць та дають змогу визначити контури зображень. Розвинуто алгоритми стискування зображень у системах діагностики зі складним фоном, який полягає в обробці тільки змінних інформаційних фрагментів. Запропоновано інструментальні засоби обробки первинної інформації матричних приймачів випромінювання, який передбачає управління діагональним переміщенням матриці на половину кроку розташування чуттєвих елементів синхронно до частоти зміни напівкадрів з інтерполяційним формуванням проміжних даних. Розвинуто методи ізотропної обробки первинних зображень для підвищення надійності та вірогідності визначення інформаційних ознак шляхом підвищення симетричності спектральної характеристики завдяки діагональному розміщенню чуттєвих елементів у фокальній площині. Запропоновано методи моделювання хвильового фронту інтенсивного випромінювання з інтерполяцією за формулою Пуассона та використанням експериментальних значень інформаційних ознак, які одержуються від системи, та нахилу хвильового фронту на зрізі апертури коректора. Проведено моделювання специфічних крайових ефектів у разі проходження інтенсивних лазерних потоків крізь діафрагми, що відрізняється від відомого представленням джерела випромінювання експонентною функцією Гріна. Розвинуто моделювання корекції амплітудних спотворень профілю пучка випромінювання, що передбачає врахування фазових спотворень хвильового фронту випромінювача. Розроблено модель взаємодії інтенсивного лазерного випромінювання з прийомним електродом, яка враховує неоднорідності поверхневого шару електроду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З968.83-015 +
Шифр НБУВ: РА331315

Рубрики:

      
2.

Лєві 
Ієрархічна декомпозиція в задачах оперативного управління інженерними мережними системами: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.07 / Леонід Ісаакович Лєві ; Київський національний ун-т будівництва і архітектури. — К., 2000. — 33 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З968.85,022
Шифр НБУВ: РА309488

Рубрики:

      
3.

Павлова С.В. 
Інтегроване розподільне керування нелінійною динамічною системою: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.03 / С.В. Павлова ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2008. — 44 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З968.85 +
Шифр НБУВ: РА360383

Рубрики:

      
4.

Корніловська Н.В. 
Інформатизація процесів удосконалення телекомунікаційних каналів автоматизованих систем переробки інформації й управління: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Н.В. Корніловська ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено інформаційну технологію вдосконалення телекомунікаційних каналів автоматизованих систем переробки інформації й управління, що реалізує метод комплексного вдосконалення параметрів і характеристик каналів телеуправління-телесигналізації (ТУ-ТС) систем телемеханіки. Розвинуто та адаптовано до особливостей вдосконалення телекомунікаційних каналів інформаційно-структурний метод, запропоновано методологію підтримки прийняття рішень під час вдосконалення телекомунікаційних каналів та розглянуто можливості створення СППР з використанням інформаційно-структурного підходу. Створено моделі підтримки прийняття рішень під час проектування окремих елементів і комплексного вдосконалення телекомунікаційних каналів та здійснено втілення їх у підсистему моделювання каналів та у відповідні програмні продукти. Розроблено та доповнено елементи прикладної теорії, запропоновано інформаційну технологію та проблемно-орієнтований інструментарій розв'язання задач створення СППР у вигляді моделей, алгоритмів і програм, що дозволило вперше обгрунтувати метод комплексного вдосконалення телекомунікаційних каналів за рахунок використання шумових кодованих сигналів та створити нову різновидність активних смугових фільтрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З968.8-012 +
Шифр НБУВ: РА328849

Рубрики:

      
5.

Набатова 
Математичне моделювання та чисельний аналіз процесів транспорту та розподілення неперервних математичних потоків у технічних системах: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Світлана Миколаївна Набатова ; Харківський національний ун-т радіоелектроніки. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З968.7-01
Шифр НБУВ: РА365764

Рубрики:

      
6.

Беркман Л.Н. 
Методи і засоби підвищення показників якості систем управління телекомунікаційними мережами: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.02 / Л.Н. Беркман ; Укр. держ. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2001. — 37 с. — укp.

Запропоновано методи оптимального проектування систем управління на основі багатокритеріальної оптимізації з застосуванням векторного синтезу. Зроблено вибір основних критеріїв, які найбільше впливають на якість системи управління телекомунікаційними мережами України, таких як: кількість управляючої інформації, що забезпечує необхідну точність параметрів мережі, яко керують; вірогідність управляючої інформації; час затримки тощо. Вищенаведені критерії є суперечливими. Запропоновано метод об'єднання суперечливих критеріїв та одержання відповідного результуючого узагальненого критерію. Розроблено методи визначення мінімальної кількості інформації, які забезпечують системі властивість адаптивності до плинно спрогнозованих збурень, а також інваріантність до випадкових факторів. Наведено методи побудови ефективного цифрового каналу для передачі управляючої інформації на базі багатопозиційних багаточастотних сигналів з ортогональним розподілом каналів, що реалізує оптимальний прийом за критерієм максимуму апостеріорної ймовірності. Втіено методи розрахунку затримки управляючої інформації, що дозволяють мінімізувати затримку при заданій інтенсивності команд управління, структури системи управління та за прийнятною вартістю. Отримані результати дозволяють реалізувати оптимальний синтез системи управління телекомунікаційними мережами України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З968.86 + З970.31
Шифр НБУВ: РА314376 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Коряшкіна Л.С. 
Методи оптимального розбиття множин у керуванні розподіленими системами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.01 / Л.С. Коряшкіна ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 18 с. — укp.

Розроблено й обгрунтовано алгоритми розв'язування задач оптимального керування системами з розподіленими параметрами, в яких область допустимих керувань визначається розбиттям деякої множини на скінченну кількість підмножин з пустим перетином. Запропоновано підхід до розв'язування даних задач, який базується на зведенні їх за допомогою апарата функцій Гріна або спряжених рівнянь до неперервних задач оптимального розбиття множин і їх подальшого використання. Розв'язок задачі керування з лінійним критерієм якості знайдено в аналітичній формі. Для розв'язку задачі керування з квадратичним функціоналом записано операторне рівняння, для задачі стартового керування з недиференційованим функціоналом розроблено і реалізовано числовий метод, аналогічний методу послідовної лінеаризації Р.П.Федоренка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З968.85-016.7с11
Шифр НБУВ: РА310536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Мельничук С.І. 
Методи формування та цифрової обробки сигналів в розподілених системах керування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / С.І. Мельничук ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 16 с. — укp.

Наведено результати досліджень з метою розробки цифрових методів формування циклічних М-послідовностей на підставі кодів поля Галуа. Розроблено метод селективного пошуку циклічних послідовностей із заданими характеристиками завадозахищеності класу модифікованих кодів Баркера. Запропоновано метод кодування та розширення смуги частот сигналів під час передавання станів імпульсних джерел інформації. Подано методи динамічного декодування лінійних кодових послідовностей. Розроблено структурні схеми безпровідних розподілених систем контролю споживання електроенергії. Здійснено промислове впровадження експериментальних пристроїв формування, передавання та обробки широкосмугових сигналів на підставі кодів поля Галуа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З968.85-011
Шифр НБУВ: РА307740 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Ковалюк О.О. 
Моделі та інформаційна технологія прийняття рішень в управлінні розподіленими динамічними системами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.О. Ковалюк ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено інформаційну технологію прийняття рішень у розподілених динамічних системах, до якої включено комплекс математичного, алгоритмічного та програмного забезпечення. Запропоновано модель розподіленої системи, що враховує взаємодію між елементами системи та дозволяє представити систему у матричному вигляді. Показано, що використання даної моделі підвищує ефективність керування за рахунок більш адекватного опису системи. Удосконалено метод прийняття рішень на підставі критерію ризику, який дозволяє враховувати комбіновану стохастичну та нечітку невизначеність, що розширює межі застосування методу. Модифіковано метод прийняття рішень у процесі керування розподіленою динамічною системою, який відрізняється визначенням кількості кроків багатокрокової стратегії з урахуванням тривалості розповсюдження впливів між підсистемами, що забезпечує зменшення ризику прийняття рішення. З використанням запропонованих алгоритмів розроблено програмне забезпечення підсистеми прийняття рішень системи керування розподіленим об'єктом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.415 + З968.85 +
Шифр НБУВ: РА363222

Рубрики:

      
10.

Стоян В.А. 
Моделювання та аналіз загальних розв'язків задач керування та спостереження для динамічних систем з розподіленими параметрами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / В.А. Стоян ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 1999. — 28 с. — укp.

Дисертацію присвячено розв'язанню прямих та обернених задач динаміки систем з розподіленими параметрами. Вирішена проблема побудови функції Гріна для систем, динаміка яких описується диференціальними рівняннями в частинних похідних. Побудовані загальні розв'язки початково-крайових задач, задач моделювання зовнішньо-динамічного оточення, в якому функціонують системи, що розглядаються. Розроблені алгоритми оптимізації вхідних та вихідних характеристик таких систем. Розв'язані задачі спостереження і термінального керування для загального випадку динаміки систем та для гіперболічних систем з розв'язками у вигляді рядів Фур'є. Як приклад розв'язана тривимірна задача динаміки товстих пружних плит довільної конфігурації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З968.85-016.5

Рубрики:

      
11.

Русняк І.М. 
Телевізійна система автоматичного супроводження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.07 / І.М. Русняк ; Нац. техн. ун-т "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано рішення наукової задачі підвищення відстані дії телевізійних систем автоматичного супроводження (ТСАС) на базі розгляду ТСАС як цілісної оптико-електронної системи (ОЕС) з функціями автоматичного виявлення та супроводження цілей. Здійснено теоретичне узагальнення моделі енергетичних процесів у сигналах в ТСАС з урахуванням фоноцільових умов, стану атмосфери як оптичного середовища, параметрів оптико-електронного тракту, вимог до ймовірнісних характеристик ТСАС. Досліджено вплив на параметри оптико-електронного тракту ТСАС алгоритмів згладжування шумів в сигналі, формування адаптивного порога виявлених цілей, підтвердження виявлення цілей, контрастного і кореляційного алгоритмів виявлення цілей. Наведено результати експериментального дослідження макета ТСАС за стендових умов та випробувань зразка ТСАС, який експлуатується на об'єкті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З968-01 +
Шифр НБУВ: РА351973

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського