Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (110)Книжкові видання та компакт-диски (85)
Пошуковий запит: (<.>U=З841-017$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Колодій З. О. 
Моделювання флікер-шуму для встановлення природи його енергетичного спектра: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 01.05.02 / З. О. Колодій ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 40 с. — укp.

Розроблено математичну модель генерування флікер-шуму (ФШ), яка відповідає переважній більшості експериментальних результатів, пояснює механізми, що спричиняють виникнення ФШ, і дозволяє усвідомлено впливати на ті параметри системи, від яких безпосередньо залежить ФШ з метою зменшення у ній рівня ФШ. Проведено аналіз даної математичної моделі флуктуацій, який показав, що низькочастотні флуктуації із енергетичним спектром ФШ характерні для систем, які знаходяться у нерівноважному стані, а також підтвердив, що ФШ є еруктурночутливим шумом. Виходячи із основних положень термодинаміки для систем, які знаходяться у стані термодинамічної нерівноваги, розроблено математичну модель спектральної густини потужності флуктуацій їх параметрів. Пояснено механізми, які спричиняють виникнення флікер-шуму. Розроблено спосіб відбору елементів електроніки з гарантовано малим рівнем власних шумів в області низьких частот, що дозволяє конструювати насамперед вимірювальну апаратуру з мінімально можливим рівнем власних шумів, а також метод діагностування зміни внутрішньої структури матеріалів елементів електроніки за зміною їх часу релаксації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-017.1 с116 + З85-017.1 с116
Шифр НБУВ: РА381069 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Мазурков М.І. 
Теоретичні основи і методи синтезу повних класів шумоподібних сигналів на базі алгебраїчних конструкцій для підвищення завадозахищеності радіосистем: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.13 / М.І. Мазурков ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2008. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми синтезу повних класів, лінійних і нелінійних, шумоподібних сигналів з метою підвищення завадозахищеності радіосистем, що завжди діють за умов природних і штучних завад. Запропоновано нові регулярні правила побудови повних класів оптимальних, композиційних і великих систем дискретних частотних (ДЧ) сигналів на базі повних форм арифметичних таблиць множення у полях Галуа та методу власної децимації, що сприяє суттєвому підвищенню завадостійкості та структурної (параметричної) прихованості роботи радіосистем. Запропоновано способи вирішення проблеми синтезу великих систем ДЧ-сигналів. З'ясовано, що енергетичний виграш великих систем становить 3 дБ у порівнянні з оптимальними. Вперше створено базові елементи алгебричної теорії досконалих двійкових решіток (ДДР). Побудовано ансамблі мінімаксних і системи ортогональних бінарних фазоманіпульованих сигналів на базі ДДР, з практично привабливими структурними властивостями, із використанням яких розроблено економічні схеми декодерів ковзного кореляційного декодування. На підставі запропонованого принципу максимально правдоподібного шляху сформульовано конструктивне правило побудови компактних і межово компактних ЧЧМ-сигналів, кодованих частотно-часовими матрицями (ЧЧМ), з властивостями не більш одного збігу та щільної упаковки рівноважних і нерівноважних парціальних сигналів. Обгрунтовано можливість використання даних класів сигналів (кодів) як засобів подолання пакетних помилок, а також для реалізації технології з нерівним захистом символів, що досить актуально під час передачі мовних повідомлень і результатів телеметричних вимірів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-017 +
Шифр НБУВ: РА355992

Рубрики:

      
3.

Корольов О.М. 
Шуми в підсилювачах з MESFET- та HEMT-структурами і методи їх зниження: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / О.М. Корольов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено шумові харктеристики сучасних надвисокочастотних польових транзисторів (MESFET, HEMT, PHEMT) та з'ясовано шляхи їх оптимального використання у підсилювальних пристроях дециметрового діапазону довжин електромагнітних хвиль. Під час моделювання транзисторів як шумовий параметр введено оптимальний декремент джерела сигналу. Знайдено новий механізм зростання шумової температури - укрите розузгодження. З застосуванням ефекту "електронного охолодження" розроблено дієвий метод забезпечення стійкості. Експериментально підтверджено прогноз про можливість зниження шумової температури підсилювачів до рівня 10 K і менше, що раніше досягалося лише у приладах з кріогенним охолодженням. Розроблено ряд підсилювачів на MESFET і псевдоморфних HEMT, які введено до складу високочутливих радіоастрономічних приймальних систем, що значною мірою забезпечило рекордність характеристик мікрохвильових приймачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-017.12 +
Шифр НБУВ: РА334732

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського