Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (79)Книжкові видання та компакт-диски (71)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>U=З840.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Сафонов В.В. 
Мікрохвильові пристрої з активними резонаторами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.07 / В.В. Сафонов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Проаналізовано особливості розповсюдження діагностичного сигналу в удосконаленому активному резонаторі біжучої хвилі (АРБХ) з трьома регулюємими, невзаємними елементами зв'язку у мікрохвильовому пристрої зі схемою самозбудження та часткової компенсації втрат. Досліджено розгорнутий комплекс складних схем з активними і пасивними резонаторами біжучої хвилі. Теоретично й експериментально одержано залежність розповсюдження діагностичного сигналу у бік досліджуваного зразка, які доводять поширення діагностичного діапазону та збільшення більше, ніж на порядок чутливості хвилеводної частини мікрохвильового пристрою з АРБХ до змін коефіцієнта відбиття від досліджуваного зразка. З використанням методу радіохвильової діагностики досліджено поглинальну можливість сипучих діелектриків (стандартних вітчизняних сорбентів), вірогідність і високу ефективність запропонованого способу радіохвильової діагностики (РХД) підтверджено на підставі порівняння одержаних результатів з відомими експериментальними та літературними даними. Розроблено нові структури балансного АРБХ з проточними діелектричними резонаторами, електронним пристроєм автоматичного контролю швидкості зміни діелектричної проникності, матричним цифровим фільтром, побудованим на базі аналітичної моделі цифрового класифікатора сигналів і пристрою з АРБХ для радіохвильової діагностики твердих діелектриків і феритів. Розвинуто методику побудови генераторних модулів (ГМ) міліметрового діапазону надвисокої частоти. Розроблено нові структури ГМ, які мають розрядження спектра резонансних частот, підвищену стійкість автоколивального режиму за варіацій навантаження щодо зривів генерації та перескоків частоти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З840.4 +
Шифр НБУВ: РА354030

Рубрики:

      
2.

Тарнавський Є.В. 
Поля завад та спостереження об'єктів над земною поверхнею у радіотехнічних системах сантиметрових та міліметрових хвиль: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / Є.В. Тарнавський ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2005. — 16 с.: рис. — укp.

Запропоновано методи побудови полів завад від земної поверхні для радіотехнічних систем (РТС) сантиметрового та міліметрового діапазонів з урахуванням рельєфу місцевості, наявності та типу рослинності. Розроблено та реалізовано метод відновлення рельєфу земної поверхні за ізолініями з використанням сплайн-функцій та усунення неоднорідностей за допомогою нелінійної гаусівської фільтрації. Уперше здійснено статистичний аналіз великомасштабних нерівностей для ділянок 10 - 20 км. Відповідно до проведеного статистичного аналізу нерівностей земної поверхні запропоновано просторову модель сигналу. Розроблено та реалізовано методи побудови карт багатопроменевого ослаблення сигналу та спостереження об'єктів для РТС з заданими характеристиками з урахуванням нерівності земної поверхні та рослинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З840.4 +
Шифр НБУВ: РА339348

Рубрики:

      
3.

Сидорчук Н.В. 
Розсіяння електромагнітних хвиль двоякоперіодичними магнітодіелектричними структурами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / Н.В. Сидорчук ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 16 с. — укp.

Розглянуто числово-аналітичний метод розв'язання задач електродинаміки та базі інтегральних рівнянь макроскопічної електродинаміки та його застосування під час проведення багатопараметричних розрахунків електродинамічних характеристик, аналізу фізичних особливостей електромагнітних полів, розсіяних плоскими двоякоперіодичними магнітодіелектричними структурами. Доведено, що в межах методу не накладаються обмеження на геометрію періодичної комірки та матеріальні параметри структури. З'ясовано, що він надає можливість одержувати характеристики розсіяного поля в широкому частотному діапазоні, що включає резонансну область. Наведено результати дослідження характеристик полів, розсіяних структурами з різноманітних матеріалів з різною геометрією періодичної комірки, залежно від параметрів падаючого поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З840.4 +
Шифр НБУВ: РА343432

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського