Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (50)Книжкові видання та компакт-диски (29)Журнали та продовжувані видання (48)
Пошуковий запит: (<.>U=З818$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Попадюха Ю.А. 
Інформаційна технологія контролю та управління діяльністю біооб'єктів у підводному середовищі: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.09 / Ю.А. Попадюха ; НАН України, Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем. — К., 2009. — 41 с. — укp.

Вперше розроблено технологію створення багатофункціональної підводної біотехнічної системи (БПБТС), яка діє у трьох режимах (системи моніторингу водолазних робіт, підводних біотехнічних систем із залученням навчених дельфінів, системи моніторингу підводних робіт за спільних дій водолаза та дельфіна у стаціонарному, мобільному, позиційно-маневровому варіантах). Визначено функції системи та розроблено алгоритм її дії для виконання підводних робіт окремо та спільно водолазами і навченими дельфінами. Вперше розроблено інформаційну технологію контролю й управління діяльністю водолаза та навченого дельфіна (з трьома модифікаціями), які працюють окремо та спільно у складі БПБТС, що функціонує у різних режимах. Систематизовано інформативні показники, розроблено інформаційні моделі функціонального стану водолаза та навченого дельфіна, а також засоби його оперативного контролю з метою оптимізації підводної діяльності. Вперше розроблено засоби профілактики стомлення людини-оператора та водолаза від фізичних навантажень. Удосконалено інформаційну методику формування команд управління діями дельфіна на базі його природних акустичних сигналів, яка підвищує ефективність навчання та виконання дельфіном поставлених задач, збільшує дальність виявлення не озвучених підводних біооб'єктів до 800 м. Вперше розроблено інформаційну методику й алгоритм виявлення навченим дельфіном з вольєри підводних біооб'єктів і визначення напряму їх знаходження, устрій контролю акустичної активності дельфіна, метод і засоби управління його підводними діями у відкритій акваторії, автономний пристрій з акустичною системою орієнтування для вивчення великих китоподібних. Розроблено метод та алгорим корекції рухливості дельфіна на поверхні з використанням видихуваного ним повітря, на основі якого вперше розроблено пристрій корекції рухливості дельфіна на поверхні, а також пристрої для забору проб видихуваного дельфіном повітря, передачі інформації з дельфіна, позначення за допомогою дельфіна місцезнаходження не озвучених малорухомих і нерухомих підводних об'єктів. Вивчено особливості інформаційний процесів взаємодії водолазів та навчених дельфінів з операторами БПБТИС за їх окремих і спільних дій. Розроблено телекомунікаційні методи й алгоритми дії засобів для підвищення ефективності дій водолазів і навчених дельфінів, запропоновано засоби забезпечення безпеки підводних робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.445.20ел*739.177.54 + З818.1 +
Шифр НБУВ: РА368471

Рубрики:

      
2.

Ієвлєв О.М. 
Моделювання і дослідження поліфакторних впливів-відгуків у вузлі управління складної біотехнічної системи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / О.М. Ієвлєв ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасні підходи щодо моделювання біотехнічних систем. На підставі одержаних результатів доведено актуальність вирішення задачі прогнозування відгуку вузла управління складної біотехнічної системи на поліфакторні впливи з використанням функції відгуку. Встановлено перелік психосоматичних ознак індивіда релевантних його відгуку у вузлі управління на невербальні компоненти поліфакторних впливів. З урахуванням результатів статистичної обробки експериментальних даних і з використанням математичного апарату нечітких лінгвістичних змінних розроблено оригінальну математичну модель оцінки впливу невербальних компонентів поліфакторних впливів на відгук вузла управління та створено нову математичну модель вузла управління біотехнічної системи. Результати наукового дослідження використано під час утворення і модернізації моделей експрес-технологій профпридатності та профвідбору, формування методів прогнозування параметрів відгуку працівників Державної пожежної інспекції Львівської області та впроваджено у навчальний процес Учбового Центру Дослідницького Центру Міністерства освіти та науки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З818.1 +
Шифр НБУВ: РА335469

Рубрики:

      
3.

Шульга К.Ю. 
Створення математичних моделей і алгоритмів біотехнічної системи як засобу навчання штучного інтелекту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / К.Ю. Шульга ; НАН України, МОН України. Ін-т пробл. штуч. інтелекту. — Донецьк, 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено методичні правила та алгоритм дослідження процесів формування слухових та зорових образів через апаратно-програмні комп'ютерні засоби біотехнічної системи, що дало змогу сформувати та обробити інформаційні масиви, які характеризують психофізичну реакцію людини на явища зовнішнього світу. Уперше сконструйовано прилад для комп'ютерного дослідження слухової та зорової інформації, який дає змогу формувати інформаційні масиви бази даних. Розроблено математичні моделі психофізичної реакції людини за умов зовнішніх перешкод, які уможливлюють зіставлення еквівалентності часу реакції та достовірності оцінки явища зовнішнього світу, що уможливлює прогнозування швидкості реакції людини-оператора та штучних інтелектуальних систем (робота) на зміни зовнішнього світу. Розвинуто теоретичні засади оцінки однорідності вибіркових представників, що дає змогу покращувати ефективність, достовірність, незаміщеність об'єктивних показників через вибіркові оцінки. Удосконалено та модернізовано методичні положення моделювання інтелектуальної діяльності людини через диференціацію психофізичної реакції людини для змінювання прогнозованих рішень у комп'ютерних інтерфейсах систем штучного інтелекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З818.91 +
Шифр НБУВ: РА326008

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського