Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (235)Книжкові видання та компакт-диски (113)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=З370.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Буров О.О. 
Багатоканальний відцентровий золопиловловлювач для аспірації теплоенергетичного обладнання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / О.О. Буров ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Установлено, що в разі збільшення відношення площин поперечних перерізів наскрізного газового потоку на вході й виході з багатоканального відцентрового золопилевловлювача залежність коефіцієнта опору від числа каналів змінюється з квадратичної на лінійну. Розроблено стохастичну модель вилучення з наскрізного газового потоку твердих субмікронних частинок у системі криволінійних каналів із замкненими контурами. Наведено математичну модель еволюції пилу в газовому потоці, що циркулює в замкненій за газом системі знепилювання ізольованого простору. Доведено можливість використання відцентрового димососа як концентратора та коагулятора субмікронних частинок. Запропоновано математичну модель для розрахунку часу знепилювання ізольованого простору за різних варіантів компонування пиловловлювача з димососом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З370.2-526 +
Шифр НБУВ: РА319678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Косячков О.В. 
Багатоступенева термопереробка твердого палива. Енерготехнологічне використання бурого вугілля: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / О.В. Косячков ; НАН України. М-во палива та енергетики України. Ін-т вугільних енерготехнологій. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Встановлено основні закономірності конверсії дніпровського бурого вугілля у процесі термічної переробки. Створено нові та модифіковано існуючі установки для дослідження процесів окисного піролізу та спалювання дніпровського бурого вугілля у киплячому шарі (КШ). Визначено розмелоздатність дніпровського бурого вугілля та паливних сумішей на його основі. Розроблено методику експериментального дослідження процесу спалювання та піролізу бурого вугілля в КШ і циркулюючому киплячому шарі (ЦКШ). Створено методику порівняльного дослідження розмелоздатності палива та паливних сумішей. Удосконалено методику розрахунку швидкості конверсії коксового залишку. Експериментально визначено закономірності перебігу процесу конверсії дніпровського бурого вугілля за умов факела, КШ і ЦКШ. Наведено рекомендації щодо залучення у паливний баланс теплових електричних станцій (ТЕС) дніпровського бурого вугілля. Результати наукового дослідження використано для створення проектів енерготехнологічних апаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л526 + З370.2-042 +
Шифр НБУВ: РА350559

Рубрики:

      
3.

Кравець Т.Ю. 
Вплив якості палива на ефективність роботи енергоблоків теплових електричних станцій: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Т.Ю. Кравець ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив якості палива на ефективність і техніко-економічні показники роботи пиловугільних котлів типу ТП-100, ТПП-210А з пилосистемами, оснащеними млинами типу КБМ енергоблоків ТЕС 200 та 300 МВт, що забезпечують досягнення оптимального режиму функціонування устаткування. Розроблено експериментально-розрахунковий метод визначення поправочних коефіцієнтів до питомих витрат молольних куль. Запропоновано метод та алгоритм встановлення обмеження досягнення номінальної потужності енергоблоку залежно від якості твердого палива. Виявлено вплив вологості вугілля на продуктивність кульового барабанного млина. Розроблено метод оцінювання збитків ТЕС внаслідок зниження якості використаного твердого палива. Створено нові схеми пилосистем й обгрунтовано заходи щодо покращання їх роботи на вугіллі погіршеної якості. Здійснено апробацію розроблених методів на устаткованні Трипільської, Бурштинської та Добротвірської ТЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З370.2-042 +
Шифр НБУВ: РА357883

Рубрики:

      
4.

Миронов Д.В. 
Ефективне очищення газів, які відходять, теплоенергетичних систем від діоксиду сірки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.04 / Д.В. Миронов ; Одес. держ. політехн. ун-т. — О., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена актуальним питанням захисту навколишнього середовища. Встановлено раціональні умови очищення газів від сірчаних сполук в порожнистих форсункових абсорберах (ПФА), а також виявлено існування резерву підвищення якості роботи таких апаратів. Здобуті дані, які характеризують фізико-хімічні та кінетичні параметри ефективного поглинання діоксиду сірки у різних абсорбційних системах. Розроблені теоретичні основи створення високоефективних систем очищення газів від сполук сірки, визначені раціональні параметри реалізації у них процесів газоочищення, оцінки рівня технологічності та ефективності її роботи. Запропонована система очищення газів від діоксиду сірки, що викидають у атмосферу підприємства теплоенергетичного комплексу, хімії, нафтохімії, чорної та кольорової металургії, забезпечує санітарні норми на викид діоксиду сірки та утилізацію продуктів, що утворюються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З370.2-526

Рубрики:

      
5.

Морозов А.І. 
Зниження пожежонебезпечності в системах пилоприготування вугільного палива: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.02 / А.І. Морозов ; Львів. держ. ун-т безпеки життєдіял. — Л., 2010. — 23 с. — укp.

Проведено оцінку фізико-хімічних змін органічних речовин вугілля під дією механічної енергії та використано її для розробки методів зниження пожежної небезпеки за експлуатації помольних установок вугільного палива. Визначено максимальні розміри молольних тіл і частинок вугілля з позицій пожежонебезпечності. Встановлено тиски, які виникають у зоні подрібнювання, що дозволяє оптимізувати розмір і швидкість молольних тіл з метою зниження виходу летких речовин і зменшення можливості їх загоряння у млині. Одержано значенння параметрів, що визначають пожежонебезпечість помелу вугілля. Визначено температури самозагоряння та тління для різних фракцій пісного вугілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З370.2-524
Шифр НБУВ: РА371473 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Булгаков О.Б. 
Інформаційна технологія для управління фізико-хімічними процесами в енергетиці, що використовують явища кавітації: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / О.Б. Булгаков ; Укр. акад. друкарства, Нац. техн. ун-т України Київ. політехн. ін-т. — Л., 2007. — 32 с. — укp.

Розглянуто теоретичні засади інформаційного забезпечення технологічних процесів в енергетиці та методи опису окремих компонент інформаційних засобів. Розроблено й обгрунтовано схему інформаційного забезпечення процесу керування даними процесами, що реалізуються на базі фізико-хімічних процесів з використанням явищ кавітації. Запропоновано загальну організацію системи керування технологічними процесами виробництва електроенергії на базі інформаційної моделі управління режимом кавітатора, а також підтримки режиму кавітації у процесі виробництва електроенергії. З використанням розроблених інформаційних технологій аналізу фізико-хімічних процесів, що використовують дані фізичні явища, створено нові способи реалізації спеціалізованих технологічних процесів, синтезовано стратегії управління ними, що дозволило суттєво підвищити ефективність основного енергогенеруючого технологічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З370.2-01 + З56-014 +
Шифр НБУВ: РА351765

Рубрики:

      
7.

Майстренко О.Ю. 
Основні закономірності горіння та газифікації високозольного вугілля в різних модифікаціях киплячого шару: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.04 / О.Ю. Майстренко ; НАН України. Ін-т газу. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню основних закономірностей процесів спалювання та газифікації високозольного вугілля (ВВ) в киплячому шарі (КШ) при атмосферному і підвищеному тиску та розробці методів його використання в енергетиці. Створено ряд лабораторних, дослідних та пілотних установок, проведено цикл експериментальних досліджень. На основі їх результатів знайдено кінетичні, технологічні та екологічні характеристики горіння і газифікації ВВ в різних модифікаціях КШ, основні закономірності та особливості його конверсії. Здійснено адаптацію технологій циркулюючого киплячого шару (ЦКШ) до ВВ України, а також розроблено технологічні схеми процесів спалювання та газифікації твердого палива в КШ під тиском, інженерні методи розрахунку елементів апаратів, рекомендації по використанню ВВ різного ступеня метаморфізму в котлоагрегатах і реакторах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З352.2 + З370.2-042

Рубрики:

      
8.

Шевчук С. І. 
Підвищення ефективності застосування теплових методів захисту газовідвідних трактів котельних установок з конденсаційними теплоутилізаторами: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.06 / С. І. Шевчук ; НАН України ; Ін-т техн. теплофізики. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження тепловологісного режиму в газовідвідних трактах котельних установок комунальної та промислової теплоенергетики за умов глибокого охолодження димових газів. Проведено аналіз ефективності застосування ряду теплових методів відвернення конденсатоутворення в даних трактах, а саме, часткового байпасування відхідних газів повз теплоутилізатор, підмішування нагрітого повітря до охолоджених у теплоутилізаторі димових газів, а також їх підсушування шляхом нагрівання у поверхневих теплообмінниках. Встановлено закономірності впливу на тепловологісний стан у газовідвідних каналах таких визначальних параметрів, як навантаження котла, температура відхідних газів у номінальному режимі, початкова температура нагріваної в теплоутилізаторі води, коефіцієнт надлишку повітря тощо. Розроблено рекомендації щодо використання удосконалених теплоутилізаційних технологій із застосуванням методів відвернення конденсатоутворення в газовідвідних трактах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З370.2
Шифр НБУВ: РА380702 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Татарчук В.О. 
Підвищення ефективності технологічних процесів очищення газів для енергозберігаючих технологій: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / В.О. Татарчук ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Узагальнено інформацію щодо розробки, дослідження й експлуатації газоочисних апаратів промисловості. Встановлено шляхи та методи їх вдосконалення з урахуванням сучасних вимог щодо економії енергії та захисту довкілля, шляхом математичного моделювання течії димових газів в електрофільтрах (ЕФ) пиловугільних енергоблоків ТЕС встановлено аеродинамічні та конструктивні чинники, які впливають на перевитрати енергії на регенерацію електродів. Обгрунтовано як ступінь рівномірності розподілу швидкості газів по перетину апарата впливає на протяжність неактивних зон ЕФ і відповідну витрату енергії. Встановлено аеродинамічні та конструктивні чинники, які впливають на конфігурацію неактивних зон апарата й є причиною перевитрати енергії. На підставі теоретичних і експериментальних досліджень розроблено режимну карту ЕФ, яка забезпечує оптимальні режими роботи апарату та системи золовидалення. Запропоновано методику розрахунку еколого-економічних показників системи газоочищення та встановлено ефективність використання енергоресурсів на ТЕС. Встановлено, що реалізація енергозберігаючих заходів на всіх пиловугільних енергоблоках Криворізької ТЕС дозволяє одержати річний дохід 296 250 Є від продажу квот на шкідливі викиди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З370.2-526 +
Шифр НБУВ: РА369073

Рубрики:

      
10.

Макаров В. О. 
Підвищення продуктивності тягодуттьового обладнання котельних установок на основі нових критеріїв проектування: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.14 / В. О. Макаров ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2010. — 17 с. — укp.

Запропоновано й експериментально обгрунтовано новий додатковий критерій проектування аеродинамічних систем - забезпечення мінімальних опорів проточних частин тягодуттьових машин та аеродинамічних систем. Розроблено уніфіковані математичні моделі геометрії вставок-лекал для заміщення дисипативних зон у "коліні 90°" та у вхідному патрубку вентиляторів і димососів. Вдосконалено методику розрахунку параметрів роботи аеродинамічних систем в рамках поля межового напору вентилятора у вигляді трьох напірних характеристик. Запропоновано уніфікований стенд для випробувань аеродинамічних машин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З370.2-525-01
Шифр НБУВ: РА373679 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
11.

Столяренко Г.С. 
Теоретичні основи гетерофазних озонних процесів і технологія денітрифікації газових потоків: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.01 / Г.С. Столяренко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2000. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з370.2-526
Шифр НБУВ: РА310618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Якимів Є.М. 
Технології захисту поверхонь нагріву котлів та мінімізація втрат енергії під час простоювання енергоблоків 200 і 300 МВт: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Є.М. Якимів ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 21 с. — укp.

Розроблено нові схеми захисту поверхонь нагріву енергетичних котлів, які дозволяють ефективно зберігати їх у резерві. Наведено методики розрахунку втрат теплової й електричної енергії для енергоблоків потужністю 200, 250/300 і 300 МВт, застосування яких дозволяє визначити втрати енергії за період введення енергоблока до резерву, перебування його в резерві та виведення з нього. На підставі проведених експериментальних досліджень пиловугільних котлів ТП-100 та газомазутних котлів ТГМЛ-314 і ТГМП-344А одержано аналітичні залежності втрат теплової й електричної енергії для енергоблоків потужністю 200, 250/300 і 300 МВт, які дозволяють розрахувати втрати енергії залежно від режимних параметрів. Проведено аналіз процесу теплообміну в паливі котла за умов захисту поверхонь нагріву. Виявлено недоліки процесу нагрівання поверхонь нагріву та визначено параметри гріючого теплоносія, які дозволять більш ефективно здійснювати захист металу поверхонь нагріву та мінімізувати втрати енергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З370.2-5 +
Шифр НБУВ: РА349563

Рубрики:

      
13.

Мікулін Г.О. 
Трубчаста технологія спалювання газу і основи її ефективного застосування у теплових енергоустановках: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.14 / Г.О. Мікулін ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 24 с. — укp.

Розроблено високоефективні за енерго-екологічними характеристиками й універсальні за використанням технології спалювання газового палива. Досліджено аеродинамічні характеристики трубчастих паливо-спалювальних модулів. Визначено оптимальну величину розкриття насадки Борда. Розроблено типові схеми трубчастих модулів, що забезпечують дифузійне, попереднє та комбіноване сумішоутворення. На базі вогневих випробувань вивчено структуру й умови розвитку факела, визначено граничні умови електроіскрового займання, бідного та багатого потухання факела. Наведено рекомендації щодо раціонального використання трубчастої технології у теплових енергоустановках широкого призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З370.2-042 +
Шифр НБУВ: РА350774

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського