Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (843)Книжкові видання та компакт-диски (388)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>U=З32$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 41
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іванченко О.В. 
Вдосконалення приладів теплового контролю складу речовин на основі застосування сенсорів з P-N переходом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / О.В. Іванченко ; Київ. держ. ун-т технологій та дизайну. — К., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Наведено теоретичні та практичні методи підвищення точності, метрологічної надійності та розширення функціональних можливостей вимірювальних перетворювачів температури для приладів теплового контролю складу речовин із застосуванням напівпровідникових чутливих елементів з p-n-переходом. Визначено основні термочутливі параметри та величини вимірювальних струмів сенсорів для систем теплового контролю складу речовин. Запропоновано новий схемотехнічний метод вимірювання температури сенсором з p-n-переходом, що дозволяє отримати лінійну характеристику перетворення за умов максимальної чутливості та мінімального струму саморозігріву сенсора. Розроблено алгоритмічний метод визначення падіння напруги на активній частині напівпровідникових сенсорів, що дозволяє виключити вплив падіння напруги на пасивній частині та об'ємних опорах електродів систем дистанційного контролю складу речовин. Розроблено багатоточкові системи теплового контролю складу та параметрів речовин із напівпровідниковими ключами-сенсорами, в яких виключено вплив опорів провідників, перехідних опорів ключів, об'ємних опорів сенсорів, а також нестабільності параметрів p-n-переходу. Ефективність запропонованих методів і засобів виміру обгрунтовано теоретично та підтверджено експериментально.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З322-524.2
Шифр НБУВ: РА313451 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Микитин І.П. 
Вимірювання температури шумовими методами. Теорія і практика: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.04 / І.П. Микитин ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 40 с. — укp.

Досліджено питання розробки та використання шумових термометрів для відтворення та передачі термодинамічної температурної шкали. Обгрунтовано переваги шумового методу вимірювання температури. Розглянуто основні проблеми, наявні за умов проектування засобів вимірювання шумової термометрії. Досліджено джерела похибки методів вимірювання середнього значення квадрату шумової напруги, пропорційного до вимірюваної температури. Виведено вираз для межової похибки кожного з методів. Для покращання метрологічних характеристик шумових термометрів запропоновано перенести операції множення й усереднення шумових сигналів у цифрову частину, фільтрацію шумових сигналів проводити за допомогою цифрових фільтрів на базі перетворення Фур'є та використовувати первинні перетворювачі з мінімальним температурним коефіцієнтом опору. Сформовано основні концепції створення інтелектуальних фільтрів на базі перетворення Фур'є. Експериментально підтверджено коректність запропонованих математичних моделей вхідного кола шумового термометра, методики оцінювання межової похибки вимірювання температури, методу фільтрації шумових сигналів на базі перетворення Фур'є, обгрунтування рівня обмеження гармонік спектру шумового сигналу та використання гістограми спектру як критерію оцінювання якості проведеної фільтрації. Реалізовано способи та розроблено алгоритми функціонування шумових термометрів, що передбачають усереднення за частотою та за часом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З322-521 +
Шифр НБУВ: РА364902

Рубрики:

      
3.

Кузь Р.В. 
Вихровий зонально-неоднорідний термоелемент: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / Р.В. Кузь ; НАН України та М-во освіти і науки України. Ін-т термоелектрики. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

Визначено вплив ефектів вихрових термоелектричних струмів, а також ефектів Джоуля, Пельтье, Томсона в зонально-неоднорідному термоелементі на його характеристики. Досліджено питання щодо оптимізації цього впливу для підвищення коефіцієнта корисної дії, вихідної потужності та надійності. Установлено особливості проектування зонально-неоднорідних термоелементів за умов використання їх в термоелектричних перетворювачах енергії. Створена теорія зонально-неоднорідного термоелемента розвиває знання щодо фізичних процесів, які відбуваються в зонально-неоднорідному середовищі та є теоретичною базою розробки об'єктно-орієнтованих комп'ютерних технологій моделювання й оптимізації термоелектричних пристроїв з неоднорідних, зокрема функціонально-градієнтних і композитних термоелектричних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З32-53 +
Шифр НБУВ: РА350324

Рубрики:

      
4.

Мельничук М. Д. 
Вплив структуроформуючих чинників на електрофізичні властивості термоелектродних матеріалів: залізо, константан, хромель, мідь: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / М. Д. Мельничук ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено залежності зміни електроопору, термічний коефіцієнт електроопору, інтегральної термо-ЕРС термоелектродів залізо, мідь, константан, хромель за умов різкої циклічної зміни температури в середовищі аргону та на повітрі. Визначено величину похибки показів термопар, зумовленої термоциклуванням. Вперше визначено закономірності впливу ступеня пластичного деформування на номінальну статичну характеристику термопар залізо-константан, мідь-константан, хромель-константан. Вперше розроблено та зведено в єдиний комплекс методологічні основи оцінки ступеня пластичної деформації термоелектродного дроту за різних видів навантаження. Вперше встановлено оптимальні параметри стабілізаційного відпалу термоелектродного залізного дроту в стані поставки з метою усунення структурної неоднорідності та стабілізації термоелектричних властивостей. Експериментально встановлено величину інтегральних відхилень термо-ЕРС, викликаних реакторним опроміненням термоелектродів хромелю, копелю та константану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З322-544-042
Шифр НБУВ: РА379564 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Домінюк Т. І. 
Вплив технологічних і експлуатаційних чинників на термоелектричну неоднорідність та метрологічні характеристики термометрів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.04 / Т. І. Домінюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Створено імітаційну модель впливу термоелектричної неоднорідності та профілю температурного поля на термо-ЕРС. Експериментально встановлено та теоретично обгрунтовано з позицій сучасної теорії твердого тіла зв'язок локальних механічних напружень і відхилень значень термо-ЕРС. Встановлено критично допустимий ступінь пластичної деформації хромелю, що спричиняє незворотні зміни його термоелектричних властивостей. Вперше експериментально досліджено зв'язок змін термоелектричних властивостей з інтенсивністю акустичної емісії. Експериментально встановлено, що внутрішні напруження спричинюють на порядок більші зміни термоелектричної неоднорідності алюмелю, ніж хромелю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В361.51,022 + З322-544-042
Шифр НБУВ: РА381097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Бубела Т.З. 
Достандартизаційні дослідження методу контролю якості термоелектродного дроту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.02 / Т.З. Бубела ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено оптимальний метод контролю якості термоелектродних матеріалів з метою його подальшої стандартизації. Відзначено, що запропонований метод дозволяє проводити процедуру контролю безконтактним шляхом з застосуванням вихрових струмів. Здійснено експериментальні дослідження впливу термоелектричної неоднорідності на електричні та термоелектричні властивості термоелектродного дроту. Проаналізовано модель параметричного вихорострумового перетворювача та досліджено характер і рівень впливу заважаючих факторів на вихідний сигнал перетворювача. Розроблено засади для створення стандартизованих методик контролю якості термоелектродного дроту вихорострумовими технічними засобами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З32-53-06
Шифр НБУВ: РА321402

Рубрики:

      
7.

Себко В.В. 
Електромагнітні методи і пристрої для сумісного визначення магнітних, електричних, геометричних параметрів та температури провідних виробів (теорія і розробки): автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.13 / В.В. Себко ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2008. — 34 с. — укp.

Удосконалено існуючі електромагнітні методи контролю електромагнітних і геометричних параметрів провідних виробів за рахунок їх сумісного контролю з температурою. Створено нові багатопараметрові безконтактні та контактні вихорострумові методи сумісного контролю параметрів трубчастих, суцільних циліндричних і плоских виробів. Створено контактний резистивно-індуктивний трипараметровий вихорострумовий метод сумісного контролю електромагнітних параметрів і температури. Запропоновано чотирипараметрові вихорострумові методи контролю плоских феромагнітних виробів, що зондуються полем кратних частот трансформаторного та параметричного вихорострумових датчиків. Досліджено можливість використання теорії контактного робочого перетворювача стосовно контролю параметрів плазмового стовпа люмінесцентної лампи та машинного мастила з дисперсним феромагнітним порошком. Наведено результати оцінювання вірогідності контролю параметрів провідних виробів у разі реалізації запропонованих вихорострумових методів. провідних виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З32-53 + З32-53
Шифр НБУВ: РА361061

Рубрики:

      
8.

Максимова Н.А. 
Енергозберігаючі системи на основі абсорбційних термотрансформаторів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / Н.А. Максимова ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2007. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано концептуальні підходи до створення енергоощадних систем теплохладопостачання з використанням абсорбційних термотрансформаторів. На підставі даних системного аналізу запропоновано блочну модель енергоощаджувальної установки з бромістолітієвими перетворювачами теплоти. Одержано нові експериментальні дані, що характеризують інтенсивність тепловіддачі за умов кипіння водних розчинів броміду літію в об'ємі на гладких і оребрених трубах. Оцінено вплив інгібіторів корозії у розчині броміду літію під час його кипіння в об'ємі на коефіцієнт тепловіддачі від поверхні гладких і оребрених труб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З32-53 +
Шифр НБУВ: РА349498

Рубрики:

      
9.

Косач Н.І. 
Забезпечення єдності вимірювання витрати рідини: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.01.02 / Н.І. Косач ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 36 с. — укp.

Запропоновано нову структурну модель єдиної повірочної схеми для засобів вимірювання об'ємної та масової витрати, а також об'єму та маси рідини, що протікає по трубопроводу.Розроблено теоретичні засади формування робочих еталонів та засобів вимірювальної техніки витрати рідини з використанням результатів виконаних досліджень ЕМВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З324-5 +
Шифр НБУВ: РА357496

Рубрики:

      
Категорія:    
10.

Олексієнко С.В. 
Зварювання в твердій фазі монокристалічного кремнію з боросилікатним склом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / С.В. Олексієнко ; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено методику визначення оптимального часу зварювання у твердій фазі в електростатичному полі кремнію зі склом у процесі виготовлення напівпровідникових датчиків тиску. Встановлено вплив на швидкість формування з'єднань пікового значення густини струму зварювання, яке за незмінної напруги залежить від шорсткості контактуючих поверхонь і величини відношення номінальної площі контакту деталей до сумарного периметра бокових поверхонь трубчатої скляної деталі. З'ясовано, що показники електростатичних сил стиснення визначаються відношенням падіння зварювальної напруги на контактному опорі до величини повітряного зазору між з'єднуваними поверхнями у початковий момент прикладення зварювальної напруги. Розроблено методику визначення часу зварювання безпосередньо у даному процесі. Встановлено, що для збільшення міцності з'єднань необхідно забезпечити мінімальне значення відношення номінальної площі контакту деталей до сумарного периметра бокових поверхонь трубчатої скляної деталі. Розроблено технологію виготовлення багатошарових вузлів типу кремній - скло - кремній за один цикл зварювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з323-5 +
Шифр НБУВ: РА339415

Рубрики:

      
11.

Кузнецов 
Інформаційно-вимірювальна система градуювання термоанемометричних вимірювальних перетворювачів швидкості газу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / Дмитро Миколайович Кузнецов ; Донецький національний технічний ун-т. — Донецьк, 2005. — 18 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З325
Шифр НБУВ: РА337415

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
12.

Дементьєв 
Контроль витрат повітря в каналах із великим поперечним перерізом: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / Сергій Юрійович Дементьєв ; Вінницький національний технічний ун-т. — Вінниця, 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И181-7 + З324-5
Шифр НБУВ: РА365389

Рубрики:

      
13.

Дорожовець 
Корекція статичної похибки вимірювального перетворювача температури: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.04 / Наталія Михайлівна Дорожовець ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2005. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З322-5
Шифр НБУВ: РА340222

Рубрики:

      
14.

Сущик К.В. 
Математичне моделювання первинних термоперетворювачів на основі балансного наближення чебишовськими нелінійними сплайнами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / К.В. Сущик ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 17 с. — укp.

Для моделювання первинних перетворювачів фізичних величин за їх функціями перетворення розроблено апарат балансних наближень нелінійними чебишовськими сплайнами, який дозволяє оптимізувати наближення за точністю та складністю. Досліджено властивості балансового наближення функцій чебишовськими розривними сплайнами з ланками у вигляді нелінійних виразів. Запропоновано методи й алгоритми знаходження параметрів таких балансних наближень з заданою точністю чи заданою кількістю ланок. Побудовано поліпшену ітераційну процедуру для знаходження меж ланок чебишевського сплайну, яка має вищий порядок збіжності, ніж відомі, установлено достатню умову збіжності цієї процедури. Уперше розроблено методику знаходження балансного наближення функціональної залежності чебишовським розривним сплайном на безмежному проміжку. Одержано оцінку точності такого наближення. Розроблені методи й алгоритми реалізовано у вигляді пакетів програм NLAPPROX та TABNLAPPROX у системі комп'ютерної адгебри Maple для наближення нелінійними чебишовськими сплайнами градуювальних характеристик термоперетворювачів, заданих аналітично або у табличному вигляді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З32-53-01с116 + В192.142 +
Шифр НБУВ: РА342208

Рубрики:

      
15.

Умеренкова К.Р. 
Математичне моделювання фазових рівноваг у вуглеводневих та металогідридних робочих тілах теплотехнічних пристроїв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / К.Р. Умеренкова ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Створено методики визначення параметрів фазових рівноваг (ФР) робочих тіл вуглеводневого та металогідридного типів, яких використовують у теплотехнічних пристроях. Розроблено математичні моделі рівноваг рідина - пара у багатокомпонентних молекулярних сумішах. Наведено опис фазових діаграм металогідридів невпорядкованих фаз. Ці моделі та їх числові реалізації грунтуються на єдиному статистико-механічному підході у межах термодинамічної теорії збурень без використання емпіричних параметрів. Запропоновано процедури редукції загальної системи розрахунку у вуглеводневих робочих тілах, попереднього визначення фазового стану та оцінки початкових значень параметрів, що значно скорочує обсяг обчислення. На підставі задовільного погодження розрахункових і експериментальних фазових діаграм вуглеводневих систем і металогідридів підтверджено адекватність запропонованих математичних моделей та достовірність одержаних результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З32-5 с116 +
Шифр НБУВ: РА328419

Рубрики:

      
16.

Лях-Кагуй Н.С. 
Низькотемпературні характеристики ниткоподібних кристалів Sisub1-x/sub Gesubx/sub і їх застосування для створення елементної бази сенсорів температури та деформації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.01 / Н.С. Лях-Кагуй ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З322-5 + В379.223,022 +
Шифр НБУВ: РА334893

Рубрики:

      
17.

Васильків Н. М. 
Підвищення точності вимірювання температури термопарами в процесі експлуатації: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.04 / Н. М. Васильків ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — Л., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено властивості похибки від набутої термоелектричної неоднорідності електродів термопар і розроблено математичні моделі дрейфу функції перетворення електродів термопар типу ХА від температури експлуатації та поточної температури ділянок електродів за фіксованих часів експлуатації. Це дало змогу ідентифікувати найбільш небезпечні умови експлуатації термоелектричних перетворювачів щодо похибки від набутої неоднорідності, класифікувати методи корекції дрейфу їх функцій перетворення з точки зору впливу цієї похибки, а також запропонувати новий метод її корекції. Досліджено властивості даного методу корекції, показано, що він зменшує вплив набутої неоднорідності на результат вимірювання в 3 - 6 разів. Розроблено структуру прецизійної системи вимірювання температури та стенд метрологічної перевірки термоелектричних перетворювачів зі значною набутою термоелектричною неоднорідністю, придатні для реалізації запропонованого методу корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З322-544-042
Шифр НБУВ: РА379479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Курська Т.М. 
Підвищення точності температурних вимірювань за допомогою самокаліброваних датчиків: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.02 / Т.М. Курська ; Держ. ком. України з питань техн. регулювання та споживч. політики, Нац. наук. центр "Ін-т метрології". — Х., 2008. — 28 с. — укp.

Створено нові структурні елементи у системах термоконтролю технологічних процесів з метою підвищення точності та вірогідності температурних вимірювань засобами контактної термометрії, розташованими у важкодосяжних місцях на об'єктах підвищеного ризику. Проведено теоретичний розрахунок і практичну апробацію розроблених зразків самокалібрувального датчика температури (СДТ). Досліджено метрологічні характеристики зразків СДТ. Відзначено, що необхідність створення СДТ зумовлена необхідністю метрологічного забезпечення первинних перетворювачів (ПВП), розташованих у технічно необслуговуваних приміщеннях, безпосередньо за умов експлуатації, без демонтажу. Виявлено, що використання СДТ дозволяє суттєво знизити похибки вимірювань температури, що важливо для об'єктів підвищеного ризику - підприємств енергетики, металургії. З використанням результатів, одержаних завдяки проведеним дослідженням, розвинуто теорію та практичні аспекти передачі розміру одиниці температури від первинного еталона до робочих ЗВТ. Завдяки проведеному дослідженню підвищено точність температурних вимірювань за умов експлуатації засобами контактної термометрії, установленими у важкодосяжних місцях на об'єктах підвищеного ступеня ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З322-52 +
Шифр НБУВ: РА361781

Рубрики:

      
19.

Яцук Ю.В. 
Покращання метрологічних характеристик цифрових перетворювачів температури в робочих умовах експлуатації: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.04 / Ю.В. Яцук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Установлено залежність методичної похибки діодних температурних сенсорів як функції основних конструктивних і електрофізичних параметрів - вимірювального струму, опорів бази та виводів, концентрації домішок, конфігурації p - n переходу та його опору ізоляції, що дозволило уточнити їх фізико-математичну модель й усунути вплив нестабільних параметрів на результат вимірювання температури. Запропоновано алгоритм адитивно-мультиплікативного калібрування цифрових діодних термометрів з модуляцією вимірювальних струмів на основі використання кодокерованих мір напруги, що уможливлює їх перевірку на місці експлуатації. Виявлено, що, завдяки використанню кодокерованих мір опору, є можливою реалізація оперативного метрологічного контролю процесів вимірювання температури цифровими терморезистивними термометрами, які працюють за диференційним методом вимірювання та зменшення похибок, зумовлених тридротовою лінією зв'язку, практично до значень, притаманних термометрам з чотиридротовою лінією зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З322-5 +
Шифр НБУВ: РА360649

Рубрики:

      
20.

Озгович А.І. 
Покращення характеристик передачі термошумових сигналів в шумових термометрах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.04 / А.І. Озгович ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі підвищення точності шумових термометрів, зокрема зменшенню похибок шумового термометра, які виникають при передачі вимірювального термошумового сигналу від первинного перетворювача до вимірювального блока шумового термометра. Сформульовано рекомендації щодо вибору параметрів первинного перетворювача, типу ліній зв'язку, для різних шумових термометрів в залежності від частотного діапазону, довжини лінії і температурного діапазону. Запропоновано схеми шумових термометрів з корекцією похибки, спричиненої спотворенням вимірювального сигналу при його передачі до вимірювального блока та накладанням неінформативних шумових сигналів. На основі запропонованих методів корекції розроблено алгоритми і програмне забезпечення для розрахунку параметрів системи. Запропоновано методику визначення параметрів первинного перетворювача. Розроблено методику розрахунку параметрів первинного перетворювача, лінії зв'язку, схем корекції при розробці нових моделей шумових термометрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З322-521

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського