Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (120)Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>U=З271$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Стелюк А.О. 
Методи та засоби підвищення ефективності функціонування системи автоматичного регулювання частоти та потужності ОЕС України: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / А.О. Стелюк ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено методи та засоби, спрямовані на підвищення ефективності функціонування системи автоматичного регулювання частоти та потужності (САРЧП) об'єднаної енергосистеми (ОЕС) України. Розроблено математичну модель ОЕС України - ЄЕС Росії, в якій враховано алгоритми роботи групових регуляторів активної потужності (ГРАП) на регулювальних ГЕС ОЕС України. Встановлено, що застосування моделі дозволяє оцінити вплив зміни режимів роботи САРЧП і станційних ГРАП на якість регулювання частоти та потужності. Розроблено метод визначення змінного коефіцієнта корекції перетоку за частотою в режимі реального часу, використання якого дозволяє забезпечити відстроювання САРЧП від зовнішніх збурень у процесі вторинного регулювання частоти. Розроблено модель системи автоматичного регулювання частоти та потужності (АРЧП) на базі нечіткої логіки, в якій величина керуючої дії визначається пропорційною й інтегральною складовою системного параметра. Показано, що застосування нечіткої САРЧП обумовлює зменшення динамічного відхилення та часу перехідного процесу зміни перетоку активної потужності. Наведено рекомендації щодо вибору режимів роботи системи АРЧП, які базуються на результатах теоретичних досліджень за умов імовірності паралельної роботи ОЕС України - ЄЕС Росії з енергооб'єднанням Західної Європи, які дозволять підвищити ефективність регулювання частоти та потужності в енергооб'єднанні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З271(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА354972

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Мартинюк О.В. 
Середньострокове дворівневе прогнозування електричного навантаження та електроспоживання об'єднаної енергосистеми: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / О.В. Мартинюк ; Ін-т електродинаміки НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розв'язано науково-технічну задачу середньострокового прогнозування місячного електроспоживання (ЕС) й екстремального місячного навантаження (ЕН) енергооб'єднання України. За результатами проведених досліджень розроблено математичні моделі ЕС і ЕН, що передбачають врахування впливу метеорологічних і технологічних факторів, різких змін в електроспоживанні енергоємними підприємствами. На підставі даних моделей створено метод дворівневого середньострокового прогнозування місячного електроспоживання й і екстремальних значень місячного навантаження об'єднаної ЕС. З використанням розробленого алгоритму створено й інтегровано у загальний програмний комплекс програми середньострокового прогнозування місячного ЕС й екстремального місячного ЕН об'єнаної та регіональних енергосистем України. Проведено числові розрахунки прогнозів для різних часових інтервалів і показано, що точність прогнозування місячного електроспоживання й екстремального місячного навантаження задовольняє сучасним експлуатаційним вимогам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З271 +
Шифр НБУВ: РА364362

Рубрики:

      
3.

Дубовський С.В. 
Теоретичні основи енергоекономічного аналізу сполучених систем генерації електричної енергії і теплоти: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.01 / С.В. Дубовський ; Ін-т заг. енергетики НАН України. — К., 2008. — 35 с. — укp.

У межах термодинамічного підходу одержано нове вирішення наукової проблеми поділу витрат енергії між продуктами комбінованих процесів тепломеханічного перетворення (що є основою комбінованого виробництва електричної енергії та теплоти, теплоти та холоду), яка проявляється у неможливості вимірювання таких витрат на практиці. Розроблено теоретичні засади, методи та засоби визначення енегоємності та вартості проміжних і кінцевих продуктів комбінованих виробництв практично важливих типів. Створено моделі та методики енергоекономічного аналізу та прогнозування їх розвитку у складі електроенергетичного комплексу країни. Результати наукового дослідження використано у процесі розробки галузевого стандарту електроенергетики й "Енергетичної стратегії України до 2030 р.".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З271(4УКР) + З363.2 +
Шифр НБУВ: РА358398

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського