Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (1140)Книжкові видання та компакт-диски (371)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>U=З25$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іванін О.Л. 
Алгоритми оптимального використання електроенергії в системах з відновлюваними джерелами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / О.Л. Іванін ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Проаналізовано та складено еквівалентні схеми фотоелектричної батареї, вітряного генератора, акумуляторної батареї та навантажень локального об'єкта, які є базою для створення алгоритмів оптимізації споживання електроенергії. Визначено доцільність застосування методу динамічного програмування з метою одержання оптимального закону керування навантаженнями локального об'єкта. Запропоновано використання методу нечіткої логіки для керування перетворювачами електроенергії з метою уточнення стратегії керування, одержаної за допомогою методу динамічного програмування. Розроблено алгоритм виведення активно-індуктивного й активно-ємнісного навантажень на заданий режим на базі методу динамічного програмування. Проаналізовано та визначено доцільність застосування числових методів для розв'язання задачі динамічного програмування. Розроблено алгоритм керування електроспоживання локального об'єкта на базі методу нечіткої логіки, в якому загальну задачу споживання розділено на окремі підзадачі для кожного окремого елемента системи. Одержано аналітичні залежності потужності на виході фотоелектричної батареї від зміни параметрів навантаження та її внутрішнього опору. Розроблено алгоритм нечіткого керування ШІП для відбирання максимальної потужності від фотоелектричої батареї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.8-016 +
Шифр НБУВ: РА326425

Рубрики:

      
2.

Савченко А.А. 
Багатоканальні оптоелектронні сенсорні системи на ефектах розповсюдження неоднорідної хвилі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.20 / А.А. Савченко ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2009. — 15 с. — укp.

Розроблено нові фізико-технічні принципи побудови багатоканальних оптоелектронних систем на основі ефектів розповсюдження поверхневої електромагнітної хвилі на неоднорідній поверхні. Вивчено особливості розповсюдження енергії електромагнітної хвилі в системі на планарному хвилеводі з метою підвищення точності вимірювання сенсорної системи на елементі інтегральної оптики. Визначено склад втрат на межах поділу хвилеводів і показано, що такі втрати суттєво зменшують точність вимірювань. Запропоновано конструкцію приладу, який реалізує спосіб врахування таких втрат. Створено спеціалізовану оптоелектронну систему, призначну для реєстрації та відображення біохімічної інформації, яка грунтується на явищі розсіювання світла поверхнею золота у разі збудження поверхневих плазмонних поляритонів. Доведено коректність вимірювання розсіяного світла за умов поверхневого плазмонного резонансу (ППР) для реєстрації зміни показника заломлення, а також реєстрації макромолекулярних взаємодій. Виготовлено дослідний зразок системи на ППР, що використовує явище розсіювання світла для багатоканальних вимірювань і проведено його апробацію на базі Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова, Каролінського Інституту (Стокгольм, Швеція) та Інституту Мікросистем і мікроелектроніки (Лечче, Італія).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З86-5 + З254.5 +
Шифр НБУВ: РА365454

Рубрики:

      
3.

Маркевич 
Безбаластний MoO3-електрод для літієвих хімічних джерел струму: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / Олександр Васильович Маркевич ; Український держ. хіміко-технологічний ун-т. — Д., 2006. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З251.33
Шифр НБУВ: РА348940

Рубрики:

      
4.

Подражанський Ю.М. 
Використання імпульсних режимів заряду для підвищення експлуатаційних параметрів акумуляторів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / Ю.М. Подражанський ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено можливості поліпшення експлуатаційних параметрів різноманітних типів акумуляторів за рахунок застосування імпульсних режимів заряду. Розроблений імпульсний адаптивний принцип заряду акумуляторів грунтується на тому, що заряджувальний пристрій постійно отримує інформацію про поточний стан і динамічний відгук акумулятора на заряджувальні імпульси і використовує дану інформацію для управління процесом заряду. Таким чином акумулятор включається у ланцюг зворотного зв'язку з зарядним пристроєм, що забезпечує адаптивний характер процесу. Показано, що використання зарядних імпульсів спеціальної форми дає змогу значно прискорити процес заряду акумулятора, а також у 1,5 - 3,0 рази продовжити термін їх служби у порівнянні зі звичайним режимом заряду постійним струмом. Запропоновано пояснення ефекту прискорення процесу заряду акумуляторів в адаптивному імпульсному режимі. Досліджено структурні зміни, що відбуваються на електродах акумулятора під час циклування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З251.3-082
Шифр НБУВ: РА310577 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Співак О. Ю. 
Вплив холодної деформації волочінням на властивості тонких термопарних дротів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.05 / О. Ю. Співак ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вплив холодного деформування на властивості металів і сплавів, залежність властивостей матеріалів від історії їх деформування, визначено основні характеристики напруженого стану та критерії руйнування за монотонного та немонотонного деформування металів і сплавів, проведено аналіз способів оцінювання деформвальності заготовок, наведено вимоги до термоелектричних матеріалів. Визначено межі області ефективного використання металів як основних матеріалів для термоелектричних генераторів струму. Висвітлено технологічні умови пластичного деформування й їх вплив на режими волочіння тонких дротів, закономірності зміни пластичності металу в процесі волочіння та проміжних термообробок. Розроблено режими волочіння тонкого термопарного дроту з сплавів хромель, копель і сплавів системи нікель-молібден діаметром 200 - 70 мкм, які мають однорідні механічні властивості й якісну поверхню без карбідних та окисних включень і забезпечують високу чутливість і лінійність термоелектричних характеристик термопар з даних сплавів у температурному інтервалі 300 - 900 К.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К622.400.4-1 + З252.4
Шифр НБУВ: РА376683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Федорук 
Гіротропний спіральний термоелемент: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / Ярослав Григорович Федорук ; НАН України; Інститут термоелектрики. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.4
Шифр НБУВ: РА365463

Рубрики:

      
7.

Башева Т.С. 
Екологічно безпечна маловідхідна технологія реутилізації сірчанокислого електроліту акумуляторних батарей: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Т.С. Башева ; Нац. акад. природоохоронного та курортного будівництва. — Сімф., 2009. — 22 с. — укp.

Вперше охарактеризовано вплив відпрацьованого акумуляторного електроліту на компоненти біосфери. Визначено екологічний ризик, що виникає під час поводження з сірчанокислими відходами акумуляторних батарей (АБ) на прикладі Донеччини як найбільш екологічно несприятливого регіону. Проведено оцінку впливу розробленої природоохоронної технології на навколишнє середовище. Розроблено та запатентовано спосіб реутилізації відпрацьованого акумуляторного електроліту, який може бути використано у технологіях захисту навколишнього середовища на підприємствах автомобільного транспорту, а також на виробництвах, що мають сірчанокислі відходи, які за складом схожі до акумуляторного електроліту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З251.32-01 +
Шифр НБУВ: РА365251

Рубрики:

      
8.

Банник Н.Г. 
Електрохімічна система сульфідний електрод - апротонний електроліт для літієвого акумулятора: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / Н.Г. Банник ; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З251.3 +
Шифр НБУВ: РА353375

Рубрики:

      
9.

Костиря М.В. 
Електрохімічні властивості діоксидно-марганцевого електрода в лужних джерелах струму: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / М.В. Костиря ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2006. — 17 с. — укp.

З використанням моделі локальних процесів обгрунтовано характер залежності між складом активної маси манган-діоксидного (МД) електрода та величиною його поляризаційного опору. Зроблено висновок про збільшення ефекту вирівнювання концентрації протонів у зерні манган діоксиду в електродах з підвищеним вмістом графіту. Виявлено вплив ступеня розрядженості активної маси на поляризаційний опір. Розроблено математичну модель розрядного процесу у пористому електроді з твердофазним реагентом і на підставі даних моделювання зроблено висновки про характер впливу різних кінетичних і структурних факторів на рівномірність розподілу щільності струму за товщиною електрода. Розроблено емпіричну математичну модель розряду елемента. На підставі експериментальних кінетичних даних і результатів оптимізаційного моделювання надано оцінку питомих характеристик джерел струму з МД-катодом і за умов різних анодних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.1,0 + з251.33 +
Шифр НБУВ: РА341754

Рубрики:

      
10.

Поліщук Ю.В. 
Електрохімічні властивості системи сульфідний електрод-полімерний електроліт, перспективної для розробки літієвого акумулятора: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / Ю.В. Поліщук ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2002. — 19 с. — укp.

З використанням методів рентгенофазового, термічного аналізу та інфрачервоної спектроскопії встановлено структурні характеристики порошків природного (фракція 70 мкм і 40 мкм) і синтезованого за різних умов ферум дисульфіду (фракція 30 - 40 нм). Досліджено вплив природи літієвої солі на провідність полімерного електроліту. Показано вплив компонентів електроліту та природи літієвої солі на термостабільність полімерного матеріалу та ефективність циклування всієї системи в цілому. Досліджено взаємодію між ферум дисульфідом та компонентами неводних електролітів. Встановлено, що ця взаємодія значною мірою належить від наявності на поверхні катодного матеріалу домішкових сполук та вологи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.33
Шифр НБУВ: РА320378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Хоменко В. Г. 
Електрохімічні конденсатори на основі електропровідних полімерів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.03 / В. Г. Хоменко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено вплив різних чинників на полімеризацію електропровідних полімерів (ЕПП) і на їх морфологічну структур, розглянуто структуру композитів на основі ЕПП і їх структурну організацію, від якої залежать фізико-хімічні властивості матеріалів. Доведено, що структура субстрату є вирішальною у формуванні надмолекулярних структур ЕПП. Досліджено електрохімічну поведінку електродів на основі електропровідних полімерів і визначено фактори, що впливають на стабільність та електрохімічні характеристики. Запропоновано модель електрода на основі ЕПП, яка дозволяє кількісно описати електрохімічну поведінку ЕПП. Вперше теоретично обгрунтовано і практично реалізовано симетричні й асиметричні електрохімічні конденсатори на основі ЕПП. Визначено, що за діапазоном робочої напруги, питомими характеристиками, стабільністю та терміном служби розроблені електрохімічні конденсатори відповідають кращим зарубіжним аналогам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З251.3 + Л719.6
Шифр НБУВ: РА381387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Кушмирук А.І. 
Електрохімічні сенсори відновлювальних газів для моніторингу повітряного середовища: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / А.І. Кушмирук ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 21 с. — укp.

Установлено механізм виникнення безструмових потенціалів каталітично активних електродів у повітряному середовищі за присутності відновлювальних газів у системі з твердим протонпровідним електролітом і показано, що вони відповідають компромісним потеціалам спряжених реакцій відновлення адсорбованого оксигену й окиснення відновлювальних газів. Показано, що лімітувальною стадією окиснення водню, монооксиду карбону, діоксиду сульфуру та сірководню на газодифузійних електродах у системі з твердим протонпровідним електролітом є уповільнена адсорбція цих газів на електродах, швидкість їх окиснення на порядок нижча за межових дифузійних струмів. Визначено області потенціалів електрохімічної стабільності та корозійної стійкості титану та каталітично активних електролів на його основі у даній системі. З'ясовано, що діоксиду рутенію у системі з твердим протонпровідним електролітом притаманні властивості тривимірного електрода, поляризація якого обумовлена оборотним переносом зарядів у разі зміни ємності подвійного електричного шару поверхні та ступеня окиснення рутенію. Уперше теоретично обгрунтовано та практично реалізовано дво- і триелектродні амперометричні сенсори відновлювальних газів для моніторингу повітряного середовища на основі твердих протонпровідних електролітів і розроблених газодифузійних каталітично активних електродів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.3 +
Шифр НБУВ: РА336928

Рубрики:

      
13.

Угорчук 
Катодні речовини літієвих джерел струму на основі модіфікованого нанодисперсного рутилу та нестехіометричних керамік TiO2-Fe2O3-LiOH: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.24 / Володимир Васильович Угорчук ; Прикарпатський національний ун-т ім. Василя Стефаника. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З251.3
Шифр НБУВ: РА361489

Рубрики:

      
14.

Бурилова Н.В. 
Математичне моделювання гідродинаміки та тепломасообміну в електрохімічних системах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.05 / Н.В. Бурилова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2005. — 17 с. — укp.

На базі рівнянь гідродинаміки, конвективної теплопровідності, електродинаміки та хімічної кінетики побудовано математичну модель основних електрохімічних, тепло- та масообмінних процесів в об'ємі свинцево-кислотного акумулятора. Розроблено, реалізовано, верифіковано та протестовано методики, алгоритми та програми для розрахунку нестаціонарного масообміну в електролітичних рідинах. Розроблено систему спрощень загальної математичної моделі. Знайдено точні розв'язки задач, що описують складові фізичні процеси у електрохімічних рідинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г573.88 + З251.32-01 с116 +
Шифр НБУВ: РА341395

Рубрики:

      
15.

Коток 
Метод прискореного імпульсного розряду для оцінки Ni(0H)sub2/sub як електродного матеріалу лужних акумуляторів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / Валерій Анатолійович Коток ; ДВНЗ "Український держ. хіміко-технологічний ун-т". — Д., 2009. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З251.33
Шифр НБУВ: РА364555

Рубрики:

      
16.

Волківський В.Б. 
Напівпровідникові перетворювачі з підвищеною ефективністю заряду акумуляторів імпульсними асиметричними струмами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / В.Б. Волківський ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 21 с. — укp.

Розроблено енергозберігаючі способи заряду акумуляторів імпульсними асиметричними струмами, а також схеми напівпровідникових перетворювачів з підвищеною ефективністю заряду та способи адаптивного керування ними. З урахуванням результатів дослідження електродних процесів створено схемну модель акумулятора, що враховує поляризаційну складову повного внутрішнього опору та дозволяє розрахувати перехідні процеси, що виникають під час подачі зарядних і розрядних імпульсів струму. Розроблено новий спосіб використання енергії розрядного імпульсу струму у процесі заряду акумуляторів імпульсним асиметричним струмом, який дозволяє підвищити енергоефективність зарядних пристроїв акумуляторних батарей імпульсними асиметричними струмами. Запропоновано адаптивний спосіб заряду, який шляхом зміни тривалості зарядних і розрядних імпульсів залежно від стану акумулятора дозволяє істотно скоротити час заряду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З251.3-082.02 +
Шифр НБУВ: РА351323

Рубрики:

      
17.

Бєкіров Е.А. 
Науково-технічні засади підвищення енергоефективності фотоелектричних джерел електропостачання: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.08 / Е.А. Бєкіров ; НАН України. Ін-т відновлюв. енергетики. — К., 2008. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи розв'язання науково-прикладної проблеми підвищення енергоефективності фотоелектричних перетворювачів енергії сонячного випромінювання. Досліджено особливості електротеплового стану в струмових каналах фотоперетворювачів, визначено його стійкість до малих збурень. Розроблено узагальнений метод аналізу стійкості системи фотобатарея - різні види навантаження, визначено умови узгодження електричних характеристик фотобатарей і навантаження, які забезпечують якість електричної енергії в системі, та її енергоефективне трансформування від фотобатарей до навантаження. Розроблено засоби перетворення енергії постійного струму фотобатарей у змінний синусоїдальний струм промислової частоти 50 Гц на базі вторинних напівпровідникових стабілізаторів напруги з широтно-імпульсною модуляцією, дроселів, пристроїв захисту від перевантажень і синхронізації з мережею та випрямлювачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.83 +
Шифр НБУВ: РА357822

Рубрики:

      
18.

Абдулхалек Абдулразак 
Нестаціонарні процеси в електричних колах з фотоелектричними джерелами живлення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / Абдулхалек Абдулразак ; Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.6

Рубрики:

      
Категорія:    
19.

Хамріт М. 
Підвищення ефективності автономних напівпровідникових систем електропостачання на основі сонячних елементів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / М. Хамріт ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання створення автономних напівпровідникових систем електропостачання на базі дешевих і ефективних сонячних елементів, одержаних із відходів електронної промисловості. Удосконалено методику визначення втрат потужності в перетворювальних пристроях, які працюють за різних режимів. Вперше побудовано метематичні моделі деяких напівпровідникових перетворювачів постійного та змінного струму, що працюють в автономних системах електропостачання. Одержано нові аналітичні залежності послідовного резонансного перетворювача за умов постійної провідності ключів, які відображають основні параметри перетворювача. Удосконалено алгоритми керування ключами джерела безперебійного живлення та перетворювальної установки, що працює на мережу змінного струму, з метою забезпечення на виході синусоїдальних струму та напруги як за лінійного, так і за нелінійного навантаження. Удосконалено ряд технологічних методів виготовлення високоефективних сонячних елементів з відходів електронної промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з264.534 + з252.8 +
Шифр НБУВ: РА343110

Рубрики:

      
20.

Тарасова Л.Д. 
Процеси подвійного обміну в розчинах комплексних фторидів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Л.Д. Тарасова ; Укр. держ. хім.-технолог. ун-т. — Д., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено закономірності перебігу реакцій подвійного обміну між фторокомплексами лужних металів в апротонних середовищах, розроблено новий спосіб одержання електролітів для літієвих джерел струму. Створено політерми розчинності вихідних солей в індивідуальних розчинниках у максимально можливому інтервалі температур. Вивчено фазові рівноваги у відповідних змішаних системах за участю кінцевих продуктів. Проведено зівставлення стійкості сольватів фторокомплексів літієвих солей у різних розчинниках з використанням хімічних, рентгеноструктурних аналізів і розрахункових програм. Досліджено вплив кінетичних і термодинамічних факторів на перебіг обмінних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.187,0 + З251.33 +
Шифр НБУВ: РА339261

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського