Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (187)Книжкові видання та компакт-диски (273)Журнали та продовжувані видання (60)
Пошуковий запит: (<.>U=З232$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Золотарьов В.М. 
Електричний метод і прилад для поточного контролю параметрів ізоляції кабельних виробів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / В.М. Золотарьов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення випробувань кабельних виробів з пластмасовою та гумовою ізоляцією напругою на прохід в процесі їх виготовлення на екструзійних лініях та перемотування на технологічному обладнанні. Розроблено технологічну модель електромагнітних процесів у стендах таких випробувань. Узагальнено класичне поняття кута діелектричних втрат на випадок рухомого діелектрика. Встановлено, що в рухомій ізоляції виникає так званий внесений кут діелектричних втрат, який може бути як більшим, так і меншим від нуля і доповнює кут втрат у нерухомому діелектрику до кута повних діелектричних втрат у випадку руху діелектрика. Запропоновано методику вибору засобів випробувань, які відтворюють вимоги різних стандартів, для конкретних екструзійних ліній. Досліджено умови випробування та сформульовано вимоги до випробувального електроду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з232.3-07с
Шифр НБУВ: РА320067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Рудаков С.В. 
Електричний сумісний двохпараметровий контроль стану ізоляції багатожильних кабелів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / С.В. Рудаков ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено стан окремих компонентів ізоляції багатожильних кабелів за особливих умов експлуатації. На підставі узагальнення результатів досліджень розроблено рекомендації щодо оцінювання стану компонентів ізоляції (часткових ємностей і тангенса кута діелектричних втрат), кожного окремо, а не всієї конструкції вцілому. Доведено доцільність використання сукупних вимірювань для проведення неруйнівного контролю окремих компонентів ізоляції багатожильних кабелів, а також розроблено методики та одержано вихідні дані для розрахунків, призначені для проведення неруйнівного контролю електричних параметрів кабелів відповідальних енергетичних об'єктів, що є основою для своєчасного виявлення їх дрейфу та вжиття адекватних заходів, в тому числі - заміни застарілих виробів новими. Запропоновано співпроцесор обчислення середнього значення контрольованої величини в реальному часі, що дає змогу підвищувати швидкодію виконання цієї операції в декілька разів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З232.32-047 + З232.32-047
Шифр НБУВ: РА322197

Рубрики:

      
3.

Золотарьов В. М. 
Електротехнологічний комплекс для виробництва високовольтних та надвисоковольтних кабелів з полімерною ізоляцією: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.09.03 / В. М. Золотарьов ; Ін-т електродинаміки НАН України. — К., 2010. — 38 с. — укp.

Розроблено нову концепцію аналізу електричного поля в ізоляції кабелів з урахуванням локальних напруженості поля та напруженого об'єму, сукупного впливу на них різних дефектів і параметрів елементів кабелів. Розроблено нові принципи побудови установок екструзійного нанесення на металеву жилу полімерної ізоляції та її вулканізації. Розвинуто методи виготовлення жил великого перетину з підвищеною якістю поверхні. Розроблено принципи побудови енергоефективних систем для випробування надвисоковольтних кабелів підвищеною змінною напругою та вимірювання в них рівня часткових розрядів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З232.323
Шифр НБУВ: РА377348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Мазуренко І.Л. 
Змінне електромагнітне поле провідників зі струмом, розташованих над плоскою межею поділу середовищ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.05 / І.Л. Мазуренко ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено наближені математичні моделі розрахунку тривимірного квазістаціонарного електромагнітного поля (ЕМП) з урахуванням геометричних особливостей просторових контурів зі струмом та електрофізичних властивостей провідних середовищ. Досліджено ЕМП і геометрії контурів для забезпечення необхідної щільності потоку електромагнітної енергії у провідне середовище. Оцінено похибки асимптотичного розкладання у ряд процесів розрахунку поля у безпосередній близькості від провідного середовища. Наведено наближену математичну модель для розрахунку квазістаціонарного поля контура зі струмом на основі локальної заміни тривимірного поля двовимірним. Розглянуто похибки розрахунку поля за допомогою даної моделі з використанням асимптотичного розкладання у ряд. Обгрунтовано, що для визначення ЕМП поблизу контурів, розташованих над провідною поверхнею обмеженої ширини, можливе використання моделі, яка містить вихідний контур і контури з зустрічним напрямком струму. Запропоновано використовувати для забезпечення визначеного характеру тепловиділень в електропровідних середовищах з плоскою поверхнею просторові контури з піднесеними над поверхнею краями. Одержано геометричні параметри даних контурів, розташованих над провідним середовищем обмеженої та необмеженої ширини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З232.1 +
Шифр НБУВ: РА324323

Рубрики:

      
5.

Антонець Ю.П. 
Метод і комплекс апаратури оперативного контролю параметрів ізоляції кабельних виробів в процесі виробництва: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / Ю.П. Антонець ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Доведено можливість контролю процесу імпрегнування паперової ізоляції шляхом вимірювання струму діелектричної абсорбції та порядку величин часу релаксації та струму міжшарової поляризації шаруватого діелектрика кабелю на напругу 10 кВ. Теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено положення про наявність діапазону значень радіусів закруглення ребер секторної жили, які характеризуються максимальною тангенційною складовою напруженості електричного поля в кабелі з поясною ізоляцією на напругу 10 кВ. Розроблено методику розрахунку максимальної ймовірності виходу параметра, що контролюється, за нормативну межу та контрольну карту максимальної ймовірності виходу параметра за нормативну межу (КМВ); аналітично встановлено дві межі регулювання на КМВ, використання яких не передбачає умовних припущень щодо вірогідності оцінювання максимальної ймовірності виходу параметра за нормативну межу; виявлено співвідношення максимальної вибіркової дисперсії та величини технологічного допуску, що забезпечує максимальну чутливість контролю. Запропоновано метод визначення технологічних допусків для параметрів, який використано під час розробки системи контролю. Створено комплекс апаратури для оперативного контролю параметрів паперової імпрегнованої ізоляції силових кабелів на напругу 10 кВ та розроблено систему оперативного контролю параметрів ізоляції кабельних виробів для всього комплексу технологічних процесів кабельного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З232.32-07 с +
Шифр НБУВ: РА330292

Рубрики:

      
6.

Голик О.В. 
Метод оперативного контролю параметрів двошарової поліімідної ізоляції емальдроту в процесі виробництва: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / О.В. Голик ; Харк. політехн. ін-т. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Висвітлено питання створення системи технологічного контролю, метою якої є неухильне підвищення надійності продукції у виробництві емальдроту з подвійною ізоляцією на основі поліімідних співполімерів марки ПЭЭ-ИДХ2-200-МЭ, розробки статистичного методу для обробки, порівняння й аналізу результатів вимірювань параметрів емальізоляції цього емальдроту на базі математичного апарату інтервальних статистичних моделей для застосування в активному технологічному контролі, розробки рекомендацій щодо параметрів такого контролю, придатних для використання на сучасних швидкісних емальагрегатах і апробація цих рекомендацій на реальному обладнанні. Теоретично обгрунтовано та перевірено експериментально можливість зменшення залежності похибки від швидкості руху під час визначення кількості дефектів емальізоляції у неруйнівних поточних випробуваннях високою напругою на прохід за рахунок оптимізації попередньої поляризації ізоляції емальдроту ПЭЭИДХ. Експериментально встановлено залежність середнього значення напруги пробою U від діаметральної площини t шару емалі для характеристики електричної міцності емальдроту ПЭЭИДХ2-200-МЭК з двошаровою поліімідною ізоляцією в діапазоні номінальних діаметрів від 0,10 мм до 0,61 мм. Розроблено метод оперативного неруйнівного контролю кількості дефектів емальізоляції під час випробувань на прохід. Наведено інтегральний показник дефектності котушки проводу, використання якого для неруйнівного контролю кількості дефектів емальізоляції під час випробувань на прохід дозволяє об'єднати всі результати неруйнівних випробувань і тим самим забезпечити оперативний порівняльний неруйнівний контроль продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З232.3-060.12 +
Шифр НБУВ: РА367725

Рубрики:

      
7.

Крикун О. В. 
Нелінійні ефекти в елементах електродинамічних мікрострічкових пристроїв на основі високотемпературних напівпровідників: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.07 / О. В. Крикун ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

На базі методу нелінійних інтегральних рівнянь (НІР) розроблено математичну модель електродинамічних пристроїв, у складі яких наявні нелінійні елементи з зосередженими та розподіленими параметрами. Модель враховує двовимірний характер розподілу густини струму на поверхні мікрострічкових провідників з нелінійними властивостями поверхневого імпедансу. Розроблено методику, алгоритм і програмні засоби її числової реалізації. Визначено умови існування й єдності сталого періодичного режиму електродинамічних пристроїв (умови конвергентності) й наведено вимоги до характеристик елементів пристроїв. Висвітлено результати дослідження конкретних типів мікрострічкових елементів з високотемпературних надпровідників, а саме: мікрострічкової лінії, резонаторів і фільтрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З232.7 + З845.7
Шифр НБУВ: РА379798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Золотарьов В. В. 
Пристрої електричних випробувань і контролю параметрів кабелів і проводів з ізоляцією із зшитого поліетилену: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.13 / В. В. Золотарьов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено пристрій випробувань електричною напругою та контролю параметрів, створених вперше в Україні та СНД новітніх зразків кабелів і проводів з ізоляцією зі зшитого поліетилену підвищеної нагрівостійкості з властивостями непоширення горіння та низького газодимовиділення на напругу до 330 кВ включно. Проведено теоретичний аналіз електромагнітних процесів переносу зарядів шаром діелектрика на провідниковій підкладці. Розроблено та запатентовано пристрій випробування та контролю параметрів ізоляції кабелів і проводів в сучасних екструзійних технологічних лініях. Теоретично визначено діапазон зміни контрольованого параметра - тангенса кута діелектричних втрат на основі розробленої математичної моделі дії стаціонарного електричного поля на багатошаровий недосконалий циліндричний діелектрик, що має місце в зшитих полімерних конструкціях "напівпровідний екран - ізоляція - напівпровідний екран" в силових кабелях 6 ... 500 кВ. Досліджено резонансні режими роботи випробувальних систем, розроблено високовольтні пристрої випробувань і контролю рівня часткових розрядів і тангенса кута діелектричних втрат в кабелях з зшитою поліетиленовою ізоляцією. Встановлено, що імовірність появи барабанів з бракованим кабелем не перевищує 1 ... 3 % від загальної кількості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З232.32
Шифр НБУВ: РА383623 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Чулєєва О.В. 
Розробка технології одержання поліолефінових композицій з підвищеною теплостійкістю: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.06 / О.В. Чулєєва ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено способи структурної модифікації поліолефінів з використанням силанових суперконцентратів, світлостабілізаторів, домішок діатомітового кремнезему та просторово ускладнених фенолів. Вивчено основні відмінності у реологічних, молекулярних, фізико-механічних властивостях силанольнозшитих поліолефінів залежно від природи біфункціональних кремнійорганічних сполук, ініціатора, каталізатора, антиоксиданта, технологічної домішки та світлостабілізатора. Досліджено вплив основних технологічних параметрів на ступінь зшивання поліолефінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л712.11 + З232.323
Шифр НБУВ: РА372625 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Седельникова Л.Г. 
Синтез двоканальних електроприводів оптимального управління механізмами обмотувальних машин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / Л.Г. Седельникова ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено синтезу двоканальних електроприводів оптимального керування швидкості обертання привідного механізму та натягом обмотувальної стрічки, що забезпечує високу стабільність швидкості обертання привідного механізму та високу точність підтримання натягу обмотувальної стрічки, і, як наслідок цього, - підвищення якості кабельної продукції. Розроблено математичну модель обмотувальної машини як об'єкта керування по каналах швидкості обертання привідного механізму та натягу обмотувальної стрічки. Синтезовано оптимальні регулятори та оптимальні спостерігачі двоканального електроприводу, що забезпечило більш високу якість обмотування кабелів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З232.333

Рубрики:

      
11.

Федяй Г.С. 
Удосконалення контролю електроізоляції кабелів з екранованими витими парами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.13 / Г.С. Федяй ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання визначення технічного стану кабелів з екранованими витими парами (ЕВП) шляхом обстежень характеристик ізоляційних проміжків на змінній напрузі. Відхилення від них, що спостерігаються на практиці, розглянуто як ознаки наявності дефектів. Природу дефектів виявляють шляхом вимірювань параметрів у діапазоні звукових частот (від 0,1 до 10 кГц). За цього результати, одержані у разі низьких частот, виявляються більш чутливими до процесів зволоження ізоляції, а за високих частот - до незворотних процесів старіння ізоляції. Запропоновано спосіб контролю якості поверхні ізоляції жил ЕВП за частотою розрядів, що вимірюються за напруг від 0,5 до 1,5 кВ. Проведено спостереження щодо умов правильного застосування триклемного підключення вимірювачів імітансу (комплексного опору) для запобігання перевантаження джерела електрорушійної сили приладу, за якого результати вимірювань стають хибними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З232.332 +
Шифр НБУВ: РА351868

Рубрики:

      
12.

Перетятко Ю.В. 
Чисельний розрахунок тривимірних електричних полів в полімерній ізоляції самоутримних ізольованих проводів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.05 / Ю.В. Перетятко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено нові математичні моделі та методики для числового розрахунку тривимірних електричних полів (ЕП) у полімерній ізоляції самоутримних ізольованих проводів з урахуванням наявності гетерогенності близько розташованих мікронеоднорідностей (поверхневих і об'ємних, провідних і діелектричних) та просторового розташування провідників у трифазній лінії електропередачі. Визначено узагальнювальний критерій збільшення напруженості ЕП у зі зшитою поліетиленовою ізоляцією (ЗПЕІ) самоутримних ізольованих проводів (СІП) та в її діелектричних включеннях, який враховує змінення розмірів і електричних параметрів мікронеоднорідностей, відстаней між ними та розмірів дендритів на їх поверхні. Цей критерій використано для підвищення точності розрахунків напруженості ЕП та визначення локальних об'ємів в ізоляції з недопустимою напруженістю. Розроблено нові методики розрахунку неоднорідних тривимірних ЕП в СІП з урахуванням сукупності різних гетерогенних мікродефектів у ЗПЕІ. Методики є ефективними для уточнення технологічних режимів промислового виробництва СІП, що підтверджується їх впровадженням на ЗАТ "Завод "Південкабель" (м.Харків) за освоєння промислового виробництва СІП з характеристиками на рівні кращих світових зразків. Використання СІП виключає короткі замикання між проводами ліній електропередачі (ЛЕП) у разі ожеледі, сильного вітру, снігопаду та інших стихій, зменшує падіння напруги та втрати потужності, а також підвищує надійність, безпеку й енергоефективність повітряних ЛЕП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З232.332.3 +
Шифр НБУВ: РА355175

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського