Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (23)Реферативна база даних (2061)Книжкові видання та компакт-диски (836)Журнали та продовжувані видання (1274)
Пошуковий запит: (<.>U=Ж3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 44
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Комкова О.А. 
Аномальна релаксація в структурно-невпорядкованих діелектричних матеріалах у приладових системах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / О.А. Комкова ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичне дослідження аномальної релаксації у структурно-невпорядкованих матеріалах у приладових системах. Побудовано моделі аномальних релаксацій Коул - Коула, Коул - Девідсона, Гавриляка - Негамі. Для побудови моделі запропоновано визначення локальної дробової похідної та вивчено її властивості. Побудовано фрактальну функцію типу Салема, проведено розрахунки середньої фрактальної розмірності, локальної дробової розмірності, знайдено значення дробових похідних у деяких точках. Одержано аналітичний розв'язок рівняння, що описує аномальну релаксацію, з дробовою похідною. Даний розв'язок збігається з експериментальними законами Коул - Коула, Коул - Девідсона, Гавриляка - Негамі. Використано дробово-диференційальний оператор, за допомогою якого одержано залежність комплексної сприйнятливості законів Коул - Коула, Коул - Девідсона, Гавриляка - Негамі. Показано зв'язок дробової похідної з розмірністю фрактальної множини, що спричинює аномальну релаксацію. Проведено порівняння теоретичних і експериментальних залежностей стосовно діелектричних властивостей. Побудовано модель мікроструктури неупорядкованих середовищ, що виявляють неекспонентну діелектричну релаксацію. Запропонована модель базується на фрактальному підході до структурування середовища та виділення ієрархічних рівнів ближніх порядків - кластерів та їх складових - субкластерів. Показано, що перехід від строго експонентної залежності до аномальної залежності здійснюється за умов переходу від неперервного до фрактального розподілу часу релаксації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж360.625 +
Шифр НБУВ: РА349080

      
2.

Лорія М.Г. 
Атомно-абсорбційний спектрофотометр з капілярним електротермічним атомізатором: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / М.Г. Лорія ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2005. — 18 с. — укp.

Запропоновано математичну модель переносу маси для моделювання процесу атомізації на базі методу нульового градієнта та дельта-функції Дірака. З використанням розробленої моделі показано, що основною причиною нелінійності статичної характеристики атомно-десорбційного спектрометра є нестабільність оптичних параметрів вимірювальної системи. Створено структурну модель вимірювального вузла з вертикальним електротермічним атомізатором, що дало змогу поліпшити стабільність оптичних параметрів вимірювальної системи та на 60 % зменшити похибку вимірювання атомно-абсорбційних спектрофотометрів. Лінеаризовано статичну характеристику такого спектрометра завдяки використанню вертикального капілярного електротермічного атомізатора та логарифмування вихідного сигналу вимірювальної системи, що дозволило значною мірою розширити діапазон вимірювання та збільшити до 70-ти кількість елементів. Наведено модифікований атомно-абсорбційний метод з використанням капілярного електротермічного атомізатора, на основі якого уніфіковано основні параметри вимірювальної схеми, вдвічі збільшено чутливість перетворення та збільшено вірогідність контролю до значення 0,94.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.6 в641.8,022 + Ж304-1 с344-5 +
Шифр НБУВ: РА341780

Рубрики:

      
3.

Ксенофонтов В. О. 
Будова на атомному рівні нанорозмірних і наноструктурних металевих і вуглецевих матеріалів: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.07 / В. О. Ксенофонтов ; Ін-т електрофізики і радіац. технологій НАН України. — Х., 2011. — 28 с. — укp.

Розроблено новий напрям польової іонної мікроскопії - низькопольову іонну мікроскопію, який забезпечує формування іонних зображень металів і сплавів за низьких напруженостей поля та дає змогу проводити повну кристалографічну паспортизацію меж зерен і потрійних стиків. У надпровідному сплаві Nb-Ti виявлено наномасштабні градієнти концентрації Nb. Визначено на ангстремному та субангстремному рівнях кристалографічні параметри ряду лінійних і площинних дефектів та існування нанослою omega-фази у вольфрамі. Вперше реалізовано повне атомне розділення купола вуглецевих нанотрубок і виявлено ефект зміцнення вуглецевих нановістрій за їх пластичної деформації за умов екстремальних механічних навантажень. Виявлено наявність лінійних вуглецевих ланцюжків на поверхні вістрійних вуглецевих фібрил, які містять більш, ніж 10 атомів. Описано особливості польової іонної емісії металів і сплавів у присутності парів води та запропоновано нові способи польової обробки мікроінструмента з використанням парів води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.236,022 + В378,022 + Ж364.2
Шифр НБУВ: РА378748 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Харченко В.В. 
В'язкопластичні ефекти в процесах високошвидкісного локального деформування матеріалів та елементів конструкцій: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.09 / В.В. Харченко ; НАН України. Ін-т пробл. міцності. — К., 1998. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж306.23

Рубрики:

      
5.

Матвіїв Ю. Я. 
Визначення докритичного розтріскування скловолоконних композитів за параметрами акустичної емісії: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.02.04 / Ю. Я. Матвіїв ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено процеси зародження та розвитку мікро- та макротріщин в об'ємі композита та пружні динамічні поля, які під час цього виникають. Розроблено науково обгрунтовані методологічні основи акустико-емісійного діагностування з урахуванням змін параметрів пружних хвиль, залежно від механізмів їх утвомрення. З цією метою розроблено фізичну модель виникнення та докритичного розвитку тріщин у матриці, когезивному шарі та скловолокні, основні положення якої верифіковано теоретично й експериментально розроблено на підставі застосування трипараметричного критерію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.104,022 + В251.109,022 + Ж364.106.223
Шифр НБУВ: РА372965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Беркещук М.В. 
Вплив лазерного випромінювання на фізико-хімічні властивості нанопористого вуглецю: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.04.18 / М.В. Беркещук ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження впливу лазерного опромінення на властивості пористого вуглецевого матеріалу (ПВМ), легованого Mn, Cr, Er, Fe з різним ступенем легування. Обгрунтовано термічну модель лазерного впливу, визначено оптимальні параметри лазерного опромінення. Розкрито вплив лазерного опромінення на фрактальну (пористу) структуру ПВМ, зміни стану поверхневих функціональних груп та електронної підсистеми, ініційовані лазерним опроміненням. Висвітлено зміну станів та положень атомів легованих металів, а також поведінку електрохімічної системи лазерно модифікований ПВМ/водний електроліт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.7,022 + Ж362.069 +
Шифр НБУВ: РА361490

Рубрики:

      
7.

Чернявський А.Ю. 
Геометричне моделювання складу та поверхні фазового переходу діаграм стану багатокомпонентних систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / А.Ю. Чернявський ; Київ. Нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему геометричного моделювання фігуративної точки багатокомпонентної системи без обмеження кількості компонентів, а також поверхні фазового переходу системи на прикладі поверхні ліквідусу. До головних результатів слід віднести методи побудови проекцій точки, що належить багатовимірному симплексу, на двовимірні проекційні поля багатовимірного простору зі збереженням метричних характеристик і проекційних зв'язків. Розроблено алгоритми геометричного моделювання поверхні фазового переходу багатокомпонентної системи, що дає змогу прогнозувати температуру фазового переходу і температуру плавлення системи у будь-якій фігуративній точці з використанням в якості вихідних даних діаграм стану складових двокомпонентних систем з одним спільним компонентом. Створено програму, що дозволяє моделювати склад системи та прогнозувати її температуру плавлення з урахуванням діаграм складових двокомпонентних систем із одним спільним компонентом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж304 +
Шифр НБУВ: РА364631

Рубрики:

      
8.

Багрій О.В. 
Деформування середовища з урахуванням внутрішнього кулонового тертя в умовах плоскої деформації: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / О.В. Багрій ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено формулювання фізичних співвідношень середовища з суттєвим внутрішнім тертям для умов плоскої деформації. Розроблено методики та створено випробувальний лабораторний комплекс для дослідження закономірностей деформування середовища з суттєвим внутрішнім тертям за умов плоскої деформації. Обгрунтовано доцільність введення спеціальних інваріантів і траєкторій навантаження, найбільш ефективних для досліджень закономірностей деформування середовища з суттєвим проявом внутрішнього тертя за умов плоскої деформації. За результатами експериментальних досліджень обгрунтовано нелінійні фізичні співвідношення плоскої задачі з урахуванням внутрішнього тертя, розроблено ітераційні алгоритми, програмне та лабораторне забезпечення її розв'язання. Для перевірки достовірності результатів розв'язання сформульованої задачі проведено її паралельне комп'ютерне та стендове моделювання з визначення бокового тиснення масиву сипкого середовища на підпірну стінку для випадку її зміщення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.31-01,022 + Ж306.24 +
Шифр НБУВ: РА362692

Рубрики:

      
9.

Багрій О.В. 
Деформування середовища з урахуванням внутрішнього кулонового тертя в умовах плоскої деформації: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / О.В. Багрій ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено формулювання фізичних співвідношень середовища з суттєвим внутрішнім тертям для умов плоскої деформації. Розроблено методики та створено випробувальний лабораторний комплекс для дослідження закономірностей деформування середовища з суттєвим внутрішнім тертям за умов плоскої деформації. Обгрунтовано доцільність введення спеціальних інваріантів і траєкторій навантаження, найбільш ефективних для досліджень закономірностей деформування середовища з суттєвим проявом внутрішнього тертя за умов плоскої деформації. За результатами експериментальних досліджень обгрунтовано нелінійні фізичні співвідношення плоскої задачі з урахуванням внутрішнього тертя, розроблено ітераційні алгоритми, програмне та лабораторне забезпечення її розв'язання. Для перевірки достовірності результатів розв'язання сформульованої задачі проведено її паралельне комп'ютерне та стендове моделювання з визначення бокового тиснення масиву сипкого середовища на підпірну стінку для випадку її зміщення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.31-01,022 + Ж306.24 +
Шифр НБУВ: РА362692

Рубрики:

      
10.

Скакунова О.С. 
Динамічні ефекти дифузного розсіяння рентгенівських променів в складних гетероструктурах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.С. Скакунова ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше розроблено теоретичну модель дифракції з урахуванням динамічних ефектів когерентного та дифузного розсіяння в гетерогенних епітаксійних, а також іонно-імплантованих кристалічних структурах. Надана модель самоузгоджено враховує для кожного шару наявність в інтенсивності дифракції динамічної дифузної компоненти, а також екстинкцію когерентної компоненти за рахунок дифузного розсіяння. Вперше враховано особливості динамічної взаємодії між шарами, що зведена до відповідних рекурентних співвідношень між когерентними складовими коефіцієнтів відбиття окремих шарів. В цій моделі враховано інтерференцію когерентних хвиль, що розсіюються різними шарами та підкладкою в багатошарових епітаксійних структурах. У разі врахування амплітуди розсіяння кожним неоднорідним шаром модель передбачає його розбиття на однорідні підшари. Вперше здійснено повну адекватну кількісну пошарову характеризацію вказаних гетероструктур з одержанням нової інформації про характеристики дефектів, ефекти сегрегації та взаємодифузії, а також уточнити хімічний склад, товщини окремих шарів, профілі деформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.134 в641.8,022 + Ж304-1 с38 +
Шифр НБУВ: РА339144

Рубрики:

      
11.

Сич О. Є. 
Еволюція структури та властивостей композиційних матеріалів на основі фосфатів кальцію, отриманих рідкофазним спіканням: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / О. Є. Сич ; Національна академія наук України ; Інститут проблем матеріалознавства ім. І. М. Францевича. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена Дослідженню еволюції структури та властивостей композиційних матеріалів на основі фосфатів кальцію різного походження (біогенний гідроксиапатит, синтетичний гідроксиапатит, суміш синтетичних фосфатів кальцію) та скла, отриманих методом рідкофазного спікання, встановленню взаємозв'язків лструктура, - властивості», а також розробці нових біоматеріалів. Встановлено, що запобігти спіненню рідкої фази при спіканні можна шляхом полегшення транспорту газів на поверхню за рахунок формування міжфазних границь лрідина - тверде тіло». Показано, що застосування попереднього рафінуючого спікання суміші фосфату кальцію та склошихти при 1100 °С при отриманні композиційних біоматеріалів повністю запобігає спіненню скла, об'ємному росту в системі та переходу відкритої пористості в закриту. Показано, що для оптимізації таких суперечливих властивостей біоматеріалів як міцність та швидкість резорбції, крім параметрів пористої структури необхідно включити ще один структурний параметр - фазовий склад фосфатної складової композиту. Для цього з метою збільшення швидкості резорбції матеріалу в якості фосфатної складової було використано чотирьохфазну суміш синтетичних форфатів кальцію, яка, окрім гідроксиапатиту, містить трикальційфосфат, пірофосфат кальцію та тетракальційфосфат, розчинність яких вища, ніж розчинність гідроксиапатиту. Це дозволило вирішити задачу оптимізації створення матеріалу з високою міцністю та швидкістю резорбції. Одержані матеріали пройшли успішні експериментальні випробування з ефективності клонування стовбурових стромальних клітин кісткового мозку в Українському НДІ травматології та ортопедії МОЗ України та1 можуть бути рекомендовані в якості носіїв для стовбурових стромальних клітин кісткового мозку людини для покращення процесів регенерації та заповнення дефектів кісткової тканини у відновній хірургії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж364 + Р. с03
Шифр НБУВ: РА376728 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Долгов Л.О. 
Електрооптика та структурні особливості системи "рідкий кристал - наночастинки - полімер": Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.15 / Л.О. Долгов ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше проведено систематичні дослідження електрокерованого світлорозсіяння та структури суспензій неорганічних колоїдних наночастинок (НЧ) у нематичному рідкому кристалі (РК), а також трикомпонентних композитів типу РК - НЧ - полімер на їх основі. Визначено стабільність колоїдних НЧ неорганічних матеріалів в РК та електрооптичний відгук таких суспензій. Як один з ефективних шляхів стабілізації таких композитів запропоновано використовувати метод формування в них полімерної сітки. Вивчено особливості фотоіндукованої фазової сепарації в трикомпонентних сумішах типу РК - НЧ - преполімер. Показано, що у разі фазової сепарації в таких композитах за типових для капсульованих РК концентрацій полімеру та невеликої концентрації НЧ наночастинки, в основному, потрапляють у полімер, модифікуючи його властивості. Досліджено механізми світлорозсіяння в композитах РК - НЧ - полімер. Запропоновано модель світлорозсіяння, на базі якої проведено розрахунок світлопропускання шарів капсульованих РК, доповнених наночастинками. Досліджено кутові характеристики світлопропускання композитів у ввімкненому стані. Показано, що шляхом оптимізації показника заломлення матеріалу наночастинок та ступеня їх агрегації можна мінімізувати кутову залежність розсіяння світла в суспензії, а отже - розширити кут огляду системи. Виявлено, що в композитах РК - НЧ - полімер можлива хімічна взаємодія НЧ з іншими компонентами. Обгрунтовано необхідність врахування даних процесів для визначення компонент для композитів РК - НЧ - полімер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35,022 + В377.14,022 + Ж364 +
Шифр НБУВ: РА351098

Рубрики:

      
13.

Сліпчишин Л.В. 
Інтегративний підхід до вивчення матеріалознавства та гуманітарних дисциплін у вищих професійних училищах машинобудівного профілю: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Л.В. Сліпчишин ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено проблеми вивчення машинобудівного матеріалознавства та гумнітарних дисциплін у вищих професійних училищах на основі інтегративного підходу. Визначено методологічні, психологічні та педагогічні передумови формування інтегрованих знань і уявлень учнів з різноциклових дисциплін. Розроблено модель інтегративного підходу щодо вивчення матеріалознавства та гуманітаринх дисциплін. На підставі визначених передумов обгрунтовано дидактичні принципи відбору змісту навчальної інформації (мотиваційного забезпечення, асоціативності, особистісного підходу, індивідуалізації та рефлективності), які відповідають певній сфері структури особистості учня, розроблено критерії добору гуманітарних знань. Удосконалено зміст матеріалознавства, визначено ефективні форми та методи навчання. Розроблено методику вивчення матеріалознавста, яка дозволяє сформувати в учнів уявлення щодо професійного, естетичного, економічного аспектів навчальної дисципліни. Розкрито інтеграційний потенціал взаємодіючих дисциплін за допомогою субмеханізмів інтеграції. Доведено вплив нової методики вивчення машинобудівного матеріалознавства та відповідної моделі інтегративного підходу щодо вивчення даного навчального предмету та гуманітарних дисциплін на успішність і творчий розвиток учнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж3р(4УКР)2-3 + С.я72 +
Шифр НБУВ: РА345634

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Голдер К.К. 
Інформаційно-пошукова технологія управління процесами аналізу і визначення складу матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / К.К. Голдер ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2006. — 20 с. — укp.

Уперше побудовано та досліджено математичну модель інформаційно-пошукової технології управління процесами аналізу та визначення складу матеріалів з урахуванням ризиків, витрат і часу реалізації, що дає змогу оптимізувати склад і структуру робіт з підготовки, проведення та використання результатів аналізу. Запропоновано метод побудови технології зі зниженим ризиком аналізу для визначення оптимального рівня додаткових витрат (що знижують ризик) за умов інформаційно-пошукової технології аналізу складу матеріалів. Розроблено методи оптимального виділення складових матеріалів. Наведено узагальнену схему технології аналізу складу матеріалів, яка передбачає використання розроблених методів і засобів інформаційно-пошукової технології аналізу складу матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж301-1 с +
Шифр НБУВ: РА341573

Рубрики:

      
15.

Пилипенко А.П. 
Кінетика руйнування матеріалів з урахуванням впливу раптових змін в режимі навантаження: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / А.П. Пилипенко ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2008. — 20 с. — укp.

З використанням методу повних діаграм деформування встановлено загальні закономірності кінетики руйнування матеріалів різних класів з урахуванням впливу раптових змін у режимі навантаження на різних стадіях деформування. Проведено комплексне оцінювання структури матеріалів за статичного розтягу та складного режиму навантаження (статичний розтяг - раптове підвищення швидкості деформації - статичний розтяг) за трьома незалежними методами, а саме: з використанням феноменологічної моделі накопичення пошкоджень у металах, а також за методами тонких фольг і АЕ-сканування. Установлено, що раптові зміни у режимі навантаження стрибком збільшують ступінь розпушення матеріалу та призводять до часткового "розм'якшення" матриці сталі. Теоретично й експериментально обгрунтовано спосіб прогнозування кінетики процесу накопичення пошкодженості у матеріалі за дослідженого складного режиму навантаження та підходи для моделювання процесів деформування та руйнування пластичних матеріалів з урахуванням впливу раптових змін у режимі навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж306.22 +
Шифр НБУВ: РА335241

Рубрики:

      
16.

Жарова О.В. 
Комп'ютерне моделювання хаотичної структури та визначення теплофізичних і пружних властивостей композитів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.В. Жарова ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням дослідження структури композиційних матеріалів та їх фізичних властивостей. Вперше на основі фрактальної моделі хаотичного середовища був застосований поетапний (ітераційний) метод визначення теплофізичних і пружних властивостей композиційних матеріалів, який показав узгодженість з експериментальними даними як для перколяційних систем, так і для композиційних матеріалів із кінцевим розходженням значень властивостей фаз, з яких вони складаються. Проведено аналіз впливу структурних параметрів композитів із хаотичною структурою на ефективні фізичні властивості. Досліджено вплив фізичних властивостей міжфазного прошарку на ефективні характеристики композиту. Розроблені методи визначення теплофізичних та пружних властивостей для композиційних матеріалів, які базуються на єдиному підході до рішення цих задач і які дозволяють здійснити прогнозування комплесу фізичних властивостей композитів. Отримані результати можуть бути використані при визначенні теплофізичних та міцнісних характеристик елементів конструкцій, що складаються з композиційних матеріалів. Показано, що загальні методи для обчислення ефективної провідності композиційних матеріалів можуть бути застосовані для прогнозування температурної та механічної тривкості композиту. Отримані результати використовуються для програмного оснащення автоматизованих систем проектування виробів та при виявленні нових чинників, що істотно впливають на ефективні властивості неоднорідних середовищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж364-1с116

Рубрики:

      
17.

Будзуляк І.М. 
Лазерно-стимульовані перетворення у поверхневих шарах матеріалів різної структурної впорядкованості: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.18 / І.М. Будзуляк ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2008. — 39 с. — укp.

Розглянуто перетворення у підсистемі взаємодіючих домішок і дефектів у напівпровідникових монокристалах і ферит-гранатових плівках. Установлено закономірності утворення впорядкованих структур у дефектно-домішковій підсистемі внаслідок їх самоорганізації під впливом лазерного опромінення. Систематично вивчено особливості поведінки нанодисперсних матеріалів і низькорозмірних структур у полі лазерного випромінення. Запропоновано та реалізовано спосіб стимуляції інтеркаляційних процесів за допомогою лазерного опромінення. Одержано інтеркалати на основі InSe, GaSe, графіту з унікальними фізико-хімічними властивостями. Розроблено й оптимізовано методику одержання пористого активованого вуглецю для електрохімічних конденсаторів надвеликої ємності. Показано, що впровадження в активований вуглець металів з високою густиною електронних станів (Cr, Mn, Er) підвищує питому ємність подвійного електричного шару в системі активований вуглець / електроліт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.227,022 + В369,022 + Ж304 +
Шифр НБУВ: РА361641

Рубрики:

      
18.

Клим В.Ю. 
Математичне моделювання дисипативного розігріву і визначення температурних полів тіл при циклічному навантаженні: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / В.Ю. Клим ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Побудовано математичну модель процесу дисипативного розігріву елементів конструкцій за циклічного навантаження із нестаціонарними умовами теплообміну з навколишнім середовищем, яка враховує залежність теплофізичних, механічних характеристик матеріалу та джерел тепла від температури. Розширено область застосування методу послідовних інтервалів для розв'язання нелінійної теплопровідності з урахуванням залежності від температури теплофізичних, механічних характеристик матеріалу та джерел тепла. Запропоновано розбиття на інтервали за часом і координатою для процесів дисипативного розігріву.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж306.223
Шифр НБУВ: РА374203 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Сахарук О.М. 
Метод та інформаційно-вимірювальна система кореляційного аналізу спекл-зображень поверхонь матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / О.М. Сахарук ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2006. — 19 с. — укp.

Запропоновано новий метод оптичної спекл-кореляції, заснований на використанні архітектури корелятора спільного перетворення (КСП). Розроблено новий нелінійний фільтр, принцип дії якого полягає у бінаризації спільного енергетичного спектра (СЕС) КСП з використанням кільцевого медіанного порогу. Створено інформаційно-вимірювальну систему (ІВС) на базі нового методу оптичної спекл-кореляції. Проаналізовано похибки даної системи за допомогою тестових спекл-зображень. Обгрунтовано доцільність застосування оптико-цифрової ІВС, в якій для реалізації операцій кореляції фрагментів спекл-зображень використано КСП з бінаризацією кільцевим медіанним порогом. Досліджено процеси деформування та руйнування листових дюралюмінієвих зразків та поперечні переміщення сталевих балкових зразків з використанням розробленої системи. Створено діючий макет гібридного оптико-цифрового спекл-корелятора з цифровим першим каскадом та оптичним другим каскадом та проаналізовано тестові спекл-зображення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж306-1 с3 +
Шифр НБУВ: РА345023

Рубрики:

      
20.

Рудницький М.П. 
Методи випробувань і міцність металічних композиційних матеріалів при високих температурах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / М.П. Рудницький ; НАН України. Ін-т пробл. міцності. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Захищається 11 наукових робіт, 4 авторських свідотцтва та Державний стандарт України. Розроблено випробувальне обладнання для дослідження механічних властивостей металічних композиційних матеріалів (МКМ) та їх компонентів, в тому числі кільцевих конструктивних елементів, на основі тугоплавких металів в широкому діапазоні температур та швидкостей деформування. Створені методики для восокотемпературних досліджень розтягуванням міцності армуючих волокон за установлених і високих швидкостей деформування, міжшарового зсуву для багатошарових МКМ, кільцевих зразків, а також жорсткості випробувальних машин. Встановлено і узагальнено нові експериментальні дані досліджень властивостей міцності волокон, багатошарових МКМ, нікелевих сіток та композитів з нікелевою матрицею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж364-1с

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського