Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (227)Книжкові видання та компакт-диски (490)Журнали та продовжувані видання (255)
Пошуковий запит: (<.>U=Ж.н6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Асланов О.Є. 
Інтерпретація акустичних даних у задачах моніторингу виробничих шумів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.Є. Асланов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 18 с. — укp.

Вивчено сучасний стан проблеми моніторингу виробничих ситуацій з метою запобігання аварійним, пожежо- і вибухонебезпечним ситуаціям. Розкрито суть понять квазістаціонарного та кусково-квазістаціонарного аудіального сигналу. Узагальнено та формалізовано довільний аудіальний сигнал як нечіткого динамічного процесу. Розроблено модель репрезентації фрагментів кусково-квазістаціонарного сигналу як прототипів, що дозволило порівняти фрагменти вихідного сигналу з наявними прототипами у базі знань. Показано, що за допомогою "клітинної" моделі аудіального сигналу можна автоматично інтерпретувати багатотональні аудіальні сигнали. Доведено можливість зведення задачі інтерпретації аудіальних сигналів до задачі інтерпретації динамічних процесів. Запропоновано дві автоматизовані системи інтерпретації - загальну та роздільну. З'ясовано умови їх ефективного застосування. Досліджено часові характеристики кожної з систем і доведено можливість використання їх у реальному часі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.н64 +
Шифр НБУВ: РА337534

Рубрики:

      
2.

Колесник В.Є. 
Розвиток теорії методів і створення засобів контролю умов праці за пиловим фактором: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.26.01 / В.Є. Колесник ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2003. — 35 с.: рис. — укp.

Запропоновано методи урахування характеристик пилу та динамічних параметрів запилення потоків, що підвищують достовірність контролю. Розроблено оптичний лічильно-інтегральний метод контролю масового вмісту пилу у повітрі. Зазначено, що метод базується на принципі відсікання частини імпульсного сигналу абсорбційного лічильника пилових часток та автоматичній компенсації забруднення. Наведено, що на його базі створені ефективні засоби контролю загального вмісту пилу та його тонкої фракції. Запропоновано контроль пилових промислових викидів на підставі визначення швидкості потоку новим автоколивальним датчиком або вимірником з тим же абсорбційним лічильником часток. Удосконалено розрахункові методи оперативного контролю інтенсивності пиловідкладення у гірничних виробках вугільних шахт, а також пилового навантаження гірників, що базується на середніх показаннях вимірників запиленості повітря та математичних моделях, що враховують безперервний режим надходження пилу у виробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.н632 +
Шифр НБУВ: РА323856

Рубрики:

      
3.

Гасило Ю.А. 
Розробка комплексу заходів та засобів для створення комфортних умов праці на робочих місцях з підвищеними виділеннями пилу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / Ю.А. Гасило ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 1999. — 17 с. — укp.

В дисертації досліджені умови праці на робочих місцях з підвищеним виділенням пилу підприємств металургії, будіндустрії та інших Дніпропетровської області та Республіки Крим. Вивчені вплив та дія на організм оператора різноманітних виробничих чинників та змодельовані їх параметри. Виведені нові терміни та визначення з безпеки життєдіяльності працюючих під час впливу на них шкідливих та небезпечних виробничих факторів. Розроблені методики визначення параметрів гідротранспорту пилу, застосування профілактичних заходів у комплексі для покращення умов праці, визначення параметрів фільтруючих матеріалів у ЗІЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.н632

Рубрики:

      
4.

Дудатьєв А.В. 
Розробка математичних моделей для оцінки та забезпечення безпеки промислових об'єктів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / А.В. Дудатьєв ; Наук.-вироб. корпор. "Київ. ін-т автоматики". — К., 2000. — 17 с. — укp.

Розроблено математичні моделі для оцінки та забезпечення безпеки промислових підприємств, зокрема, хімічнонебезпечних об'єктів. Запропоновано математичні моделі, які забезпечують розв'язання задачі оцінювання та безпеку на етапах проектування та експлуатації. На їх основі запропоновано нові методики визначення основних показників, які впливають на загальну безпеку: ймовірність виникнення аварії, ранг події, чутливість системи, ризик події, наслідки аварії, кваліфікація чергового персоналу. Розроблені математичні моделі і методики покладено в основу автоматизованої системи керування безпекою промислового об'єкта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.н6с116
Шифр НБУВ: РА310570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Кожушко Р.Ю. 
Розробка одягу для захисту від радіоактивного забруднення: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.19 / Р.Ю. Кожушко ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Створено одяг для захисту від радіоактивного забруднення фільтрувального й ізолювального типів з покращаними показниками якості. Розглянуто актуальність проблеми створення одягу для захисту від радіоактивного забруднення. Наведено класифікацію небезпечних і шкідливих чинників середовища, засобів індивідуального захисту та матеріалів для виготовлення одягу, призначеного для використання за умов радіоактивного забруднення. Запропоновано формулу для розрахунку й експериментально визначено коефіцієнт послаблення gamma-еквівалент випромінювання захисним шаром плівкових полімерних матеріалів. Досліджено пропускну здатність матеріалів до дії радіоактивних ізотопів. Визначено технічні вимоги, номенклатуру та значення показників якості одягу для захисту від радіоактивного забруднення. Запропоновано принципи побудови багатошарового пакету матеріалів одягу для захисту від радіоактивного забруднення, який складається з окремих виробів, які забезпечують захист людини за різних умов. Проведено планування експерименту. Розраховано математичні залежності та раціональні параметри жорсткості та розривального зусилля нитково-зварювальних швів одягу для захисту від радіоактивного забруднення ізолювального типу від тиску та часу обробки. Розроблено художньо-конструкторські рішення, технологію виготовлення. Затверджено технічні умови та впроваджено комплекти фільтрувального й ізолювального типів у виробництво на базі НВП "Ікар" (Київ) та в експлуатацію підрозділів Міністерства оборони України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.н605.3 + М417.1 +
Шифр НБУВ: РА365002

Рубрики:

      
6.

Бендюг В.І. 
Система оцінки техногенної безпеки промислових підприємств: методологія та алгоритм розрахунку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / В.І. Бендюг ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 19 с. — укp.

Запропоновано новий підхід до оцінки техногенного ризику промислових підприємств, який базується на використанні безрозмірних індексних показників. Небезпечність підприємства розглянуто у аспекті наявності на ньому токсичних, пожежо- та вибухонебезпечних речовин. Розроблено методологію оцінки безпечності промислових підприємств з урахуванням індексів ризику та потенційної шкоди. Розроблено індекси пожежовибухонебезпечності та токсичної небезпечності. Як узагальнювальний критерій техногенної безпеки підприємства запропоновано індекс відносної небезпечності, розроблений з використанням функції бажаності Харінгтону на базі чотирьох основних індексних показників методології. За одержаними значеннями індексу відносної небезпечності здійснюється віднесення підприємства до певної категорії небезпеки: безпечне, мало небезпечне, середньої небезпечності, небезпечне чи особливо небезпечне підприємство. Небезпеку розташування підприємства на певному промисловому майданчику відображає розроблений індекс регіональної небезпечності, залежно від значення якого здійснюється ранжирування підприємства за можливим масштабом небезпеки внаслідок виникнення надзвичайної ситуації, а саме: об'єктовим, місцевим, регіональним чи загальнодержавним масштабом. Такий підхід забезпечує обгрунтованість прийняття адміністративних рішень щодо сталого розвитку регіонів держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 в052,022 + Ж.н6 +
Шифр НБУВ: РА341033

Рубрики:

      
7.

Кружилко О.Є. 
Удосконалення комплексної оцінки стану охорони праці на підприємствах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / О.Є. Кружилко ; Нац. НДІ охорони праці. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено ефективність управління охороною праці на підприємствах шляхом удосконалення комплексної оцінки стану з використанням інформаційно-аналітичної підтримки планування та оцінки працеохоронних заходів. З використанням розробленої системи оцінки чинників, що характеризують умови та безпеку праці, отримано узагальнений показник стану охорони праці, який складається з показників виробничого травматизму, професійних захворювань та від стану чинників, що на них впливають. Розроблено алгоритм для вирішення задач управління охороною праці, математичні моделі узагальнених показників і програмне забезпечення інформаційних автоматизованих систем, що забезпечили автоматизацію збору, зберігання, обробки статистичних даних і видачу результатів, які дозволяють приймати обгрунтовані рішення щодо управління станом охорони праці на підприємствах, зокрема, раціонально планувати заходи та розподіляти фінансові кошти на їх реалізацію. Наведено методику оцінки ефективності планування заходів з охорони праці, основою якої визначено зіставлення очікуваного рівня зниження збитків з охорони праці та обсягів фінансових коштів, що виділяються на реалізацію працеохоронних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300.648 + Ж.н6
Шифр НБУВ: РА312519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського