Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (138)Книжкові видання та компакт-диски (79)Журнали та продовжувані видання (33)
Пошуковий запит: (<.>U=Е70*445.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Дмитренко В.В. 
Асоціація змін транскрипційної активності генів із виникненням і прогресією гліальних пухлин головного мозку: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.03 / В.В. Дмитренко ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 2007. — 41 с. — укp.

За результатами генної експресії (SAGE) та диференційної гібридизації охарактеризовано зміни експресії генів в астроцитарних гліомах, асоційовані з певними властивостями пухлинних клітин. За допомогою SAGE ідентифіковано 129 генів, експресія яких суттєво здійснюється у гліобластомах. Ці гени можна використовувати для молекулярної характеристики пухлин головного мозку. Гени становлять обмежену кількість функціональних груп. Диференційну експресію деяких генів показано вперше у пухлинах головного мозку. У гліобластомі, найбільш злоякісній формі гліом, знайдено акумуляцію гетерогенних Alu-вмісних нуклеотидних послідовностей, а також генералізовану інактивацію транскрипції мітохондріального геному, асоційовану з деструкцією мітохондрій у пухлинних клітинах. На підставі зіставлення результатів SAGE і мікроарейного аналізу 117-ти диференційно експресованих генів можна визначити як гени, продукти яких є потенційними молекулярними маркерами гліальних пухлин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*445.4*739.177.52 + Р569.627.7 +
Шифр НБУВ: РА354533

Рубрики:

      
2.

Бєляєва Л.В. 
Генетичний аналіз схильності до раку легенів, шлунку та кишечнику в харківській популяції: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Л.В. Бєляєва ; Ін-т гігієни та мед. екології АМН України ім. О.М.Марзеєва. — К., 2004. — 20 с. — укp.

За даними статево-вікової структури населення Харкова та медичної статистики захворюваності на рак розраховано популяційну частоту онкопатології. Виявлено, що за сучасних умов рак може розвинутися протягом життя у 7 % населення. Встановлено, що успадкованість раку легень та шлунка складає 45 - 53 %, частка середовищного фактора - 47 - 55 %. Обгрунтовано припущення щодо існування схильності до формування взагалі онкологічного фенотипу. Запропоновано концепцію онкологічного генеалогічного синдрому, існування якого доведено за допомогою генетичного аналізу. Встановлено, що генетична схильність до раку легенів та шлунка складає більше ніж 70 %. З'ясовано значення фактору професійної шкідливості, що підвищує ймовірність розвитку даної патології, але не впливає на локалізацію пухлини. Зазначено, що успадковуваність віку маніфестації раку у харківській пупуляції складає 85 %. Встановлено явище антипації, доведено, що захворювання у нащадків починається раніше, ніж у батьків. Визначено, що фактором підвищеного ризику розвитку раку у нащадка є рак легенів у батьків, наявність захворювання у батька, жіноча стать у особи, що консультується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423-2 + Р569.433-2 + Е70*445.4
Шифр НБУВ: РА330815

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Шуваєва Г.Ю. 
Експресія ізоформ адаптерного білка RUK/CIN85 в пухлинах людини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.11 / Г.Ю. Шуваєва ; НАН України. Ін-т біології клітини. — Л., 2006. — 21 с. — укp.

Уперше одержано й охарактеризовано монокліальні антитіла до N-кінцевого SH3A домену адаптерного білка Ruk/CIN85. Досліджено особливості експресії ізоформ Ruk/CIN85 у пухлинах нирки, передміхурової залози та головного мозку людини на рівні мРНК та на рівні білка. Установлено зниження, а також підвищення експресії повнорозмірної форми Ruk/CUIN85 у зразках світлоклітинної карциноми нирки людини у порівнянні з відповідними контрольними зразками.Низький рівень експресії або практичну відсутність p85 продемонстровано у зразках аденокарцином передміхурової залози людини, а у разі доброякісної гіперплазії детектовано значний поліморфізм у рівні експресії досліджуваного адаптерного білка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*445.4 + Р56-1 +
Шифр НБУВ: РА344747

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Рассі Хоссейн 
Молекулярно-генетичні маркери раку молочної залози у осіб різних вікових груп: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Рассі Хоссейн ; Наук. центр радіац. медицини АМН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено можливість використання мутацій у генах BRCA1, BRCA2 та мітохондріальній ДНК як молекулярно-генетичних маркерів ризику виникнення раку молочної залози (РМЗ) в осіб різних вікових груп з Ірану й України. Досліджено поширеність сімейного та несімейного РМЗ в жінок з Ірану. В обох зазначених країнах виявлено аналогічні рівні зростання частоти захворюваності жінок старших вікових груп. Одержано дані про частоту мутацій 5382insC і 185delAG у гені BRCA1 та 6174delT в гені BRCA2 у хворих на РМЗ з Ірану та України. Показано, що мутації мтДНК4977 можна використовувати як молекулярно-генетичні маркери, які доцільно враховувати під час визначення ступеня спадкової схильності до РМЗ. Установлено вірогідну асоціацію досліджених молекулярно-генетичних маркерів з виникненням РМЗ в осіб різних вікових груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*445.4 + Е70*445.4 + Е70*445.4
Шифр НБУВ: РА356113

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Кашуба В.І. 
Нові гени-супресори росту епітеліальних пухлин: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.03 / В.І. Кашуба ; НАН України, Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Із використанням сучасних методів дослідження сформовано бібліотеки NorI-зв'язувальних і NotI-стрибаючих клонів 3-ї хромосоми людини. Уперше картовано 3-ю хромосому людини з використанням NotI-клонів. Визначено найбільш часто делетовані ділянки в області 3p21.3 у разі різноманітних типів злоякісних пухлин, побудовано їх фізичну та генетичну карти. На даних ділянках локалізовано понад 50 генів. Ідентифіковано понад 20 нових генів, визначено їх первинну структуру, а також білкові продукти, що ними кодуються. Розроблено метод для визначення супресорної активності потенційних генів-супресорів росту злоякісних пухлин. З використанням даного методу, названого тестом на інактивацію генів, досліджено понад 20 генів. Виявлено, що гени RASSF1A, RASSF1C (в KRC/Y), RBSP3A, RBSP3B, G21/NPRL2, SEMA3B, HYAL1, HYAL2, FUS1, EP53, RB1 супресували ріст злоякісних пухлин у мишей SCID. Відкрито нові потенційні маркери для створення діагностикумів. Показано, що потенційні гени-супресори росту пухлин можуть бути інактивовані не лише за рахунок мутацій і делецій, але й епігенетично - внаслідок метилування їх промоторних ділянок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*445.4 + Р56-2 +
Шифр НБУВ: РА363200

Рубрики:

      
6.

Журавель О.В. 
Функціональний аналіз бета-дефенсину-2 в злоякісно трансформованих клітинах: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / О.В. Журавель ; НАН України, Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено функціональну роль бета-дефенсину-2 в пухлинних клітинах. Шляхом трансфекції плазмідними векторами, які містять кДНК гена повної та процесованої форми бета-дефенсину-2, на основі ліній ембріональної нирки людини (НЕК293) та карциноми легені Л'юїс миші (3LL) створено клітинні модельні системи з різним рівнем експресії бета-дефенсину-2. В експериментальних дослідженнях in vitro, проведених на трансфікованих сублініях, створених на основі лінії НЕК293, показано, що підвищення рівня експресії hBD-2 та його внутрішньоклітинне накопичення призводить до втрати клоногенної активності клітин і зниження їх проліферативних показників більш ніж утричі. Виявлено зниження фосфорилювання рибосомного S6 білка - одного з ключових компонентів білкового синтезу. На модельних системах, створених на основі лінії 3LL, продемонстровано, що зниження рівня експресії мPHK mBD-2 викликає підвищення здатності клітин до колонієутворення та зростання їх проліферативної активності. У дослідах in vitro на експериментальних пухлинах, одержаних з клітин 3LL з різним рівнем експресії мPH< mBD-2 встановлено зворотню кореляцію між експресією дефенсину та швидкістю росту пухлин. У пухлинах і клітинних лініях встановлено пригнічення експресії mBD-2.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-1 + Е70*445.4 +
Шифр НБУВ: РА362508

Рубрики:

      
7.

Гордіюк В.В. 
Характеристика генетичних та епігенетичних змін генів/локусів 3-ї хромосоми людини в епітеліальних пухлинах: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.03 / В.В. Гордіюк ; Ін-т молекуляр. біології та генетики НАН України. — К., 2008. — 18 с. — укp.

За допомогою NotI-мікрочипів установлено генетичні / епігенетичні зміни генів / локусів трьох хромосом людини у пухлин епітеліального походження. Вивчено статус метилування гена FHIT у разі світлоклітинної карциноми нирок. З 192-х NotI-зв'язувальних клонів третьої хромосоми людини виявлено делеції / метилування більше, ніж у 30 % зразків пухлин для 32-х генів / локусів у разі раку шийки матки (11-ти - уперше), для 35-ти генів / локусів - у разі раку яєчників (17-ти - уперше), для 15-ти генів / локусів - у разі карциноми нирок (7-ми - уперше). Знайдено 7 генів / локусів з високою частотою генетичних / епігенетичних змін за умов всіх досліджених типів раку. Для гена GORASPI у аденокарциномах і гена GNAI2 в усіх досліджених зразках злоякісних пухлин яєчників уперше показано зниження експресії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-2 + Е70*445.4 +
Шифр НБУВ: РА361607

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського