Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (102)Книжкові видання та компакт-диски (84)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>U=Е621.158.261$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Кривошеєв 
Американський білий метелик (Hyphantria cunea Drury) та удосконалення заходів захісту багаторічних насаджень від нього в Північному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.10 / Сергій Петрович Кривошеєв ; Інститут захисту рослин УААН. — К., 2006. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.261Aro*801.1(4УКР) + П468.67(4УКР)
Шифр НБУВ: РА346226

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Бойко О.А. 
Використання електромагнітних полів для підвищення неспецифічної стійкості і продуктивності різних генотипів шовковичного і дубового шовкопрядів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / О.А. Бойко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено зміни ряду біологічних показників порід, гібридів, партеноклонів шовковичного та ліній дубового шовкопрядів після опромінення грени низькоінтенсивними полями надвисокочастотних (НВЧ), крайньовисокочастотних (КВЧ) випромінювань і лазера. Визначено залежність реакції від генотипу, параметрів електромагнітного поля й експозиції опромінення. Виявлено стимулювальний ефект низькоінтенсивного НВЧ, КВЧ і лазерного опромінення грени на показники неспецифічної стійкості та продуктивності шовковичного шовкопряда. Досліджено вплив електромагнітних опромінень на біологічні ознаки другого покоління. Доведено стимулювальнй ефект лазерного опромінення грени на господарсько-цінні показники дубового шовкопряда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.261 Bom *44-633
Шифр НБУВ: РА313364 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Говорун 
Вогнівки (Lepidoptera, Pyralidae) поліської та лісостепової зон Лівобережної України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.24 / Олександр Володимирович Говорун ; НАН України; Інститут зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.261Pyr*852.114(4УКР)
Шифр НБУВ: РА344884

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Кривда Л.С. 
Вплив змін у структурі популяцій шовковичного та непарного шовкопрядів на динаміку їх життєздатності і продуктивності: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.10 / Л.С. Кривда ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу впливу змін у структурі популяцій шовковичного та непарного шовкопрядів на динаміку їх життєздатності встановлено, що будь-яке зменшення ступеня структурованості популяції веде до зниження її життєздатності. За умов оптимального фону культивування дія добору особин супроводжується зниженням загальної гетерогенності культури, що веде до зниження життєздатності шовковичного та непарного шовкопрядів. Розглянуто можливість прогнозування життєздатності шовковичного шовкопряда під час культивування на оптимальному фоні за максимальною кількістю великих коконів самок з масою, що перевищує середню масу коконів даної статі. Доведено можливість прогнозування динаміки чисельності непарного шовкопряда за особливостями фенотипової структури популяції, а також визначено біологічні особливості та характер реакції особин різних фенотипів на умови середовища, що змінюються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.261Bom*990.33
Шифр НБУВ: РА320443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Суханова І.П. 
Генетичні відміни у порід і гібридів шовковичного шовкопряда за стійкістю до хвороб, клітинний імунітет і гетерозис: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / І.П. Суханова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Вирішено питання природи генетичних відмін за стійкістю порід та гібридів шовковичного шовкопряда до хвороб на організменому та клітинному рівнях, впливу гетерозису та інших генетичних факторів на функціонування механізмів резистентності, зокрема, факторів клітинного імунітету. За результатами досліджень встановлено, що генетичні відміни за стійкістю порід та гібридів шовкопряда до хвороб у разі природного та штучного зараження на організменому рівні пов'язані з неспецифічною резистентністю, на клітинному - з вмістом певного типу гемоцитів у гемолімфі гусениць, їх фагоцитарною активністю і, особливо, сумарною фагоцитарною активністю гемоцитів гусениць, а також - різною реактивністю системи фагоцитозу. Найбільш впливовим фактором, що визначає рівень резистентності організмів, є сумарна фагоцитарна активність гемоцитів гусениць - ознака, яка детермінується генотипом та є мірою оцінки ефекту гетерозису, що найбільш яскраво виражено під час дії стресових чинників, у т.ч. інфекційного навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.261 Bom *44
Шифр НБУВ: РА313365 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Гарбар О.В. 
Комплексне каріологічне та морфологічне дослідження ставковиків фауни України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / О.В. Гарбар ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Описано каріотипи 16 європейських видів ставковиків. Встановлено їх хромосомні формули та основні числа, визначено основні лінійні параметри каріотипів. Для вирішення таксономічних питань в роді Lymnaea використано зовнішньоморфологічні характеристики хромосом, що дозволило уточнити споріднені зв'язки підродів Corvusiana та Galba. Проаналізовано конхіологічні, анатомічні та каріологічні дані за допомогою ієрархічного кластерного методу, за результатами чого визначено міжвидові дистанції в роді Lymnaea та можливість використання цих ознак у систематиці на таксономічних рівнях. Встановлено гіпотетичний предковий каріотип ставковикових, можливі види хромосомних перебудов, що тривали в каріотипах у процесі еволюції. Запропоновано схему шляхів еволюції хромосомних наборів роду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.261 Lym
Шифр НБУВ: РА315229 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Івашов А.В. 
Консортивні зв'язки зеленої дубової листовійки (ITortrix viridana/I L.): теоретичні і прикладні аспекти: Автореф. дис... д-ра біол. наук / А.В. Івашов ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 36 с. — укp.

Досліджено мікропопуляції, субпопуляції та популяції листовійки в індивідуальних, парцелярних і популяційних консорціях дубів пухнастого (Quercus pubescens Wild.) та скельного (Q. petraea Liebl.). Розкрито динамічний аспект взаємодій на підставі спостережень за спільним розвитком листя дубів і фазами розвитку листовійки. З'ясовано роль амінокислот, фенольних сполук і білків-інгібіторів трипсину листя дуба в консортивних зв'язках листовійки. Висвітлено стохастичну природу асоціацій між ядрами різних консорцій та генотиповим складом листовійки за поліморфними локусами естераз і протеази, а також її морфологічними фенами. Виявлено достовірні зв'язки між морфологічними ознаками листовійки та морфологічними показниками її лялечкових паразитів. Розроблено концепцію безпестицидного регулювання чисельності листовійки та інших шкідників у рекреаційних зонах Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.261Tor*990.33*69*805*803.133
Шифр НБУВ: РА315376 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Голобородько 
Консортивні зв'язки синявців (Lepidoptera: Lycaenidae) плакорних трав'яних біогеоценозів степового Придніпров'я: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Кирило Костянтинович Голобородько ; Дніпропетровський національний ун-т. — Д., 2005. — 20 с.: іл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.261 Lyc*80(4УКР)
Шифр НБУВ: РА340157

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Дунаєв О.В. 
Листогризучі лускокрилі комахи-шкідники дуба в нагірних дібровах Харківської області (екологія, прогноз, шкодочинність): Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / О.В. Дунаєв ; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено питання екології листогризучих лускокрилих шкідників дуба ранньої феноформи, прогнозу їх масової появи та шкодочинності в нагірних дібровах Харківщини. Вивчено склад, фенологію та трофічні відносини з дубом листогризучих лускокрилих. Проаналізовано багаторічну динаміку пошкодження крон дуба як аналог динаміки чисельності листогризучих лускокрилих, а також їх вплив на річний відпад дерев дуба ранньої феноформи. Визначено ступінь та характер даного впливу. Показано, що листогризучі лускокрилі є основною причиною послаблення та всихання дуба в нагірних дібровах. Розроблено математичні моделі річного та багаторічного прогнозів їх масового розмноження та шкодочинності у нагірних дібровах Харківщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.67 + Е621.158.261*80
Шифр НБУВ: РА315641 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Рутьян Є.В. 
Мішечниці (Lepidoptera, Psychidae) України (видовий склад, поширення, особливості біології): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.09 / Є.В. Рутьян ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.261 Psy*80,022 + Е621.158.261 Psy*851.139(45УКР),022
Шифр НБУВ: РА308814 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Забеліна В.Ю. 
Партеноклонування шовковичного шовкопряда шляхом культивування яєчника донора у порожнині тіла самця: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / В.Ю. Забеліна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено взаємний вплив імплантата та реципієнта. Показано, що генетично обумовлена здатність донора до партеноклонування не зменшується істотно в результаті культивування в чоловічому реципієнті навіть протягом декількох лічінкових віків. Зазначено, що у транспланційному клоні від чоловічого реципієнта може бути фенотипова мінливість, прояв якої обумовлений відсутністю адекватного середовища для нормального формування ооцитів в імплантаті й яка прихована в трансплантаційних клонах з жіночим реципієнтом. Показано, що ступінь неповного прояву домінантного алеля в трансплантаційному клоні убуває за градієнтом від свого максимуму та залежить від положення яйця в оваріолі від апікального її кінця до базального, тобто від віку ооциту в процесі оогенезу, у тому ж напрямі убуває і життєздатність мурашів трансплантаційного клона. Виявлені відхилення фенотипу трансплантаційного потомства від фенотипу донора мають характер тимчасових модифікацій і не успадковуються в наступних партеногенетичних поколіннях, що одержуються звичайним способом методом Астаурова та зберігають генотип і фенотип клона-донора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П692-3 + Е621.158.261 Bom* 440.44 +
Шифр НБУВ: РА368857

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Кавурка В. В. 
Плодожерки (Lepidoptera, Tortricidae, Grapholitini) Полісся та Лісостепу Лівобережної України (фауна, систематика, біологічні особливості): автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.24 / В. В. Кавурка ; НАН України, Ін-т зоології ім. І.І. Шмальгаузена. — К., 2011. — 22 с.: табл., рис. — укp.

Проведено комплексне дослідження видового складу, поширення, морфологічних і біологічних особливостей плодожерок Полісся та Лісостепу Лівобережної України. На досліджуваній території виявлено 59 видів плодожерок з 6-ти родів. Для регіональної фауни вперше вказано 19 видів і 7 видів для фауни України. Розглянуто морфологічні особливості імаго та преімагінальних фаз. Складено ключі для визначення імаго плодожерок фауни України. З'ясовано фенологічні особливості плодожерок регіональної фауни, виділено фенологічні періоди їх льоту. Проаналізовано трофічні зв'язки плодожерок фауни досліджуваного регіону та фауни України в цілому з життєвими формами, флористичними групами, окремими частинами й органами кормових рослин. Розглянуто ландшафтно-зональний розподіл плодожерок фауни України. З'ясовано, що найбільш подібними є видові склади плодожерок зони широколистяних лісів та Українських Карпат, зони широколистяних лісів і лісостепової зони, лісостепової зони та Гірського Криму, а найменш подібними - зони мішаних лісів і Гірського Криму та зони мішаних лісів і степової зони. Проведено аналіз ареалів плодожерок фауни України та фауни досліджуваного регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.261 0lе
Шифр НБУВ: РА384915 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Бойко О.А. 
Роль генотипу шовковичного шовкопряда в прояві ефекту гетерозису, неспецифічної стійкості та успадкуванні кількісних ознак після електромагнітного опромінення: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.15 / О.А. Бойко ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с. Чубинське (Київська область), 2007. — 20 с. — укp.

Установлено відмінності у реакції гібридів шовковичного шовкопряда та вихідних батьківських форм на електромагнітний вплив, а саме: більшу стійкість гібридів за показниками неспецифічної стійкості та продуктивності, що матиме практичне та теоретичне значення для розкриття природи гетерозису. Показано позитивні кореляції між змінами ембріональної терморезистентності та кількісними ознаками після надвисокочастотного (НВЧ) та лазерного впливу, запропоновано методику прогнозу стимулювальної дії опромінення за показником ембріональної терморезистентності. Уперше виявлено вплив плоїдності геному партеноклонів шовковичного шовкопряда на ступінь і характер змін показників неспецифічної стійкості та продуктивності після лазерного впливу. Показано роль генотипу шовкопряда у визначенні ефективності партеногенетичного розвитку після дії He - Ne лазера. Визначено тривалі модифікації показників партеногенезу у наступних поколінь після лазерного опромінення за різних типів статевого розмноження. Виявлено повне затухання модифікувальної дії лазера на показники партеногенезу для шостої генерації за умови партеногенетичного розмноження. Установлено збереження модифікувального впливу НВЧ і лазерного опромінення на показники коконів наступної генерації за партеногенетичного способу розмноження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П692-3 + Е621.158.261 Bom*443-633.4 +
Шифр НБУВ: РА349126

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Бойко Г.Є. 
Спеціалізація зеленої дубової листовійки (ITortrix viridana/i L.: Lepidoptera, Tortricidae) до кормової рослини та її прояви в індивідуальних консорціях і фенологічних групах консорцій дубу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Г.Є. Бойко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше застосовано метод тонкошарової хроматографії на поліамідному сорбенті для дослідження складу вторинних метаболітів у листі дубу, що дозволило суттєво підняти роздільну здатність на відміну від методу хроматографії, застосованого раніше. Для двох видів дубу - Q. petraea і Q. pubescens - хроматографічно показана участь 39 індивідуальних сполук, які можуть відігравати роль потенційних алелохіміків щодо фітофагів. Одержано дані про зміни складу цих сполук у процесі весняного розвитку листя дубу, у комплексі вторинних речовин природного корму, які відбувались під час його проходження у кишечнику гусениць монофага - зеленої дубової листовійки і поліфага - непарного шовкопряду. Хроматографічно підтверджено дані про принципову відмінність у функціонуванні детоксикаційних захисних систем комах-фітофагів, які відрізняються за ступенем спеціалізації до їжі. Показано відмінності у спроможності до утилізації деяких вторинних метаболітів гусеницями різної вікової стадії. Для T. viridana одержано експериментальні дані, що підтверджують гіпотезу можливої участі ферментів естеразного комплексу в захисних детоксикаційних системах комах-монофагів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.261 Tor *33*112.4
Шифр НБУВ: РА314372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Канарський 
Угруповання денних лускокрилих (Lepidoptera, Diurna) як структурний елемент лучних екосистем Українського Розточчя: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Юрій Васильович Канарський ; Дніпропетровський національний ун-т. — Д., 2006. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.261*80
Шифр НБУВ: РА344158

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського