Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (117)Книжкові видання та компакт-диски (73)Журнали та продовжувані видання (44)
Пошуковий запит: (<.>U=Е621.11$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Вернигорова Ю.В. 
Бентосні форамініфери Гвінейського шельфу тропічної Атлантики, їх екологія та біостратиграфічне значення: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.09 / Ю.В. Вернигорова ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2002. — 23 с.: рис. — укp.

Наведено дані про кількість секреційних та аглютинуювальних бентосних форамініфер материкової окраїни Гвінеї у поверхневих осадках шельфу - крайового плато. Показано зв'язок їх розподілу зі змінами морфологічної структури дна, типу осадку, вмісту в ньому карбонату кальція та органічного вуглецю. Проаналізовано розподіл таксонів бентосних форамініфер на даній території. Описано групи форамініфер, які відрізняються видовим складом та кількісними характеристиками кожного виду. Визначено, що розподіл цих груп на території залежить від зміни гідрологічної та гідрохімічної структури води. Виділено та описано специфічний мангровий комплекс бентосних формініфер у гирлах і руслах річок Гвинеї. За планктонними формініферами проведено розчленування верхньочетвертинних відкладів крайового плато дослідженого району, які співставлено з одновіковими відкладами Античного океану. Встановлено три підзони плейстоцен-голоценового віку. Вивчено видове різноманіття бентосних форамініфер, проаналізовано кількісний розподіл видів у кожному інтервалі колонок. Наведено результати співставлення отриманих даних з комплексами бентосних формініфер, які встановлені у поверхневих осадках дослідженого району, а також результати вивчення плактонних і бентосних форамініфер у верхньочетвертинних відкладах крайового плато. Розроблено атлас, який містить монографічний опис 51 виду та одного підвиду бентосних форамініфер та їх зображення, одержані за допомогою сканувального електронного мікроскопу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е169.111.117.3"072"(6ГВІ) + Е621.111.173(6ГВІ)
Шифр НБУВ: РА321022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Курілов О.В. 
Інфузорії планктону прибережної зони та лиманів північно-західної частини Чорного моря: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / О.В. Курілов ; Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського НАН України. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Висвітлено проблеми циліатопланктону прибережної зони моря та деяких, найбільш важливих у господарському відношенні лиманів. Наведено результати дослідження літературних даних щодо сучасних уявлень про роль інфузорій в екосистемах пелагіалі Світового океану. Проаналізовано основні етапи вивчення інфузорій у Чорному морі та лиманах від другої половини XIX ст. до наших днів. Надано екологічну характеристику виявлених видів інфузорій (184 таксона, 142 видові назви). Охарактеризовано їх трофічну спеціалізацію та розподіл за розмірною шкалою. Вивчено особливості вертикального розподілу та просторово-часової мінливості кількісного розвитку, якісного складу та основних структурних параметрів циліатопланктону - видового багатства й різноманітності, трофічної та розмірної структури. Наведено оцінку продукційно-деструкційних характеристик інфузорій планктону досліджених районів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.115*80(922.8) +
Шифр НБУВ: РА339010

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Константиненко Л.А. 
Круговійчасті інфузорії (Ciliophora, Peritrichia) очисних споруд Житомира: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / Л.А. Константиненко ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше для території України вивчено таксономічний склад та особливості аутекології круговійчастих інфузорій очисних споруд. Виявлено 26 видів перітрих, з яких 3 види вперше знайдено у системах очистки стічних вод, 19 - є новими для фауни очисних споруд України, 11 - для фауни України, та 1 вид (Pachytrocha sp.) є новим для науки. Наведено пропозиції щодо відновлення валідності роду Pachytrocha Kent, 1882., до складу якого запропоновано перевести Cothurnia asymmetrica Sommer, 1951. Уточнено видовий склад перітрих очисних споруд світу (80 видів), для яких розроблено визначальні таблиці. Розроблено новий метод оцінювання інтенсивності живлення круговійчастих інфузорій за умов очисних споруд за квадратом числа травних вакуоль. Встановлено залежність видового складу перітрих від умов в очисних спорудах. Вивчено сезонну динаміку видового складу та чисельності перітрих очисних споруд. З'ясовано, що перітрихи реагують на довготривалі зміни факторів середовища в очисних спорудах зміною розмірних характеристик клітинного тіла. Встановлено, що у разі короткострокових змін факторів середовища більш показовим є квадрат числа травних вакуоль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.115*801.8
Шифр НБУВ: РА357269

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Гапонова Л.П. 
Центрохелідні сонцевики (Centrohelea Cavalier-Smith, 1993) Київського та Чернігівського Полісся: автореф. дис. ... канд. біол. наук: 03.00.08 / Л.П. Гапонова ; Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Уточнено особливості морфології зареєстрованих видів, складено нариси таксонів родового та видового рангу, диференційні діагнози видів. На основі даних СЕМ складено переопис Acanthocystis penardi. Наведено дані для поновлення валідності назви A. dresscheri. В діагнози видів включено описи цист для P. pallida циста описано вперше. Виявлено відповідність зовнішньої оболонки цист Ch. aculeata і P. pallida перепласту їх трофічних особин. Встановлено, що більшість видів центрохелід не пристосовані до певних типів водойм за винятком ацидофільних видів, що мешкають переважно в болотах. Розглянуто три піки чисельності центрохелід, максимальне видове багатство (9 видів) припадає на серпень. Зазначено, що за характером сезонної динаміки центрохеліди поділяються на групи з двома піками чисельності (весняний і осінній) та з одним піком чисельності (літній), взимку в даному регіоні центрохелід в активному стані не виявлено, в цей період вони реєструвалися лише на стадії цисти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.111.214(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА369482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського