Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (73)Реферативна база даних (8059)Книжкові видання та компакт-диски (4799)Журнали та продовжувані видання (3563)
Пошуковий запит: (<.>U=Е60$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 656
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Іншина Н.М. 
5-амінолевулінатсинтазна активність і вміст деяких гемопротеїнів в печінці щурів при дії гемолітичних агентів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Н.М. Іншина ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 19 с.: табл. — укp.

Виявлено особливості дії гемолітичних агентів різної хімічної природи на активність ключового ферменту біосинтезу гему - 5-АЛК-синтази і вміст деяких гемопротеїнів у печінці щурів. Установлено, що підвищення 5-АЛК-синтазної активності є однією з причин накопичення вільного гему в печінці щурів у перші години дії фенілгідразину та гліцеролу, а також у пізні терміни після введення хлориду кадмію та хлориду меркурію.Виявлено, що фенілгідразин спричинює двофазну зміну 5-АЛК-синтазної активності в печінці щурів: короткочасне зниження активності та подальше підвищення. Зроблено припущення, що однією з причин зростання 5-АЛК-синтазної активності за цих умов є деградація цитохрома Р-450. Уперше встановлено, що підвищення 5-АЛК-синтазної та триптофан-2,3-диоксигеназної активностей у печінці щурів за введення гліцеролу є результатом активації синтезу даних ферментів de novo. Показано, що блокування циклогексимідом зростання 5-АЛК-синтазної активності за дії гліцеролу супроводжується нормалізацією вмісту вільного гему в печінці щурів. На підставі одержаних даних зроблено висновок, що індукція 5-АЛК-синтази є основною причиною накопичення вільного гему в печінці щурів протягом перших годин дії гліцеролу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.26-64 + Е60*734.26*72 +
Шифр НБУВ: РА328166

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Чорна 
Ca2+- транспортувальні системи секторних клітин слинних залоз личинки Drosophila melanogaster: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Тетяна Ігорівна Чорна ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.211 + Е60*551.7*715.71*725.2
Шифр НБУВ: РА367530

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Житова О.П. 
IFasciola hepatica L. (Trematoda:Fasciolidae)/I у проміжних та остаточних хазяях в умовах радіоактивно забрудненої місцевості: Автореф. дис... канд. біол. наук / О.П. Житова ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено результати досліджень деяких аспектів біології Fasciola hepatica та особливостей впливу цього паразита на організм хазяїна - велику рогату худобу за умов тривалої дії малих доз радіації. Встановлено проміжних хазяїв F. hepatica в Житомирському Поліссі - Lymnaea (Galba) subangulata та Lymnaea (Galba) truncatula. Досліджено їх екологію, а також сезонну динаміку зараження L. (G.) subangulata партенітами та личинками F. hepatica на територіях, забруднених радіонуклідами, та в умовно чистій зоні. Встановлено вплив фасціоли на організм хазяїна - велику рогату худобу залежно від умов її утримання. Визначено вміст глікогену, глюкози, макро- та мікроелементів, вітамінів у печінці тварин, інвазованих F. hepatica, які перебували в умовно чистій та забрудненій радіонуклідами зонах. Одаржано нові дані про вплив паразита на мікроструктуру печінки дефінітивного хазяїна за умов тривалої дії малих доз радіації залежно від інтенсивності інвазії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.141.2 + Е0*836.6:Е623.36 + Е60*801.1-652.15
Шифр НБУВ: РА323444

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Шикула Р.Г. 
GTP-зв'язуючі білки та фосфатидилінозитидний цикл при М-холінергічній регуляції скоротливості серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.04 / Р.Г. Шикула ; Ін-т геронтології АМН України. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено властивості гетеротримерних GTP-зв'язуючих білків та обмін фосфатидилінозитидів у разі активації М-холінергічних рецепторів серця. Встановлено, що мускариновий холінергічний агоніст карбахолін за умов перфузії ізольованого серця кроля блокує скоротливу функцію міокарда. Ідентифіковано ділянки G-білків з високою та низькою спорідненістю до зв'язування GTP, визначено їх константи дисоціації для GTP. Продемонстровано активацію карбахоліном зв'язування GTP, стимуляцію ним GTPазної активності сарколеми. Перфузія ізольованого серця карбахоліном індукує фосфатидилінозитидний цикл, що призводить до збільшення утворення вторинного месенджера інозит-1,4,5-трифосфату

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*692.123*725.111.3
Шифр НБУВ: РА314629 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Яблонська 
Mg2+,Ca2+-АТФазна активність плазматичної мембрани гепатоцитів при дії 2,4- дихлорфеноксиоцтової кислоти та регулятора росту рослин івіну: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Світлана Вікторівна Яблонська ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2006. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.26-64
Шифр НБУВ: РА342522

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Ткаченко В.М. 
NADH-залежна монооксигеназна система мікросом печінки тварин при дії іонізуючого випромінювання та аліментарних факторів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / В.М. Ткаченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 22 с. — укp.

Досліджено вплив іонізуючого випромінювання та аліментарних факторів на активність NADH-залежної монооксигеназної системи мікросом печінки. Розглянуто структурний стан мембран мікросом печінки щурів у разі дії гамма-опромінення та сумісної дії опромінення та різного складу дієти, а також харчової домішки аронії чорноплідної. Встановлено, що аронія чорноплідна за умов in vivo нормалізує інтенсивність процесів перекисного окиснення ліпідів, структурні зміни і NADH-феррицианід редуктазну активність мікросом печінки опромінених тварин. Показано, що гамма-опромінення тварин, які одержували збалансований раціон харчування, призводить до збільшення активності ферментів монооксигеназної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.26-638 +
Шифр НБУВ: РА339660

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Шкаволяк А.В. 
Ідентифікація та біохімічна характеристика Na/Li-протитранспорту в бета-клітинах підшлункової залози щура: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / А.В. Шкаволяк ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2004. — 16 с. — укp.

Визначено механізми регуляції вказаного іонного обміну, що реалізуються шляхом модуляції його окремих властивостей за умов впливу змінних фізичних (температури, осмоляльності) та хімічних (наявності транспортних інгібіторів, іонного складу внутрішньо- та позаклітинного середовищ, pH) факторів. Вперше проведено порівняльний аналіз кінетичних параметрів Na/Li-протитранспорту у бета-клітинах і в еритроцитах щура і людського організму. Розширено теоретичні уявлення про механізми функціонування Na/Li-протитранспорту в нееритроїдних клітинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.381.3 +
Шифр НБУВ: РА331778

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Голева О.Г. 
Імуномодулююча дія фактора переносу за умови радіаційного впливу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / О.Г. Голева ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено фактор переносу імунної реактивності (ФП) - біологічно активної субстанції, що бере участь у регуляції імунної відповіді за умов радіаційного впливу. Вперше встановлено здатність досліджуваних препаратів послаблювати променеве ураження у процесі тотального опромінення в експерименті. Підкреслено, що даний ефект ФП полягає у його здатності стимулювати відновлювальні процеси в опроміненому організмі завдяки наявності комплексу гомо- та імунорегулюючих властивостей. Наведено фізико-хімічну характеристику очищених компонентів фактора переносу тваринного та людського походження. Застосування препаратів ФП у модельних системах радіаційного індукованого імунодефіцитного стану (гіпотиреоз та вторинний імунодефіцит) сприяло відновленню імунної реактивності опромінених тварин. Доведено, що препарати стимулювали антистафілококову резистентність опромінених тварин з експериментальною стафілококовою інфекцією. Розглянуто можливі механізми радіомодифікуючої дії ФП. На підставі одержаних даних стосовно впливу ФП на імунокомпетентні клітини опроміненого організму було висунуто припущення щодо механізму дії ФП за умов опромінення, який полягає в активації імунокомпетентних клітин та продукції ними цитокінів, а також відновленні їх рецепторних структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*74-638-604.2,022 + Е60*716-638-604.2,022 + Р252.325
Шифр НБУВ: РА309689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Лич І.В. 
Імуномодуляторні властивості молекулярного комплексу дріжджова РНК - тилорон: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.09 / І.В. Лич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Спостережено здатність молекулярного комплексу (МК) дріжджова РНК - тилорон до імуномодуляції, яку даний комплекс виявляє за умов in vivo та in vitro. Вивчено основні характеристики імуномодуляторної активності МК за основних імунологічних тестів. Охарактеризовано вплив МК на розвиток гуморальної імунної відповіді та T-залежний антиген - еритроцити барана та T-незалежний антиген - ліпополісахарид (ЛПС) E. coli. Зафіксовано імуносупресивну дію МК на клітинну імунну відповідь у реакції гіперчутливості сповільненого типу (РГСТ). Показано зниження інтенсивності ГСТ під впливом різних доз МК. Установлено, що різні дози МК пригнічують функціональну активність лімфоцитів у реакції бласттрансформації на різні мітогени (ФГА-, КонA- та ЛПС). Досліджено імуностимулювальні й імуносупресивні механізми впливу МЕ на фагоцитарну активність, процент фагоцитозу та число), клітинний метаболізм (НСТ-тест) клітин фагоцитів у системі in vitro у здорових донорів. Виявлено, що МК підвищує функціональну активність клітин моноцитарно-макрофагальної ланки у здорових осіб. За результатами дослідження впливу МК на функціонування системи неспецифічної резистентності встановлено, що МК за низьких концентрацій пригнічує цитотоксичну активність природних кілерних клітин периферичної крові, а за високих - підсилює удвічі. Установлено, що МК впливає на рівень експресії рецепторів на лімфоцитах (Лф) периферичної крові: на T - Лф (CD3+), B - Лф (CD22+), а також на їх окремих субпопуляціях CD4+ (T-хелперах) і CD8+ (T-цитотоксичних / ефекторних Лф).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*74*726 + Е60*745 +
Шифр НБУВ: РА359971

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Сломінський О.Ю. 
Індукція каталітичної активності плазміногену моноклональним антитілом IV - 1C: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.Ю. Сломінський ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2003. — 22 с.: рис. — укp.

Досліджено механізми індукції каталітичної активності плазміногену моноклональним антитілом IV - 1c та обгрунтовано використання моноклональних антитіл відповідної специфічності як моделі вивчення таких механізмів. Розглянуто вплив фізико-хімічних чинників на процес індукції каталітичної активності, визначено стабільність комплексу та основні параметри процесу індукції. Обговорено залежність швидкості індукції від концентрації протонів у середовищі. Установлено неможливість індукції каталітичної активності плазміногена за відсутності міцної взаємодії С-кінцевого лізину важкого ланцюга моноклонального антитіла з лізин-зв'язувальними ділянками плазміногена. Показано, що процесу індукції каталітичної активності передує перехід глу-плазміногена до відкритої, ліз-подібної конформації. Виявлено залежність цього процесу від катіонного складу середовища. На підставі визначення енергії активації процесу доведено наявність значних конформаційних перебудов комплексу плазміноген - моноклональне антитіло IV - 1c, які передують індукції каталітичної активності. За результатами дослідження механізмів індукції каталітичної активності плазміногена моноклональним антитілом IV - 1c уперше запропоновано схему реакції, яка, можливо, є універсальною для активаторів плазміногена непрямої дії. Схему можна представити як ряд реакцій, які відбуваються послідовно та частково одночасно: утворення комплексу Глу - плазміноген - моноклональне антитіло за механізмом взаємодії антитіла з епітопом, перехід плазміногена до ліз-подібної конформації, взаємодія лізин-зв'язувальної ділянки плазміногена з С-кінцевим залишком лізину гамма-ланцюга моноклонального антитіла, експозиція активного центру, здатного гідролізувати активаційний зв'язок молекули плазміногена. Схема враховує можливість наявності проміжних активаторних комплексів та існування позитивного зворотного зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.223 +
Шифр НБУВ: РА327641

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Прокопова К.В. 
Інтерферон-індукована система $Ebold {2 prime , 5 prime }-олігоаденілату в лімфоїдних клітинах щурів за умов опромінення: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / К.В. Прокопова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив іонізувальної радіації на інтерферон-залежний шлях проходження сигналу в лімфоїдних клітинах тварин і залучення до регуляції зазначених процесів циклічних нуклеотидів та іонів кальцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*743.1*72-638 +
Шифр НБУВ: РА340126

Рубрики:

      
12.

Шишко О.Ю. 
Інфрадіанна ритміка стрес-реалізуючих систем і показників неспецифічної резистентності нейтрофілів периферичної крові щурів при гіпокінетичному стресі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.Ю. Шишко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено динаміку й інфрадіанну ритміку показників стрес-реалізуючих систем і функціонального стану нейтрофілів периферичної крові щурів у разі гіпокінетичного стресу. За результатами дослідження виявлено, що показники САС, ГГНС і функціональної активності нейтрофілів у інтактних щурів характеризуються визначеними періодами та амплітудно-фазовими характеристиками. Виявлено особливості інфрадіанної ритміки у досліджених показників у тварин контрольної групи, що виявляються у неоднакових періодах, різній сфері їх прояву, що домінують у періодах, амплітудно-фазових характеристиках спектрів. Показано, що обмеження рухливості призводить до істотних змін інфрадіанної ритміки всіх досліджених фізіологічних показників функціонального стану щурів, відбувається порушення структури інфрадіанної періодичності, різка зміна амплітуд і зсув фаз у всіх виділених періодах. Установлено нові взаємозалежності між параметрами функціонального стану досліджених систем. Відзначено, що рухливість, яка розвивається у відповідь на обмеження, загальний адаптаційний синдром (стрес-реакція), характеризується десинхронозом у показниках стрес-реалізуючих систем і функціональній активності нейтрофілів периферичної крові. На підставі кластерного аналізу виявлено порушення та міжфункціональні зв'язки, відзначені у контрольній групі тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П836.51 + Е60*730*112.4 +
Шифр НБУВ: РА336686

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Мінко В.О. 
Інфрадіанна ритміка фізіологічних процесів у щурів із низькою руховою активністю у відкритому полі при дії слабкого змінного магнітного поля наднизької частоти: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / В.О. Мінко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено вплив змінного магнітного поля (ЗМП) наднизької частоти (ННЧ) на динаміку й інфрадіанну ритміку поведінкових реакцій, показників функціонального стану лімфоцитів й нейтрофілів крові щурів з низькою руховою активністю (НРА) у порівнянні з тваринами, що характеризуються середньою руховою активністю (СРА) у тесті "відкритого поля" (ВП). Установлено, що ЗМП частотою 8 Гц та індукцією 5 мкТл спричинює зміни параметрів інфрадіанної ритміки фізіологічних процесів з різними індивідуально-типологічними особливостями, які більш вираженіу щурів з НРА. Зауважено, що істотні зміни параметрів ритміки відзначаються навіть у тому випадку, коли абсолютні їх значення не змінюються, внаслідок чого під впливом ЗМП ННЧ зменшуються розходження у динаміці та інфрадіанній ритміці досліджених показників у щурів з НРА і СРА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*73*801.1-633.3 + Е60*716-633.3 +
Шифр НБУВ: РА335984

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Сондак В. В. 
Іхтіофауна природних водойм Стир-Горинського рибовідтворювального комплексу (стан та умови відтворення): автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.10 / В. В. Сондак ; Ін-т риб. госп-ва НААН України. — К., 2010. — 44 с. — укp.

Визначено важливість Стир-Горинського рибовідтворювального комплексу, в якому виявлено 29 з 36-ти видів риб, відзначених у регіоні в 1950-х рр. Різновікові популяції характерні для 13-ти видів, зокрема, для восьми промислово цінних, 16 видів зустрічаються як поодинокі екземпляри у гирлах pp. Стир, Горинь, Случ, Barbus barbus boristhenicus, Lota lota і Carassius carassius з Червоної книги України, 7 видів у відловах відсутні - Lamperta mariae, Albusnoides bipunctatus rossicus, Pelecus cultratus, Leuciscus leuciscus, Phoxinus phoxinus, Nemacheilus barbatulus, Gobitius taenia та з'явилось шести видів-вселенців, зокрема, Percottus glehni. Визначено реабілітацію та заповідання "природних локалітетів", які сприяють відтворенню іхтіофауни та формуванню промислових стад, з обов'язковою регламентацією скидання промислових і меліоративних стоків. Запропоновано розрахункову формулу й опрацьовано концепцію стійкості водних систем за формування іхтіоценозу. Розроблено рекомендації щодо стабілізації іхтіоекологічної ситуації у регіоні, визначено пріоритетність стратегій реабілітації-програми міn. та мах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.33*85 + Е60*852.119 + П722.2
Шифр НБУВ: РА377579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Коняхін О.П. 
Адаптаційні зміни в організмі тварин за впливу неіонізуючої радіації: автореф. дис... д-ра вет. наук: 03.00.13 / О.П. Коняхін ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 40 с. — укp.

Установлено, що тривалий вплив іонізуючої радіації спричиняє неспецифічну адаптивну реакцію, за цього відбуваються зміни у крові, морфологічній будові залоз внутрішньої секреції, внутрішніх органів тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*730*112.4-63 +
Шифр НБУВ: РА362856

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Білик А.Л. 
Адаптаційно-реадаптаційні закономірності росту, будови і формування кісток скелета тварин з певним типом вегетативної нервової системи в умовах клітинного зневоднення організму: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / А.Л. Білик ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського" МОЗ України. — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено зміни плечових кісток щурів з різними типами автономної нервової системи за умов адаптації до клітинного зневоднення, тяжкого зневоднення та у реадаптаційний період. Виявлено, що кістки інтактних щурів з різним типом автономної нервової системи не мають відмінностей. Встановлено, що проявами адаптації до клітинного зневоднення у плечових кістках є зменшення росткових зон, розширення центральних каналів остеонів, зменшення величини мінерального насичення та підвищення рівня мікроелементів кісток. Найбільшу різницю з контрольною групою виявлено у щурів-парасимпатотоніків, найменшу - у симпатотоніків. З'ясовано, що через 42 доби реадаптації після тяжкого клітинного зневоднення парасимпатотонічні тварини мали найвищі показники морфометрії та мінеральної насиченості кісток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*698.1 +
Шифр НБУВ: РА357271

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Літовка 
Адаптивна перебудова кісткової тканини при дефіциті навантаження та механізми її відновлення під впливом дозованої гіпоксичної стимуляції: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / Ірина Георгіївна Літовка ; НАН України; Інститут фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 46 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*730*112.4 + Р418-29
Шифр НБУВ: РА346724

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Петухов Д. М. 
Активація процесів біосинтезу та функціонування убіхінону (CoQ) в тканинах щурів: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / Д. М. Петухов ; НАН України, Ін-т біохімії ім. О.В. Палладіна. — К., 2011. — 22 с.: рис., табл. — укp.

Висвітлено результати досліджень вмісту та функціональної активності убіхінону в тканині та субклітинних фракціях печінки та серця щурів за умов експериментальних патологічних станів та їх корекції за допомогою комплексів попередників і модуляторів біосинтезу убіхінону. Показано, що за умов експериментальних патологічних станів (зокрема, Е-гіповітамінозу й адріаміцин-індукованої кардіоміопатії) відбувається зниження вмісту убіхінону в тканині печінки та серця, пригнічення його біосинтезу, перерозподіл його між внутрішньоклітинними фракціями, а також зниження активності оксидоредуктазу ланцюга транспорту електронів мітохондрій і зміни клітинного про- й антиоксидантного балансу. Доведено можливість ефективної корекції таких змін за допомогою комплексів попередників і модуляторів біосинтезу убіхінону та визначено оптимальне співвідношення компонентів у складі комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.322.33*723.11
Шифр НБУВ: РА385714 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Ях'я Баккар 
Активність амінотрансфераз, фосфатаз і деяких оксидаз крові у динаміці дії нових похідних оксанілової кислоти: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Ях'я Баккар ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2003. — 18 с. — укp.

Визначено ефективність впливу уреїду оксанілової кислоти (УОК), уреїд-4-хлороксанілової кислоти (У-4-ХОК) у динаміці на активність амінотрансфераз, фосфатаз, оксидаз і на вміст деяких сполук у крові білих щурів у нормі та у разі гострого запалення з оксидантним стресом. Установлено, що УОК та У-4-ХОК у процесі введення у шлунок у дозах 50 мг/кг і 100 мг/кг здоровим щурам у динаміці чотирьох годин не прискорюють процеси обміну з участю внутрішньоклітинних ферментів, гострофазних протеїнів, амінів, ліпідів і перекисного окислення ліпідів, не пригнічують антиоксидантну систему, а у випадку гострого карагенінового запалення з оксидантним стресом проявляють антизапальні та антиоксидантні властивості, коли у динаміці сприяють зниженню у сироватці крові показників аланінамінотрансферази, аспартатамінотрансферази, лужної та кислої фосфатаз, супероксиддисмутази, каталази, гістаміну, серотоніну, загального білку, фібриногену, церулоплазміну, загальних ліпідів, холестирину, дієнових кон'югатів, малонового діальдегіду та відновленого глутатіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2*725.111.4 +
Шифр НБУВ: РА324696

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Богданова О.В. 
Активність тирозинових протеїнфосфатаз в лімфоїдних клітинах щурів за умов впливу іонізуючого випромінювання: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.В. Богданова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості функціонування тирозинових протеїнфосфатаз (ТПФ-аз) у плазматичних мембранах, цитозолі спленоцитів та тимоцитів щурів через 12 годин після тотального рентгенівського опромінення у дозах 1,25; 0,5; 0,75 та 1,0 Гр. Виявлено найбільше зростання активності ТПФ-аз за умов впливу іонізуючої радіації у дозі 0,5 Гр, а для цитозольних ТПФ-аз спленоцитів - 0,25 Гр. Вивчено кінетичні властивості ізольованої ТПФ-ази CD 45. З'ясовано, що цей фермент більш споріднений з фосфатирозином, ніж з паранітрофеніфосфатом. Визначено, що опромінення тварин у дозі 0,5 Гр спричинює зниження спорідненості ферменту до фосфотирозину та зменшення максимальної швидкості фосфатазної реакції. Показано однонаправлені зміни активності тирозинових протеїнкіназ, ТПФ-аз та вмісту циклічних нуклеотидів у клітинах селезінки та тимусу щурів на тлі введення різних речовин за умов опромінення у низьких дозах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.431 + Е60*732.242 + Е60*716-638 +
Шифр НБУВ: РА338017

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського