Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (89)Книжкові видання та компакт-диски (29)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Е522.924.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Репецька Г.І. 
Аналіз популяцій ISalicornia europaea/i L. на градієнті еколого-ценотичних факторів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Г.І. Репецька ; Нікіт. ботан. сад, Нац. наук. центр УААН. — Ялта, 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Проаналізовано функціонування ценопопуляцій однорічного виду Salicornia europaea L. і вивчено залежності популяційних процесів від факторів зовнішнього середовища. Виявлено ряд механізмів популяційного рівня, спрямованих на підвищення виживання виду за екстремальних умов засолених місцевиростань. Серед них механізми, що забезпечують проростання насіння в момент найбільш сприятливих погодних умов, можливість існування у популяціях декількох когорт сходів. З'ясовано, що відмирання рослин протягом життєвого циклу носить щільнісно-незалежний характер. Встановлено високий ступінь залежності морфометричних і алометричних показників від двох провідних факторів середовища - вологості грунту та ступеня загущеності ценопопуляцій. Виявлено щільну залежність процесів розвитку особин Salicornia europaea від чинників зовнішнього середовища. У разі погіршання умов рослини прискорюють перехід від однієї фенологічної фази до іншої та проходять їх більш синхронно. Тривалість фаз, як правило, залишається незмінною. Адаптаційні механізми розвитку забезпечують дозрівання насіння в однакові строки протягом сезону в різні роки і у популяціях, що перебувають за різних екотопічних умов. Виявлено дві групи параметрів генеративної сфери, які по-різному реагують на варіювання середовища. Маса насіння, відсоток насіннєфікації та репродуктивне зусилля - стабільні показники, які мало залежать від оптимальності умов середовища. Величина врожаю насіння ценопопуляції пов'язана зі щільністю рослин, які приймають участь у репродукції, та їх реальною насіннєвою продуктивністю. У межах одного рівня значень екологічних факторів відбувається стабілізація розміру урожаю насіння у ценопопуляціях різної щільності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.924.1 Che + Е50*801.1-658.74-640.2
Шифр НБУВ: РА313613 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Усманова Н. В. 
Інтродукція декоративних видів родини Caryophyllaceae Juss. на південний схід України: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.05 / Н. В. Усманова ; Українська академія аграрний наук ; Нікітський ботанічний сад- Національний науковий центр. — Ялта, 2010. — 20 : a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.924.1 Car + Е50*852.121.41 + П278.8 Caryophyllaceae
Шифр НБУВ: РА371361 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Андрущенко 
Морфологобіологічні особливості видів роду Amaranthus L. у зв'язку з інтродукцією в лісостепу України: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Олена Леонідівна Андрущенко ; НАН України; Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.9 амарант + Е522.924.1 Ама*60
Шифр НБУВ: РА367593

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Мартинюк О.О. 
Паліноморфологія родини Amaranthaceae: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / О.О. Мартинюк ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2002. — 14 с. — укp.

Описано різноманіття будови оболонки пилкових зерен родини Amaranthaceae. Виділено близько 30 ознак будови оболонки пилкових зерен для кожної з двох підродин (Amaranthoideae та Gomphrenoideae) родини. Підтверджено належність пилкових зерен родини Amaranthoideae до двох паліноморфотипів, досліджених Г.Ердтманом у 1956 р. (Amaranthus- тип та Gomphrena-тип), у межах панпоратного палінокласу. Висвітлено 23 підтипи і 4 групи пилкових зерен у межах морфотипів. Навдено зведення паліноморфологічних даних в 85 % родів та 27 % видів родини Amaranthaceae, дихотомічний і політомічний методи для визначення видів родини Amaranhaceae за будовою оболонки пилкових зерен.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.924.1Ama*696.215.3
Шифр НБУВ: РА317749 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Федорончук 
Родина Caryophyllaceae Juss. у флорі України: систематика, географія, історія розвитку: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.05 / Микола Михайлович Федорончук ; Інститут ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2006. — 40 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.924.1 Car * 852.119(4УКР)
Шифр НБУВ: РА346501

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Поліщук О. В. 
Роль вторинного хінонового акцептора в індукції альтернативних окисно-відновних реакцій у фотосистемі II: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / О. В. Поліщук ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 21 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.924.1Che*72 + Е50*723.115
Шифр НБУВ: РА383023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Мосякін С.Л. 
Систематика, фітогеографія та генезис родини Chenopodiaceae Vent.: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.05 / С.Л. Мосякін ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2003. — 32 с. — укp.

Наведено результати комплексного таксономічного та фітогеографічного аналізу родини Chenopodiaceae у світовій флорі, отриманих на основі вивчення матеріалів 48-ми гербаріїв світу та значної кількості літератури. Внесено суттєві таксономічні зміни до системи родини та систем родів Chenopodium, Dysphania, Corispermum (Chenopodiaceae) та Amaranthus (Amaranthaceae). У процесі дослідження валідизовано 57 нових таксонів і номенклатурних комбінацій, провізорно запропоновано ще 43 нові таксони та комбінації. У родині Chenopodiaceae визнано 12 триб, 100 родів і принаймні 1325 видів. Проведено детальний аналіз філогенетично-таксономічної диференціації та запропоновано історико-фітогеографічні реконструкції для родини у цілому, а також для модельних родів Chenopodium, Dysphania, Corispermum, Salsola та Amaranthus. Виділено основні історичні міграційні шляхи представників Chenopodiaceae. Розглянуто закономірності розселення адвентивних та інвазійних видів родини. Обгрунтовано оригінальну концепцію, що пояснює передумови доместикації предків культурних рослин шляхом аналізу їх еколого-ценотичних стратегій. Уточнено критерії відбору видів для охорони та запропоновано взяти під охорону деякі види Chenopodiaceae.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.924.1 Che +
Шифр НБУВ: РА326135

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського