Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (178)Книжкові видання та компакт-диски (55)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Е522.912.25$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Лісовець О.І. 
Біолого-екологічна характеристика асоціацій IPoa pratensis/I L. і IPoa angustifolia/I L. в умовах степового Придніпров`я (раціональне використання, охорона і відтворення): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.І. Лісовець ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.25*80,022 + Е50*805.9-658.12-09(45УКР5-4дні),022
Шифр НБУВ: РА310844 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Пчеловська С.А. 
Вивчення комбінованої дії радіаційного та токсичного факторів за показниками радіоємності: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / С.А. Пчеловська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Сплановано та проведено серію експериментів, в яких за допомогою фактора радіоємності показано наявність ефекту відновлення за фракціонування токсичного чинника. Встановлено зв'язок показників радіоємності з параметрами швидкості переходу трасера між компонентами модельної системи та показано кореляцію між поведінкою фактора радіоємності та ростових характеристик (відносної швидкості росту). Розроблено теоретичну модель для опису неадитивної взаємодії факторів різної природи. Визначено кількісну характеристику ступеня синергізму взаємодії - коефіцієнт синергізму, за допомогою якого показано наявність неадитивного взаємного впливу радіаційного та токсичного чинників на водну культуру рослин кукурудзи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-271.25 + Е522.912.25*716-638.23 +
Шифр НБУВ: РА344519

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Сорочан О.О. 
Вільні амінокислоти злаків на перших фазах пророщування під впливом деяких факторів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.О. Сорочан ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 16 с.: рис. — укp.

Вивчено вплив різних факторів зовнішнього середовища на склад вільних амінокислот злаків на перших фазах пророщування. Встановлено явище вибіркового накопичення ароматичних амінокислот і серину у тканинах диких злаків. Отримано високий стимулювальнйх ефект нового стимулятора росту - FeSuc. За умов стимуляції відбувається значне підвищення сумарних кореневих виділень, а також перебудова вільних амінокислот у первинних листках злаків. За умов моделі фіторемедіації перебудови пулу вільних амінокислот у первинних листках диких злаків стосуються здебільшого амінокислот аспарагінової кислоти та її аміда аспарагіну, фенілаланіну і тирозину. Вперше показано можливість отримання комплексів ренію (ІІІ) з амінокислотами рослинного походження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.25*725.111.1*725.35 + П212-272.537.8
Шифр НБУВ: РА314046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ружицька О.М. 
Вміст тіобарбітуратреактивних речовин в насінні озимої пшениці в зв'язку з його життєздатністю за різних умов зберігання: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / О.М. Ружицька ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Вивчено мінливість морфофізіологічних показників життєздатності й інтенсивності пероксидного окиснення ліпідів (ПОЛ) в окремих органах насіння озимої м'якої пшениці сорту Обрій різних років урожаю, нерівнозначних за метеорологічними умовами вирощування та зберігання. Досліджено вплив шести різних режимів зберігання на харатер мінливості енергії проростання, схожості, сили росту насіння, структури та якості його проростків, концентрації ексудативних цукрів та вмісту ТБК-реактивних продуктів в цілих зернівках, зародках та зернівках без зародків. Визначено вміст ТБК-реактивних речовин у насінні, яке втратило життєздатність внаслідок несприятливих умов зберігання. Досліджено мінливість вмісту ТБК-реактивних продуктів у насінні різної життєздатності за його бубнявіння. Отримані результати свідчать про інформативність застосування ТБК-тесту для оцінки життєздатності насіння озимої пшениці на початкових етапах його проростання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-264.22-486 + Е522.912.25*736.6*443.4
Шифр НБУВ: РА318829 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Злацька А.В. 
Значення специфічності генетичного матеріалу для успішної інтрогресії у геном м'якої пшениці (на прикладі інтрогресивних ліній ITriticum aestivum/i L./T. Imiguschovae/i Zhirov): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / А.В. Злацька ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено лінії пшениці, які за цитологічною стабільністю не відрізнялись від рекурентних сортів м'якої пшениці Кавказ і Безоста 1. Інтрогресію чужинного генетичного матеріалу до геному цих ліній представлено невеликими ділянками хромосом (транслокації та рекомбінації). Для з'ясування того, які хромосоми T. miguschovae передавали свій генетичний матеріал до геному досліджених ліній було залучено ідентифіковані біохімічні та морфологічні маркери хромосом T. miguschovae. Показано, що успішність інтрогресії чужинного матеріалу залежить від способу його включення до геному м'якої пшениці та належності його до певної гомеологічної групи. Виявлено лінії-носії господарсько-важливих ознак - стійкість до борошнистої роси та підвищений вміст білка в зерні (ВБЗ). Стійкість до борошнистої роси контролюється кількома генами з різним типом міжалельних взаємодій. Генетичний аналіз геномно-доданих форм з різними субгеномами D і однаковою частиною субгеному AABB показав участь у контролі ознаки ВБЗ двох генів, що взаємодіють за типом дублікатного епістазу за умов домінування низького ВБЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-317 + Е522.912.25*440.23
Шифр НБУВ: РА313843 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Капустян А.В. 
Ізоферментний склад пероксидази озимих зернових за умов низькотемпературного стресу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / А.В. Капустян ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.03-275.9 + Е522.912.25*730*112.4
Шифр НБУВ: РА319121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Пантєлєєв В.К. 
Імунологічні основи створення стійких до IPuccinia recondita/I Rob. et Desm. If. sp. tritici/I Eriks. сортів пшениці в Україні: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 06.01.11 / В.К. Пантєлєєв ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.25*74 + П413 + П212.1-31
Шифр НБУВ: РА319330 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Кириленко Н.А. 
Морфо-функціональний стан яйцеклітини і зиготи в процесі їх розвитку у деяких квіткових рослин: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Н.А. Кириленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с.: табл. — укp.

Вивчено морфологічні особливості процесу запліднення у T. durum, T. aestivum, S. cerale та H. annuus на послідовних стадіях проходження цього процесу. Визначено об'єми клітин, їх ядер і ядерець, величину ядерно-ядерцевого (ЯЯС) і ядерно-цитоплазматичного (ЯЦС) співвідношень та досліджено динаміку цих показників за розвитку яйцеклітини та зиготи у даних видів. Виявлено, що об'єми клітини, ядра та ядерець, а також значення величини ЯЯС і ЯЦС у період дозрівання зиготи у цих видів змінюються. Показано, що за спрямованістю змін об'ємів зиготи та її структурних компонентів у порівнянні з яйцеклітиною досліджені види розрізняються. Зазначено, що криві, які відбивають процентне співвідношення цих об'ємів до відповідних об'ємів яйцеклітини у T. durum, T. aestivum, та у S. cerale - двовершинні. У них період коливань дорівнює 4 - 6 год., а у H. annuus - близько години. Морфометричні параметри розглянуто як інтегральні показники функціонального стану цієї клітини за її розвитку. Досліджено характер змін морфометричних параметрів, ступінь накопичення нуклеїнових кислот і білка й особливості структурного стану хроматину в ядрах цих клітин. У яйцеклітині та зиготі цитохімічні реакції на конструктивні речовини (білки, нуклеїнові кислоти) схожі, а на запасні - розрізняються: в яйцеклітині та зиготі злаків запасними речовинами є, головним чином, крохмаль, а у H. annuus - ліпіди, більш енергетично багаті. Розроблено критерії непрямої оцінки функціональної активності клітини, використовуючи інтенсивність цитохімічних реакцій, об'єм клітин, їх ядер та ядерець, а також величину співвідношень - ЯЯС та ЯЦС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.25*696.2 + Е522.927.22*696.2 +
Шифр НБУВ: РА338405

Рубрики:

      
9.

Головач О.М. 
Нагромадження та розподіл іонів важких металів в органах кукурудзи: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / О.М. Головач ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено зміни у вмісті каротиноїдів - beta-каротину, лютеїну, неоксантину, віолоксантину, антераксантину та зеаксантину у листках кукурудзи сорту "Закарпатська жовта зубоподібна" під впливом іонів свинцю. Показано зниження вмісту основних каротиноїдів рослин - неоксантину, лютеїну та підвищення вмісту beta-каротину, пігментів віолоксантинового циклу під впливом іонів свинцю у межах досліджених концентрацій. Одержано нові дані щодо закономірностей нагромадження калози у клітинних стінках епідермальних клітин кукурудзи залежно від концентрації свинцю у субстраті та стійкості проростків даної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-27 + Е522.912.25*801.1-652.152 +
Шифр НБУВ: РА356499

Рубрики:

      
10.

Шкура О. В. 
Насінна продуктивність високоадаптивних газонних трав родини Poaceae залежно від технології вирощування в Правобережному Поліссі України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / О. В. Шкура ; Національний університет біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 : a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П273.23-38 + Е522.912.25*736.6
Шифр НБУВ: РА370632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Беднарська 
Рід Festuca L.(Poaceae) у флорі західних регіонів України: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Ірина Олександрівна Беднарська ; Інститут ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2007. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.25*805.9(4УКР3) + Е522.912.25*992.4(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА354080

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського