Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (1244)Книжкові видання та компакт-диски (631)Журнали та продовжувані видання (452)
Пошуковий запит: (<.>U=Е40$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 58
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Борзова 
Альфа-N-ацетилгалактозамінідаза та альфа-галактозидаза Aspergillus niger 185ш: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Наталія Вікторівна Борзова ; НАН України; Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2003. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*871
Шифр НБУВ: РА323235

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Зінченко О.Ю. 
Антибактеріальна активність синтетичних порфіринів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / О.Ю. Зінченко ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено чутливість умовно-патогенних бактерій до темнової та фотоіндукованої дії ряду синтетичних порфіринів і споріднених сполук, розглянуто особливості їх зв'язування з клітинами мікроорганізмів. Визначено особливості росту 24-х тест-штамів за дії сполук з позитивним і негативним зарядом молекули, порфіринів з асиметричною будовою молекул, вільних основ порфіринів та їх металокомплексів. З'ясовано, що клітини мікроорганізмів активно зв'язують природні та синтетичні порфірини за кімнатної температури. Виявлено, що природні порфірини поглинаються повністю у перші хвилини інкубації, синтетичні - частково і більш повільно. Показано, що в темноті грампозитивні та грамнегативні бактерії мають різну чутливість до вивчення сполук. Під час дослідження фотоіндукованої дії значних відмінностей не виявлено. Показано, що антибактеріальна дія порфіринів посилюється під час утворення металокомплексів. Встановлено, що серед досліджених сполук найбільш активні порфірини з асиметричною будовою. Виявлено, що активні сполуки у низьких концентраціях підвищують чутливість тест-мікроорганізмів до антибіотиків. На підставі одержаних даних обгрунтовано перспективність створення на основі досліджених речовин нових засобів антисептики та протимікробної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.151 + Е40*73-642:Г261.33 +
Шифр НБУВ: РА345630

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Штанько Т.В. 
Біологічні властивості бацил та лактобактерій, перспективних для створення комплексного пробіотика: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Т.В. Штанько ; Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Експериментально обгрунтовано розробку комплексного пробіотичного препарату на основі бацил і лактобацил з широким спектром антагоністичної активності щодо умовно патогенних мікроорганізмів (УПМ). На підставі даних про видовий і кількісний склад мікрофлори кишечнику новонароджених з високим перинатальним ризиком, а також рівнів і профілів антибіотикорезистентності виділених штамів умовно патогенних бактерій доведено необхідність введення в комплекс лікувальних заходів пробіотичних препаратів з широким спектром антагоністичної активності. Розроблено поживне середовище та визначено оптимальні параметри для росту пробіотичних штамів бактерій у монокультурі та за умов їх сумісного вирощування. Показано, що за умов сумісного культивування між ними виникає симбіотичний тип взаємодії. За результатами дослідів in vitro та in vivo доведено ефективність одержаної шляхом глибинного культивування у розробленому середовищі змішаної культури з бацил і лактобацил, а також їх композиції, одержаної у процесі роздільного культивування пробіотичних штамів бактерій з їх подальшим поєднанням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*871 + Р281.794 +
Шифр НБУВ: РА363790

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Юмина Ю. М. 
Біоплівка гетеротрофних бактерій як чинник біопошкоджень захисного покриття Полікен 980-25: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.07 / Ю. М. Юмина ; Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Досліджено якісний склад природного угрупування гетеротрофних бактерій, яке зруйнувало бутилкаучуковий шар покриття Полікен 980-25. Визначено питоме продукування синтезу екзополімерного комплексу (ЕПК), загальну кількість білку та вуглеводів у ЕПК за різних моделей росту. Вивчено моносахаридний склад ЕПК. Встановлено, що моносахаридний склад ЕПК біоплівки більш різноманітний, ніж у планктоні, ксилоза була виявлена тільки у ЕПК біоплівок моно- та бінарних культур. Показано, що міцність до розриву захисного покриття Полікен 980-25 під впливом біоплівок, які сформовані моно- та бінарними культурами значно знижуються. Проаналізовано, що механізм біодеградації бутилкаучукового шару під впливом моно- та бінарної біоплівок відбувається внаслідок окисної деструкції. Запропоновано можливий механізм біодеградації бутилкаучукового шару покриття Полікен 980-25.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*873 + Н78-082.04
Шифр НБУВ: РА375592 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Григор'єва 
Біотехнологія іммобілізованого гідролітичного ферментного препарату Циторецифен-М: автореф. дис... канд. техн. наук: 03.00.20 / Марина Анатоліївна Григор'єва ; Національний ун-т харчових технологій. — К., 2009. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.384.3*871 + Е40*725.111.43
Шифр НБУВ: РА366147

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Лащук Н.В. 
Вдосконалення технології мікробного екзополісахариду етаполану на суміші ростових субстратів: автореф. дис... канд. техн. наук: 03.00.20 / Н.В. Лащук ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Удосконалено технологію виготовлення мікробного екзополісахариду (ЕПС) етаполану (продуцент - Acinetobacter sp. B-7005) на суміші ростових субстратів. Розроблено технологію ЕПС, яка дає змогу (у порівнянні з вихідною) зменшити витрати на сировину для одержання 1 кг етаполану у 3,5 раза. Створено технологічну й апаратну схеми одержання трьох товарних форм етаполану, що відрізняються ступенем очищення ЕПС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*871 + Е422.148.1 +
Шифр НБУВ: РА360105

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Янєва О.Д. 
Взаємодія мультирезистентних до металів бактерій з іонами міді, кадмію і ванадію: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / О.Д. Янєва ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості взаємодії мультирезистентних до металів бактерій з іонами міді, кадмію та ванадію. Виділено 110 штамів мікроорганізмів, стійких до високих концентрацій іонів міді, кадмію, срібла та п'ятивалентного ванадію з джерел з різним рівнем техногенного навантаження. Показано домінування грамнегативних бактерій серед ізольованих штамів. З'ясовано, що серед ізольованих штамів домінували мікроорганізми з фенотипом множинної стійкості CuV (60 %), CdV (50,9 %), VAg (44,54 %). Виявлено нові місця існування ванадатвідновлювальних мікроорганізмів. Штами з найвищим рівнем множинної стійкості до іонів важких металів належали до виду Pseudomonas aeruginosa. Показано індукцію стійкості мультирезистентних штамів P. aeruginosa A03 - C25a до іонів міді та кадмію, штаму P. aeruginosa C25a - до ванадату. Показано кон'югативний перенос детермінант стійкості до іонів міді та кадмію з штаму P. aeruginosa C25a до штаму Escherchia coli J53. Установлено, що стійкість мультирезистентних штамів P. aeruginosa до іонів міді та кадмію визначалась двома механізмами - сорбційними процесами на поверхні клітин та АТФ-залежними системами ефлюксу. Показано здатність штамів P. aeruginosa відновлювати до 60 % ванадату за мікроаерофільних умов. Цей процес не був взаємопов'язаний з анаеробним диханням. Уперше спостережено індукцію бактеріального відновлення ванадату за аеробних умов інгібітором АТФазної активності дициклогексилкарбодіімідом. Результати дослідження дозволяють з'ясувати механізми захисту бактерій від токсичної дії важких металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*716-641.9:Г12 + Е40*801.48 +
Шифр НБУВ: РА354593

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Козицька С.М. 
Взаємозв'язок енергетичного та конструктивного обміну у штамів стафілокока, які стійкі до антибіотиків: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / С.М. Козицька ; НАН України. Ін-т мікробіології та вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*723*80,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Кордиш 
Внутрішньомолекулярна конформаційна рухливість та РНК-зв'язувальні властивості С-модуля еукаріотної тирозил-тРНК синтетази і цитокіну ЕМАР II: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.03 / Марія Олександрівна Кордиш ; НАН України; Інститут молекулярної біології та генетики. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*725.112.22 + E60*725.111.46*011.7 в734.6
Шифр НБУВ: РА335344

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Фурзікова Т.М. 
Вплив макроорганізму та хіміотерапевтичних препаратів на біологічні властивості біоспорину та субаліну: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Т.М. Фурзікова ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено питання оптимізації схем використання пробіотиків з аеробних спороутворювальних бактерій роду Bacillus - біоспорину та субаліну. Висвітлено вплив факторів макроорганізму на зазначені пробіотики. На підставі отриманих результатів рекомендовано їх призначення в період між основними прийомами їжі. Виявлено унікальний стимулювальний ефект окремих фітовідварів на приріст біомаси бактерій з біоспорину та субаліну. Продемонстровано можливість запобігання дисбактеріозу у разі сумісного використання даних пробіотиків з хіміотерапевтичними препаратами, які інактивують досліджувані штами. Клінічно доведено ефективність використання субаліну в комплексній терапії менінгоенцефаліту та розроблено схеми його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*444*724
Шифр НБУВ: РА312390 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Коваленко О.І. 
Вплив низькоінтенсивних електромагнітних полів на насіння рослин і мікроорганізми: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / О.І. Коваленко ; Ін-т радіофізики та електроніки ім. О.Я.Усикова НАН України. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено вплив низькоінтенсивного електромагнітного поля (ЕМП) на насіння рослин і мікроорганізми для цілеспрямованої зміни їх функціональних властивостей. Опромінення біологічних об'єктів (БО) проведено безпосередньо й опосередковано, через воду та середовища, що містять воду. Біологічний відгук на зовнішній електромагнітний вплив оцінено за зміною функціональних показників БО (для насіння рослин - за показниками енергії проростання насіння та довжини коренів, для коринебактерій - на підставі вивчення кінетики зросту, ферментативної активності, токсиноутворення, адгезивної активності, факторів інвазії, захисних процесів, антибіотикочутливості). Розкрито можливість шляхом безпосереднього й опосередкованого через воду впливу ЕМП на БО цілеспрямовано модифікувати біологічні показники насіння рослин і мікроорганізмів залежно від їх вихідного стану, зокрема, частково відновлювати втрачені раніше якості та збільшувати стійкість насіння до зовнішнього пригнічення. Виявлено загальні тенденції та відмінності прямого й опосередкованого через воду опромінення. Встановлено залежність біологічного відгуку від частоти та спектральних характеристик сигналу. Показано немонотонну залежність зміни стану БО від часу експозиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*716-633.4 + П127.122 +
Шифр НБУВ: РА360280

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Кушкевич І.В. 
Вплив солей важких металів на фізіолого-біохімічні характеристики бактерій циклу сірки: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.07 / І.В. Кушкевич ; Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Показано, що солі важких металів по-різному впливають на швидкість поглинання кисню клітинами фотосинтезувальних сіркобактерій. Встановлено, що їх внесення у середовище знижує вміст пігментів у клітинах даних фототрофів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.17*73 + Е40*73*72-641
Шифр НБУВ: РА372423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Холодна Л.С. 
Вплив стафілококового білка А та його різних форм на імунну відповідь: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.03.08 / Л.С. Холодна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 34 с. — укp.

Визначено роль основного фактора патогенності стафілококів - білка А та його різних форм у формуванні імунної відповіді. Досліджено механізми імуномоделюючої дії, а також вплив на функціональну активність окремих популяцій імунокомпетентних клітин і системи неспецифічної резистентності. Розглянуто вплив факторів, що змінюють продукцію та активність білка А та впливають на його антигенність. Досліджено вплив на клітини імунної системи очищеного, кон'югованого, сорбованого, модифікованого, клітинно-зв'язаного білка А. Встановлено основні закономірності впливу даних антигенних субстанцій стафілококів на розвиток гуморальної та клітинної ланок імунної відповіді, неспецифічних факторів природної резистентності організму, виявлено протекторні властивості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*725.111.3 + Е60*745.1
Шифр НБУВ: РА316720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Шевчук І. А. 
Вплив урану (VI) та стронцію на клітини Bacillus polymyxa IMB 8910 у водному середовищі: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / І. А. Шевчук ; Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено біологічні та фізико-хімічні особливості взаємодії бактерій з іонами U(VI) та Sr (II). Встановлено, що накопичення урану (VI) та стронцію даною бактеріальною культурою проводиться шляхом біосорбції, незалежно від метаболізму клітини. Вивчено вплив pH, комплексоутворювальних агентів органічної та неорганічної природи, ко-іонів на процеси поглинання даних металів з розчину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.251*820-641.1:Г126.5 + Е40*827.512.3
Шифр НБУВ: РА375541 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Січкар С.В. 
Вуглеводи поверхневих структур клітин молікутів та філогенетично споріднених з ними родів IBacillus-Lactobacillus-Streptococcus/I: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / С.В. Січкар ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Вперше виділено глікокалікси бацил, молочнокислих бактерій та молікутів. Охарактеризовано різними методами (біохімічними, імунохімічними та за допомогою рослинних лектинів, мічених колоїдним золотом) полігліканові комплекси (глікокалікси) представників філогенетично спорідненних мікроорганізмів родів Bacillus, Lactobacillus, Streptococcus та класу Mollicutes. Доведено, що для глікокаліксів усіх досліджених мікроорганізмів характерна присутність досить широкого спектра вуглеводів (рамнози, фукози, рибози, арабінози, ксилози, манози, галактози, глюкози, галакозаміну, глюкозаміну) з певними відмінностями у їх кількісному складі. Вивчено склад нейтральних моносахаридів полігліканових комплексів як фенотипну ознаку представників зазначених родів. Показано, що якісний склад нейтральних моносахаридів глікокаліксів мікроорганізмів майже однаковий та містить переважно глюкозу та галактозу. Вперше за допомогою імунохімічних методів досліджено серологічні властивості їх глікокаліксів. Встановлено наявність у них спільних антигенів. Вперше показано вплив глікокаліксу на індукцію антитілоутворення представників класу Mollicutes та бактерій групи Bacillus - Lactobacillus - Streptococcus. Доведено, що поліглікановий комплекс лактобацил індукує антитілоутворення з удвічі вищим титром, ніж подібні імуногени бацил та ахолеплазм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*725.12 + Е422.22*725.12 +
Шифр НБУВ: РА340596

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Яловенко О.І. 
Генетично змінені штами мікроорганізмів у системі етапної оцінки мутагенної активності косметичних засобів і їхніх інгредієнтів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / О.І. Яловенко ; АМН. Наук. центр радіац. медицини. — К., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено особливості індукції генних мутацій у генетично змінених за допомогою генно-інженерних методів мікроорганізмах у системі етапної оцінки мутагенної активності косметичних засобів та їх інгредієнтів. Досліджено закономірності прояву здатності відтінкових бальзамів, стійких крем-фарб для волосся та їх інгредієнтів, шампунів та їх інгредієнтів індукувати генні мутації за різними механізмами мутагенної дії. Установлено, що деякі з досліджуваних відтінкових бальзамів виявилися як мутагени "середнього" ступеня активності ("Червоне дерево", "Чорний" і "Каштановий"), властивості яких обумовлені наявністю в їх рецептурах рачовин, здатних індукувати мутації у тест-системи різного рівня організації. Стійкі крем-фарби, які містять фарувальний та окиснювальний компоненти, у порівнянні з відтінковими бальзамами, є більш потужними мутагенами, зокрема, 13 з 23-х вивчених фарб проявили генетичну активність "середньої" сили ("Коричневий", "Рубін", "Темно-каштановий", "Божоле", "Синьо-чорний", "Баклажан", "Синій оксамит", "Рожеве дерево", "Вишневий", "Попелястий", "Махагон", "Червоне золото", "Каштановий"). Система метаболічної активації у деяких випадках "прямих" і "непрямих" мутагенно-активних речовин. У всіх випадках тест-штам ТА 98 був більш чутливим до дії хімічних речовин. Установлено, що генетична активність стійких фарб залежить від двох складових, а саме: наявності у їх складах мутагенів (барвників і модифікаторів кольору) та від створення комплексу хімічних речовин, що утворюються у процесі додавання пероксиду водню перед її застосуванням. Показано, що шампуні не мають мутагені властивості, незважаючи на наявність у їх рецепторах лаурилсульфату натрію - відомого мутагену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*441.226-64 +
Шифр НБУВ: РА346449

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Піляшенко-Новохатний А. І. 
Екологічні аспекти формування та функціонування корозійно небезпечних угруповань грунтових мікроорганізмів: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.16 / А. І. Піляшенко-Новохатний ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2011. — 40 с.: рис. — укp.

Досліджено вплив техногенних навантажень на зміни кількісного й якісного складу мікробних угруповань грунтів, прилеглих до підземних металевих споруд. Вперше запропоновано можливий розподіл функцій між групами мікроорганізмів, які складають корозійнонебезпечне угруповання, в загальному корозійному процесі. Виявлено трофічні механізми, за рахунок яких можливе підтримання якісного сталого складу угруповання мікроорганізмів та високого рівня швидкості біокорозійного процесу. Доведено, що ступінь корозійних руйнувань підземних споруд може бути оцінений без розкопування об'єкта та проведення поверхневого огляду, а базуючись лише на визначенні складу мікробних метаболітів у прилеглих грунтах. Виявлено синергетичний ефект у разі спільної дії корозійно активних бактерій декількох систематичних груп. Вперше теоретично обгрунтовано та дослідно підтверджено, що вибір значення величини потенціалу катодного захисту залежить від складу аніонів грунту, в якому експлуатується споруда. Визначено вимоги щодо властивостей інгібіторів, які можуть застосовуватись для захисту підземних металевих комунікацій від мікробної корозії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*873 + Н78-082.04
Шифр НБУВ: РА382028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Ісакова І.А. 
Інсектицидні кристалічні білки нових штамів Bacillus thuringiensis та гени, що їх кодують: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.26 / І.А. Ісакова ; НАН України, Інститут молекулярної біології та генетики. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*725.3,022 + Е422.251*72,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Лар 
Клонування та аналіз структури і особливостей експресії гена екзопектатліази ендофітної бактерії Klebsiella oxytoca VN13: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.22 / Олена Василівна Лар ; НАН України; Інститут молекулярної біології і генетики. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*440.44
Шифр НБУВ: РА322709

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Ковтунович Г.Л. 
Клонування та аналіз структури і функцій гена екзополігалактуронази ендофітної бактерії Klebsiella oxytoca VN13: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / Г.Л. Ковтунович ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено пектолітичну систему ендофітної бактерії K. oxytoca VN13. Встановлено зв'язок між рівнем пектолітичної активності бактерій, інтенсивністю колонізації внутрішніх тканин коренів рослин та ефективністю її впливу на рослину-асоціат. Клоновано нуклеотидну послідовність гена pehX, що кодує гідролітичний фермент екзополігалактуроназу. Проведено аналіз регуляторних елементів гена. Встановлено наявність kdgR-регулона в даній бактерії. На підставі аналізу виведеної амінокислотної послідовності кодового білка показано існування сигнального пептиду в первинному трансляторі. Створено неактивний мутант гену, досліджено його участь у процесах катаболізму пектину та взаємодію з коренями рослин. Унікальність послідовності клонованого гена використано для розробки методу ідентифікації K. oxytoca на підставі полімеразної ланцюгової реакції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*440.44 +
Шифр НБУВ: РА321586

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського