Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (19)Реферативна база даних (498)Книжкові видання та компакт-диски (462)Журнали та продовжувані видання (708)
Пошуковий запит: (<.>U=Е0*71$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Костюкевич К.В. 
Багатошаровий оптичний перетворювач на основі ефекту поверхневого плазмонного резонансу в тонкій плівці золота: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / К.В. Костюкевич ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено фізико-хімічні процеси на межі поділу тонкої плівки золота з газовим та рідким середовищем, виявлені внаслідок застосування низькотемпературного відпалу. Вивчено формування захисних, стабілізувальних і орієнтувальних шарів органічного та неорганічного походження на золотій поверхні перетворювача. Дані процеси розглянуто як визначальні для оптимізації характеристик біохімічного сенсора, що базується на ефекті оптичного збудження поверхневої електромагнітної хвилі в тонкій плівці золота, а також для дослідження кутової залежності відбивання в режимі послабленого повного внутрішнього відбивання. Вивчено механізми формування шарів тіолату золота, сульфіду золота та молекулярної плівки фібриногену для захисту золотої поверхні перетворювача. Запропоновано та реалізовано методику керування селективністю перетворювача завдяки викорисанню модифікації золотої поверхні самоорганізованою матрицею, що містить молекули меркаптанів різної довжини та структури. Розроблено засіб орієнтованого закріплення молекулярного чутливого шару за допомогою неорганічного шару амінопептацианоферату міді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3с0 + Е0*715.9с25
Шифр НБУВ: РА315440 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Відибіда 
Динамічні механізми впливу змінних електромагнітних полів на макромолекулярні та кооперативні системи: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Олександр Костянтинович Відибіда ; НАН України, Інститут теоретичної фізики ім. М.М.Боголюбова. — К., 1999. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*716-633.4,022
Шифр НБУВ: РА307577

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Бєлих І. А. 
Дія озону на біополімери та озонові методи в кріобіології: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / І. А. Бєлих ; Ін-т проблем кріобіології і кріомедицини НАН України. — Х., 2006. — 21 с.: рис. — укp.

Уперше експериментально показано, що за умов присутності певних доз озону в ростовому середовищі M9 зростає проліферативна активність бактерій Escherichia coli. Встановлено активізацію репараційних процесів дріжджоподібних грибів Candida albicans та вплив на стійкість еритроцитів до гемолізу певних доз озону. Доведено, що активність ацетилхолінестерази зростає під дією малих доз та знижується у процесі підвищення деякого порогового значення. Описано можливості використання під час кріоконсервування біологічних об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*716-636-601.2 +
Шифр НБУВ: РА342829

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Оленчук М.В. 
Дослідження фотоіндукованого переносу електрона в фотосинтетичних реакційних центрах бактерій: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / М.В. Оленчук ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2009. — 21 с. — укp.

Систематично досліджено взаємодію світла з фотоативними біологічними макромолекулами, що перебувають у стані з фоторозділеним зарядом аномально великий час (секунди та більше). Визначено умови, за яких можливий рівномірний розподіл збуджувального світла вздовж його оптичного шляху. Розроблено нову методику обробки експериментальних результатів, що передбачає врахування нелінійного характеру поглинання молекул. Відкрито явище утворення нових фонтоіндукованих конформаційних підстанів РЦ. Показано, що їх поява залежить від режиму фотоактивації зразка, а саме: інтенсивності та тривалості збуджувального світла. Проаналізовано динаміку змін констант швидкості рекомбінації електрона зі стану з розділеними зарядами для зразків різних РЦ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*715.4 +
Шифр НБУВ: РА363636

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Гриньов Р.С. 
Екситонний транспорт у J-агрегатах з контрольованим ступенем безладу: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / Р.С. Гриньов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

Зазначено, що міграція екситонів досліджувалась завдяки використанню двох інших барвників, інкорпорованих до J-агрегатів, які служать акцепторами енергії. Ефективність екситонного транспорту визначено з гасіння люмінесценції J-агрегатів екситонними пастками завдяки використанню модифікованого рівняння Штерна - Фольмера. Встановлено, що ефективність міграції екситонів можна збільшити майже в 1,5 раза, якщо зменшити ступінь статичного безладу в J-агрегатах за рахунок формування комплексу "J-агрегат-ПАР ЦПБ".Дослідження температурної залежності сенсибілізованої люмінесценції екситонних пасток в J-агрегатах з великим ступенем статичного безладу показало, що основним механізмом екситонного транспорту в J-агрегатах amphi-PIC є когерентний, тобто розповсюдження екситонів як хвильових пакетів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*715.4 + В372.314.2,022 +
Шифр НБУВ: РА369590 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Прокопець В.І. 
Ефективність переробки інформації в умовах активної діяльності як індикатор резервних можливостей організму людини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / В.І. Прокопець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Одержано дані про зв'язки свідомого регулювання функціонального стану (ФС) організму людини у процесі переробки інформації з характеристиками, що ймовірно змінюються, з рівнем здоров'я. Встановлено можливість використання показників ефективності переробки інформації людиною як раннього прогностичного тесту розвитку напруження. Виявлено характер змін фізіологічного та психічного напруження людини залежно від стану здоров'я та інформаційних навантажень. Визначено критерій ефективності переробки інформації для здорових людей молодого віку (17 - 28 років) та його орієнтовані нормативи. Доведено можливість застосування інформаційних навантажень, параметри яких відстежують резервні можливості людини для визначення її ФС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*718 +
Шифр НБУВ: РА322173

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Древаль Н.В. 
Застосування міліметрових і субміліметрових радіохвиль та їх комбінації в дослідженні біологічних об'єктів: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / Н.В. Древаль ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 23 с. — укp.

Досліджено стан вільної - зв'язаної води в суспензіях еритроцитів, тромбоцитів крові людини, спермі бугаїв-плідників, культурах мікроводоростей та E. coli за присутності біологічних регуляторів за зміною параметрів комплексної діелектричної проникності з використанням методу надвисокочастотної діелектрометрії. Вивчено електромагнітний відгук біогічних об'єктів у разі комбінованого впливу модульованого лазерного терагерцевого та міліметрового випромінювань на біологічні об'єкти під час оцінювання їх гідратного оточення в області дисперсії діелектричної проникності вільної води. Показано, що характер зміни гідратного оточення біологічних об'єктів за присутності біологічних регуляторів та у разі дії лазерного терагерцевого опромінювання є інформативною характеристикою їх функціонального стану. Виявлено залежність електромагнітного відгуку біооб'єктів від частоти модуляції міліметрового та субміліметрового випромінювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*716-633.4 +
Шифр НБУВ: РА364340

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Баранник Є.О. 
Локальні ефекти взаємодії ультразвукових хвиль з біологічними об'єктами: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.06 / Є.О. Баранник ; НАН України. Ін-т гідромеханіки. — К., 2004. — 34 с.: рис. — укp.

Розвинуто теоретичні підходи до вивчення локальних ефектів формування відгуку біологічних об'єктів у разі взаємодії з ультразвуковими хвилями. Проаналізовано виявлені закономірності з урахуванням невизначеності хвильових векторів пучків. Шляхом розв'язку одержаних нелінійних рівнянь для коаксіальних фокусових пучків доведено існування у фокальній області надзвукових нелінійних джерел, що призводить до черенковського розсіяння хвиль різницевої частоти. Одержано та проаналізовано спектри допплерівського відгуку лінії току для безперервних пучків та установлено властивості повних допплерівских спектрів для аксіально-симетричних потоків. Вивчено локальні ефекти формування спектрів за імпульсного зондування. Узагальнено результати досліджень для випадку градієнтів швидкості та визначено оптимальні параметри зондування. Розроблено адаптивні методи придушення спектр-шумів локального відгуку. Вивчено просторовий розподіл і релаксацію зсувних деформацій, індукованих локальною імпульсною радіаційною силою у в'язко-пружних середовищах. Запропоновано методи вимірювання локальної в'язкості та пружності м'яких тканин та реконструкції розподілу локальних неоднорідностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*716-632.2 +
Шифр НБУВ: РА335377

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Кулєшова Л. Г. 
Механізми дії позаклітинного льодоутворення та пов'язаних з ним явищ на біологічні об'єкти: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.19 / Л. Г. Кулєшова ; НАН України, Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2011. — 39 с. — укp.

Встановлено механізми нуклеації та росту позаклітинних кристалів льоду в модельних біологічних розчинах, а також виявлено особливості реакцій широкого спектру біологічних об'єктів на фізико-хімічні явища, які супроводжують фазові переходи на етапах заморожування та відігрівання. Показано, що процес нуклеації льоду в біологічних розчинах практично повністю протікає за гетерогенним механізмом. Визначено, що в механізмі росту позаклітинних кристалів льоду та в механізмі формування позаклітинної кристалічної структури льоду різної дисперсності одночасно беруть участь нормальна та дислокаційна складові росту реальних кристалів. Виявлено існування критичних концентрацій кріопротекторів, за досягнення яких змінюється механізм, що пригнічує кінетичні характеристики льодоутворення. Рентгенографічно показано, що заморожування біологічних розчинів супроводжується формуванням дефектів в структурі льоду. Зазначено, що пошкодження сперматозоїдів людини за повільного заморожування (1 °С/хв) обумовлено рекристалізацією позаклітинної структури льоду. Показано, що найефективнішим засобом, що пригнічує поза- та внутрішньоклітинне льодоутворення за повільних швидкостей заморожування (5 °С/хВ) ембріонів миші ранніх стадій розвитку є поєднання попередньої поетапної дегідратації та насичення клітин проникаючим кріопротектором. Висвітлено, що для дослідженої низки H-спиртів існує кореляція між коефіцієнтом розподілу їх молекул між поза- та внутрішньоклітинним середовищем і формою еритроцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*716-636-601.2
Шифр НБУВ: РА381127 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Бабійчук Л.О. 
Механізми температурно-осмотичної стабілізації еритроцитів при охолодженні й заморожуванні у присутності непроникаючого кріопротектора: Автореф. дис... д- ра біол. наук: 03.00.09 / Л.О. Бабійчук ; НАН України. Ін-т проблем кріобіології і кріомед.. — Х., 2002. — 36 с.: рис. — укp.

Простежено взаємозв'язок даних процесів із стійкістю клітин до кріоконсервування. Встановлено взаємозв'язок між характером та спрямованістю змін форми еритроцитів. Визначено роль білків спектрин-актинового комплексу в підвищенні стійкості клітин до заморожування за допомогою температурної та хімічної модифікації примембранних білків. Досліджено , що спрямованість структурної модифікації плазматичних мембран та білків цитоскелета визначено впливом температури та рівнем дегідратації на системи. Дане твердження пов'язано із змінами концентрації внутрішньоклітинного кальцію та рівнем фосфорування білків. Досліджено стійкість бар'єрних властивостей плазматичної мембрани еротроцитів та систем транспорту іонів і метаболітів залежно від температури інкубації клітин із кріопротектором ПЕО-1500 та після заморожування-відігрівання. Розроблено безвідмінний спосіб кріоконсервування еритроцитів на підставі принципу попередньої холодової стабілізації. Проведено дослідження функціональної та структурної повноцінності еритроцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*716-636-601.2 + Е60*732.241 +
Шифр НБУВ: РА321816

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Жебровська К.І. 
Оптимізація відбору проб при радіоекологічному моніторингу територій Українського Полісся: Автореф. дис... канд. геолог. наук: 21.06.01 / К.І. Жебровська ; Ін-т геохімії навколиш. середовища НАн та МНС України. — К., 2002. — 22 с.: рис. — укp.

Узагальнено результати досліджень, що стосуються актуальної проблеми радіоекології - репрезентативного відбору проб грунту, рослин і молока у ході радіоекологічного моніторингу. На підставі численних експериментальних даних розроблено методологію дослідження статистичних характеристик техногенного радіоактивного забруднення об'єктів навколишнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*716-638*881(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА322483

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Лавренчук 
Радіогенні ефекти життєздатності клітин та механізм модифікуючої дії їх електромагнітним випромінюванням міліметрового діапазону: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.01 / Галина Йосипівна Лавренчук ; Державна установа "Науковий центр радіаційної медицини АМН України". — К., 2009. — 38 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*716-638.3 + Е60*669.311-638.3
Шифр НБУВ: РА366037

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Васильєв С.В. 
Складність задач та ефективність процедур розпізнавання: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.01 / С.В. Васильєв ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Виведено детерміновані нижні та верхні оцінки похибки байєсівської процедури розпізнавання у дискретному випадку для незалежних ознак. Одержані оцінки є поліноміальними від вхідних параметрів задачі розпізнавання - розмірів класів навчальної вибірки, кількості ознак і числа значень ознак. Побудовано й експериментально підтверджено ефективний метод розпізнавання вторинної структури білків на базі байєсівської процедури розпізнавання на моделях ланцюгів Маркова. Як навчальну вибірку використано інформацію з відкритих баз даних генетики та біології NCBI. Проведено статистичний аналіз ДНК людини. Одержано та підтверджено з використанням кластерних комп'ютерів нові співвідношення комплементарності у записі основ для моделей ланцюгів Маркова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*718 + Е0*725.111.3 +
Шифр НБУВ: РА356972

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Сєрікова І.М. 
Тонка структура поля біолюмінесценції як показник агрегованості планктонних організмів та її зв'язок з динамічним режимом водних мас: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / І.М. Сєрікова ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 22 с. — укp.

З використанням сучасного методу багаторазових батифотометричних зондувань верхнього фотичного шару пелагіалі вивчено дрібномасштабну просторово-часову структуру планктонного угруповання у різних за гідрологічною структурою водних масах. Показано визначальну роль дінофітових водоростей у формуванні мезомасштабної просторової структури, а також тонкої вертикальної структури поля біолюмінесценції у морях Середземноморського басейну. Доведено вагомий вплив зсувних ефектів внутрішніх хвиль на розподіл планктону, неврахування яких може призвести до значних помилок у визначенні його продуктивності. Установлено повсюдне існування тонкої структури у розподілі планктону як протяжних шарів товщиною 3 - 7 м, що має важливе значення для функціонування пелагічних угруповань і загальної оцінки стану морських екосистем. Розглянуто механізми генерації тонких шарів скупчень дінофітових водоростей на фоні фронтогенезу вод за переходу від північно-західного шельфу до відкритої частини у Чорному морі. Виявлено взаємозв'язок між тонкою структурою поля біолюмінесценції (планктону) та тонкою термохалінною структурою вод. Розроблено метод розрахунку параметрів тонкої структури поля біолюмінесценції, що відображають характер агрегованості планктону. Досліджено діапазони їх мінливості у водних масах з різним динамічним режимом. Уперше показано залежність процесів структуроутворення планктонних скупчень від гідродинамічних факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*715.43 + Е0*820*801.631.3 +
Шифр НБУВ: РА341110

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Ващенко О.В. 
Фізичні властивості рідкокристалічних моделей біомембран: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / О.В. Ващенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено ефекти, пов'язані з надмолекулярною впорядкованістю ліпідної компоненти біологічних мембран. Досліджено низку модельних біомембран на базі ліотропних і термотропних рідкокристалічних (РК) систем, які містять біомолекули різних хімічних класів. Для обох типів систем показано чітке розрізнення ефектів, обумовлені особливостями фазового стану та тих, які пов'язані з поглинанням на молекулярному рівні. Встановлено, що зміну калориметричних параметрів фазових переходів фосфоліпідних мультишарів обумовлено хімічною природою введених біомолекул. Запропоновано використання РК-систем на основі ефірів холестерину як рідкокристалічної моделі біомембран. Отримано дані про зміни надмолекулярних структурних параметрів холестеричних систем, що містять продукти синтезу вітаміну D, які мають практичний інтерес з точки зору біоеквівалентності ультрафіолетової дозиметрії. У рамках методів термічного аналізу отримано параметри гідратних оболонок ліотропних модельних мембран.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*551.7 в605 + Е0*715.72*725.1
Шифр НБУВ: РА313522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського