Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (218)Книжкові видання та компакт-диски (188)Журнали та продовжувані видання (197)
Пошуковий запит: (<.>U=Е0*440$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Дубін 
Генетична деференціація геномів за маркерами ISSR-PCR та RAPD- PCR: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.15 / Олексій Вікторович Дубін ; УААН; Інститут розведення і генетики тварин. — Київ; Чубинське, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*446.33 + Е0*440.16
Шифр НБУВ: РА366082

Рубрики:

      
2.

Прокопенко В.В. 
Елементи стереотипної регуляції транскрипції ДНК Iin vitro/i фізіологічно активними речовинами: Автореф. дис... канд. біол. наук: 02.00.10 / В.В. Прокопенко ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Виявлено елементи біорегуляторної стереотипії у дії фізіологічно активних речовин на процес транскрипції in vitro з застосуванням методів математичного моделювання. Показано біорегуляторний вплив специфічних лігандів зовнішньомембранних рецепторів клітин на процес транскрипції. За даних умов зберігається стереотип дії активаторів і блокаторів рецепторів. Із застосуванням електронно-топологічного методу знайдено елементи структурної спільності у групах блокаторів та активаторів зовнішньомембранних рецепторів. Отримано ефективну комп'ютерну систему, яка може розподіляти речовини на класи за типом їх впливу на адрено- та холінорецептори.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г264.13 + Е0*440.172
Шифр НБУВ: РА314052 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Бережной А. Ю. 
Залежність фізичних властивостей нуклеотидів і промоторів від їхніх функціональних і еволюційних характеристик: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 03.00.02 / А. Ю. Бережной ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 17 с. — укp.

Проведено огляд літератури, присвяченої різним методам моделювання нуклеотидів і ланцюгів ДНК, що складаються з них, а також розглянуто результати досліджень, в яких використовуються ці моделі. Проаналізовано молекулярні механізми, які обумовлюють аномальні властивості кристалів азотистих основ, та дослідження структурних ізомерів основ нуклеотидів. Розглянуто можливі взаємозв'язки між функціональною активністю промоторів, їх структурою й енергетичними властивостями. Досліджено структурні відмінності між групами промоторів, які регулюються різними сигма-факторами, що дало змогу зробити певні висновки щодо еволюції промоторів. Досліджено такі фізичні параметри нуклеотидів та їх основ, як дипольний момент, теплота утворення та енергія найбільш стійкої конформації для нуклеотидів, що перебувають у вакуумі й у водяному розчині. Проаналізовано їх залежність від положення нуклеотида в кодоні та його ступеня детермінації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*440.171*71 в641 + Е0*725.111.711*71 в641
Шифр НБУВ: РА379485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Мещерякова О.П. 
Математичне моделювання процесів виникнення радіаційних пошкоджень ДНК клітини і їх репарації: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / О.П. Мещерякова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано гіпотезу про сутність процесів насичення систем репарації радіаційних пошкоджень, з використанням якої побудовано математичні моделі процесів, які визначають форму кривих виживаності під час репродуктивної загибелі опромінених клітин. Запропоновано нове визначення явища існування потенційно-летальних і сублетальних пошкоджень. Сформульовано транскрипційну гіпотезу виникнення деяких радіаційних пошкоджень й на підставі розробленої теорії побудовано математичні моделі утворення в ДНК опромінених клітин однониткових пошкоджень великого розміру та їх трансформації у такі двониткові розриви ДНК, які важко репаруються. Побудовано загальну модель процесів утворення, репарації та трансформації деяких найпростіших однониткових радіаційних пошкоджень клітинної ДНК. На підставі використання запропонованої моделі визначено залежність від часу кількості однониткових розривів ДНК клітин і показано існування ефекту потужності дози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112.1 в641.0 + Е0*440.22 в641.0 +
Шифр НБУВ: РА337210

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Тряпіцина Н.В. 
Поліморфізм фрагментів ДНК та особливості геномної організації деяких видів ссавців і дводольних рослин: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.15 / Н.В. Тряпіцина ; УААН. Ін-т агроекології. — К., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено проблему використання ISSR - PCR та IRAP - PCR-маркерів для оцінки генетичної мінливості доместикованих і споріднених з ними диких видів рослин і тварин. Виявлено залежність між рівнем поліморфізму ISSR - PCR-маркерів і термодинамічними характеристиками мікросателітних локусів, які їх франкують. Визначено найперспективніші ISSR - PCR-маркери для філогенетичного аналізу представників підродини Bovinae та для оцінки генетичної мінливості великої рогатої худоби (ВРХ) на внутрішньопопуляційному рівні. Показано, що ISSR-PCR-маркери, фланковані послідовностями з високими термодинамічними характеристиками, є перспективними для визначення генотипів у дикої сої, а з низькими - у сортів сої. У модельній групі ВРХ, яка відтворюється за умов постійної дії низькодозового радіоактивного випромінювання за використання ISSR - PCR- та IRAP - PCR-маркерів виявлено достовірне збільшення гетерозиготності у дочірньому поколінні F2 відносно батьківського F0, що свідчить про переважальне відтворення гетерозигот за умов популяційно-генетичної адаптації до нових факторів добору. Не виявлено нових амплікаційних фрагментів, появу яких можна було б розцінювати як мутаційну подію. Доведено, що ISSR - PCR- і IRAP - PCR-маркери, які раніше вважалися селективно-нейтральними, у ВРХ є залежними від добору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*440.16 +
Шифр НБУВ: РА343449

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського