Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (124)Книжкові видання та компакт-диски (71)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Д222.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Панькевич С. Г. 
Географічні умови формування якості поверхневих вод (на прикладі Волинської області): автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.11 / С. Г. Панькевич ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Здійснено географічний аналіз природного й антропогенного впливу на процес формування якості поверхневих вод. Досліджено закономірності формування якісного складу води та прогнозування його стану. Здійснено оптимізацію водогосподарської ситуації, розробку відповідних методичних рекомендацій щодо покращання екологічної ситуації водних об'єктів Волинської області. Проаналізовано дані підходи щодо оцінки стану поверхневих вод. Оцінено їх баланс природного й антропогенного походження. Показано особливості формування якості поверхневих вод водойм області. Розроблено прогноз мінералізації води на базі методу гідрохімічного балансу. Визначено та запропоновано індекси екологічної оцінки якості поверхневого стоку. Розглянуто комплекс заходів щодо покращання якості поверхневих вод і довкілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д222.12
Шифр НБУВ: РА371638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Осадча Н. М. 
Закономірності міграції гумусових речовин у поверхневих водах України: автореф. дис. ... д-ра геогр. наук : 11.00.07 / Н. М. Осадча ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 32 с. — укp.

Розроблено методологію та на прикладі поверхневих вод України проведено комплексне дослідження гумусових речовин (ГР), що розкриває сутність основних закономірностей їх надходження, просторово-часового розподілу та фізико-хімічних процесів внутрішньоводоймової трансформації. Вивчено основні властивості ГР поверхневих вод - полідисперсність, розчинність, вплив на формування кольоровості води. Показано, що серед процесів самоочистки вод від гумусу основну роль відіграє сорбція зависями, серед яких максимальну ємність виявляють оксиди та гідроксиди Fe, Al, Mn. Розраховано баланс ГР каскаду дніпровських водосховищ і показано, що води р. Прип'ять формують близько 50 % стоку розчинених ГР. Встановлено, що у водоймах з уповільненим водообміном для фульвокислот властива не лише транспортувальна, а й акумулятивна функція. Проведено термодинамічне моделювання співіснуючих форм ГР у воді та показано наявність вільних фульват-іонів, що визначає комплексоутвірну здатність як важливу характеристику буферної ємності поверхневих вод щодо важких металів. Проведено математичне моделювання виносу ГР з поверхні водозбору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д222.1
Шифр НБУВ: РА381571 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Воробйов С. Г. 
Захист територій, прилеглих до породних відвалів, від надходження забруднювальних речовин (на прикладі Луганської області): автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / С. Г. Воробйов ; Держ. екол. акад. післядиплом. освіти та упр. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Розкрито особливості процесів водноерозійного переносу забруднювальних речовин з породних відвалів та їх перерозподілу на прилеглій до них території як підгрунтя для створення системи грунтоводозахисних заходів і підвищення ефективності захисту територій, прилеглих до породних відвалів, від надходження з них забруднювальних речовин. Розроблена на підставі комплексного підходу та впроваджена в географічну інформаційну систему методологія оцінювання екологічної небезпеки відвалів дозволяє оцінювати териконові ландшафти за ступенем потенційної екологічної небезпеки для гідрографічної мережі й інших компонентів ландшафту. Розроблено класифікацію відвалів за рівнем екологічного впливу на компоненти ландшафтів, одержано показники співвідношення відвалів за ступенем їх дії. Запропоновано спосіб очистки кислих стоків і продуктів водної ерозії з відвалів промислових відходів, що полягає в створенні по периметру нагромаджувальних траншей з розміщеними в них нейтралізаційними карбонатними габіонами. Проведено натурні та теоретичні дослідження фільтраційних і нейтралізаційних властивостей карбонатних габіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И168.8 + Д222.12
Шифр НБУВ: РА381144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Трохименко О.М. 
Концентрування та визначення мікрокількостей фосфору(V) і талію(І) у водах з використанням гетерополікомплексів фосфору: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.М. Трохименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д222.12
Шифр НБУВ: РА310382 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Скуратівська І.А. 
Математичне моделювання і прогнозування кисневого режиму водних об'єктів в умовах антропогенного навантаження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / І.А. Скуратівська ; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Побудовано метиматичні моделі формування кисневого режиму водних систем з урахуванням впливу структури річкової системи на площі водозбору й основних внутрішньоводоймних процесів, а саме: трансформації органічних речовин, розбавлення, динаміки фітопланктона та біогенних елементів. З використанням схематичного представлення джерел забруднення, басейнів і каналів у вигляді графа побудовано систему звичайних диференціальних рівнянь, що є взаємозв'язаними на підставі закону збереження маси окремими динамічними моделями кисневого режиму елементів водозбірної території. У межах запропонованого підходу з'ясовано вплив структури системи водовідведення та біологічних процесів на рівень концентрацій розчиненого кисню, біологічної потреби кисню, фітопланктону, фосфору та швидкість самоочищення. Запропоновано математичні моделі кисневого режиму басейна самоочищення, які враховують швидкість продуктивності фітопланктону та її вплив на динаміку розчиненого кисню. У разі нелінійних динамічних моделей установлено межі допустимості лінеаризації й умови асимптотичного переходу до спрощених підмоделей. За результатами проведеного кількісного та якісного аналізу нелінійних систем диференціальних рівнянь установлено кількість стаціонарних розв'язків і залежність їх координат від параметрів системи. Проаналізовано тип їх стійкості у лінійному наближенні та проведено біфуркаційний аналіз стаціонарних і періодичних режимів. На підставі проведених імітаційних експериментів обгрунтовано закономірності формування кисневого режиму водного об'єкта на площі водозбору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д222.1 + ЕО*820*801.4 в641.0 +
Шифр НБУВ: РА351917

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Косовець-Скавронська О.О. 
Надходження хімічних речовин з атмосферними опадами на територію України та оцінка їх ролі у формуванні хімічного складу річкових вод: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.07 / О.О. Косовець-Скавронська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено огляд стану досліджень хімічного складу атмосферних опадів у різних регіонах світу. Вивчено динаміку вмісту хімічних речовин у атмосферних опадах протягом 1980 - 2008 рр. у теплий і холодний сезони року. Виявлено три однорідні часові періоди формування хімічного складу опадів у межах цих періодів. Досліджено трансформацію хімічного складу атмосферних опадів над територією України протягом 1963 - 2008 рр. Обгрунтовано використання періоду 1997 - 2008 рр. для оцінки сучасного хімічного складу атмосферних опадів. Проведено кількісне оцінювання надходження хімічних речовин з атмосферними опадами у сучасний період і досліджено просторовий розподіл такого надходження. Розраховано величину атмосферної складової у середньорічному іонному стоці річок України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д222.12 + Д241.6
Шифр НБУВ: РА375144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Курило С.М. 
Оцінка міграції стронцію-90 в природних водах зони відчуження Чорнобильської АЕС (на прикладі експериментального водозбору р.Борщі): Автореф. дис... канд. географ. наук: 11.00.07 / С.М. Курило ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д222.12
Шифр НБУВ: РА320923 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського