Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (72)Книжкові видання та компакт-диски (15)
Пошуковий запит: (<.>U=Д214.22$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Івченко 
Плазмові збурення природного та штучного походження в навколоземному космічному просторі: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.03 / В.М. Івченко ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2000. — 30 с.: рис. — укp.

Проведено експериментальні дослідження методами дистанційно-оптичної діагностики штучних і природних плазмових збурень. Одержано свідчення розвитку колективних ефектів під час інжекції електронних пучків в іоносферу. Експериментально (CRRES G-11b) підтверджено гіпотезу про критичну іонізацію потоку нейтрального Ba, що рухається в замагніченій слабкоіонізованій іоносферній плазмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.224
Шифр НБУВ: РА311466 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Мельник Г. В. 
Просторово-часова структура поля магнітних бур (за даними обсерваторій INTERMAGNET та модельних розрахунків): автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 04.00.22 / Г. В. Мельник ; Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено локальні області тривалих додатних збурень у субавроральних широтах під час головної фази окремих магнітних бур. Визначено різницю внесків зовнішньої та внутрішньої частин поля магнітних бур у американському, євро-африканському, австрало-азійському довготних секторах для окремих магнітних бур 1997 - 2001 pp. за використання методу сферичного гармонічного аналізу. Одержано просторово-часові особливості розподілу полів окремих струмових джерел у магнітосфері та визначено їх внесок у повне поле магнітних збурень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.7 в641.0,022 + Д214.224
Шифр НБУВ: РА373262 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Залізовський А.В. 
Радіодіагностика магнітогідродинамічних хвиль і навколоземної плазми: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / А.В. Залізовський ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2001. — 14 с. — укp.

Проведено дослідження навколоземної плазми радіофізичними методами для чого як зондувальні сигнали використано геомагнітні пульсації класів Рс3 і Рс4. Розвинуто метод радарної магнітометрії іоносфери, який полягає у вимірюванні компонент дрейфової швидкості іоносферної плазми в полі магнітогідродинамічних (МГД) хвиль. Розроблено методики оцінки коефіцієнтів відбиття МГД хвиль від нижньої іоносфери та інтегральних провідностей нижньої іоносфери в межах сучасних теоретичних уявлень. Наведено результати вимірювання параметрів поляризації мікропульсацій класів Рс3 і Рс4 на поверхні Землі, проведених на Українській антарктичній станції "Академік Вернадський" і обсерваторії поблизу Харкова. Виявлено два різних типи добового ходу позиційного кута еліпса поляризації, інтепретовані в межах наведеної в дисертації теоретичної моделі. Показано, що класичні наземні вимірювання мікропульсацій можна використовувати для оцінки просторового спектра МГД хвиль та іоносферних провідностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.224
Шифр НБУВ: РА314360 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського