Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (169)Книжкові видання та компакт-диски (98)Журнали та продовжувані видання (168)
Пошуковий запит: (<.>U=Д12$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Кіселик О.В. 
Вдосконалення методики геометричного нівелювання в умовах нестійкої стратифікації атмосфери: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.24.01 / О.В. Кіселик ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Показано можливість визначення та врахування вертикальної рефракції за коливаннями візерних цілей, яка підтверджена великою кількістю поставлених експериментальних досліджень за одержаними результатами. Встановлено, що застосування цифрових нівелірів, які обладнані приладами зарядового зв'язку, надає можливість визначення та врахування коливань зображень у геометричному нівелюванні точніше, ніж це робили візуально, і підвищити його точність за рахунок точності визначення величини рефракції, а також розширити періоди спостережень практично на увесь світловий день.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д121.32
Шифр НБУВ: РА373833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Янчук О. Є. 
Геодезичний моніторинг техногенно-навантажених територій: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.24.01 / О. Є. Янчук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено застосування супутникових технологій і геометричного нівелювання для геодезичного моніторингу техногенно-навантажених територій. Одержано функціональні залежності для визначення придатності пункту спостереження до знаходження координат з необхідною точністю залежно від фізичного закриття небосхилу перешкодами, тривалості видимості супутників та інтервалу часу спостережень. Розраховано точність визначення високоточним геометричним нівелюванням вертикальних рухів окремими нівелірними ходами, що опираються на тверді пункти, з використанням сучасних методів і засобів вимірювань. Розглянуто аспекти використання методу приведення результатів геодезичних спостережень до однієї епохи на підставі даних вимірювань та на основі побудованих аналітичних моделей. Удосконалено модель прогнозування просторового руху земної поверхні залежно від величин зміщення точок і часу. На основі теорії нечітких множин запропоновано методику оцінювання небезпеки осідань території залежно від інженерно-геологічних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д121.33
Шифр НБУВ: РА383191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Хименко І.Ю. 
Геометричне моделювання рельєфу поля для системи точного землеробства: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / І.Ю. Хименко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено геометричні моделі рельєфу за відомою множиною точкових рядів на його поверхні. Координати точок записуються у пам'ять бортового комп'ютера агрегата за допомогою засобів супутникової навігації під час його руху по полю, за цього вони є вихідними даними для водіння агрегата за паралельними лініями, знаходження ліній найбільшого нахилу поверхні, моделювання рельєфу просторовою сіткою. Значну увагу приділено інтерполяції плоских і просторових точкових рядів. Досліджено властивості інтерполяційної кривої на основі суми графіків гіперболічного секанса, знайдено умови, за яких вона меншою мірою схильна до осциляції. Показано, що така інтерполяційна крива може поєднувати ділянки плоских, просторових кривих та прямолінійних відрізків з певною точністю. Проведено експеримент для моделювання реальної ділянки поля. Зроблено візуалізацію просторових сітчастих і полігональних моделей рельєфу. Одержані результати обгрунтовано теоретично та підтверджено впровадженнями до навчального процесу та землеробської практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д122 + П141 +
Шифр НБУВ: РА338362

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Чопенко Є.Ф. 
Ергономічні аспекти стереоскопічних спостережень в автоматизованих комплексах і системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.02 / Є.Ф. Чопенко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність застосування розробленого методу "планомірного формування навику" підготовки операторів до опрацювання відеоінформації, стереоскопічного опрацювання пари знімків. Визначено структуру діяльності оператора та схему руху функціональної інформації. Розроблено методику визначення імовірності безпомилкової роботи оператора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д12
Шифр НБУВ: РА316510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Калинич І.В. 
Розробка методики побудови мережі GPS-нівелювання в Закарпатському регіоні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / І.В. Калинич ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 16 с. — укp.

Досліджено можливості використання сучасних GPS технологій та регіональних цифрових моделей висот квазігеоїда для контролю та розвитку державної висотної основи. Запропоновано принципово новий підхід трансформації планових геодезичних координат і нормальних висот з однієї системи в іншу, яка забезпечує високу точність передачі геодезичних координат і нормальних висот шляхом визначення параметрів перетворення Гельмерта відносно гіпсометричної поверхні, використовуючи замість геодезичних висот нормальні у межах однієї теорії. Одержано узагальнені формули 7-параметричного перетворення, які дозволяють без втрати точності виконувати трансформації геодезичних координат, планових геодезичних координат і нормальних висот, а також висот квазігеоїда та визначати відповідні параметри перетворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д121.3 +
Шифр НБУВ: РА346599

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Гарасимчук І.Ф. 
Розробка оперативного методу визначення об'ємів грунту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / І.Ф. Гарасимчук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено і впроваджено у виробництво оперативний метод визначення об'ємів грунту, який базується на створенні цифрової моделі поверхні за результатами електронної тахеометричної зйомки з урахуванням впливу вертикальної рефракції на результати тригонометричного нівелювання. Створено спеціальну експериментальну спостережну станцію з оптимальною кількістю геодезичних пунктів для циклічних спостережень за визначенням об'ємів грунту. Визначено оптимальну відстань між пікетними точками для відображення рельєфу поверхні споруди з допустимою точністю. Розроблено методику обчислення еквівалентних висот напрямків на кожну пікетну точку за результатами тахеометричної зйомки поверхні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д123.4 + Н77-021.1
Шифр НБУВ: РА326858

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського