Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (75)Книжкові видання та компакт-диски (34)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Д104.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Цимбал О.В. 
Багатоетапна робасна адаптивна фільтрація багатоканальних зображень дистанційного зондування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.12 / О.В. Цимбал ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Вивчено причини виникнення та характеристики компактних імпульсних перешкод (КІП) на зображеннях, прийнятих з супутників, розроблено узагальнену модель КІП і створено необхідні тестові моделі супутникових зображень. Досліджено можливість удосконалення "м'яких" морфологічних фільтрів для усунення КІП на супутникових зображеннях дистанційного зондування (ДЗ). Розглянуто різні підходи до даного удосконалення з урахуванням можливості наступної постобробки з метою усунення залишкових флуктуаційних завад. Проаналізовано здатність фільтрів одночасно заглушувати флуктуаційний шум і зберігати текстурну інформацію, обгрунтовано вибір найкращого фільтра з метою використання у запропонованому трикомпонентному нелінійному локально-адаптивному фільтрі з "жорстким" переключенням, що використовує запропонований передфільтраційний класифікатор з трьома станами. Запропоновано метод обробки багатоканальних зображень ДЗ з різними завадовими ситуаціями в каналах на базі модифікованого векторного сигма-фільтра. Обгрунтовано доцільність застосування цього методу для підвищення надійності інтерпретації багатоканальних радіолокаційних зображень (РЛЗ). просторово-структурну інформацію. Подано гібридні списочно-гістограмні алгоритми, що дало змогу підвищити швидкодію ФПС у всьому діапазоні типових розмірів апертур фільтрів за умов завадових ситуацій, що є характерними для РЛЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д104.12 + Д104.42 +
Шифр НБУВ: РА325733

Рубрики:

      
2.

Бялик І.М. 
Вплив релятивістських ефектів на точність GPS-спостережень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / І.М. Бялик ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Розроблено теоретичні положення та здійснено порівняльну якісну та кількісну характеристику впливу релятивістських ефектів на точність GPS-спостережень. Запропоновано враховувати релятивістські ефекти, поетапно розглядаючи обертовий рух Сонця навколо центру Галактики - гравітаційне поле Сонця - обертовий рух Землі навколо Сонця - обертовий рух навколо Землі. Виведено формули для розрахунку поправок за релятивістські ефекти. Створено математичну модель метричного тензора, компоненти якого визначають викривлення простору-часу в неінерціальній системі відліку та проведено всебічний аналіз компонент метричного тензора та поправок за релятивістські ефекти. Надано рекомендації для оптимального врахування впливу релятивістських ефектів з метою підвищення точності GPS-спостережень. Результати досліджень дозволяють вводити поправки за релятивістські ефекти GPS-вимірювань та методів опрацювань спостережень радіоінтерферометрії з наддовгою базою, а також для глобальних мереж, одержаних з надземних і космічних спостережень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В315.1,022 + В313.3 в641.8,022 + Д104.1,022 +
Шифр НБУВ: РА346133

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Демус Р.Т. 
Обгрунтування точності геодезичних вимірів для визначення горизонтальних деформацій земної поверхні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / Р.Т. Демус ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 18 с. — укp.

Виведено формули для визначення середніх квадратичних похибок параметрів горизонтальних деформацій через прирости координат пунктів та похибки векторів зміщень у вихідну та наступні епохи спостережень. Встановлено кількісні значення очікуваних похибок параметрів горизонтальних деформацій залежно від конфігурації мереж за заданими величинами зсувів геодезичних пунктів. Визначено та рекомендовано мінімальну необхідну точність визначення векторів зміщень для виводу параметрів горизонтальних деформацій земної поверхні з повторних геодезичних спостережень на локальних геодинамічних полігонах. Розроблено методику визначення та оцінки точності параметрів горизонтальних деформацій земної поверхні за векторами зміщень та їх похибками у вихідному та наступну періодах спостережень, одержаними з урівноважених мереж. За запропонованою методикою визначено горизонтальні деформації та їх похибки на геодинамічному полігоні Рівненської АЕС. На підставі розрахованих значень компонент деформацій побудовано графіки їх розподілу за територією полігону та проведено їх аналіз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д104.1
Шифр НБУВ: РА321086

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Островська О.А. 
Розробка флуктуаційних методів врахування вертикальної рефракції, заснованих на законах турбулентності атмосфери: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / О.А. Островська ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Уперше показано, що у разі термічної турбулентності до висоти 3 м над підстеляючою поверхнею аномальний вертикальний градієнт показника заломлення та температури змінюються обернено пропорційно до еквівалентної висоти променя. Установлено, що за умов динамічної турбулентності аномальні вертикальні градієнти температури та рефракція змінюються обернено пропорційно до еквівалентної висоти променя. Розроблено флуктуаційний метод врахування аномальної рефракції за динамічної турбулентності атмосфери, який дає змогу визначити еквівалентні висоти променя за коливаннями фази візирних цілей. Установлено, що у прошарку атмосфери 1 - 260 м частота максимальних флуктуацій зображень залежить від вертикальних градієнтів температури та висоти світлового променя та змінюється у межах від 2 - 3 Гц до 0,5 Гц. Виведено формулу поправки за рефракцією, яка обумовлена вологістю повітря та не враховує градієнтні виміри вологості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д104.1 +
Шифр НБУВ: РА335976

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Карпінський Ю.О. 
Скінченноелементні моделі геодезичних вимірів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.24.01 / Ю.О. Карпінський ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2003. — 35 с.: рис. — укp.

Запропоновано новий підхід до розробки уніфікованих високоточних математичних методів та моделей, який дає змогу на базі єдиного методологічного підходу об'єднати розв'язання задач вирівнювання геодезичних мереж, інтерполяції та апроксимації значень функцій геодезичних вимірювань. Цей підхід грунтується на регулярному застосуванні методу скінчених елементів у варіаційній постановці. Запропоновано одновимірні геодезичні скінченні елементи виміряних величин для забезпечення вирівнювання геодезичних мереж на площині та у просторі, у геодезичних координатах на еліпсоїді. Наведено двовимірні трикутні та тривимірні тетраедральні скінченні елементи, а також їх використання для розв'язання задач трансформування координат з однієї системи координат в іншу, зокрема CK-42 у WGS-84, та для побудови цифрових моделей рельєфу. З застосуванням крокового способу диференціювання за параметром методу скінченних елементів розроблено нелінійне вирівнювання геодезичних мереж. На базі методу скінчених елементів розроблено та доведено до програмного продукту комплекси: Топо-ГРАД, Інвент-ГРАД та Гео-ГРАД, призначені для обробки геодезичних мереж, топографічних знімань та інвентаризації земель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д104.1 +
Шифр НБУВ: РА325451

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Чмчян Н.Т. 
Фільтрація систематичних похибок при вимірюваннях і зрівнюванні геодезичних мереж: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / Н.Т. Чмчян ; Київ. нац. ун-т буд-ва та архіт.. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Проаналізовано наукові праці, присвячені методам виявлення у результатах вимірювань систематичних похибок та їх впливу на результати зрівнювання. Встановлено, що головним засобом мінімізації сумарної систематичної похибки є максимізація суми вагів. Одержано закони розподілу загальної похибки вимірювання у випадках, коли домінуюча системна частина змінюється за певним математичним законом. Досліджено вплив систематичних похибок на результати зрівнювання та оцінки точності. На підставі методу максимальної правдоподібності доведено, що максимізація вагів можлива у разі зрівнювання результатів вимірювань методом варіаційно-зважених наближень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д104.1 +
Шифр НБУВ: РА322525

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського