Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (15)Книжкові видання та компакт-диски (29)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Г583.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Логінова Л.П. 
Іонометрія у багатокомпонентних і організованих розчинах: параметри електродного відгуку, особливості градуювання і іонобуферні системи: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.02 / Л.П. Логінова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 33 с. — укp.

Визначено засади для підвищення точності та поширення області застосування іонометричного методу аналізу. Одержано комплекс параметрів і моделей, що характеризують вплив чинників середовища на аналітичний сигнал іонометрії: змінювання коефіцієнта активності та дифузійного потенціалу; вплив конкуруючих іонів, пов'язаний з селективністю іонселективних електродів (ІСЕ); вплив природи розчинника й агрегатів мікрогетерогенних середовищ. Створено комплекс ефективних методичних і метрологічних засобів усунення завад під час іонометричних визначень у багатокомпонентних системах, змішаному середовищі та організованих розчинах. Підвищено надійність іонометричних вимірювань під час визначення активностей іонів, одночасного визначення двох компонентів, вивченні рівноваг у розчинах і мікрогетерогенних системах. Розроблено нові іонобуферні системи для градуювання ІСЕ у водних, водно-етанольних розчинах і міцелярному середовищі додецилсульфату натрію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.32
Шифр НБУВ: РА313382 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Жибак І.М. 
Фізико-хімічна взаємодія оксидів карбону та вуглеводнів із катіонами $Eroman Ag sup + і $Eroman Cu sup 2+ у цеолітах M, X та Y: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / І.М. Жибак ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

За даними хроматографічного затримування газів різної природи розраховано термодинамічні параметри процесу адсорбції (зміни вільної мольної енергії Гіббса, ентальпії та ентропії), які описують перехід молекул газів різної природи на досліжувані адсорбенти. На катіонних модифікаціях морденіту AgNaM та CuNaM уперше виявлено ефект низьких заміщень, який проявляється у вигляді різкої зміни згаданих термодинамічних і хроматографічних характеристик (величин затримування, ширини хроматографічних зон тощо), що є результатом посиленої взаємодії молекул газів з катіонами у каналах морденіту за низького (5 %) ступеня йонообміну. На цеолітах AgNaM та CuNaM вперше досягнуто часткового розділення ізомерів бутану внаслідок впливу різного критичного розміру їх молекул і взаємодії з катіонами в каналах морденіту. Виявлено ефект нівелюючого впливу адсорбованої води на деякі термодинамічні та хроматографічні характеристики адсорбції газів на зволожених цеолітах типу X. Установлено, що внаслідок екранування водою адсорбційних центрів послаблюються зміни потенціалів Гіббса та інші параметри взаємодії між молекулами газів і цеолітом. За допомогою термодинамічних і хроматографічних параметрів обгрунтовано оптимальні модифікації цеолітів та умови для вилучення, адсорбційного концентрування, десорбції та хроматографічного аналізу оксидів карбону й нітрогену, а також вуглеводнів у забрудненому повітрі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.252.8 + Г583.32 +
Шифр НБУВ: РА325984

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського