Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (53)Книжкові видання та компакт-диски (33)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Г583.252.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Копил С.А. 
Окисно-відновні процеси при взаємодії активного вугілля з металами підгрупи міді: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / С.А. Копил ; НАН України. Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вивчено закономірності впливу різних форм кисню (у складі активного вугілля та у розчині) на окисно-відновні властивості активного вугілля і природу сорбції металів підгрупи міді. Вперше квантовохімічними методами проведено моделювання вуглецевих кластерів різного ступеня окиснення та їх комплексів з металами підгрупи міді. Встановлено, що його вплив на кінетику формування стаціонарного потенціалу визначається за малих значень статичної обмінної ємності (СОЄ) електродонорними властивостями, за великих - структурними особливостями активного вугілля. Досліджено механізм взаємодії кисневмісного вугілля з іонами металів підгрупи міді. Встановлено, що процес відновлення металів за малих значень СОЄ визначається електронодонорними властивостями активного вугілля і є орбітально-контрольованим (електрохімічний механізм), а за великих значень СОЄ - утворенням координаційних зв'язків кисневмісних функціональних груп з катіонами металів та є зарядово-контрольованим (хімічний механізм).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.3-27 + Г583.252.8 +
Шифр НБУВ: РА332319

Рубрики:

      
2.

Кулик К. С. 
Синтез та властивості кремнеземів, модифікованих сполуками церію: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 01.04.18 / К. С. Кулик ; НАН України, Ін-т хімії поверхні ім. О.О. Чуйка. — К., 2011. — 23 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.231-2 + Г583.252.8,0
Шифр НБУВ: РА383853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Жибак І.М. 
Фізико-хімічна взаємодія оксидів карбону та вуглеводнів із катіонами $Eroman Ag sup + і $Eroman Cu sup 2+ у цеолітах M, X та Y: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / І.М. Жибак ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

За даними хроматографічного затримування газів різної природи розраховано термодинамічні параметри процесу адсорбції (зміни вільної мольної енергії Гіббса, ентальпії та ентропії), які описують перехід молекул газів різної природи на досліжувані адсорбенти. На катіонних модифікаціях морденіту AgNaM та CuNaM уперше виявлено ефект низьких заміщень, який проявляється у вигляді різкої зміни згаданих термодинамічних і хроматографічних характеристик (величин затримування, ширини хроматографічних зон тощо), що є результатом посиленої взаємодії молекул газів з катіонами у каналах морденіту за низького (5 %) ступеня йонообміну. На цеолітах AgNaM та CuNaM вперше досягнуто часткового розділення ізомерів бутану внаслідок впливу різного критичного розміру їх молекул і взаємодії з катіонами в каналах морденіту. Виявлено ефект нівелюючого впливу адсорбованої води на деякі термодинамічні та хроматографічні характеристики адсорбції газів на зволожених цеолітах типу X. Установлено, що внаслідок екранування водою адсорбційних центрів послаблюються зміни потенціалів Гіббса та інші параметри взаємодії між молекулами газів і цеолітом. За допомогою термодинамічних і хроматографічних параметрів обгрунтовано оптимальні модифікації цеолітів та умови для вилучення, адсорбційного концентрування, десорбції та хроматографічного аналізу оксидів карбону й нітрогену, а також вуглеводнів у забрудненому повітрі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.252.8 + Г583.32 +
Шифр НБУВ: РА325984

Рубрики:

      
4.

Зуб Ю.Л. 
Функціоналізовані органокремнеземи: синтез, будова, фізико-хімічні властивості: автореф. дис. ... д-ра хім. наук : 02.00.04 / Ю.Л. Зуб ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 40 с. — укp.

Розроблено методики синтезу полісилоксанових і полісілсесквіоксанових ксерогелів з монофункціональним поверхневим шаром, що містить амінні, тіольні, карбоксильні, (тіо)сечовинні та (тіо)фосфорильні функціональні групи. Встановлено вплив природи функціональної групи й умов синтезу на структурно-адсорбційні характеристики ксерогелів з монофункціональним поверхневим шаром. Розроблено методику синтезу ксерогелів з біфункціональним поверхневим шаром, що містить комбінації різних за природою функціональних груп. Встановлено вплив природи та співвідношення реагуючих алкоксисиланів на ступінь гідрофобності таких матеріалів та їх порувату структуру. Розроблено темплатний метод синтезу мезопоруватих кремнеземів з моно- та біфункціональним поверхневим шаром, які мають високі значення питомої поверхні та високий вміст комплексотвірних груп - до 2ммоль/г (ПАР - хлорид цетилпіридинію).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.252.8
Шифр НБУВ: РА373689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського