Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (331)Книжкові видання та компакт-диски (124)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Г583.252$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Клименко Н. Ю. 
Взаємодія аміноцукрів із поверхнею модифікованих альбуміном високодисперсних оксидів та властивості нанокомпозитів на їх основі: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 01.04.18 / Н. Ю. Клименко ; НАН України, Ін-т хімії поверхні ім. О.О. Чуйка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив природи поверхні високодисперсних оксидів, зокрема, високодисперсного кремнезему, титано- й алюмокремнеземів на адсорбцію аміноцукрів. Встановлено відмінності в термолізі альбуміну в залежності від pH його розчину та природи поверхні дисперсних оксидів. Показано можливість використання виділення з сірководню за термолізу білка як тестового піку на змішаних оксидах із білковим покриттям. Методом ІЧ-спектроскопії досліджено зміни в будові альбуміну на поверхні дисперсних оксидів, завдяки чому зроблено припущення щодо просторового розташування бичачого сироваткового альбуміну на вказаних оксидах. Методом термостимульованої деполяризації показано, що у розчині альбуміну значна частина води зв'язана водневими зв'язками з молекулами білка, порівняно з системою "нанооксид/бичачий сироватковий альбумін/вода", для якої кількість зв'язаної води зменшується внаслідок сильної взаємодії макромолекул з наночастинками оксидів з утворенням агрегатів. Встановлено, що стан води за дегідратації гамет бика залежить від наявності кріоконсерванта - диметилсульфоксиду. Показано, що присутність бичачого сироваткового альбуміну стабілізує аміноцукор, зменшуючи біоактивність нанокомпозиту. Доведено, що від природи й особливостей поверхневого шару адсорбентів суттєво залежить їх біоактивність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.231-27 + Г583.252.1 + Е0*725.111.311
Шифр НБУВ: РА384334 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Турова А.А. 
Взаємодія біоактивних кремнеземних матриць з водою та макромолекулами: автореф. дис... канд. хім. наук: 01.04.18 / А.А. Турова ; Ін-т хімії поверхні ім. О.О.Чуйка НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємодію вихідних і модифікованих адсорбентів з водою та біомакромолекулами. Встановлено, що вихідний нанокремнезем і його модифіковані форми значною мірою впливають на структуру гелів крохмалю. Виявлено, що модифіковані кремнеземи зменшують гемоліз еритроцитів і впливають на біоактивність дріжджових мікроорганізмів. Показано, що за присутності води значно підвищується адсорбція метану на різних адсорбентах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.252.1 +
Шифр НБУВ: РА364149

Рубрики:

      
3.

Касьян Н.В. 
Вплив природи темплату на структуру і сорбційні властивості силікатних та германатних екстраширокопористих цеолітів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Н.В. Касьян ; НАН України. Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського. — К., 2007. — 19 с. — укp.

З'ясовано особливості впливу певних факторів (природи темплату та лужного катіону, концентрації реагентів, співвідношення Si і Al, тривалості старіння реакційної суміші, температури та тривалості гідротермальної обробки) на утворення нових висококремнеземних цеолітів ІРС-1 і ІРС-2. Показано, що в Si-, Al-, Ti-вмісних реакційних середовищах має місце явище селективного, детермінованого особливостями побудови вторинних структурних одиниць цеоліту, включення кремнію, алюмінію та титану в кристалічну гратку ІРС-3 залежно від їх природи, зокрема координаційного числа за киснем. Установлено, що атоми германію відіграють найвагоміщу роль у формуванні головної вторинної структурної одиниці - здвоєних чотиричленних кілець, утворення яких є характерною особливістю кристалізації з германій-вмісних середовищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.252,0 + Л293.7 +
Шифр НБУВ: РА353069

Рубрики:

      
4.

Поліщук 
Іммобілізовані на кремнеземних матрицях полііонени: синтез і властивості: автореф. дис... канд. хім. наук: 01.04.18 / Лілія Миколаївна Поліщук ; НАН України; Інститут хімії поверхні ім. О.О.Чуйка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.31 + Г583.252,0
Шифр НБУВ: РА369428

Рубрики:

      
5.

Ледовських 
Моделювання кінетики формування поруватої структури вуглецевих адсорбентів у процесі парогазового активування: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Олександр Володимирович Ледовських ; НАН України, Інститут фізичної хімії ім. Л.В.Писаржевського. — К., 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.252
Шифр НБУВ: РА308868

Рубрики:

      
6.

Копил С.А. 
Окисно-відновні процеси при взаємодії активного вугілля з металами підгрупи міді: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / С.А. Копил ; НАН України. Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вивчено закономірності впливу різних форм кисню (у складі активного вугілля та у розчині) на окисно-відновні властивості активного вугілля і природу сорбції металів підгрупи міді. Вперше квантовохімічними методами проведено моделювання вуглецевих кластерів різного ступеня окиснення та їх комплексів з металами підгрупи міді. Встановлено, що його вплив на кінетику формування стаціонарного потенціалу визначається за малих значень статичної обмінної ємності (СОЄ) електродонорними властивостями, за великих - структурними особливостями активного вугілля. Досліджено механізм взаємодії кисневмісного вугілля з іонами металів підгрупи міді. Встановлено, що процес відновлення металів за малих значень СОЄ визначається електронодонорними властивостями активного вугілля і є орбітально-контрольованим (електрохімічний механізм), а за великих значень СОЄ - утворенням координаційних зв'язків кисневмісних функціональних груп з катіонами металів та є зарядово-контрольованим (хімічний механізм).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.3-27 + Г583.252.8 +
Шифр НБУВ: РА332319

Рубрики:

      
7.

Мельник 
Синтез дослідження поліорганосилоксанів з бі- та трифункціональним поверхневим шаром: Автореф. дис... канд. хім. наук: 01.04.18 / Інна Василівна Мельник ; НАН України; Інститут хімії поверхні. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.252
Шифр НБУВ: РА322122

Рубрики:

      
8.

Кулик К. С. 
Синтез та властивості кремнеземів, модифікованих сполуками церію: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 01.04.18 / К. С. Кулик ; НАН України, Ін-т хімії поверхні ім. О.О. Чуйка. — К., 2011. — 23 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.231-2 + Г583.252.8,0
Шифр НБУВ: РА383853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Духно І.М. 
Синтез та електронодонорні властивості N-, O-вмісного активного вугілля: Автореф. дис... канд. хім. наук: 01.04.18 / І.М. Духно ; НАН України. Ін-т хімії поверхні. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Уперше доведено можливість і запропоновано спосіб регулювання стану азоту й кисню активного вугілля внаслідок зміни ступеня окиснення та температури обробки вихідного вугілля та встановлено кількісні залежності, що дає змогу відповідно певним вимогам змінювати електродонорні властивості одержаного вугілля. Розроблено методику визначення електродонорної здатності активного вугілля, що базується на вимірюванні струмів окисно-відновних процесів за участю вугілля в електрохімічній комірці з розділеними електродними просторами. Визначено залежність електродонорних властивостей від вмісту азоту й кисню у структурі та на поверхні активного вугілля, яку одержано за результатом дослідження сорбційно-каталітичної активності, відновної здатності та потенціалів поверхні синтезованого N-, O-вмісного активного вугілля. Виявлено відповідність одержаних експериментальних даних результатам квантовохімічної оцінки енергетичних параметрів модельних вуглецевих кластерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л293 + Г583.252 +
Шифр НБУВ: РА333045

Рубрики:

      
10.

Дударко О.А. 
Синтез, будова та властивості полісилоксанових сорбентів, функціоналізованих похідними фосфонової кислоти: автореф. дис... канд. хім. наук: 01.04.18 / О.А. Дударко ; Ін-т хімії поверхні ім. О.О.Чуйка НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив умов синтезу, природи фосфоровмісного алкоксисилану на структурно-адсорбційні, фізико-хімічні характеристики та сорбційні властивості полісилоксанових матеріалів, функціоналізованих похідними фосфонових кислот. За золь-гель та темплатними методами синтезовано фосфоровмісні кремнійорганічні матеріали.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.252,0 + Г727.42,0 +
Шифр НБУВ: РА362459

Рубрики:

      
11.

Стеченко 
Синтез, будова та структурно-адсорбційні характеристики поліаміносилоксанових адсорбентів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 01.04.18 / Олена Володимирівна Стеченко ; НАН України; Інститут хімії поверхні. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.252
Шифр НБУВ: РА322121

Рубрики:

      
12.

Жибак І.М. 
Фізико-хімічна взаємодія оксидів карбону та вуглеводнів із катіонами $Eroman Ag sup + і $Eroman Cu sup 2+ у цеолітах M, X та Y: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / І.М. Жибак ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

За даними хроматографічного затримування газів різної природи розраховано термодинамічні параметри процесу адсорбції (зміни вільної мольної енергії Гіббса, ентальпії та ентропії), які описують перехід молекул газів різної природи на досліжувані адсорбенти. На катіонних модифікаціях морденіту AgNaM та CuNaM уперше виявлено ефект низьких заміщень, який проявляється у вигляді різкої зміни згаданих термодинамічних і хроматографічних характеристик (величин затримування, ширини хроматографічних зон тощо), що є результатом посиленої взаємодії молекул газів з катіонами у каналах морденіту за низького (5 %) ступеня йонообміну. На цеолітах AgNaM та CuNaM вперше досягнуто часткового розділення ізомерів бутану внаслідок впливу різного критичного розміру їх молекул і взаємодії з катіонами в каналах морденіту. Виявлено ефект нівелюючого впливу адсорбованої води на деякі термодинамічні та хроматографічні характеристики адсорбції газів на зволожених цеолітах типу X. Установлено, що внаслідок екранування водою адсорбційних центрів послаблюються зміни потенціалів Гіббса та інші параметри взаємодії між молекулами газів і цеолітом. За допомогою термодинамічних і хроматографічних параметрів обгрунтовано оптимальні модифікації цеолітів та умови для вилучення, адсорбційного концентрування, десорбції та хроматографічного аналізу оксидів карбону й нітрогену, а також вуглеводнів у забрудненому повітрі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.252.8 + Г583.32 +
Шифр НБУВ: РА325984

Рубрики:

      
13.

Горлова А.О. 
Фізико-хімічні та адсорбційно-каталітичні властивості активованого вугілля, модифікованого органічними гідрофобними групами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / А.О. Горлова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Розглянуто актуальні питання розробки технологічно перспективних методів хімічного модифікування поверхні вуглецевих матеріалів з метою формування функціонального покриву із заздалегідь заданими властивостями. З використанням реактивів Гриньяра розроблено ефективні методики модифікування поверхні активованого вугілля (АВ) органічними гідрофобними групами. Синтезовано серію зразків АВ з ковалентно закріпленими вуглеводневими насиченими, ненасиченими та ароматичними групами. На базі сучасних методів дослідження вивчено фізико-хімічні властивості одержаних систем, особливості перебігу окиснювальних процесів і термічні перетворення на їх поверхні. Розглянуто закономірності перебігу реакції каталітичного розпаду пероксиду водню і третбутилгідропероксиду на поверхні вихідних і модифікованих зразків АВ, а також зразків АВ з нанесеним паладієм. Встановлено, що найвищу активність виявляють гідрофобізовані зразки з нанесеним паладієм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.252.2 +
Шифр НБУВ: РА327125

Рубрики:

      
14.

Зуб Ю.Л. 
Функціоналізовані органокремнеземи: синтез, будова, фізико-хімічні властивості: автореф. дис. ... д-ра хім. наук : 02.00.04 / Ю.Л. Зуб ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 40 с. — укp.

Розроблено методики синтезу полісилоксанових і полісілсесквіоксанових ксерогелів з монофункціональним поверхневим шаром, що містить амінні, тіольні, карбоксильні, (тіо)сечовинні та (тіо)фосфорильні функціональні групи. Встановлено вплив природи функціональної групи й умов синтезу на структурно-адсорбційні характеристики ксерогелів з монофункціональним поверхневим шаром. Розроблено методику синтезу ксерогелів з біфункціональним поверхневим шаром, що містить комбінації різних за природою функціональних груп. Встановлено вплив природи та співвідношення реагуючих алкоксисиланів на ступінь гідрофобності таких матеріалів та їх порувату структуру. Розроблено темплатний метод синтезу мезопоруватих кремнеземів з моно- та біфункціональним поверхневим шаром, які мають високі значення питомої поверхні та високий вміст комплексотвірних груп - до 2ммоль/г (ПАР - хлорид цетилпіридинію).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.252.8
Шифр НБУВ: РА373689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Зуб Ю.Л. 
Хімія поверхні нових гібрідних органічно-неорганічних матеріалів: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 01.04.18 / Ю.Л. Зуб ; НАН України. Ін-т хімії поверхні. — К., 2002. — 38 с.: рис. — укp.

Досліджено проблему синтезу (з використанням золь-гель і темплатного методів) нових гібридних органічно-неорганічних матеріалів з моно-, бі- або трифункціональним поверхневим шаром та вивчено вплив природи вихідних компонент та умов синтезу на склад, будову та властивості поверхні даних матеріалів. З використанням запропонованих методик синтезовано ксерогелі та мезопоруваті кремнеземи, функціоналізовані амінними, тіольними, (тіо)сечовинними та карбоксильними групами, вивчено їх структурно-адсорбційні характеристики. Показано, що внаслідок варіювання природи та співвідношення реагуючих компонент (силанів), а також та умов синтезу (природу розчинника, режим гелювання тощо), можна цілеспрямовано впливати на функціональність поверхневого шару, на вміст і співвідношення комплексоутворювальних груп у даному шарі, ступінь гідрофільності поверхні в таких гібридних матеріалх, а також на їх структурно-адсорбційні характеристики. Показано можливість використання таких гібридних матеріалів як селективних сорбентів мікрокількостей золота(III) і високоємних сорбентів ртуті(II). Запропоновано одностадійний золь-гель метод функціоналізації поверхні ксерогелів комплексними сполуками кобальту(II) та заліза(II) з такими лігандами, як основи Шиффа, порфирини та фталоціаніни. Показано можливість використання одержаних гібридних матриць для зворотнього зв'язування молекулярного кисню. З використанням силіконатних комплексів металів описано синтез поліметалметил-силоксанових ксерогелів (метал - Al(III), Cr(III), Fe(III), Ti(IV) і Zr(IV)). Запропонований метод дає змогу одержувати гідролітично стійкі, з високим вмістом металу (до 15 %) селективні адсорбенти. Розглянуто використання встановлених залежностей для прогнозування адсорбційних властивостей сорбентів, які одержуються з використанням золь-гель або темплатного методів синтезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.252 +
Шифр НБУВ: РА322154

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського