Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (45)Книжкові видання та компакт-диски (27)
Пошуковий запит: (<.>U=Г562.175$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Зелінський С.О. 
Вплив тиску та температури на термодинамічні властивості розчинів гліцерин - вода: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / С.О. Зелінський ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.175.5 + В365.5,022 +
Шифр НБУВ: РА359638

Рубрики:

      
2.

Зайцева І.С. 
Термодинаміка комплексоутворення катіона амонію з краун-ефірами у водно-органічних розчинниках: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / І.С. Зайцева ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Кількісно встановлено вплив ентальпії та ентропії сольватації реагентів на константи стійкості комплексів іонів амонію, натрію та калію з 18К6 ефіром у сумішах вода-метанол і вода-2-пропанол. Показано, що краун-ефіри (18К6 і ДЦГ18К6) з катіонами у водно-органічних розчинниках (вода-метанол, вода-2-пропанол, вода-ацетонітрил, вода-ацетон, вода-діаксон) утворюють комплекси, стійкість яких визначається тільки ентальпією процесу комплексоутворення або ентропією та ентальпією процесу. Виявлено п'ять типів взаємозв'язку термодинамічних параметрів комплексоутворення з термодинамічними характеристиками сольватації реагентів. Доведено, що зростання стійкості коронатів амонію, натрію та калію залежить від когезійних властивостей водно-органічних розчинників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.175 +
Шифр НБУВ: РА324692

Рубрики:

      
3.

Каменська Т.А. 
Термодинаміка процесів іонної асоціації та активації рухливості іонів в індивідуальних розчинниках: Автореф. дис... канд. хім. наук.: 02.00.04 / Т.А. Каменська ; Харк. нац. ун-т. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Зроблено висновок про задовільну збіжність одержаних величин іонних рухливостей. Наведено розрахунки вільних від впливу в'язкості ТХ активації окремих іонів. Визначено закономірності впливу температури на добуток Вальдена індивідуальних іонів у різних розчинниках та їх залишкове діелектричне тертя, оскільки саме ці характеристики враховують температурну зміну середнього числа сольватації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.175 +
Шифр НБУВ: РА324481

Рубрики:

      
4.

Галатин І.З. 
Термодинамічні властивості естерів ненасичених кислот: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / І.З. Галатин ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Визначено їх ентальпії згоряння та утворення в рідкому та газоподібному станах, температурні залежності тиску насиченої пари й ентальпії випаровування. Проаналізовано можливість застосування існуючих адитивних схем для розрахунку ентальпійних характеристик ефірів ненасичених кислот акрилового ряду. Розраховано величини шести групових внесків, характерних для акрилових сполук. Встановлено умови проведення тензиметричного експерименту для даної речовини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.175
Шифр НБУВ: РА316103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Кос Ю. В. 
Термодинамічні властивості розчинів кислот акрилового ряду: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / Ю. В. Кос ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено рівновагу між рідиною та парою бінарних розчинів акрилової, метакрилової й етакрилової кислот в органічних розчинниках. Проведено дослідження в інтервалі температур 290 - 360 К. На базі одержаної температурної залежності тиску насиченої пари розраховано парціальні тиски та коефіцієнти активності компонентів розчину. Виявлено, що всі проаналізовані системи характеризуються додатним відхиленням від закону Рауля. Визначено залежність складу азеотропу від температури та тиску. Проаналізовано залежність ентальпії змішування від фізико-хімічних властивостей розчинників. Визначено параметри моделі Вільсона та концентраційні й температурні інтервали, в яких вона задовільно описує рівновагу між рідиною та парою у даних системах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г246.112 + Г562.175,0
Шифр НБУВ: РА371224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського