Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (860)Книжкові видання та компакт-диски (354)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>U=Г56$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 48
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Фокіна 
Аналітичне концентрування домішок з води і слабкомінералізованих водних розчинів за допомогою низькотемпературної спрямованої кристалізації: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / І.І. Фокіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено закономірності низькотемпературної спрямованості кристалізації води різного ступеня мінералізації та можливості її застосування для аналітичного концентрування домішок. Показано, що характеристичні коефіцієнти розподілу домішок залежать від мінералізації води, ступеня і швидкості кристалізації, але не від природи домішок. Для рентгенофлуоресцентного аналізу концентратів після низькотемпературної спрямованої кристалізації запропоновано експресивний спосіб одержання склоподібних випромінювачів на основі сахарози. Запропоновано методики аналізу природних і стічних вод та води для ін'єкцій, що включають стадію попереднього кристалізаційного концентрування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г473,0 + Г562.138 +
Шифр НБУВ: РА326512

Рубрики:

      
2.

Горобець М.О. 
В'язкість та динаміка міжчастинкових взаємодій у розчинах 1-1 і 2-1 електролітів в апротонних розчинниках: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / М.О. Горобець ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Розроблено методику обробки віскозиметричних даних, яка враховує процеси багатоступінчастої асоціації. Із залученням теорії діелектричного тертя визначено структурно-динамічні характеристики сольватації іонів у ацетонітрили, гексаметилфосфортриаміди, диметилформаміди і ДМСО, а також іонних асоціатів у ДМСО. Проведено аналіз їх залежностей від температури, природи іона та розчинника. Виділено чотири групи іонів: великі органічні іони, одноатомні аніони, одно- та двозарядні катіони s-елементів і двозарядні катіони d-елементів. Показано, що іонні асоціати характеризуються значною взаємодією з найближчими молекулами розчинника, ступінь якої залежить від стехіометрії та складу іонного асоціату. Встановлено, що іонний асоціат успадковує від іонів, з яких він складається, характер взаємодії останніх з молекулами розчинника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.181
Шифр НБУВ: РА313575 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Скриптун І.М. 
Взаємодія магнію, алюмінію, титану та їх оксидів з гідроксидно-хлоридними розплавами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / І.М. Скриптун ; НАН України. Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено взаємодію легких металів (Al, Mg, Ti) та їх оксидів з гідроксидними та гідроксидно-сольовими розплавами. Розглянуто питання: розчинність оксидів легких металів у розплавах гідроксидів лужних металів та їх сумішей з галогенідами лужних металів; кінетика розчинності оксиду алюмінію у гідроксидно-сольових сумішах; кінетика корозії легких металів у лужних розплавах. Вивчені проблеми дозволяють встановити певні закономірності процесів розчинення металів та їх оксидів у розплавах, встановити кореляції між властивостями системи та розчинністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.4
Шифр НБУВ: РА314423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Денисюк Р. О. 
Взаємодія твердих розчинів Cd1-xMnxTe з іодвмісними (I2-метанол, I2-диметилформамід) та іодвиділяючими (H2O2-HI-розчинник) травильними композиціями: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.21 / Р. О. Денисюк ; Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с.: a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г563.3,0 + К960.2
Шифр НБУВ: РА370240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Баранніков О.О. 
Вплив термічної передісторії і зовнішніх дій на кінетику кристалізації розплавів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.О. Баранніков ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2001. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.4
Шифр НБУВ: РА312984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Зелінський С.О. 
Вплив тиску та температури на термодинамічні властивості розчинів гліцерин - вода: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / С.О. Зелінський ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.175.5 + В365.5,022 +
Шифр НБУВ: РА359638

Рубрики:

      
7.

Капко В.І. 
Врахування асоціативних взаємодій в теорії розчинів електролітів. Метод інтегральних рівнянь для кореляційних функцій розподілу: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / В.І. Капко ; НАН України. Ін-т фізики конденс. систем. — Л., 2001. — 17 с. — укp.

Узагальнено іон-молекулярний підхід у теорії розчинів електролітів для випадку наявності асоціативних іон-іонних, іон-молекулярних і міжмолекулярних взаємодій. Знайдено аналітичний розв'язок асоціативного середньосферичного наближення для іон-дипольної моделі електроліту. Отримано аналітичні вирази для термодинамічних функцій і розраховано фазову діаграму системи рідина - рідина. Досліджено вплив іонної димеризації на можливості міжфазної області на контакті електрод - електроліт. Встановлено, що внаслідок утворення іонних пар діелектрична проникність із зростанням концентрації іонів зменшується повільніше, ніж у розчинах сильних електролітів. Отримані результати використано з метою інтерпретації експериментальних даних для діелектричної проникності водних розчинів електролітів, осмотичного коефіцієнта та молярної провідності електролітів у слабополярних розчинниках, а також для пояснення анамальної температурної залежності ємності подвійного електричного шару.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В311,022 + Г562.18
Шифр НБУВ: РА317905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Байдич Л.Е. 
Гексафторофосфати лужних металів: синтез, властивості, застосування у суперконденсаторах: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Л.Е. Байдич ; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено простий спосіб одержання розчинів електроліту для суперконденсаторів на основі натрій гексафторофосфату в апротонному розчиннику, успішне випробування якого проведено на промислових зразках типорозміру R2325 з вугільними електродами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.187 + З264.6-03 +
Шифр НБУВ: РА353488

Рубрики:

      
9.

Реброва Т.П. 
Кислотні властивості високотемпературних іонних розчинників на основі галогенідів лужних та лужноземельних металів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Т.П. Реброва ; Харків. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено розчинність оксидів та дисоціацію карбонат-іонів у розтопах, кислотність іонних розчинників, кислотно-основні взаємодії за Луксом-Флудом у розтопах на основі хлоридів, бромідів і йодидів лужних металів, а також хлоридів лужноземельних металів. Розроблено методи визначення індексів основності як міри відносних кислотних властивостей іонних розчинників. Зазначено, що для розтопів солей натрію характерне послідовне зростання стійкості розчинів карбонат-іонів. На підставі визначення індексів оксоосновності досліджено зміщення шкал кислотності розтопів за температури 600, 700 і 800 .

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.187.2
Шифр НБУВ: РА326834

Рубрики:

      
10.

Брильова К.Ю. 
Кислотно-основні рівноваги в нанорозмірних системах, що містять четвертинні амонієві групи: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / К.Ю. Брильова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 17 с. — укp.

Досліджено особливості перебігу кислотно-основних взаємодій в організованих нанорозмірних системах, що містять четвертинні амонієві групи. Як зонди обрано індикаторні барвники, зокрема, сульфофталеїнового, гідроксиксантенового та сольватохромного типів. Виявлено диференціювальну дію наночастинок кремнезему з діаметром 40 та 85 нм, вкритих шаром молекул цетилтриметиламоній броміду (ЦТАБ), відносно кислотно-основних рівноваг індикаторів. Показано, що наночастинки оксиду кремнію діаметром 85 нм, вкриті бішаром молекул катіонної поверхнево-активної речовини (ПАР), найбільш близькі за властивостями до міцел катіонних ПАР. Зазначено, що особливості електронних спектрів і таутомерних перетворень індикаторів флуоресцеїнового ряду у суспензіях модифікованих наночастинок, а також закономірності перебігу реакції лужного гідролізу аніону бромфенолового синього свідчать про відмінний від міцел характер взаємодій іонів барвників з поверхневим шаром молекул ЦТАБ. Вивчено вплив чотирьох катіонних полі(пропіленімін)ових дендримерів другої генерації на протолітичну поведінку певних кислотно-основних індикаторів. Досліджені макромолекули виявляють виражену дію на спектри поглинання, константи іонізації, таутомерію та флуоресценцію зондів. У певних випадках дендримери (або їх агрегати) поводять себе більшою мірою як багатозарядні катіони, а не як нанрозмірні частинки псевдофази. Вивчено поведінку кислотно-основних індикаторів у суспензіях катіонних і аніонних поліелектролітних щіток, а також за присутності "комплексів" останніх з ЦТАБ. Диференціювальна дія цих систем стосовно протолітичних рівноваг барвників є вираженою у більш слабкому ступені, ніж у міцелах ПАР, модифікованих наночастинках кремнезему та катіонних дендримерах. Це зумовлено високим ступенем гідратованості поліелектролітного шару щіток, а також його будовою, тобто густиною насадки поліелектролітних ланок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.187.2,0 + Г642.1-18 +
Шифр НБУВ: РА356281

Рубрики:

      
11.

Волобуєв М.М. 
Комп'ютерне моделювання диметилсульфоксиду та його електролітних розчинів методом молекулярної динаміки: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / М.М. Волобуєв ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.18
Шифр НБУВ: РА312990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Філатов Д. Ю. 
Константи дисоціації електролітів та шкала кислотності в ацетоні у присутності диметилсульфоксиду: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / Д. Ю. Філатов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено стехіометрію сольватації протона у розчиннику ацетон-диметилсульфоксиду (АЦ-ДМСО) й оцінено константу обміну протоном між двома розчинниками. Одержано значення констант дисоціації солей, кислот та індикаторів у розчиннику АЦ-ДМСО. Надано роль гомо- та гетероспряження у даному розчиннику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.187.2 + Г562.36
Шифр НБУВ: РА372273 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Гавриленко О.М. 
Літійпровідні сполуки на основі складних оксидів ніобію і танталу зі структурою дефектного перовскіту: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.М. Гавриленко ; НАН України. Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г123.43 + Г563 +
Шифр НБУВ: РА329576

Рубрики:

      
14.

Татарчук Т.Р. 
Механізм синтезу літійвмісних феритів, реакційна здатність та прогнозування властивостей: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.21 / Т.Р. Татарчук ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень механізмів твердофазного синтезу літій-натрієвих та літій-цинкових феритів, що супроводжуються утворенням дефектних фаз з залученням антиструктури. На підставі даних рентгенівських досліджень та хімічного фазового аналізу встановлено кристалоквазіхімічний склад літій-цинкових феритів та одержано нову інформацію стосовно фізико-хімічних властивостей (електричних, магнітних, реакційної здатності, каталітичної активності). З'ясовано, що іони літію (за вмісту від 4,43 до 7,14 ат. %) стабілізують обернену структуру шпінелей, а іони цинку (за вмісту від 5,43 до 14,29 ат.%) посилюють її нормалізацію. Показано вплив катіонного розподілу в шпінельній решітці на реакційну здатність та каталітичну активність феритів. Уперше встановлено взаємозв'язок магнітних і хімічних властивостей. Виявлено, що механізм каталізу, відповідно до кристалоквазіхімічної моделі, містить утворення та анігіляцію антиструктури й електронно-діркових пар. Зазначено, що утворення вакансій експериментально спостережено у процесі відновлення феритів в атмосфері карбон (II) оксиду. Відзначено щодо необхідності теоретичного прогнозування фізико-хімічних властивостей у разі використання нових функціональних матеріалів. За цього воно не є можливим без точного кількісного врахування впливу дефектів кристалічної будови та домішок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.113,0 + Г563,0 +
Шифр НБУВ: РА337986

Рубрики:

      
15.

Черненко Л.О. 
Механізм утворення електрохімічно активних часток у розплавах вольфраматів лужних та лужноземельних металів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Л.О. Черненко ; НАН України. Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Методом неемпіричних розрахунків досліджено й обгрунтовано механізм формування та процеси переносу заряду в реакціях відновлення електрохімічно активних часток (ЕАЧ) у розплавах вольфраматів лужних та лужноземельних металів з урахуванням кислотно-основних властивостей середовища, електричного поля та поверхні електрода. Доведено визначальний вплив кислотних властивостей розплаву не лише на механізм формування, а й на реакційну здатність ЕАЧ, який посилюється під впливом поверхні електрода залежно від напруженості електричного поля. Проведено моделювання реакцій відновлення ЕАЧ та досліджено альтернативну стадійність процесів переносу заряду. Виявлено пріоритет одночасного переносу заряду на ЕАЧ у порівнянні з послідовним, що обумовлено ефектом зовнішньосферної катіонізації аніона.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.41 + Г572.5 +
Шифр НБУВ: РА353569

Рубрики:

      
16.

Брем В.В. 
Міжфазний розподіл водню в системі (газ) - (фторидно-оксидні розплави) - (металеві розплави): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В.В. Брем ; Одес. держ. політехн. ун-т. — О., 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.4
Шифр НБУВ: РА308564 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Ситнік О.Ю. 
Міжчастинкові взаємодії та розчинність речовин різної природи в гліколях та змішаних розчинниках на їх основі: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.Ю. Ситнік ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено міжчастинкові взаємодії та розчинність деяких речовин у системах, створених на базі поліетиленгліколей і 1,2-пропандіолу. Встановлено основні фактори, що впливають на розчинність у даних системах. Виявлено вплив кількості оксиетильних груп у молекулі поліетиленгліколю, конформаційного стану молекул гліколю, діелектричної проникності, характеру водневих зв'язків у досліджуваних гліколях на комплексотвірну, розчинювальну та сольватувальну здатність поліетиленгліколей відносно солей лужних металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.13,0 + Г722.141,0 +
Шифр НБУВ: РА348626

Рубрики:

      
18.

Колесник Я.В. 
Мікроструктура та динаміка електролітних розчинів на основі ацетонітрилу і метанолу: молекулярно-динамічне моделювання: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Я.В. Колесник ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 16 с. — укp.

Розроблено аналітичні моделі для опису трансляційної дифузії молекул та іонів у досліджених системах. Створено та обгрунтовано концепцію, що дозволяє враховувати роль різних міжчастинкових взаємодій стосовно електричної провідності та в'язкості розчинів електролітів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.181,0 +
Шифр НБУВ: РА336300

Рубрики:

      
19.

Семенов А.О. 
Молекулярні механізми акустичних релаксаційних процесів у важкій воді, пропілових спиртах та їх водних розчинах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / А.О. Семенов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Наведено результати систематичних досліджень акустичних спектрів і в'язкопружних властивостей водних розчинів спиртів, ізопропілового та пропілового спиртів, а також методи розрахунку термодинамічних характеристик в'язкої течії в акустичних спектрах водних розчинів. Запропоновано моделі, які дають можливість провести розрахунки акустичних властивостей водних розчинів досліджених неелектролітів. Проаналізовано ймовірні молекулярні механізми релаксаційних процесів у досліджених розчинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.2
Шифр НБУВ: РА312948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Чечко В. Є. 
Особливості аномального світлорозсіяння у розчинах з сильними водневими зв'язками: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.14 / В. Є. Чечко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2011. — 15 с. — укp.

Вперше проведено детальні комплексні експериментальні дослідження температурних і концентраційних залежностей параметрів ефекту аномальних низькоконцентраційних максимумів світлорозсіяння (АНМС) в однотипних розчинах з сильними водневими зв'язками, що дозволило підтвердити адекватність застосування кластерного підходу в описі таких аномалій. Одержано результати, згідно з якими часткова структуризація розчину відбувається на просторових масштабах значно більших, ніж оцінені характерні розміри окремого кластера. Розроблено нові кореляційні методи дослідження структурних неоднорідностей в рідких середовищах і створено установку для їх реалізації. За їх допомогою вперше одержано залежності характерних розмірів оптичних неоднорідностей від концентрації і температури в термодинамічно рівноважних водних розчинах гліцерину, які підтверджують адекватність кластерної моделі опису явища та припущення про утворення перколяційного кластера в області АНМС. Вперше виявлено закономірності динаміки процесу встановлення термодинамічної рівноваги в розчинах з сильними водневими зв'язками. Одержано часовий масштаб процесу, який дозволяє пояснити невідповідності даних різних дослідників та їх трактувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.174,0 + В343.25,022
Шифр НБУВ: РА381843 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського