Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (860)Книжкові видання та компакт-диски (354)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>U=Г56$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 48
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Соловйов В.В. 
Теоретичні принципи багатоелектронних процесів відновлення і формування ЕАЧ в іонних розплавах: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.04 / В.В. Соловйов ; НАН України. Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 1998. — 39 с. — укp.

Виконано комплекс теоретичних досліджень, які містять у собі детальне квантовохімічне моделювання механізму формування електрохімічно активних частинок (ЕАЧ) і багатоелектронних процесів відновлення в іонних розплавах. Теоретично обгрунтовано механізм утворення ЕАЧ у розплавах із вмістом нітратів, карбонатів та фторидів бору і титану. Доведено визначаючий вплив кислотно-основних властивостей розплаву на механізм формування ЕАЧ, підтверджений результатами електрохімічних вимірювань для розплавів із вмістом нітратів і карбонатів і обчисленими величинами силових сталих оксианіонів. Встановлена оптимальна форма ЕАЧ, відновна здатність яких залежить від катіонного складу розплаву, адсорбційних властивостей поверхні електроду та електричного поля. Доведено залежність електронного спектру поверхні електроду від індивідуальних особливостей та відмінностей в будові межі розподілу розплав-електрод, що дозволило обгрунтувати механізм виникнення поверхневої провідності алмазу у розплаві із вмістом карбонатів. Запропонована методика квантовохімічної оцінки альтернативи стадійності багатоелектронних процесів відновлення в іонних розплавах, яка дозволила виявити пріоритет одностадійного переносу електронів для зовнішньосферно катіонізованих форм ЕАЧ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.4

Рубрики:
  

      
2.

Панченко В.Г. 
Транспортні та рівноважні властивості 1-1 електролітів в розчинниках з низькими значеннями діелектричної проникності: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В.Г. Панченко ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.18

Рубрики:

      
3.

Пак Т.Г. 
Розчинність і сольватація перхлоратів лужних металів та тетраалкіламонію у змішаних розчинниках вода - диполярний апротонний розчинник: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Т.Г. Пак ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.14

Рубрики:

      
4.

Мочалін В.М. 
Термодинаміка розчинення неелектролітів у системах вода - оцтова та вода - сірчана кислота: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В.М. Мочалін ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2000. — 18 с. — укp.

Проаналізовано можливості розрахунку розчинності широкого ряду неелектролітів у системах вода - кислота у всій області їх складу за допомогою підходу П'єротті. Розроблені методи розрахунку розчинності дозволили усунути протиріччя у значеннях констант швидкості реакції гідратації ізобутилену в кислотних середовищах, що існували у літературі, пов'язані з некоректним обліком розчинності субстрату. Описано всі дані про залежність константи швидкості даної реакції від кислотності середовища одним рівнянням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.19
Шифр НБУВ: РА312302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Волобуєв М.М. 
Комп'ютерне моделювання диметилсульфоксиду та його електролітних розчинів методом молекулярної динаміки: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / М.М. Волобуєв ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.18
Шифр НБУВ: РА312990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Брем В.В. 
Міжфазний розподіл водню в системі (газ) - (фторидно-оксидні розплави) - (металеві розплави): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В.В. Брем ; Одес. держ. політехн. ун-т. — О., 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.4
Шифр НБУВ: РА308564 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Милянич А.О. 
Фізико-хімічні особливості будови розплавів і стекол систем PbO-(Mesubx/subOsuby/sub) - SiOsub2/sub: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / А.О. Милянич ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.4 + Л43-101
Шифр НБУВ: РА308764 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Семенов А.О. 
Молекулярні механізми акустичних релаксаційних процесів у важкій воді, пропілових спиртах та їх водних розчинах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / А.О. Семенов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Наведено результати систематичних досліджень акустичних спектрів і в'язкопружних властивостей водних розчинів спиртів, ізопропілового та пропілового спиртів, а також методи розрахунку термодинамічних характеристик в'язкої течії в акустичних спектрах водних розчинів. Запропоновано моделі, які дають можливість провести розрахунки акустичних властивостей водних розчинів досліджених неелектролітів. Проаналізовано ймовірні молекулярні механізми релаксаційних процесів у досліджених розчинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.2
Шифр НБУВ: РА312948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Смик С.Ю. 
Рентгенографічне дослідження та аналіз локальної структури розплавів 3d-перехідних металів з оловом методом RMC: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / С.Ю. Смик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Проведено рентгенодифракційне дослідження розплавів Fe, Co та Ni з оловом у широкому температурному та концентраційному інтервалах. Запропоновано методики зменшення впливу "ефекту обриву" та оцінки і зменшення похибок в експериментальних даних. Для розплавів системи Fe - Sn проведено вимірювання магнітної сприйнятливості. На підставі експериментально отриманих кривих за допомогою методу RMC побудовано тривимірні моделі розплавів. Для отриманих моделей проведено аналіз характеру локального впорядкування атомів шляхом розрахунку парціальних функцій (структурні фактори та функції парного розподілу атомів), парціальних координатних чисел, міжатомних відстаней та розподілу кута в зв'язках між атомами розплаву. Показано, що під час переходу від заліза до кобальту та нікелю в розплавах з оловом відбувається посилення взаємодії різносортних атомів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.4
Шифр НБУВ: РА314078 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Галатин І.З. 
Термодинамічні властивості естерів ненасичених кислот: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / І.З. Галатин ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Визначено їх ентальпії згоряння та утворення в рідкому та газоподібному станах, температурні залежності тиску насиченої пари й ентальпії випаровування. Проаналізовано можливість застосування існуючих адитивних схем для розрахунку ентальпійних характеристик ефірів ненасичених кислот акрилового ряду. Розраховано величини шести групових внесків, характерних для акрилових сполук. Встановлено умови проведення тензиметричного експерименту для даної речовини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.175
Шифр НБУВ: РА316103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Капко В.І. 
Врахування асоціативних взаємодій в теорії розчинів електролітів. Метод інтегральних рівнянь для кореляційних функцій розподілу: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / В.І. Капко ; НАН України. Ін-т фізики конденс. систем. — Л., 2001. — 17 с. — укp.

Узагальнено іон-молекулярний підхід у теорії розчинів електролітів для випадку наявності асоціативних іон-іонних, іон-молекулярних і міжмолекулярних взаємодій. Знайдено аналітичний розв'язок асоціативного середньосферичного наближення для іон-дипольної моделі електроліту. Отримано аналітичні вирази для термодинамічних функцій і розраховано фазову діаграму системи рідина - рідина. Досліджено вплив іонної димеризації на можливості міжфазної області на контакті електрод - електроліт. Встановлено, що внаслідок утворення іонних пар діелектрична проникність із зростанням концентрації іонів зменшується повільніше, ніж у розчинах сильних електролітів. Отримані результати використано з метою інтерпретації експериментальних даних для діелектричної проникності водних розчинів електролітів, осмотичного коефіцієнта та молярної провідності електролітів у слабополярних розчинниках, а також для пояснення анамальної температурної залежності ємності подвійного електричного шару.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В311,022 + Г562.18
Шифр НБУВ: РА317905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Скриптун І.М. 
Взаємодія магнію, алюмінію, титану та їх оксидів з гідроксидно-хлоридними розплавами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / І.М. Скриптун ; НАН України. Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено взаємодію легких металів (Al, Mg, Ti) та їх оксидів з гідроксидними та гідроксидно-сольовими розплавами. Розглянуто питання: розчинність оксидів легких металів у розплавах гідроксидів лужних металів та їх сумішей з галогенідами лужних металів; кінетика розчинності оксиду алюмінію у гідроксидно-сольових сумішах; кінетика корозії легких металів у лужних розплавах. Вивчені проблеми дозволяють встановити певні закономірності процесів розчинення металів та їх оксидів у розплавах, встановити кореляції між властивостями системи та розчинністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.4
Шифр НБУВ: РА314423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Баранніков О.О. 
Вплив термічної передісторії і зовнішніх дій на кінетику кристалізації розплавів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.О. Баранніков ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2001. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.4
Шифр НБУВ: РА312984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Горобець М.О. 
В'язкість та динаміка міжчастинкових взаємодій у розчинах 1-1 і 2-1 електролітів в апротонних розчинниках: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / М.О. Горобець ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Розроблено методику обробки віскозиметричних даних, яка враховує процеси багатоступінчастої асоціації. Із залученням теорії діелектричного тертя визначено структурно-динамічні характеристики сольватації іонів у ацетонітрили, гексаметилфосфортриаміди, диметилформаміди і ДМСО, а також іонних асоціатів у ДМСО. Проведено аналіз їх залежностей від температури, природи іона та розчинника. Виділено чотири групи іонів: великі органічні іони, одноатомні аніони, одно- та двозарядні катіони s-елементів і двозарядні катіони d-елементів. Показано, що іонні асоціати характеризуються значною взаємодією з найближчими молекулами розчинника, ступінь якої залежить від стехіометрії та складу іонного асоціату. Встановлено, що іонний асоціат успадковує від іонів, з яких він складається, характер взаємодії останніх з молекулами розчинника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.181
Шифр НБУВ: РА313575 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Змієвська Т.А. 
Фізико-хімічна характеристика розплавів комплексних сполук трифторацетат, тіоціанат лужного металу краун-ефір: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Т.А. Змієвська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Вперше проведено вимірювання густини й електропровідності розплавів трифторацетатів лужних металів (ЛМ) та синтезовано їх комплекси з краун-ефірів (КЕ) (Б12К4, 15К5, Б15К5, 18К6, ДБ18К6). Для комплексів трифторацетат, тіоціанат лужних металів (ЛМ) - КЕ визначено температури плавлення, густину, питому електропровідність, ІЧ спектри та розраховано молярний об'єм і молярну електропровідність. Досліджено діаграми плавкості систем на основі комплексів тіоціанат ЛМ - КЕ з різними катіонами та лігандами, запропоновано критерій відносної стабільності комплексних сполук з різними лігандами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.4
Шифр НБУВ: РА318641 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Фокіна 
Аналітичне концентрування домішок з води і слабкомінералізованих водних розчинів за допомогою низькотемпературної спрямованої кристалізації: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / І.І. Фокіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено закономірності низькотемпературної спрямованості кристалізації води різного ступеня мінералізації та можливості її застосування для аналітичного концентрування домішок. Показано, що характеристичні коефіцієнти розподілу домішок залежать від мінералізації води, ступеня і швидкості кристалізації, але не від природи домішок. Для рентгенофлуоресцентного аналізу концентратів після низькотемпературної спрямованої кристалізації запропоновано експресивний спосіб одержання склоподібних випромінювачів на основі сахарози. Запропоновано методики аналізу природних і стічних вод та води для ін'єкцій, що включають стадію попереднього кристалізаційного концентрування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г473,0 + Г562.138 +
Шифр НБУВ: РА326512

Рубрики:

      
17.

Багінський 
Синтез, структура та електрофізичні властивості твердих розчинів Ln1+хBa2- хCu3Оу: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Іван Леонідович Багінський ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г563 + К235.304.3
Шифр НБУВ: РА323479

Рубрики:

      
18.

Воробець В.С. 
Стан іонів та фотоелектрохімічні процеси в концентрованих полісульфідних розчинах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В.С. Воробець ; НАН України. Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Знайдено оптимальний склад даного електроліту для використання у фотоелектрохімічних перетворювачах. Показано, що фоточутливість GaAs і InP після модифікування їх поверхні наночастинками CdS збільшується зі зменшенням внеску катодного фотоструму відновлення полісульфідів і зниженням рекомбінаційних втрат на поверхні, завдяки чому в полісульфідному розчині одержано значення ККД перетворення енергії сонячного світла в елетролітичну енергію 23 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г552.7 + Г562.137 +
Шифр НБУВ: РА324660

Рубрики:

      
19.

Каменська Т.А. 
Термодинаміка процесів іонної асоціації та активації рухливості іонів в індивідуальних розчинниках: Автореф. дис... канд. хім. наук.: 02.00.04 / Т.А. Каменська ; Харк. нац. ун-т. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Зроблено висновок про задовільну збіжність одержаних величин іонних рухливостей. Наведено розрахунки вільних від впливу в'язкості ТХ активації окремих іонів. Визначено закономірності впливу температури на добуток Вальдена індивідуальних іонів у різних розчинниках та їх залишкове діелектричне тертя, оскільки саме ці характеристики враховують температурну зміну середнього числа сольватації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.175 +
Шифр НБУВ: РА324481

Рубрики:

      
20.

Реброва Т.П. 
Кислотні властивості високотемпературних іонних розчинників на основі галогенідів лужних та лужноземельних металів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Т.П. Реброва ; Харків. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено розчинність оксидів та дисоціацію карбонат-іонів у розтопах, кислотність іонних розчинників, кислотно-основні взаємодії за Луксом-Флудом у розтопах на основі хлоридів, бромідів і йодидів лужних металів, а також хлоридів лужноземельних металів. Розроблено методи визначення індексів основності як міри відносних кислотних властивостей іонних розчинників. Зазначено, що для розтопів солей натрію характерне послідовне зростання стійкості розчинів карбонат-іонів. На підставі визначення індексів оксоосновності досліджено зміщення шкал кислотності розтопів за температури 600, 700 і 800 .

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.187.2
Шифр НБУВ: РА326834

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського