Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (864)Книжкові видання та компакт-диски (354)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>U=Г56$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 48
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Багінський 
Синтез, структура та електрофізичні властивості твердих розчинів Ln1+хBa2- хCu3Оу: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Іван Леонідович Багінський ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г563 + К235.304.3
Шифр НБУВ: РА323479

Рубрики:

      
2.

Байдич Л.Е. 
Гексафторофосфати лужних металів: синтез, властивості, застосування у суперконденсаторах: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Л.Е. Байдич ; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено простий спосіб одержання розчинів електроліту для суперконденсаторів на основі натрій гексафторофосфату в апротонному розчиннику, успішне випробування якого проведено на промислових зразках типорозміру R2325 з вугільними електродами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.187 + З264.6-03 +
Шифр НБУВ: РА353488

Рубрики:

      
3.

Баранніков О.О. 
Вплив термічної передісторії і зовнішніх дій на кінетику кристалізації розплавів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.О. Баранніков ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2001. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.4
Шифр НБУВ: РА312984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Брем В.В. 
Міжфазний розподіл водню в системі (газ) - (фторидно-оксидні розплави) - (металеві розплави): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В.В. Брем ; Одес. держ. політехн. ун-т. — О., 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.4
Шифр НБУВ: РА308564 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Брильова К.Ю. 
Кислотно-основні рівноваги в нанорозмірних системах, що містять четвертинні амонієві групи: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / К.Ю. Брильова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 17 с. — укp.

Досліджено особливості перебігу кислотно-основних взаємодій в організованих нанорозмірних системах, що містять четвертинні амонієві групи. Як зонди обрано індикаторні барвники, зокрема, сульфофталеїнового, гідроксиксантенового та сольватохромного типів. Виявлено диференціювальну дію наночастинок кремнезему з діаметром 40 та 85 нм, вкритих шаром молекул цетилтриметиламоній броміду (ЦТАБ), відносно кислотно-основних рівноваг індикаторів. Показано, що наночастинки оксиду кремнію діаметром 85 нм, вкриті бішаром молекул катіонної поверхнево-активної речовини (ПАР), найбільш близькі за властивостями до міцел катіонних ПАР. Зазначено, що особливості електронних спектрів і таутомерних перетворень індикаторів флуоресцеїнового ряду у суспензіях модифікованих наночастинок, а також закономірності перебігу реакції лужного гідролізу аніону бромфенолового синього свідчать про відмінний від міцел характер взаємодій іонів барвників з поверхневим шаром молекул ЦТАБ. Вивчено вплив чотирьох катіонних полі(пропіленімін)ових дендримерів другої генерації на протолітичну поведінку певних кислотно-основних індикаторів. Досліджені макромолекули виявляють виражену дію на спектри поглинання, константи іонізації, таутомерію та флуоресценцію зондів. У певних випадках дендримери (або їх агрегати) поводять себе більшою мірою як багатозарядні катіони, а не як нанрозмірні частинки псевдофази. Вивчено поведінку кислотно-основних індикаторів у суспензіях катіонних і аніонних поліелектролітних щіток, а також за присутності "комплексів" останніх з ЦТАБ. Диференціювальна дія цих систем стосовно протолітичних рівноваг барвників є вираженою у більш слабкому ступені, ніж у міцелах ПАР, модифікованих наночастинках кремнезему та катіонних дендримерах. Це зумовлено високим ступенем гідратованості поліелектролітного шару щіток, а також його будовою, тобто густиною насадки поліелектролітних ланок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.187.2,0 + Г642.1-18 +
Шифр НБУВ: РА356281

Рубрики:

      
6.

Волобуєв М.М. 
Комп'ютерне моделювання диметилсульфоксиду та його електролітних розчинів методом молекулярної динаміки: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / М.М. Волобуєв ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.18
Шифр НБУВ: РА312990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Воробець В.С. 
Стан іонів та фотоелектрохімічні процеси в концентрованих полісульфідних розчинах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В.С. Воробець ; НАН України. Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Знайдено оптимальний склад даного електроліту для використання у фотоелектрохімічних перетворювачах. Показано, що фоточутливість GaAs і InP після модифікування їх поверхні наночастинками CdS збільшується зі зменшенням внеску катодного фотоструму відновлення полісульфідів і зниженням рекомбінаційних втрат на поверхні, завдяки чому в полісульфідному розчині одержано значення ККД перетворення енергії сонячного світла в елетролітичну енергію 23 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г552.7 + Г562.137 +
Шифр НБУВ: РА324660

Рубрики:

      
8.

Гавриленко О.М. 
Літійпровідні сполуки на основі складних оксидів ніобію і танталу зі структурою дефектного перовскіту: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.М. Гавриленко ; НАН України. Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г123.43 + Г563 +
Шифр НБУВ: РА329576

Рубрики:

      
9.

Галатин І.З. 
Термодинамічні властивості естерів ненасичених кислот: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / І.З. Галатин ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Визначено їх ентальпії згоряння та утворення в рідкому та газоподібному станах, температурні залежності тиску насиченої пари й ентальпії випаровування. Проаналізовано можливість застосування існуючих адитивних схем для розрахунку ентальпійних характеристик ефірів ненасичених кислот акрилового ряду. Розраховано величини шести групових внесків, характерних для акрилових сполук. Встановлено умови проведення тензиметричного експерименту для даної речовини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.175
Шифр НБУВ: РА316103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Горинь 
Тверді розчини на основі тернарних станідів та антимонідів перехідних і рідкісноземельних металів структурних типів MgAgAs та Y3Au3Sb4: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Андрій Маркіянович Горинь ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Львів, 2006. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г563,0 + К204.2
Шифр НБУВ: РА343493

Рубрики:

      
11.

Горобець М.О. 
В'язкість та динаміка міжчастинкових взаємодій у розчинах 1-1 і 2-1 електролітів в апротонних розчинниках: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / М.О. Горобець ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Розроблено методику обробки віскозиметричних даних, яка враховує процеси багатоступінчастої асоціації. Із залученням теорії діелектричного тертя визначено структурно-динамічні характеристики сольватації іонів у ацетонітрили, гексаметилфосфортриаміди, диметилформаміди і ДМСО, а також іонних асоціатів у ДМСО. Проведено аналіз їх залежностей від температури, природи іона та розчинника. Виділено чотири групи іонів: великі органічні іони, одноатомні аніони, одно- та двозарядні катіони s-елементів і двозарядні катіони d-елементів. Показано, що іонні асоціати характеризуються значною взаємодією з найближчими молекулами розчинника, ступінь якої залежить від стехіометрії та складу іонного асоціату. Встановлено, що іонний асоціат успадковує від іонів, з яких він складається, характер взаємодії останніх з молекулами розчинника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.181
Шифр НБУВ: РА313575 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Денисюк Р. О. 
Взаємодія твердих розчинів Cd1-xMnxTe з іодвмісними (I2-метанол, I2-диметилформамід) та іодвиділяючими (H2O2-HI-розчинник) травильними композиціями: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.21 / Р. О. Денисюк ; Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с.: a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г563.3,0 + К960.2
Шифр НБУВ: РА370240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Дручок М.Ю. 
Статистичне моделювання ефектів іонної асоціації та катіонного гідролізу в колоїдно-електролітичних розчинах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.24 / М.Ю. Дручок ; НАН України. Ін-т фізики конденс. систем. — Л., 2006. — 18 с. — укp.

Описано механізми комплексоутворення у водних розчинах сильноасиметричних електролітів та електролітів з високовалентними іонами. Показано вплив іонної асоціації різного типу на структурні та термодинамічні властивості водних розчинів сильноасиметричних поліелектролітів. Як методи дослідження використано теорію інтегральних рівнянь Орнштейна - Цернікс і комп'ютерні симуляції методом Монте-Карло. У межах асоціативного гіперланцюжкового наближення вперше одержано аналітичні вирази для хімічних потенціалів і вільної енергії системи. Дану методику, паралельно з запропонованим раніше двогустинним середньосферичним наближенням, використано під час опису та інтерпретації даних осмометричних експериментів ряду водних розчинів глобулярних протеїнів. У досліджуваних системах виявлено різні ступені димеризації протеїнів. Розглянуто явище катіонного гідролізу. Запропоновано модель водного розчину високовалентного катіона, на прикладі якої показано вплив заряду катіона на структурні та динамічні властивості його першої гідратної оболонки. За допомогою теорії інтегральних рівнянь і моделювання методом молекулярної динаміки, показано, що з ростом заряду катіона молекули води першої гідратної оболонки деформуються та навіть втрачають протони, що інтерпретується як явище катіонного гідролізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.187,0 + Г612.3,0 +
Шифр НБУВ: РА344085

Рубрики:

      
14.

Зайцева І.С. 
Термодинаміка комплексоутворення катіона амонію з краун-ефірами у водно-органічних розчинниках: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / І.С. Зайцева ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Кількісно встановлено вплив ентальпії та ентропії сольватації реагентів на константи стійкості комплексів іонів амонію, натрію та калію з 18К6 ефіром у сумішах вода-метанол і вода-2-пропанол. Показано, що краун-ефіри (18К6 і ДЦГ18К6) з катіонами у водно-органічних розчинниках (вода-метанол, вода-2-пропанол, вода-ацетонітрил, вода-ацетон, вода-діаксон) утворюють комплекси, стійкість яких визначається тільки ентальпією процесу комплексоутворення або ентропією та ентальпією процесу. Виявлено п'ять типів взаємозв'язку термодинамічних параметрів комплексоутворення з термодинамічними характеристиками сольватації реагентів. Доведено, що зростання стійкості коронатів амонію, натрію та калію залежить від когезійних властивостей водно-органічних розчинників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.175 +
Шифр НБУВ: РА324692

Рубрики:

      
15.

Зелінський С.О. 
Вплив тиску та температури на термодинамічні властивості розчинів гліцерин - вода: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / С.О. Зелінський ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.175.5 + В365.5,022 +
Шифр НБУВ: РА359638

Рубрики:

      
16.

Змієвська Т.А. 
Фізико-хімічна характеристика розплавів комплексних сполук трифторацетат, тіоціанат лужного металу краун-ефір: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Т.А. Змієвська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Вперше проведено вимірювання густини й електропровідності розплавів трифторацетатів лужних металів (ЛМ) та синтезовано їх комплекси з краун-ефірів (КЕ) (Б12К4, 15К5, Б15К5, 18К6, ДБ18К6). Для комплексів трифторацетат, тіоціанат лужних металів (ЛМ) - КЕ визначено температури плавлення, густину, питому електропровідність, ІЧ спектри та розраховано молярний об'єм і молярну електропровідність. Досліджено діаграми плавкості систем на основі комплексів тіоціанат ЛМ - КЕ з різними катіонами та лігандами, запропоновано критерій відносної стабільності комплексних сполук з різними лігандами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.4
Шифр НБУВ: РА318641 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Каменська Т.А. 
Термодинаміка процесів іонної асоціації та активації рухливості іонів в індивідуальних розчинниках: Автореф. дис... канд. хім. наук.: 02.00.04 / Т.А. Каменська ; Харк. нац. ун-т. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Зроблено висновок про задовільну збіжність одержаних величин іонних рухливостей. Наведено розрахунки вільних від впливу в'язкості ТХ активації окремих іонів. Визначено закономірності впливу температури на добуток Вальдена індивідуальних іонів у різних розчинниках та їх залишкове діелектричне тертя, оскільки саме ці характеристики враховують температурну зміну середнього числа сольватації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.175 +
Шифр НБУВ: РА324481

Рубрики:

      
18.

Капко В.І. 
Врахування асоціативних взаємодій в теорії розчинів електролітів. Метод інтегральних рівнянь для кореляційних функцій розподілу: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / В.І. Капко ; НАН України. Ін-т фізики конденс. систем. — Л., 2001. — 17 с. — укp.

Узагальнено іон-молекулярний підхід у теорії розчинів електролітів для випадку наявності асоціативних іон-іонних, іон-молекулярних і міжмолекулярних взаємодій. Знайдено аналітичний розв'язок асоціативного середньосферичного наближення для іон-дипольної моделі електроліту. Отримано аналітичні вирази для термодинамічних функцій і розраховано фазову діаграму системи рідина - рідина. Досліджено вплив іонної димеризації на можливості міжфазної області на контакті електрод - електроліт. Встановлено, що внаслідок утворення іонних пар діелектрична проникність із зростанням концентрації іонів зменшується повільніше, ніж у розчинах сильних електролітів. Отримані результати використано з метою інтерпретації експериментальних даних для діелектричної проникності водних розчинів електролітів, осмотичного коефіцієнта та молярної провідності електролітів у слабополярних розчинниках, а також для пояснення анамальної температурної залежності ємності подвійного електричного шару.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В311,022 + Г562.18
Шифр НБУВ: РА317905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Колесник Я.В. 
Мікроструктура та динаміка електролітних розчинів на основі ацетонітрилу і метанолу: молекулярно-динамічне моделювання: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Я.В. Колесник ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 16 с. — укp.

Розроблено аналітичні моделі для опису трансляційної дифузії молекул та іонів у досліджених системах. Створено та обгрунтовано концепцію, що дозволяє враховувати роль різних міжчастинкових взаємодій стосовно електричної провідності та в'язкості розчинів електролітів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.181,0 +
Шифр НБУВ: РА336300

Рубрики:

      
20.

Кос Ю. В. 
Термодинамічні властивості розчинів кислот акрилового ряду: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / Ю. В. Кос ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено рівновагу між рідиною та парою бінарних розчинів акрилової, метакрилової й етакрилової кислот в органічних розчинниках. Проведено дослідження в інтервалі температур 290 - 360 К. На базі одержаної температурної залежності тиску насиченої пари розраховано парціальні тиски та коефіцієнти активності компонентів розчину. Виявлено, що всі проаналізовані системи характеризуються додатним відхиленням від закону Рауля. Визначено залежність складу азеотропу від температури та тиску. Проаналізовано залежність ентальпії змішування від фізико-хімічних властивостей розчинників. Визначено параметри моделі Вільсона та концентраційні й температурні інтервали, в яких вона задовільно описує рівновагу між рідиною та парою у даних системах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г246.112 + Г562.175,0
Шифр НБУВ: РА371224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського