Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (106)Книжкові видання та компакт-диски (74)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Г544.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Мітченко Р.С. 
Активація потрійного С-С зв'язку хлоридними комплексами платини (ІІ): автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Р.С. Мітченко ; НАН України, Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г512.2,0 + Г544.56,0 +
Шифр НБУВ: РА368272

Рубрики:

      
2.

Бобик В.В. 
Вплив екстернальної кислотності на каталітичні властивості Pd-вмісних висококремнеземних цеолітів у реакції гідроізомеризації н-гексану: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В.В. Бобик ; Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського НАН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

З'ясовано вплив екстернальної кислотності Pd-вмісних висококрмнеземних цеолітів у реакції гідроізомеризації н-гексану. Показано, що внаслідок зниження екстернальної кислотності морденітових основ каталізаторів внаслідок іонообмінної сорбції катіонів тетрабутиламонію конверсія н-гексану знижується за незмінно високої селективності за продуктами гідроізомеризації. Запропоновано метод кількісного визначення екстернальних кислотних центрів шляхом потенціометричного титрування суспензій цеолітів гідроксидом тетрабутиламонію. Установлено сибатну залежність виходу 2,2-диметилбутану у продуктах гідромеризації н-гексану від концентрації екстернальних кислотних центрів Pd-вмісних морденітових каталізаторів. Визначено умови та запропоновано спосіб підвищення екстернальної кислотності шляхом лужної обробки поверхневого шару морденітового каталізатору. З'ясовано, що в результаті такої обробки суттєво збільшується адсорбційна ємність за 2,2-диметилбутаном, підвищується екстернальна кислотність і зростає активність Pd-вмісного каталізатору в реакції гідроізомеризації та селективність утворення 2,2-диметилбутану. Установлено, що зниження концентрації екстернальних кислотних центрів цеоліту HZSM-5 типу пентасилу за рахунок кислотного деалюмінування на 5 - 9 мкмоль/г або в результаті дезактивації катіонами тетрабутиламонію призводить до збільшення на 47 - 70 % конверсії н-гексану, а селективність каталізатора PdHZSM-5 за продуктами гідроізомеризації зменшується на 70 - 80 %. З'ясовано, що зростання швидкості реакцій крекінгу спричиняється значним розділенням гідрувальних / дегідрувальних і кислотних центрів каталізатора (в його мікропорах) після дезактивації екстернальних кислотних центрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г241.16-273.4 + Г544.57 +
Шифр НБУВ: РА360920

Рубрики:

      
3.

Баренблат І.О. 
Вплив складу кобальт-нікель-фосфатних каталізаторів на процес парціального окиснення етану: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / І.О. Баренблат ; Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського НАН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Вивчено вплив складу каталізаторів на процес парціального окиснення етану. Розроблено експериментальні зразки бінарних систем на основі фосфатів кобальту та нікелю. Запропоновано новий спосіб виготовлення кобальт - нікель - фосфатних систем, використання яких забезпечує високу стійкість, активність і селективність зразків у реакції парціального окиснення етану у етилен. Установлено закономірності зміни фізико-хімічних параметрів і активності зразків залежно від їх складу. Досліджено каталітичні властивості фосфатних систем і вплив різних факторів на процес перетворення етану, а саме: складу каталізатору, висоти його шару, температури, часу контактування, концентрації етану та кисню, кислотності поверхні. Виявлено синергетичний ефект взаємного впливу фосфатів на поверхневу кислотність. Установлено симбатне підвищення каталітичної активності та селективності бінарних кобальт - нікель - фосфатних систем зі збільшенням величини поверхневої кислотності зразків. Виявлено взаємозв'язок між утворенням етилену і CO. З'ясовано шляхи утворення різних продуктів перетворення етану. Розроблено активний і високоселективний складний кобальт - нікель - фосфатний каталізатор одержання етилену з етану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г241.12-273.5 + Г544.55 +
Шифр НБУВ: РА360918

Рубрики:

      
4.

Бойчук 
Вплив складу Fe-, Co-вмісних каталізаторів на основі цеолітів та ZrO2 на розклад та відновлення оксиду азоту(І): автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.15 / Тетяна Михайлівна Бойчук ; НАН України; Інститут фізичної хімії ім. Л.В.Писаржевського. — К., 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г125.131-2 + Г544.5
Шифр НБУВ: РА362689

Рубрики:

      
5.

Олексенко 
Каталітична активність в реакціях окиснення СО і Н2 та фізико-хімічні властивості d-металвмісних нанесених систем: автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.04 / Людмила Петрівна Олексенко ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2008. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г542.234,0 + Г544.5,0
Шифр НБУВ: РА360770

Рубрики:

      
6.

Алєксєєв В.І. 
Математичні моделі каталітичних процесів на металевих поверхнях: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / В.І. Алєксєєв ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено математичні моделі для опису каталітичних процесів на поверхнях металів, зокрема, у реакціях окиснення чадного газу та синтезу аміаку. Проаналізовано існуючі математичні моделі каталітичних процесів на поверхні металу та відзначено їх актуальність у сучасних нанотехнологічних процесах. На підставі теоретичного опису реакційно-дифузійних явищ запропоновано математичні моделі для числового моделювання процесів, що відбуваються на поверхні каталізатора під час відповідних реакцій та їх спрощення. Показано зв'язок теоретично обгрунтованих моделей з відомими феноменологічними та напівфеноменологічними моделями окиснення чадного газу, запропоновано критерій оптимальності перебігу процесу. З використанням розроблених моделей показано ефект поетапного формування проміжних продуктів, що мають місце у багатокрокових каталітичних процесах, зокрема, за умов синтезу аміаку. Розроблено алгоритми та програмні засоби для проведення швидкого моделювання процесів каталітичного синтезу на поверхні металів. Запропоновано певні вдосконалення існуючих алгоритмів, зокрема, алгоритм для моделювання з використанням методу Монте-Карло. Відзначено, що перевагою запропонованих математичних моделей і алгоритмів є їх висока швидкодія, якісне та кількісне узгодження одержаних числових результатів з результатами експериментальних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.51в641.8 +
Шифр НБУВ: РА361987

      
7.

Герасьова 
Окисно-відновний каталіз системами на основі [CuL][MnCl4] та [CuL][ZnCI4]: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Вікторія Григорівна Герасьова ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г542.334 + Г544.56
Шифр НБУВ: РА367983

Рубрики:

      
8.

Мануйлов Є.В. 
Плівкові фотокаталізатори на основі діоксиду титану, легованого наночастинками благородних металів: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 01.04.18 / Є.В. Мануйлов ; Ін-т хімії поверхні ім. О.О.Чуйка НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.328 + Г544.53
Шифр НБУВ: РА372215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського