Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (126)Книжкові видання та компакт-диски (61)Журнали та продовжувані видання (117)
Пошуковий запит: (<.>U=Г543.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Копійка О.К. 
Горіння beta-азидоетанолу: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.17 / О.К. Копійка ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2000. — 16 с. — укp.

Наведено результати експериментальних і теоретичних досліджень процесу горіння нової маловивченої рідинної вибухової речовини - beta-азидоетанолу (АЕ) за умов природнього теплообміну з навколишнім середовищем. Встановлено, що характер горіння рідинних вибухових речовин, і АЕ зокрема, суттєво залежить від умов теплообміну між речовиною та її оболонкою. Виявлено невідомий раніше перехід стаціонарного горіння АЕ до пульсуючого режиму, який спостерігався всупереч усталеному погляду, із падінням зовнішнього тиску. Створено модель стаціонарного процесу горіння АЕ. Проаналізовано результати фізичного моделювання процесу горіння АЕ з урахуванням обміну теплом між речовиною і стінкою оболонки, З'ясовано фізичний механізм порушення стійкості горіння АЕ за таких умов. Отримано аналітичні вирази для граничних умов існування стаціонарного горіння АЕ у нетермостатованих оболонках, що мають універсальний характер і можуть бути використані в інженерних розрахунках піротехнічних виробів мирного призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г543.1
Шифр НБУВ: РА308462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Флорко І.О. 
Роль випромінювання в процесах горіння газодисперсних систем: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.17 / І.О. Флорко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2004. — 19 с. — укp.

Розроблено методику дослідження палаючих об'єктів, що базується на аналізі перехідних процесів під час горіння. Виявлено конкуруючу роль теплообміну випромінюванням і внаслідок зіткнення молекул газу з поверхнею К-частинок у процесі їх росту в зоні горіння. Показано визначальну роль теплообміну завдяки зіткненню молекул газу з поверхнею К-частинок на ранній стадії їх зростання. Уперше визначено коефіцієнт акомодації енергії за температури горіння. Установлено роль процесів розсіяння та поглинання у перенесенні випромінювання за різних довжин хвиль, тобто, обидва процеси для провідника є рівнозначними, а для напівпровідників і діелектриків у випромінюванні визначальним є розсіяння. Вивчено особливості спектральних емісійних характеристик полум'я частинок металів і вуглеводневих пальних у видимому та ультрафіолетовому (УФ) діапазонах хвиль і показано, що в УФ діапазоні для вуглеводневого полум'я спостерігається різке зростання спектральної емісійної здатності. Проведено детальний аналіз впливу апаратного викривлення на результати виміру температури за абсолютною інтенсивністю резонансних ліній. Установлено експоненційну залежність від температури факторів ефективності поглинання субмікронних частинок MgO.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г543.143 +
Шифр НБУВ: РА330865

      
3.

Черненко О. С. 
Роль теплового випромінювання і стефанівської течії в процесах високотемпературного тепломасообміну частинок з газом: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.14 / О. С. Черненко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2011. — 24 с.: рис. — укp.

Проведено науковий аналіз ролі теплового випромінювання, стефанівської течії та паралельних хімічних реакцій у процесах самозаймання, запалення, високотемпературного окиснення та самовільного погасання сферичних частинок в азотно-кисневих сумішах за проходження на її поверхні фазових і хімічних перетворень. Встановлено й експериментально доведено, що тепловтрати на випромінювання призводять до появи верхньої межі області запалення по діаметру в азотно-кисневих сумішах кімнатної температури, умову існування якої одержано аналітично. Показано, що для аналітичного визначення критичного значення початкової температури застосовується залежність режимного параметру (температура газу, концентрація окисника, діаметр частинки) від стаціонарної температури. Обгрунтовано можливість застосування умови рівності часової похідної температури частинки нулю в початковий момент часу для оцінювання умов запалювання металевих частинок, покритих конденсованим оксидом. Проаналізовано вплив початкових умов (температура та діаметр частинки) на її характеристики високотемпературного теплообміну та самовільного погасання. Запропоновано метод одержання монодисперсних вуглецевих частинок з попередньо взятих полідисперсних. Вказано на суттєву роль стефанівської течії в процесі аналізу характеристик високотемпературного тепломасообміну та самовільного погасання вуглецевих і металевих частинок на відміну від критичних умов запалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.132,022 + Г543.133,0
Шифр НБУВ: РА383196 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського