Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (246)Книжкові видання та компакт-диски (153)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Г542$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Пруднікова Ю.В. 
Високотемпературні та гістерезисні режими тепломасообміну і кінетики хімічних реакцій твердих тіл з газами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / Ю.В. Пруднікова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2000. — 17 с. — укp.

Детально проаналізовано механізм здійснення високотемпературного та гістерезисного процесів тепломасообміну та кінетики гетерогенних і каталітичних хімічних реакцій на поверхні рухомих вуглецевих частинок і металів за різних початкових і зовнішніх умов. Досліджено роль у цих процесах випромінювання, стефанівської течії, природної та вимушеної конвекції, вплив термокінетичних параметрів на характеристики гетерогенного займання, горіння та погасання вуглецевих частинок. Розроблено фізико-математичну модель стійких і критичних процесів тепломасообміну твердих тіл під час гетерогенно-каталітичних перетворень для сумішей з різною концентрацією реагуючих компонентів (на прикладі окиснення водню за присутності платинового дротика). Визначено критичні умови протікання хімічної реакції, що характеризують переходи з нижнього теплового режиму каталізатора, який знаходиться у хімічно реагуючій газовій суміші, до верхнього та навпаки. Показано можливість безкризової зміни теплових режимів, коли гістерезисна область відсутня, а також можливість існування гістерезисних режимів тепломасообміну залежно від вмісту водню в суміші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г542.54
Шифр НБУВ: РА313959 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Зеленева 
Відновлення оксидів d-елементів у середовищі метанолу: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Оксана Геннадіївна Зеленева ; Державний вищий навчальний заклад "Донецький національний технічний ун-т". — Донецьк, 2006. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.31,0 + Г542.334,0
Шифр НБУВ: РА346097

Рубрики:

      
3.

Хаврусь В.О. 
Вплив контролюючих параметрів на характеристики автоколивальної хімічної реакції Білоусова-Жаботинського біля біфуркаційних точок: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В.О. Хаврусь ; НАН України. Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського. — К., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г542.13

      
4.

Діденко О.З. 
Вплив малих збурень на хаотичні режими перебігу автоколивальної хімічної реакції Бєлоусова - Жаботинського: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.15. / О.З. Діденко ; НАН України. Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Проведено експериментальне дослідження та числове моделювання впливу температури на складні режими в автоколивальній хімічній реакції Бєлоусова - Жаботинського (БЖ), що каталізується іонами церію (III), в проточному реакторі постійного перемішування. Встановлено, що вплив температури пов'язаний зі зміною швидкостей реакції відновлення церію (IV) органічним субстратом та його похідними і реакції взаємодії бромід-іонів з бромат-іонами. Вперше експериментально досліджено вплив температури та мікродомішок деяких хімічних сполук на кількісні характеристики перехідного детермінованого хаотичного режиму в автоколивальній реакції БЖ, що каталізується фероїном, в закритому реакторі інтенсивного перемішування. Виявлено, що лінійний характер залежності величини добутку найбільшого показника Ляпунова та індукційного періоду від логарифма концентрації деяких іонів металів обумовлюється здатністю цих сполук брати участь у реакціях з фероїном, бромоксильним радикалом, бромід-іоном та органічним субстратом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г542.334
Шифр НБУВ: РА313263 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Коробов О.І. 
Дискретна динаміка найпростіших хімічних реакцій за участю кристалічного реагента: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.04 / О.І. Коробов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 33 с. — укp.

Запропоновано дискретний підхід до опису динаміки найпростіших хімічних реакцій за участю кристалічного реагенту, який дозволяє включити його кристалічну структуру в межі геометрико-імовірнісного формалізму. Зіткнення зародків формалізовано у термінах випадкових мозаїк, кристалічну структуру - у термінах планігонів і комірок Вігнера - Зейца. Детерміністичний опис вільного зростання зародка зв'язаний з геометрією кристалічного простору твердого реагенту в термінах концентричних поясів і клітинних автоматів. Стохастичний опис зіткнень зародків грунтується на використанні поняття типового елемента випадкової мозаїки. Детерміністичний і стохастичний аспекти подано у вигляді суперпозиції трьох різновидів розбиттів Діріхле.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г542
Шифр НБУВ: РА310967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Дмитрук О.Ф. 
Елементарні реакції пероксильних радикалів у процесах рідиннофазного окиснення органічних сполук (квантово - хімічний опис): Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.04 / О.Ф. Дмитрук ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії та вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 1998. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г542.334

Рубрики:

      
7.

Олексенко 
Каталітична активність в реакціях окиснення СО і Н2 та фізико-хімічні властивості d-металвмісних нанесених систем: автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.04 / Людмила Петрівна Олексенко ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2008. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г542.234,0 + Г544.5,0
Шифр НБУВ: РА360770

Рубрики:

      
8.

Телегєєва 
Каталітичне окиснення метану та водню на напівпровідникових матеріалах на основі SnO2, модифікованих Pt або Pd, та чутливість відповідних сенсорів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Олександра Геннадіївна Телегєєва ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.4 + Г542.234
Шифр НБУВ: РА350481

Рубрики:

      
9.

Васильєв 
Кінетика індуційованих воднем фазових перетворень в інтерметалічних матеріалах типу TbFe2: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Анатолій Гергійович Васильєв ; НАН України; Донецький фізико-технічний ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2008. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К204.3 + Г542.42
Шифр НБУВ: РА355169

Рубрики:

      
10.

Зарічний І.М. 
Кінетика розкладу вищих аліфатичних одноосновних пероксикислот у водних лужних розчинах та їх реакції з люмінолом: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / І.М. Зарічний ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 18 с. — укp.

Встановлено, що розклад вищих аліфатичних монопероксикислот (ПК) у водних лужних розчинах - це багатостадійний процес, який протікає за трьома основними шляхами: гідроліз пероксикислоти і бімолекулярна взаємодія пероксианіону з молекулами ПК чи пероксиду водню. Обчислено кінетичні та активаційні параметри приведених реакцій розкладу. В умовах експерименту виявлено компенсаційний ефект та показано, що емітером хемілюмінесценції люмінолу з монопероксикислотами є 3-амінофталат у збудженому стані, а активними продуктами розкладу ПК є супероксид іон-радикал і синглетний кисень. Визначено критичні концентрації міцелоутворення ПК у водних розчинах. На основі досліджень впливу міцелярного середовища пероксикислоти на кінетику її розкладу і параметри хемілюмінесценції з люмінолом запропоновано хемілюмінесцентний метод визначення критичних концентрацій міцелоутворення (ККМ) вищих монопероксикислот.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г542.334

Рубрики:

      
11.

Бутиліна Н.О. 
Кінетика термолізу та термодинамічні властивості силіцій- та нітрогенвмісних органічних пероксидів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Н.О. Бутиліна ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено термоліз та термодинамічні властивості силіцій- та нітрогенвмісних пероксидів. Визначено енергії активації та константи швидкості їх розкладу, а також ентальпій згорання та утворення в конденсованому та газоподібному станах, температурні залежності тиску насиченої пари, а також ентальпії випаровування семи органічних пероксидів. Проаналізовано можливість застосування існуючих адитивних схем для розрахунку ентальпійних характеристик силіцій- та нітрогенвмісних пероксидів. Розраховано невідомі групові внески до адитивних схем Бенсона, Кізіна - Дворкіна, Лебедєва - Мірошніченко, характерні для досліджених сполук. На підставі визначених термодинамічних характеристик складанням відповідних термохімічних рівнянь розраховано: енергії пероксидного зв'язку в силіцій- та нітрогенвмісних пероксидах; енергії C - N зв'язку в даних пероксидах; ентальпії утворення деяких оксирадикалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г234.54-25 + Г542.332 +
Шифр НБУВ: РА327776

Рубрики:

      
12.

Крамаренко В.Ю. 
Кінетика формування та релаксаційні переходи в гетероциклічних полімерних сітках: автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.06 / В.Ю. Крамаренко ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2008. — 36 с. — укp.

Запропоновано кінетичну модель тримеризації діізоціатів за присутності каталітичної системи епоксидний олігомер - третинний амін, що передбачає викристання ізоконверсійного аналізу даних диференціальної скануючої калориметрії. Установлено, що запропонована модель може бути використана для розв'язання кінетичних задач блочного тверднення й аналізу чинників, що впливають на швидкість процесу тримеризації епоксиізоціанатних композицій. Показано, що незалежно від умов, які прискорюють процес тверднення, спостерігається парна кореляція кінетичних параметрів рівняння Арреніуса. На підставі комплексного аналізу даних діелектричної релаксаційної спектроскопії та динамічного механічного аналізу встановлено закономірності впливу щільності полімерних сіток на характеристики релаксаційних переходів. Показано, що у межах моделі Шонхалса - Шлоссера збільшення концентрації поперечних зв'язків супроводжується посиленням рівня дрібномасштабних кореляцій та кооперативності процесу склування. Установлено, що цей ефект не впливає на параметри рівняння Арреніуса, яке відповідає температурній залежності часу beta-релаксації, але супроводжується закономірним зростанням інтенсивності цього переходу. Інтенсивність alpha-релаксації та електричної провідності у високоеластичному стані закономірно зменшується зі зростанням щільності зшивання. Установлено причини множинності релаксаційних переходів у гетероциклічних полімерних сітках на основі епокси-ізоціанатних композицій. Показано, що розщеплення низькотемпературних переходів є наслідком незавершеності реакцій тверднення та прояви локальної рухливості диполів, які належать різним структурним елементам сіток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г542.335 + Г712.72 +
Шифр НБУВ: РА359832

Рубрики:

      
13.

Братусь А.М. 
Кінетична модель блочної лінійної фотоініційованої полімеризації до глибоких конверсій: Автореф. дис. канд. хім. наук: 02.00.06 / А.М. Братусь ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано кінетичні моделі стаціонарної лінійної термо- та фотоініційованої полімеризації до глибоких конверсій в оптично тонких шарах із врахуванням мікрогетерогенності системи та проходження процесу в трьох реакційних зонах: рідкій мономер-полімерній фазі, "твердій" полімер-мономерній фазі і в міжфазному шарі на границі їх розділу. Показано, що запропонована кінетична модель фотоініційованої полімеризації кількісно відповідає експериментальним даним. Досліджено кінетику постполімеризації(темнового режиму полімеризації) метакрилатів та запропоновано кінетичну модель постполімеризації в полімермономерній фазі. Отримано константи швидкості лінійного обриву ланцюга метакрилатів, які за порядком величини співпадають з відповідними константами диметакрилатів та діакрилатів, що свідчить про тотожність механізмів їх лінійного обриву. Запропоновано способи та оптимальні умови отримання полімерних мембран, а також новий метод склеювання непрозорих поверхонь на основі постефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г542.335 +
Шифр НБУВ: РА328080

      
14.

Загладько О.А. 
Кінетична модель тривимірної радикальної полімеризації в блоці: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / О.А. Загладько ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1998. — 16 с. — укp.

На базі уявлення про мікрогетерогенність системи, яка полімеризується, запропоновано кінетичну схему радикальної тривимірної полімеризації в блоці, яка включає кінетичні схеми гомофазного і гетерофазного процесів. На основі аналізу експериментальних даних виведено загальне кінетичне рівняння стаціонарного і нестаціонарного процесів тривимірної полімеризації. Оцінено константи швидкостей гомофазного і гетерофазного процесів, а також константи швидкостей обриву первинних і вторинних ланцюгів у міжфазному шарі для фотоініційованої тривимірної полімеризації ряду ди(мет)акрилатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г542.235

      
15.

Супрун В.Я. 
Механізм та селективність гомолітичного окислення алкенаренів: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.04 / В.Я. Супрун ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2003. — 35 с. — укp.

На основі експериментальних даних та теоретичного аналізу сформульовано загальні закономірності, що визначають швидкість та селективність процесів окиснення заміщених алкенаренів молекулярним киснем. Встановлено, що селективність радикального утворення епоксидів не є обмеженою величиною 50 % та не супроводжується еквівалентним до епоксидів утворенням побічних поліефірних продуктів. Одержано кореляційні залежності, які дозволяють адекватно передати активність та селективність утворення епоксидів усіх досліджених алкенаренів. Запропоновано розширений механізм оксидації олефінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г241.211-271.5 + Г542.334.2 +
Шифр НБУВ: РА329987

Рубрики:

      
16.

Киця А.Р. 
Мономолекулярний обрив ланцюга в кінетиці постполімеризації біфункціональних мономерів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / А.Р. Киця ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено кінетику постполімеризації п'яти диметакрилатів у широкому діапазоні змін параметрів процесу: початкової конверсії темнового періоду, температури, природи та концентрації пластифікуючих додатків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г542.335 +
Шифр НБУВ: РА329927

      
17.

Захарова Т. М. 
Нанесені на Si-вмісні сполуки Cu - Co - Fe оксидні каталізатори в реакції окислення CO: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / Т. М. Захарова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Встановлено, що активна маса каталізатора знаходиться у вигляді каталітично малоактивної CuO. Визначено, що обробка нановолокон beta-SiC фторводневою кислотою сприяє частковому розчиненню поверхневого шару нановолокон. Висвітлено, що за умов роботи в реакційному середовищі каталітично активна маса поступово перетворюється на менш активну CuO. Досліджено, що лімітувальною стадією реакції окиснення CO на даних каталізаторах є взаємодія молекулярного кисню з поверхнею каталізатора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г542.234,0 + Г544.328.3
Шифр НБУВ: РА375694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Туровська О.М. 
Окислення алкіларенів, ініційоване системами ацилпероксид-амонієва сіль: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.М. Туровська ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2005. — 19 с. — укp.

Наведено результати дослідження рідиннофазного окиснення молекулярним киснем етил- і ізопропілбензолу за присутності органічних пероксидів і амонієвих солей. Показано, що пероксиди в комбінації з галогенідами четвертинного амонію є ефективними ініціювальними системами за температур 283 - 323 K, за яких традиційні ініціатори не діють. Встановлено залежність ефективності ініціювання систем пероксид бензоїлу - амонієва сіль від природи компонентів бінарної ініціювальної системи. Досліджено вплив електронної будови пероксиду на ініціювальну здатність за присутності онієвих солей. Показано наявність кореляції між швидкістю ініціювання та електроноакцепторною здатністю пероксиду. Доведено, що найбільш ефективною пероксидною складовою ініціювальної системи є пероксид бензоїлу, а серед онієвих солей - броміди тетраалкіламонію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.11-271.5 + Г542.234.2 +
Шифр НБУВ: РА339586

Рубрики:

      
19.

Гут І.М. 
Окиснення малих молекул на поверхні оксидів вольфраму та молібдену з нанесеними платиновим металом та цезієм: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / І.М. Гут ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.323 + Г542.234 +
Шифр НБУВ: РА342480

Рубрики:

      
20.

Герасьова 
Окисно-відновний каталіз системами на основі [CuL][MnCl4] та [CuL][ZnCI4]: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Вікторія Григорівна Герасьова ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г542.334 + Г544.56
Шифр НБУВ: РА367983

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського