Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (74)Книжкові видання та компакт-диски (49)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Г461.315$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Дорошенко А.О. 
Будова і фотоніка органічних люмінофорів з аномально великим стоксовим зсувом флуоресценції: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.03 / А.О. Дорошенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 34 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315
Шифр НБУВ: РА317107 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Александрова Д.І. 
Визначення деяких лікарських препаратів по впливу їх аніонів на сенсибілізовану люмінесценцію європію (III) і тербію (III): автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Д.І. Александрова ; НАН України, Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2009. — 21 с. — укp.

Розроблено нові аналітичні форми на основі комплексних сполук європію (III) і тербію (III) з похідними фторвмісних амідів оксохінолінкарбонової кислоти та тетрациклінами для визначення лікарських препаратів, які застосовуються у формі солей органічних кислот та основ, катіони яких не взаємодіють з Ln(III), але аніони цих солей підсилюють або гасять люмінесценцію комплексів Ln(III) з органічними лігандами-сенсибілізаторами. Встановлено, що іони Ln(III) утворюють з вивченими реагентами за pH 3.5 - 11.0 комплекси Ln(III):L = 1:1 у разі надлишку металу та 1:2 у випадку надлишку реагенту. За допомогою 2D-QSPR моделей для ряду похідних амідів оксохінолінкарбонової кислоти встановлено зв'язок люмінесцентних характеристик комплексів європію (III) і тербію (III) зі структурою лігандів. На підставі вивчення одержаних моделей зроблено висновок про пріоритетний вплив на квантовий вихід люмінесценції та час життя збудженого стану іонів лантанідів електронної поляризованості лігандів та їх типології. Встановлено, що введення у систему Eu(III) - L окремих органічних і неорганічних аніонів за молярного співвідношення Eu(III):L = 1:1 і pH 7.5 обумовлює утворення різнолігандних комплексів і збільшення інтенсивності люмінесценції іонів європію (III). Можливість утворення різнолігандних комплексів доведено з використанням методів спектрофотометрії та люмінесценції.Обгрунтовано можливість використання вивчених різнолігандних комплексів як нових аналітичних форм для визначення ряду лікарських препаратів за впливом їх аніонів на сенсибілізовану люмінесценцію комплексів лантанідів (III). На підставі вивчених комплексних сполук розроблено високочутливі, прості й експресні методики визначення цитратів окселадину, мосаприду, кломіфену та тамоксифену, бутамірату, аргініну та силденафілу з межами визначення (0.12 - 1.20) мкг/мл, тартратів платифіліну та буторфанолу (МВ 0.85 мкг/мл і 1.0 мкг/мл), малату цитруліну (МВ 1.00 мкг/мл), фториду натрію (МВ 0.17 мкг/мл), фосфату кодеїну, динатрієвої солі фосфату дексаметазону, алендронату натрію й етідронату калію з МВ 0.03 мкг/мл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315.1,0 + Л66-1 с34 +
Шифр НБУВ: РА368144

Рубрики:

      
3.

Поврозін Є. А. 
Довгохвильові сквараїнові барвники як флуоресцентні біоаналітичні реагенти: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / Є. А. Поврозін ; НАН України, Фіз.-хім. ін-т ім. О.В. Богатського. — О., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено спектральні, фотофізичні властивості та фотостабільності двохвильових сквараїнових барвників у водних середовищах, а також за ковалентного та нековалентного зв'язування ку з біотином і модельними протеїнами - альбуміном (BSA) й імуноглобуліном (IgG). Встановлено закономірності впливу молекулярної будови сквараїнів на їх характеристики у вільному та зв'язаному з біомолекулами стані. На прикладі біотину, олігонуклеотидів, BSA та IgG показано переваги сквараїнів як біоаналітичних реагентів для визначення низько- та високомолекулярних біоаналітів. Розроблено методи визначення вмісту біотину реакцією з авідином та імуноаналізу, що грунтуються на змінах часу життя флуоресценції сквараїну К8-1661. Розроблено гібридизаційний метод визначення олігонуклеотидів, що грунтується на вимірюванні часу життя флуоресценції сквараїну К8-1340 у міцелярному або протеїновому середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315.2-4
Шифр НБУВ: РА383729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Мешкова С.Б. 
Зв'язок між складом, стійкістю і спектральними властивостями комплексів 4f-елементів та їх використання в люмінесцентному аналізі: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.01:02.00.02 / С.Б. Мешкова ; Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського НАН України. — О., 2001. — 31 с.: рис. — укp.

Встановлено зв'язок між складом, стійкістю, оптичними властивостями комплексів і характеристиками іонів Ln і лігандів. Запропоновано рівняння, що описує зміни в ряду Ln їх властивостей. Запропоновано нові способи ліквідування внутрішньо- та міжмолекулярних втрат енергії, вперше у люмінесцентному аналізі використано спрямований вибір лігандів, спектральних переходів Ln(III) та засоби маскування у процесі розробки високочутливих і селективних методик визначення Sm, Eu, Nd, Tm, Yb в різних об'єктах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315
Шифр НБУВ: РА313339 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Григорович О.В. 
Комплексоутворення органічних краунвмісних люмінофорів з іонами лужноземельних металів в основному і збудженому стані: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.В. Григорович ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Вивчено будову, спектрально-флуоресцентні та кислотно-основні властивості, процеси комплексоутворення з іонами магнію, кальцію та барію, можливість використання як флуоресцентні зонди похідних 3-гідроксифлавона і дибензальциклопентанона. Встановлено, що всі досліджені сполуки утворювали з іонами лужноземельних металів комплекси за участю тільки атома кисню карбонільної групи. Похідні 3-гідроксифлавона залежно від радіуса іона металу утворили комплекси різних типів за участю або без участі 3-гідроксигрупи. Біфункціональні азакраун-похідні зв'язали іони металів у декілька стадій, причому їх послідовність для різних іонів бауа різною. Під час фотозбудження комплекси за азакраун-циклом руйнувалися. Швидкість фотодисоціації металокомплексу залежить від міцності зв'язку іона металу з атомом азоту: іон магнію найбільш міцно зв'язаний з азакраун-циклом, внаслідок чого швидкість фотовикиду в комплексів з іонами магнію найменша.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315
Шифр НБУВ: РА312346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Скрипинець Ю.В. 
Люмінесцентне визначення деяких біологічно активних речовин за допомогою комплексів лантанідів з похідними оксохінолін-3-карбонової кислоти: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Ю.В. Скрипинець ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Запропоновано нові аналітичні форми на основі комплексів Tb (III) з діфлоксацином і нормфлоксацином для високочутливого люмінесцентного визначення ДНК, а також для вивчення інтеркаляційної взаємодії противірусних лікарських сполук з молекулами ДНК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г273.5 + Г461.315 +
Шифр НБУВ: РА350407

Рубрики:

      
7.

Вітюкова К.О. 
Нові аналітичні форми на основі різнолігандних комплексів європію (ІІІ) з деякими антибіотиками: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / К.О. Вітюкова ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г123.566 + Г461.315 +
Шифр НБУВ: РА340848

Рубрики:

      
8.

Кіріяк Г.В. 
Підвищення чутливості та селективності люмінесцентного визначення Tb(III), Dy(III), Pr(III) та Eu(III) у присутності супутніх лантанідів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Г.В. Кіріяк ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315.1 +
Шифр НБУВ: РА353890

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського