Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (92)Книжкові видання та компакт-диски (43)
Пошуковий запит: (<.>U=Г252.41$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Єфімова І. С. 
4-сульфо-2(4'-сульфонафталін-1'-азо)нафтол-1-редокс-реагент для фотометричного визначення ряду іонів металів у вищих ступенях окиснення: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / І. С. Єфімова ; Фіз.-хіміч. ін-т ім. О.В.Богатського НАН України. — О., 2010. — 16 с. — укp.

Доведено, що слабкі кислотно-основні властивості кармоазіну обумовлюють його хімічну інертність в реакціях комплексоутворення з більшістю іонів металів за донорно-акцепторним механізмом. Встановлено, що взаємне окислення-відновлення у системах "М-КАН" характерно лише для іонів металів у вищих ступенях окиснення згідно величини окисно-відновного потенціалу їх редокс-пар. Показано, що основним чинником підвищення селективності в редокс-системах такого типу є величина окисно-відновного потенціалу редокс-пари визначеного іону металу у кисневмісній формі та кислотність середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.411.3 + Г461.313.2
Шифр НБУВ: РА372970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Вяткіна О.В. 
Гетерогенно-каталітичне окиснення фенолів у системі перекис водню-бентоніт-вода: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.В. Вяткіна ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено адсорбційно-каталітичні властивості бентоніту Кудринського родовища (АР Крим). Досліджено кінетичні закономірності процесів окиснення фенолу у гетерогенних системах з бентонітом та перекисом водню, що моделюють природні водойми з низьким рівнем мінералізації. Встановлено повну ємність обміну бентоніту. Природу та кількість адсорбційних і каталітичних центрів визначено методом потенціометричного титрування суспензії мінералу. Показано, що наявність значної кількості кислотно-основних центрів на поверхні бентоніту та слабозв'язаних іонів заліза у його структурі обумовлюють його каталітичну активність у розчинах перекису водню та можливість реалізації двох різновидів каталізу. Виявлено, що сорбція фенолів на бентоніті за стандартних умов є граничною та незворотною, а її швидкість залежить від полярності фенолів. На підставі дослідження кінетики окиснення фенолів у системах, які моделюють природні водоймища з низьким рівнем мінералізації, встановлено, що перебіг незворотної адсорбції та наявність іонів металів змінного ступеня окиснення значно підвищує швидкість і ступінь конверсії фенолів у них. Створено математичні моделі, які дозволяють прогнозувати інтенсивність процесів окиснення й розраховувати швидкості накопичення продуктів окиснення фенолу у водних системах, і можуть бути використані для прогнозування стану забруднення фенолами в екологічному моніторингу. З урахуванням визначених адсорбційних і каталітичних властивостей бентоніту запропоновано використовувати його у якості універсального матеріалу-носія у схемах очищення різноманітних водних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.411-271.5 +
Шифр НБУВ: РА349979

Рубрики:

      
3.

Василишин Н.А. 
Гомогенно-каталітичний синтез бісфенолів на основі 2,6-ди-трет-бутилфенолу: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.13 / Н.А. Василишин ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто гомогенно-каталітичний синтез бісфенолів на основі 2,6-ди-трет-бутилфенолу та основні кінетичні характеристики реакції конденсації 2,6-ди-трет-бутилфенолу з формальдегідом. Визначено оптимальні умови одержання метиленбісфенолів. Виявлено, що реакція конденсації 2,6-ди-трет-бутилфенолу з формальдегідом у разі каталізу основами має загальний другий порядок. Встановлено залежність швидкості реакції від температури та розраховано енергію активації (40,8 кДжл/моль).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.411-4 +
Шифр НБУВ: РА344564

Рубрики:

      
4.

Касянчук М.Г. 
Закономірності окислення сполук з активованими CH-зв'язками в полярних середовищах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / М.Г. Касянчук ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2005. — 18 с. — укp.

Вперше досліджено кінетику рідиннофазного гетеролітичного окиснення антрону молекулярним киснем та оксидативну циклізацію 4-(3,4-диметоксифеніл)-3-метил-1-феніл-5-(4-хлорбензиліденаміно)піразолу. Встановлено значний вплив середовища на перебіг даних реакцій - у першому випадку швидкістьвизначальні стадії каталізуються основами, у другому - сильними органічними кислотами. Зазначено, що у разі застосування антрону ароматизація відбувається шляхом утворення енолу, який іонізується й окиснюється. З'ясовано, що у процесі цилкізації азометинів кільце замикаєтся в результаті відщеплення двох протонів під час взаємодії з киснем. На підставі одержаних кінетичних даних, результатів квантових розрахунків та аналізу сучасних наукових уявлень обгрунтовано механізм окиснення антрону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.411.4 + Г252.512,0 +
Шифр НБУВ: РА337018

Рубрики:

      
5.

Махмуд Абду Амер Нассар 
Реакційна здатність трьохатомних фенолів в реакціях з перекисними радикалами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Махмуд Абду Амер Нассар ; НАН України; Інститут фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2004. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.411.2,0
Шифр НБУВ: РА336946

Рубрики:

      
6.

Бойко В.І. 
Регіо- та стереоселективна функціоналізація калікс[4]аренів: автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.03 / В.І. Бойко ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2008. — 39 с. — укp.

Розроблено нові методи регіо- та стереоселективного введення функціональних груп до каліксаренового макроциклу, які використано для синтезу внутрішньохіральних калікс[4]аренів. Досліджено вплив внутрішньомолекулярних водневих зв'язків на перебіг реакцій за умов постадійної функціоналізації макроциклу. Вивчено фізико-хімічні властивості нових синтезованих сполук, серед яких виявлено речовини, здатні впливати на біологічні процеси. На підставі аналізу структур теоретично можливих стереоізомерів калікс[4]аренів із різнофункціоналізованими бензольними кільцями запропоновано два підходи щодо синтезу внутрішньохіральних калікс[4]аренів. Розроблено нові методи регіоселективної функціоналізації калікс[4]аренів - алкілування, сульфонілювання та карбамоїлювання, які використано для синтезу внутішньохіральних сполук. На основі ди- та тетраамінокаліксаренів одержано ряд макроциклічних сполук, функціоналізованих циклічними й ациклічними азотвмісними фармакофорними групами (амідними, карбомідними, амідиновими, імінними, холіновими, тетразольними, хіназоліноновими, амінофосфоновими). Вивчено біологічну дію деяких з одержаних сполук і виявлено, що каліксарени з сульфоніламідиновими, амідними й амінофосфоновими групами селективно впливають на дію кальцієвих і натрієвих помп гладеньком'язових клітин і є перспективними сполуками для дизайну речовин, здатних ефективно й селективно впливати на активність деяких білків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.41-27 +
Шифр НБУВ: РА357043

Рубрики:

      
7.

Халаф В.А. 
Сорбційне концентрування та визначення фенолу, 1-нафтолу та 2,4,6-тринітрофенолу з використанням хімічно модифікованих кремнеземів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / В.А. Халаф ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено хімічно модифіковані кремнеземи, які містять на поверхні групи солей арилдіазонію 2,3,5-трифенілтетразолію та Triton X-100. Доведено можливість їх застосування як твердофазних аналітичних реагентів на феноли та адсорбентів під час пробопідготовки в аналізі природних вод. Досліджено закономірності процесу сорбції фенолу, 1- та 2-нафтолів, резорцину, пірокатехіну, гідрохінону, 2,4,6-тринітрофенолу, умови концентрування на відділення мікрокількостей фенольних забруднювачів від макрокомпонентів модифікованими кремнеземами. Запропоновано методики сорбційно-твердофазно-спектроскопічного, сорбційно-твердофазно-кольорометричного, сорбційно-фотометричного, сорбційно-хроматографічного визначення фенолу, 1-нафтолу, 2,4,6-тринітрофенолу у водах та біологічній рідині - сечі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.41-5 + Г252.41-5 + Г252.41-5
Шифр НБУВ: РА343264

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського