Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (144)Книжкові видання та компакт-диски (37)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Г244.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Фесак О.Ю. 
Діазореакції вінілових етерів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.Ю. Фесак ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено взаємодії ароматичних солей діазонію з вініловими етерами. Встановлено, що за умов реакції купрокаталітичного хлорарилювання вінілові етери реагують з хлоридами, тетрафлуорборатами, тетрахлорокупратами арилдіазонію та 1-арил-3,3-диметил-1-триазенами та утворюють нестійкі продукти приєднання - 2-алк(ар)окси-2-хлоретиларени, які легко трансформуються у арилоцтові альдегіди. Визначено оптимальні умови синтезу арилоцтових альдегідів, встановлено залежність їх виходів від природи вінілового етеру, замісника ароматичного радикала діазосолі та значень pH реакційного середовища. Виявлено, що наявність замісників у <$Ealpha>- та <$Ebeta>-положенні подвійного зв'язку вінілбутилового етеру змінює хімічну активність таких етерів і не сприяє їх купрокаталітичному хлор-арилювання. Запропоновано новий ефективний варіант аніонарилювання ненасичених сполук - ацетоксиарилювання вінілових етерів з виходами, близькими до кількісних. Визначено шляхи утворення основних і побічних продуктів реакції, встановлено залежність їх виходів від природи етеру та замісника в ароматичному радикалі триазену. Показано можливість використання 1-арил-3,3-диметил-1-триазенів як альтернативних до солей діазонію арилювальних реагентів у реакціях аніон-арилювання та аніонарилсульфонілювання ненасичених сполук. Виявлено, що деякі з синтезованих похідних арилоцтових альдегідів проявляють рістрегулювальні властивості щодо рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г244.156-27 +
Шифр НБУВ: РА351053

Рубрики:

      
2.

Дорошенко І.Ю. 
К-структура рідких одноатомних спиртів з даних коливальної спектроскопії: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / І.Ю. Дорошенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 16 с.: рис., табл. — Бібліогр.: с. 13. — укp.

З'ясовано особливості структури рідких одноатомних спиртів (метанолу та етанолу), визначено фізичні параметри асоціатів, що утворюють цю структуру, та характеру коливальної релаксації в них. Виконано квантово-хімічне моделювання асоціатів, що утворюють структуру рідкого метанолу, розраховано їх оптимальну просторову будову, енергетичні та електричні параметри. Визначено, що структура рідкого метанолу утворена переважно циклічними тримерами та тетрамерами. Вивчено зміни в геометрії молекул метанолу, що виникають у разі їх об'єднання в кластери. З'ясовано, що найбільшого впливу зазнає довжина водневого зв'язку - вона неухильно зменшується зі збільшенням кількості молекул в асоціаті. Досліджено контури смуг комбінаційного розсіяння у метанолі та етанолі у температурному діапазоні існування конденсованої фази (160 - 340 К). Виявлено стабільність К-структури рідких одноатомних спиртів у дослідженому діапазоні температур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г244.11-1 +
Шифр НБУВ: РА334910

Рубрики:

      
3.

Чаговець В.В. 
Міжмолекулярні взаємодії багатоатомних спиртів і азотних основ з іон-сольватним оточенням при низьких температурах: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / В.В. Чаговець ; Фіз.-техн. ін-т низьк. температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено існування стабільних іон-дипольних комплексів, які молекули спиртів утворюють як з катіоном натрію, так і з аніоном хлору. Квантово-механічне моделювання надало пояснення стабілізації таких асоціатів, зумовленої утворенням квазіциклічних структур. Визначено, що енергії взаємодії молекул спиртів як з катіоном, так і з аніоном є близькими за величиною. Наведено пояснення відсутності явища фазового розшарування на макроскопічному рівні у разі охолодження систем "багатоатомний спирт - сіль". Виявлено відмінності у параметрах зв'язування іонів металів у іон-сольватному оточенні азотних основ у рідких і заморожених водних розчинах, які можуть становити один з молекулярних механізмів кріопошкоджень біологічних об'єктів. Експериментально зареєстровано асоціати азотних основ з аніонами хлору, що вказує на необхідність урахування взаємодій не тільки з катіонами, але й з аніонами у іон-сольватному оточенні нуклеїнових кислот. Доведено, що місця зв'язування аніонів з молекулами багатоатомних спиртів і азотних основ задаються розподілом зарядів і локалізацією найнижчої вільної молекулярної орбіталі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г513.3,0 + В368.3,022 + Г244.12-2 +
Шифр НБУВ: РА369405 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ткаченко Т.В. 
Одержання низькомолекулярних симетричних етерів на протонопровідних каталітичних мембранах: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.13 / Т.В. Ткаченко ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2008. — 22 с. — укp.

З'ясовано вплив потоку протонів на перебіг реакцій дегідратації спиртів до етеру й алкену на мембранних каталізаторах. Цей вплив полягає у відведенні води у складі гідратного оточення протонів від активних центрів мембрани та відновленні високого рівня їх активності. Розроблено математичну модель розрахунку кінетики дегідратації низькомолекулярних аліфатичних спиртів у запропонованому мембранному реакторі. Запропоновано механізм дегідратації спиртів і протонопровідних каталітичних мембранах, що враховує відомості про рухливість протонів вздовж системи вуглецевих зв'язків молекул спирту та задовільно пояснює утворення етеру й олефіну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г244.152-4 + Л614.415.2 +
Шифр НБУВ: РА356271

Рубрики:

      
5.

Мацьків О. О. 
Основи технології отримання метакрилатів газофазним каталітичним окисненням ізобутилового спирту: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.04 / О. О. Мацьків ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 21 с. — укp.

Запропоновано ефективні каталізатори для процесів окиснювального амонолізу ізобутилового спирту, окиснення ізомасляного альдегіду до ізомасляної кислоти, окиснювального дегідрування метилізобутирату до метилметакрилату. Вдосконалено вже існуючі каталітичні контакти окиснення ізобутилового спирту до метакролеїну й окиснення метакролеїну до метакрилової кислоти. Визначено вплив оксидного каталізатора окиснювального амонолізу ізобутилового спирту на його каталітичну активність і селективність, встановлено фазовий склад оптимального каталізатора та визначено його активну фазу. На підставі досліджень кінетичних закономірностей процесу окиснювального амонолізу ізобутилового спирту створено його кінетичну модель, згідно з якою визначено оптимальні умови здійснення процесу. Розроблено основи технології одержання метакрилонітрилу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г246.154-4 + Л614.615.4 + Г244.12-273.5
Шифр НБУВ: РА377493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Степанов В.А. 
Реакції отримання макромерів діетиленгліколь-біс-алілкарбонату: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В.А. Степанов ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2000. — 18 с. — укp.

Встановлено кількісні дані стадії росту ланцюга з урахуванням молекулярних комплексів комономерів і реакцій передачі ланцюга. Запропоновано кінетичні схеми кополімеризації дво- та трикомпонентних систем мономерів і макромерів зі стиролом, діетиленгліколь-біс-алілкарбонатом (ДБ), акрилонітрилом (АН) і малеїновим ангідридом (МА). Виведено рівняння складу кополімеру та загальної швидкості процесу, що дозволило описати реакцію отримання поліфункціанальних макромерів і реакцію взаємодії їх з вінільними мономерами за низьких конверсій. У стадії росту ланцюга за умов кополімеризації трикомпонентних систем - донор і два акцептори або акцептор і два донори - взяли участь два типи конкуруючих реакцій комплексно зв'язаних мономерів. Встановлено фізико-хімічні закономірності та особливості кінетики кополімеризації трикомпонентних систем донорно-акцепторних мономерів, що є внеском у розвиток теорії комплексно-радикальної кополімеризації вінільних та алільних сполук. Отримано кінетичні дані кополімеризації стиролу з АН і ДБ, визначені основою для синтезу оптично прозорих клейових композицій, оптичних лінз і покриттів, для розробки технології отримання поліграфічних фарб на базі макромера стиролу з малеїновим ангідридом. Доведено можливість отримання прищеплених полімерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г244.122
Шифр НБУВ: РА312232 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Майдан М.М. 
Розробка клітинних біоелементів сенсорів та ферментативних методів для аналізу метнолу, етанолу та формальдегіду: Автореф.дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / М.М. Майдан ; НАН України, Відділення регуляторних систем клітини Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна. — Львів, 1998. — 16 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г244.111-5 + Г245.111.1-5

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського