Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (11)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>U=Г125.26$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Жиляк 
Акваамінодифосфати Co2+, Ni2+, Cu2+, Zn2+ та Cd2+: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Іван Дмитрович Жиляк ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.621,0 + Г125.26,0
Шифр НБУВ: РА346912

Рубрики:

      
2.

Прокопчук Н.М. 
Аквоамінофосфати кобальту (II), ніколу (II), цинку та купруму (II): автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Н.М. Прокопчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Синтезовано та досліджено властивості подвійних і потрійних, а також змішаноаніонних аквоамінофосфатів кобальту (II), ніколу (II), цинку та купруму (II). Вивчено нові комплексні сполуки на підставі результатів проведених хімічного, рентгенофазового аналізів та інфрачервоної спектроскопії. Доведено речовинний склад аніонної компоненти змішаних солей з використаннями кількісної паперової хроматографії. З застосуванням методу термічного аналізу встановлено послідовності термічних перетворень за зміною складу проміжних і кінцевих продуктів, визначено їх фізико-хімічні характеристики. Показано, що аміно- й акволіганди дозволяють утримувати два або три катіони перехідних металів і моно- та дифосфатні аніони у складі однієї сполуки. Досліджено можливість використання певних фосфатів як високоефективних композицій металів-мікроелементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г125.26 +
Шифр НБУВ: РА363327

Рубрики:

      
3.

Безгубенко Л.В. 
Комплексоутворення галогенідів фосфору та силіцію з N- та O-донорними лігандами: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.08 / Л.В. Безгубенко ; Ін-т орган. хімії НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено комплексоутворення галогенідів фосфору та силіцію з азото-, кисне- та сіркодонорними лігандами різної дентатності. Встановлено вплив природи центрального атома, дентатності та топології лігандів на склад і будову продуктів комплексоутворення. У разі взаємодії галогенідів фосфору з киснедонорними монодентатними лігандами (амідів, сечовини, амінофосфатів) відбувається обмін атома кисню у ліганді на галоген з утворенням продуктів типу реактива Вільсмеєра - Хаака. Тетрахлоро- та тетрабромосилани на відміну від галогенідів фосфору у разі взаємодії з диметилформамідом та гесаметилфосфортриамідом утворюють комплекси постійного складу. Вперше одержано водорозчинні та гідролітично стійкі іонні комплекси силіцію на основі поліамідних лігандів (амідів щавлевої, малонової, бурштинової, нітрилотриоцтової кислот). Установлено, що найбільш стабільні комплекси утворюють аміди малонової кислоти. Вивчено розчини, які містять рівноважні суміші комплексів трихлориду фосфору з азотодонорними монодентатними лігандами та виявлено явище нуклеофільного каталізу у процесі окиснення трихлориду фосфору киснем за присутності азото- (триетиламіну, 4-диметиламінопіридину) та киснедонорних (тетраметилсечовини) лігандів. Показано, що вивчені комплекси силіцію та фосфору можуть бути використані як нові конденсуючі агенти за умов синтезу амідів і гетероциклічних сполук, похідних тіадіазолу, бензотіазолу та бензимідазолу. Реакцію можна використовувати для значної кількості амінів, зокрема, для низконуклеофільних нітроанілінів та гетериламінів, які важко ацилюються за допомогою стандартних конденсуючих агентів. За результатами проведеного дослідження процесу комплексоутворення галогенідів фосфору з киснедонорними монодентатними лігандами одержано нові тіонуючі агенти, а саме: дихлоротіофосфат-аніон і дихлоротіофорну кислоту. На їх основі розблено препаративний метод синтезу тіоамідів карбонових кислот, який дозволє одержувати вторинні та третинні тіоаміди та тетраметилтіосечовину з виходами 60 - 90 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.625 + Г125.26,0 +
Шифр НБУВ: РА365252

Рубрики:

      
4.

Вишнікіна О.В. 
Непряме визначення фосфору у вигляді гетерополікомплексів з використанням екстракційного та сорбційного розділення: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.В. Вишнікіна ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено високочутливі та вибіркові методики спектрофотометричного й атомно-абсорбційного визначення фосфору з використанням його нових аналітичних форм. Удосконалено методику визначення молібдену та вольфраму у вигляді ГПК з фенілфлуороном і бромпірогаллоловим червоним за умов модифікації неіоногенним ПАР неонолом. Показано збільшення відтворюваності та чутливості в процесі визначення молібдену у вигляді комплексу з фенілфлуороном методом базисної лінії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г125.264-5 + Г461.313,0 +
Шифр НБУВ: РА342759

Рубрики:

      
5.

Ущапівська Т.І. 
Синтез, структура, властивості фосфатів одно- та полівалентних металів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Т.І. Ущапівська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г125.26 +
Шифр НБУВ: РА325815

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського