Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (154)Книжкові видання та компакт-диски (91)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Г121.31$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сливка 
Аніонні купрум(I) галогенідні пі-комплекси з 2-бутин-1,4-діолом: синтез і кристалічна будова: автореф. дис... канд. хім наук: 02.00.01 / Юрій Іванович Сливка ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2008. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.316-4
Шифр НБУВ: РА361363

Рубрики:

      
2.

Мнускіна І.В. 
Будова і розвиток реакційної зони у процесах синтезу надпровідникових купратів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / І.В. Мнускіна ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2005. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.315-4 + В368.31,022 +
Шифр НБУВ: РА335583

Рубрики:

      
3.

Барна А.В. 
Гетерофазна взаємодія сполук на основі тетраамінних комплексів нікелю(ІІ), міді(ІІ) та поліоксометалатів з водою, спиртами і аміаком: автореф. дис... канд. хім. наук.: 02.00.01 / А.В. Барна ; НАН України, Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено новий метод синтезу сполук на основі амінних комплексів нікелю (II) та міді (II) та іонів поліоксометалатів, з використанням якого одержано 23 нові комплекси. На підставі даних рентгеноструктурного аналізу встановлено, що аніони оксометалатів утворюють координаційні зв'язки лише з іонами міді (II). Показано, що у кристалічних гратках окремих сполук є вакантний простір, доступний для входження адсорбатів. Проведено систематичне вивчення кінетичних і термодинамічних особливостей реакцій гетерофазної взаємодії одержаних полікристалічних сполук з парами води, метанолу, етанолу, ацетону та ацетонітрилу. Продемонстровано стехіометричність та оборотність вивчених процесів. З'ясовано, що їх кінетичні характеристики описуються моделлю лінійної рушійної сили масопереносу і кінетичні профілі реакцій апроксимуються моно- або біекспоненційними залежностями, а це свідчить про наявність одного або двох енергетичних бар'єрів, які лімітують процес дифузії. На підставі кінетичних даних встановлено, що механізми взаємодій не залежать від природи полярних молекул. Вперше для металокомплексних сполук одержано кінетичні характеристики процесів десорбції молекул спиртів і показано ідентичність механізмів ад/десорбції. На підставі одержаних результатів обгрунтовано припущення про структурну природу енергетичних бар'єрів, що визначаються топологією пористої будови кристалічних решіток. Встановлено, що синтезовані сполуки ефективно зв'язують аміак за умов низької вологості. Показано принципову роль присутності у газовій парі води у визначенні кінетичних особливостей даних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.316-27 + Г128.136-27 +
Шифр НБУВ: РА362625

Рубрики:

      
4.

Бурлаєнко Н.А. 
Гетерофазні реакції координаційних сполук міді (I),(II), нікелю (II) з парами води, амоніаку, диетиламіну та гідразину: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Н.А. Бурлаєнко ; НАН України. Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського. — К., 2004. — 17 с.: рис., табл. — укp.

З використанням методу п'єзокварцового мікрозважування досліджено гетерофазні реакції саліцилальмоноетаноламінатних комплексів міді(II), нікелю(II) з парами води, аміаком, гідразином та встановлено можливість їх опису моделлю утворення мономолекулярного шару (адсорбції за Ленмюром). Розглянуто вплив природи центрального атому комплексу, будови координаційного поліедру на ефективні константи швидкості гетерофазної взаємодії комплексів з парами води та амоніаком. Доведено, що зв'язування молекули газоподібної речовини з центральним атомом комплексу призводить до його руйнування або утворення надто стійких адуктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.316-27 + Г128.136-27 + Г222.1 +
Шифр НБУВ: РА328603

Рубрики:

      
5.

Кузовенко В.А. 
Комплексоутворення міді (II) на поверхні силікагелів, активованих одночасно N-, S-вмісними лігандами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / В.А. Кузовенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Проведено експериментальне дослідження процесів адсорбції міді (II), кобальту (II) та нікелю (II) на поверхні білігандних хімічно модифікованих силікагелів (ХМС), що містять у різному модальному співвідношенні амінопропільні (етилендіамінні) та меркаптопропільні групи. Методами ЕПР, електронної та люмінесцентної спектроскопії встановлено склад адсорбційних комплексів. Виявлено, що на поверхні білігандних аміно- та меркаптопропільних ХМС Cu (II) координується з сірковмісними лігандами або знаходиться в [NO], але не в [NS] оточенні в результаті різного просторового розташування аміно- та меркаптопропільних груп на поверхні силікагелю - горизонтального відносно поверхні силікагелю у випадку амінопропільних груп і вертикального - для меркаптопропільних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.316-4 +
Шифр НБУВ: РА336349

Рубрики:

      
6.

Ранський 
Координаційні сполуки деяких 3d-металів з ароматичними та гетероциклічними тіоамідами: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.01 / Анатолій Петрович Ранський ; Український держ. хіміко-технологічний ун-т. — Д., 2002. — 33 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.316-4 + Г128.126 + Г128.136
Шифр НБУВ: РА322510

Рубрики:

      
7.

Обух А. І. 
Координаційні сполуки купруму(ІІ) з бінуклеативними лігандами на основі нітрогеновмісних похідних насичених дикарбонових кислот: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.01 / А. І. Обух ; НАН України ; Фізико-хімічний інститут ім. О.В.Богатського. — О., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.316,0
Шифр НБУВ: РА369517 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Голеня І.О. 
Координаційні сполуки міді (II) та заліза (II) з піридилгідроксамовими кислотами: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / І.О. Голеня ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено моно- та поліядерні комплекси, а також координаційні полімери міді (II) та заліза (III) з новими полідентатними лігандами - піридилгідроксамовими кислотами. Розроблено методики синтезу, а також виділено в індивідуальному стані й охарактеризовано за допомогою аналітичних і фізико-хімічних методів 37-ми нових моно-, бі- та поліядерних координаційних сполук і координаційних полімерів. Установлено їх склад та способи координації лігандів. З використанням методів потенціометричного pH-титрування, електронної та ЕПР-спектроскопії та ESI мас-спектрометрії вивчено комплексоутворення піридин-2,6-дигідроксамової кислоти з іонами міді (II) у водних розчинах. Установлено константи стійкості утворюваних комплексів і характер їх розподілу залежно від pH. З використанням методу рентгеноструктурного аналізу досліджено будову 15-ти синтезованих сполук, зокрема 2-х моноядерних і 13-ти бі- та поліядерних комплексів і координаційних полімерів. Відкрито два нових способів координації гідроксаматних груп, знайдено новий мотив олігомеризації гідроксаматних лігандів за присутності іонів міді (II), яка зумовлює утворення безпрецендентних тетра- й октаядерних структур. Проведено дослідження температурної залежності магнітної сприйнятливості синтезованих комплексів міді (II) в інтервалі температур 1,7 - 300 К. Установлено, що піридин-2-гідроксамова і піридин-2,6-дигідроксамова кислоти є ефективними оберненими конкурентними інгібіторами мідьвмісного ензиму тирозинази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.316,0 + Г128.116,0 +
Шифр НБУВ: РА355521

Рубрики:

      
9.

Дударенко М.М. 
Координаційні сполуки нікелю(II) та міді(II) з бідентатними лігандами оксимного, амідного та гідроксаматного типів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / М.М. Дударенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено комплексоутворювальні властивості хелатних лігандів з донорними наборами {оксим, гідроксамат} та {гідроксамат, гідроксамат}. З використанням методів потенціометричного pH-титрування, електронної та ЕПР-спектроскопії вивчено комплексоутворення досліджуваних лігандів з іонами нікелю(II) та міді(II) у водних розчинах. Встановлено характер розподілу комплексних частинок залежно від pH, розраховано константи утворення комплексів. Розроблено методики синтезу та одержано в індивідуальному стані 36 нових координаційних сполук нікелю(II) та міді(II) з досліджуваними лігандами. Визначено фізико-хімічні та спектральні властивості одержаних сполук, визначено їх склад та способи координації лігандів. За методом повного рентгеноструктурного аналізу встановлено будову дев'яти комплексів, в тому числі трьох - поліядерних. Вивчено кріомагнетохімічні властивості синтезованих поліядерних комплексів шляхом вимірювання магнітної сприятливості в інтервалі температур 1,7 - 300 К.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.13 + Г121.316 +
Шифр НБУВ: РА321217

Рубрики:

      
10.

Снегір С.В. 
Лазерно-десорбційна мас-спектрометрія комплексів біометалів з органічними лігандами на поверхні вуглецьвмісних матеріалів: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.18 / С.В. Снегір ; Ін-т хімії поверхні ім. О.О.Чуйка НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Наведено порівняння результатів мас-спектрометричного дослідження даних комплексів за методами лазерної десорбції / іонізації, матрично-активованої лазерної десорбції / іонізації, графіто-активованої лазерної десорбції / іонізації та мас-спектромерії з іонізацією бомбардуванням швидкими атомами й електророзпиленням. Експериментально показано існування іонів-асоціатів з однією та двома молекулами води, що є наслідком "м'якої" іонізації полем, спричиненого взаємодією лазерного опромінення та приповерхневого шару вуглецьвмісного матеріалу. На підставі зміни значення інтенсивності піків мас-спектрів основних фрагментів комплексів вивчено особливості іон-молекулярних, зокрема, протонодонорних і протоноакцепторних реакцій в іонному джерелі мас-спектрометра. З урахуванням діелектричної проникності графіту проведено числові оцінювання величини локального електромагнітного поля на поверхні еліпсоїдальної частинки графіту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.316,0 + Г215.6 +
Шифр НБУВ: РА362868

Рубрики:

      
11.

Мороз О.В. 
Моно- та поліядерні координаційні сполуки РЗЕ та міді на основі фосфорильованих сульфамідів: автореф. дис... канд. хім. наук : 02.00.01 / О.В. Мороз ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено координаційно-хімічні властивості нового класу амполідентатних лігандів - форсфорильованих сульфамідів. Одержано моно-, полі- та гетероядерні комплекси лантаноїдів і купруму на їх основі. Встановлено особливості будови синтезованих координаційних сполук, вивчено їх спектральні та магнітні властивості. Оцінено можливості практичного використання синтезованих комплексів лантаноїдів як люмінофорних матеріалів в ІЧ-області спектра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.64,0 + Г121.316-4 + Г123.5/6-6 +
Шифр НБУВ: РА367105

Рубрики:

      
12.

Кравчина О.В. 
Обмінна взаємодія та магнітна структура метало-органічних сполук, що містять мідь, з водневими зв'язками: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.11 / О.В. Кравчина ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Вперше визначено роль водневого зв'язку в реалізації обмінних взаємодій. Проведено дослідження однотипного ряду металоорганічних сполук за умов цілеспрямованої зміни параметрів водневого зв'язку. Всі сполуки синтезовано та вивчено вперше. Встановлено, що водневий зв'язок є ефективним механізмом реалізації обмінної взаємодії. Виявлено, що в метало-органічних сполуках на базі водневих зв'язків можна реалізувати різні типи магнітних структур. У ряді споріднених кристалографічно квазіодновимірних сполук встановлено наявність двовимірного неелівського антиферомагнетика та ледерної антиферомагнітної структури з косим рангом. Вперше показано визначальну роль симетрії хвильової функції основного орбітального стану магнітного іона, яка пов'язана з геометріє його локального оточення у процесі реалізації конкретного виду магнітної структури метало-органічних сполук. Встановлено, що сполука CENI є нуль-вимірним магнетиком, магнітні та резонансні властивості якого описано за допомогою кластерної моделі, яку утворено складною мережею внутрішньокластерних водневих зв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.316-23 + Г513,0 +
Шифр НБУВ: РА346231

Рубрики:

      
13.

Павлюк О.В. 
Особливості утворення і будови кристалічних комплексів галогенідів Cu(I) з N-алільними онієвими солями моноазотистих ароматичних гетероциклів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.В. Павлюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості утворення купро(I)галогенідних комплексів з онієвою формою N-алільних похідних піридину, хіноліну, ізохіноліну, 8-нітрохіноліну та 9-аміноакридину та їх кристалічної структури. З використанням зміннострумного електрохімічного синтезу та безпосердньої взаємодії компонентів на основі онієвих солей N-алільних похідних моноазотистих ароматичних гетероциклів та дефектних продуктів їх перетворень одержано 23 комплекси галогенідів Cu(I) (з них 6 - Cu(II) та досліджено їх кристалічну структуру методом монокристалу. Виявлено особливості поведінки зв'язку C=C алільної групи щодо галогенідів Cu(I). Встановлено, що здатність до взаємодії Cu(I)-(C=C) в досліджених комплексах пов'язана з основністю (pKa) вихідного гетероциклу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.316-1 +
Шифр НБУВ: РА340455

Рубрики:

      
14.

Мельник 
Синтез і кристалічна структура алільних пі-компонентів сульфамату Cu(1): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Оксана Петрівна Мельник ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.316
Шифр НБУВ: РА327708

Рубрики:

      
15.

Мельнікова 
Синтез та дослідження біядерних комплексів купруму(II) з ацилдигідразонами бета-дикетонів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Катерина Дмитрівна Мельнікова ; НАН України; Фізико-хімічний ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2007. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.316-4 + Г121.316-4
Шифр НБУВ: РА349229

Рубрики:

      
16.

Салівон Н.Ф. 
Синтез та кристалічна структура комплексів галогенідів купруму(І) з органічними сульфідами та їх похідними: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Н.Ф. Салівон ; Львів. Нац. ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2009. — 19 с. — укp.

Модифіковано методику синтезу диалілдисульфіду та одержано ряд диалілолігосульфідів з високим виходом. Одержано методом зміннострумного електрохімічного синтезу та безпосередньою взаємодією компонентів кристали дев'яти комплексів купрум(I) та один комплекс купрум(II) галогенідів з органічними сульфідами й їх похідними. Проведено іх рентгеноструктурний та кристалохімічний аналіз. Доведено зниження донорних властивостей атомів сульфуру диалілолігосульфідів у ряді диалілсульфід-диалілтетрасульфід. Виявлено лінійну кореляцію між міцністю взаємодії Cu-S та видовженням зв'язку S-S. Ускладнено структуру досліджених комплексів шляхом включення до неї декількох кристалографічно незалежних одиниць CuX.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.316 + Г271.31 +
Шифр НБУВ: РА364270

Рубрики:

      
17.

Заремба 
Синтез та кристалічна структура сполук гомологічної серії Msub2/subCusub2/subOsub3/sub- CuOsub2/sub(M=Ca, Sr, Pb, Bi): автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Оксана Іванівна Заремба ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.313-4 + Г522.1,0
Шифр НБУВ: РА361304

Рубрики:

      
18.

Войтенко Т.А. 
Синтез, структура, електрофізичні властивості та киснева стехіометрія купратів на основі рідкісноземельних елементів та бісмуту: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Т.А. Войтенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Оптимізовано методи одержання надпровідних сполук на основі рідкісноземельних елементів та бісмуту. Дослідежно залежності між їх хімічними складом, електрофізичними властивостями, вмістом кисню та умовами термічної обробки. Показано, що найбільш ефективним способом синтезу для бісмутвмісних сполук є твердофазний метод з попереднім одержанням прекурсору. Досліджено взаємозв'язок будови та структурних переходів з кисневою стехіометрією даних сполук. Показано, що у випадку заміщення барію на лантоноїди понад x = 0,05 в даних системах відбувається перехід орторомбічної симетрії кристалічної гратки в тетрагональну.<$Eroman {CaZrO sub 3 ,~Ca sub 2 Nb sub 2 O sub 7 }>) і досліджено їх фазовий склад. Показано існування зв'язку між критичною температурою, кисневою стехіометрією та складом, але не встановлено однозначної взаємодії між кисневою стехіометрією та критичною температурою. Вивчено вплив легуючих домішок, режимів охолодження та умов окиснення на величину кисневого індексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.313 +
Шифр НБУВ: РА336350

Рубрики:

      
19.

Нікітіна 
Сіль Рейнеке (NH4[Cr(NCS)4(NH3)2].H20) у прямому синтезі комплексів мідь(ІІ)/хром(ІІІ) з N-донорними лігандами: автореф. дис... канд. хім. наук : 02.00.01 / Віталіна Миколаївна Нікітіна ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 20 с. : рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.316-4 + Г121.316-4 + Г3 різнометалічні
Шифр НБУВ: РА367104

Рубрики:

      
20.

Гусев О.М. 
Слабкі обмінні взаємодії в біядерних комплексах купруму (II) з ацилдигідразонами 2-гідроксиацетофенонів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.М. Гусев ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Визначено параметри та виявлено канали обмінної взаємодії між іонами купруму (ІІ) у спейсерованих димерах на основі ацилдигідразонів 2-гідроксиацетофенонів. Синтезовано біядерні комплекси купруму (ІІ) з ацилдигідразонами 2-гідроксиацетофенонів. Визначено склад та будову синтезованих координаційних сполук. Розглянуто механізм надобміну через поліметиленовий ланцюг за рахунок утворення протяжних молекулярних орбіталей. Досліджено спектри ЕПР одержаних комплексів і визначено параметри ефективного спінового гамільтоніану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.316-27 +
Шифр НБУВ: РА339256

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського