Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (182)Книжкові видання та компакт-диски (119)Журнали та продовжувані видання (235)
Пошуковий запит: (<.>U=Г116.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Аметов І.Е. 
Координаційні сполуки 3d-металів з N-ацильованими амінокислотами та їх похідними: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / І.Е. Аметов ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто координаційні сполуки деяких їх похідних (гідразид 2,4-дихлорфеноксиацетилгліцину та ефіри саліциліденгліцину). Виявлено, що використання нефункціоналізованого захисту аміногрупи заважає координації атому азоту, що призводе до утворення структур, які є традиційними для карбоксилатів і гідразидних комплексів. Доведено, що введення електрондонорної групи до структури захисту поширює координаційну здатність даних лігандів. Встановлено, що серед шляхів практичного застосування даних комплексів найбільш перспективне їх використання як препаратів для введення металів-мікроелементів до корму сільськогосподарських птахів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.6 +
Шифр НБУВ: РА322708

Рубрики:

      
2.

Присяжна О.В. 
Координаційні сполуки 3d-металів з тетрадентатними відкритоланцюговими лігандами оксимного типу: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.В. Присяжна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено координаційні сполуки нікелю (II) та міді (II) з тетрадентатними відкритоланцюговими лігандами оксимного типу. Розроблено методи синтезу, виділено в індивідуальному стані та охарактеризовано сукупністю аналітичних та фізико-хімічних методів 15 нових моноядерних та 23 поліядерні координаційні сполуки нікелю (II) та міді (II), в тому числі 6 - координаційних полімерів. З використанням методу повного рентгеноструктурного аналізу встановлено будову 3-х лігандів і 19-ти комплексів, з яких 13 - поліядерні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.6 +
Шифр НБУВ: РА322658

Рубрики:

      
3.

Труш Є.А. 
Координаційні сполуки I3d/I-металів з карбациламідофосфатами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Є.А. Труш ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Синтезовано 41 нову координаційну сполуку 3d-металів. Комлекси досліджено методами ІЧ-, електронної, ЕПР- і поліядерної ЯМР-спектроскопії, термогравіметричного, рентгенофазного та рентгеноструктурного аналізу (РСтА). Проведено повний РСтА 15-ти координаційних сполук і показано6 що карбациламідофосфатні (КАФ) ліганди можуть входити до складу комплексу з 3d-металами тільки у депротонованій формі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.6 +
Шифр НБУВ: РА324926

Рубрики:

      
4.

Фрицький 
Поліядерні координаційні сполуки перехідних металів з азотвмісними лігандами в моделюванні активних центрів металоферментів: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.01 / Ігор Олегович Фрицький ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2003. — 35 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г115.1 + Г116.61
Шифр НБУВ: РА324390

Рубрики:

      
5.

Распертова І.В. 
Синтез та дослідження координаційних сполук металів з аліфатичними та ароматичними нітронами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / І.В. Распертова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено координаційно-хімічні властивості ряду аліфатичних і ароматичних нітронів. Розроблено методики одержання координаційних сполук деяких 3d-, 4d-металів та іону уранілу на основі нітронів, за якими вперше синтезовано 26 комплексів. Їх будову вивчено з застосуванням методів інфрачервоної, ЯМР, ЕПР та електронної спектроскопії. Проведено повний рентгеноструктурний аналіз 3-х лігандів, 6-ти координаційних сполук та одного диізоксазолідину. Показано, що координація нітронної групи відбувається через атом кисню. Наявність в ароматичних нітронах гідроксигрупи в положенні 2 погіршує комплексотвірні властивості ліганідів, що пояснюється утворенням міцного внутрішньомолекулярного водневого зв'язку. Наявність таких сильних донорів, як карбоксильна група, підсилює активність нітронної групи під час комплексотворення, завдяки утворенню шестичленних хелатних металоциклів. Установлено, що динітрони можуть координуватися бідентатно містково та монодентатно. Проведено дослідження стосовно впливу координації нітронної групи та її реакції циклоприєднання з олефінами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.62 +
Шифр НБУВ: РА325930

Рубрики:

      
6.

Тітов 
Синтез, будова і властивості шаруватих перовскітоподібних сполук та фаз типу AnBnO3n+2: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.01 / Юрій Олександрович Тітов ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2003. — 35 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.64 + В379.351.3
Шифр НБУВ: РА323403

Рубрики:

      
7.

Зіненко Т.М. 
Ізотритіондитіолати перехідних металів: синтез, будова та деякі фізико-хімічні властивості: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Т.М. Зіненко ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Зроблено висновки щодо практичного застосування синтезованих сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.62 +
Шифр НБУВ: РА329188

Рубрики:

      
8.

Нестерова О.В. 
Прямий синтез та кристалічна будова гетеробіметалічних комплексів з етилендіаміном на основі міді, нікелю, кадмію та цинку: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.В. Нестерова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Розглянуто будову та властивості гетеробіметалічних комплексів, одержаних методом прямого синтезу міді, нікелю, кадмію та цинку з етилендіаміном. Дані комплекси охарактеризовано методами електронної, мас-, ІЧ-, ЕПР-спектроскопії, магнетохімії, кондуктометрії та термогравіметрії. Проведено повний рентгеноструктурний аналіз 23-х координаційних сполук. Показано, що синтезовані сполуки проявляють фотопровідність, антимікробну й антифітовірусну дію та доведено неможливість їх застосування як прекурсорів для одержання каталізаторів відновлення кисню у повітряних електродах хімічних джерел струму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.621,0 +
Шифр НБУВ: РА337167

      
9.

Лосєв С.С. 
Отримання і дослідження властивостей індивідуальних та іммобілізованих на полісахаридних матрицях азометинів, гідразонів, їх комплексів з 3d-металами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / С.С. Лосєв ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2005. — 16 с. — укp.

Синтезовано ряд індивідуальних азометинів, гідразонів на основі саліцилового, бензойного, о-оксинафтойного альдегідів та їх похідних з різними амінами, фенілгідразином, гідразидами кислот, досліджено їх внутрішньокомплексні сполуки (ВКС) з деякими 3d-металами (Cu, Ni, Co, Zn, Mn). За допомогою потенціометричного титрування визначено pKa о-ОН груп та pKa поєднаних-CH=N-груп отриманих азометинів. Досліджено синтез хімічно прищеплених на модифікованих полісахаридних матрицях різних амінів, гідразидів кислот, фенілгідразину з утворенням сполук за типом азометинів та гідразонів. На основі отриманих прищеплених лігандів одержано координаційні сполуки з 3d-металами (Cu, Ni, Co), описано структуру утворюваних сполук. Проаналізовано бактеріостатичну активність in vitro в 20 % ДМФ ряду азометинів до різних видів мікроорганізмів, кореляцію між активністю азометинів та константами Гаммету замісників, стійкістю відповідних мідних ВКС. Доведено, що бактеріостатична активність ВКС 3d-металів з лігандами вища за їх відповідні складові, бактеріостатична активність хімічно іммобілізованих лігандів та їх комплексів нижча за активність відповідних індивідуальних сполук, під впливом фактору десорбції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.621,0 + Г245.157,0 +
Шифр НБУВ: РА336746

      
10.

Шевченко Д.В. 
Прямий темплатний синтез гетерометалевих комплексів 3d-металів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Д.В. Шевченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання прямого темплатного синтезу та описано будову гетеробіметалевих комплексів 3d-металів з продуктами темплатної конденсації етилендіаміну, моноетаноламіну та N-(2-гідроксиетил)-етилендіаміну з ацетоном, метилетилкетоном та формальдегідом. Досліджено взаємодію порошків міді, нікелю, кобальту з порошками марганцю, цинку та його оксиду, а також неводними розчинами солей амінів і карбонільними сполуками. Висвітлено нові методики синтезу гетерометалевих сполук на основі методів електронної спектроскопії, кондуктометрії та магнетохімії. Доведено, що синтезовані сполуки проявляють каталітичну активність в реакції розкладу перекису водню, а також є складовими фотопровідних оптичних середовищ та прекурсорами електрокаталізаторів відновлення кисню у повітряних електродах хімічних джерел струму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.621-4 +
Шифр НБУВ: РА339105

      
11.

Штьосер Г.Ю. 
Комплекси алкілпіридилпохідних ізотритіондитіолів з солями перехідних металів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Г.Ю. Штьосер ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше синтезовано 23 нових комплекси "м'яких" (Cu(I), Hg(II), Cd(II), Ag(I), Pd(II), Pt(II)) і "суміжних" (Co(II), Ni(II), Cu(II), Zn(II) кислот Льюіса з поліфункціональними лігандами на основі ізотритіондитіолів. З використанням фізико-хімічних методів дослідження та теоретичних розрахунків запропоновано вірогідні структури нових комплексів. Для семи сполук за методом РСА встановлено молекулярну та кристалічну структури. Виявлено нові координаційні можливості нових лігандів. Зроблено висновок, що наявність вільного атома Нітрогену або некоординованого атома тіокарбонільного Сульфату дає змогу застосовувати нові комплекси як вхідні будівельні блоки для моделювання супрамолекулярних сполук. Вивчено спектри ESI. Запропоновано механізми неординарних реакцій та складено схеми утворення кінцевих і проміжних продуктів. Структуру та деякі властивості нових комплексів вивчено за допомогою різноманітних (класичних і новітніх) фізичних методів дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.62,0 + Г213.7,0 +
Шифр НБУВ: РА341109

Рубрики:

      
12.

Жиляк 
Акваамінодифосфати Co2+, Ni2+, Cu2+, Zn2+ та Cd2+: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Іван Дмитрович Жиляк ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.621,0 + Г125.26,0
Шифр НБУВ: РА346912

Рубрики:

      
13.

Дорощук 
Синтез, будова та реакційна здатність координаційних сполук іонів деяких d- металів та ураніл-іону з С-гетерилнітронами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Роман Олександрович Дорощук ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.621,0 + Г270,02
Шифр НБУВ: РА349662

Рубрики:

      
14.

Бойченко І.М. 
Процеси сорбції благородних металів на силікагелі, активованому N-(5-меркапто-1,3,4-тіодіазол-2-IЛ)-N-пропілсечовинними групами: автореф. дис... канд хім. наук: 02.00.01 / І.М. Бойченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Комплексоутворювальні властивості прищепленого ліганду у гомогенному середовищі вивчено вперше, оскільки дана речовина має погану розчинність у воді та неводних розчинниках. На підставі сорбційних характерстик МТПСС, спектроскопічних характеристик адсорбатів йонів металів підгрупи міді, хлоридних й оловохлоридних комплексів платинових металів, а також з урахуванням квантово-хімічних розрахунків електронної будови прищепленої молекули зроблено припущення про сорбцію на МТПСС залежно від умов за комлпексоутворювальним й аніонообмінним механізмами. За даними ізотерм сорбції, спектроскопії дифузного відбиття, ІЧ- та низькотемпературної люмінесценції запропоновано склад поверхневих комплексів благородних металів на МТПСС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.621,0 + Г583,0 +
Шифр НБУВ: РА357326

Рубрики:

      
15.

Кисельов А.В. 
Синтез гетероароматичних біскарбенів ряду 1,2,4-триазолу і нові шляхи одержання карбенових комплексів перехідних металів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / А.В. Кисельов ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії. — Донецьк, 2008. — 22 с. — укp.

Одержано карбенові комплекси срібла іонізованого типу реакцією 2-ацетокси-2H-бензімідазолінів з нітратом срібла. Синтезовано й випробовано щодо фармацевтичної активності певні карбенові прекурсори. Виявлено антимікробну активність похідних 3-арилокси-2-гіроксопропілімідазолу, 1,3-ди(n-хлорбензил)-2-ціанметил-2H-бензімідазоліну, 1-(n-хлорбензил)-3-[(2,4-дихлорфенокси)-2-гідроксипропіл]імідазолій хлориду. На його основі одержано неароматичний внутрішньомолекулярний карбеновий комплекс срібла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262.6,0 + Г116.621-4 +
Шифр НБУВ: РА356405

Рубрики:

      
16.

Качан І.А. 
Іммобілізовані на кремнеземі іонні асоціати молібденових гетерополікислот - нові аналітичні форми для визначення P, Si, Sb, окисників та відновників: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / І.А. Качан ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено твердофазні реагенти на основі кремнеземів, функціоналізованих четвертинними амонієвими солями аліфатичної та гетероциклічної природи, придатних для сорбційного концентрування окиснених і відновлених форм гетерополікислот (ГПК) фосфору та силіцію, з метою наступного твердофазно-спектрофотометричного та тест-визначення P, Si, Sb, а також деяких окисників та відновників, зокрема, гідразину, аскорбінової кислоти, адреналіну, дофаміну та йодату. Досліджено й оптимізовано умови вилучення ГПК з водного розчину з використанням модифікованих четвертинних амонієвих солей кремнеземів та вивчено природу міжфазної взаємодії з використанням методів ультрафіолетової/Вид-, інфрачервоної спектроскопії, спектроскопії дифузного відбиття та твердофазної спектрофотометрії. Доведено участь активних груп поверхні кремнезему у закріпленні ГПК. Установлено, що іммобілізація ГПК на кремнеземній матриці у формі іонного асоціату супроводжується стабілізацією реагенту, що сприяє поліпшенню метрологічних храктеристик методик визначення елементів, які утворюють ГПК. Показано, що іммобілізовані на кремнеземі у формі іонних асоціатів ГПК є ефективними гетерофазними редокс-реагентами для визначення окисників та відновників. Розроблено методики сорбційно-спектрофотометричного та тест-визначення мікрокількостей P, Sb, Si, гідразину, аскорбінової кислоти, адреналіну, дофаміну та йодату. Метрологічні характеристики методик перевірено за умов аналізу модельних розчинів і апробовано під час проведення аналізу реальних зразків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.64 + Г461.313.21 +
Шифр НБУВ: РА358041

Рубрики:

      
17.

Пенкова Л.В. 
Біядерні комплекси 3d-металів з піразолатними лігандами у моделюванні гідролітичних металоферментів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Л.В. Пенкова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено методи синтезу нових лігандів хелатно-місткового типу на основі 1H-піразолу з електроноакцепторними групами, досліджено їх комплексоутворення з йонами 3d-металів, встановлено склад і визначено константи утворення комплексів. Розроблено методики синтезу біоміметичних моделей металоензимів, за якими синтезовано 11 нових координаційних сполук. Методом рентгеноструктурного аналізу встановлено будову 10-ти нових сполук. Визначено взаємозв'язок між будовою та магнітною поведінкою утворених комплексів. Одержано каталізатори реакцій гідролізу біологічно важливих субстратів пестицидів на основі поліядерних комплексів. Визначено кінетичні параметри реакції гідролізу параоксону та 2-(оксипропіл)-n-нітрофеніл фосфату за присутності синтезованих цинквмісних модельних систем. Вперше досліджено процеси інгібіювання фосфатазної активності лужної фосфатази піразолвмісними лігандами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.62,0 + Г3 +
Шифр НБУВ: РА362156

Рубрики:

      
18.

Христов 
Фазові переходи високий спін - низький спін під тиском у координаційних сполуках іонів Fesup2+/sup: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Олександр Вячеславович Христов ; НАН України; Донецький фізико-технічний ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377,022 + Г116.61,0
Шифр НБУВ: РА362511

Рубрики:

      
19.

Смола С.С. 
Синтез, будова та спектрально-люмінесцентні властивості гетерополіядерних (f-p) комплексів на основі амінополікарбонових кислот: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / С.С. Смола ; Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського НАН України. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено координаційно-хімічні та спектрально-люмінесцентні властивості гетероядерних комплексів лантанідів з германієм (IV), оловом (IV) і вісмутом (ІІІ) з ді- та поліамінними комплексонами, а саме: етилендіамін-N, N, N',N'-тетраоцтовою, транс-1,2-циклогександіамін-N, N, N, N'-тетраоцтовою, 1, 3-діаміно-2-гідроксипропан--N, N, N', N'-тетраоцтовою, етиленгліколь-біс (2-аміноетил)-N, N, N', N'-тетраоцтовою, діетилентриамін-N, N, N", N"-пентаоцтовою та триетилентетрамін-N, N, N', N", N", N"-гексаоцтовою кислотами. Комплекси ідентифіковано й охарактеризовано методами елементного та рентгенофазового аналізу, термогравіметрії, ПМР-, ІЧ-абсорбційної та люмінесцентної спектроскопії, а також методами молекулярної механіки. Проведено рентгеноструктурний аналіз 3 гетероядерних Ln (III) - Ge (IV) сполук. Встановлено 4f-люмінесценцію іонів Sm (III), Eu (III), Tb (III) і Dy (III) у гетероядерних комплексах з Ge (IV) і Sn (IV), а також Nd (III) і Yb (III) у комплексах з Bi (III). У результаті аналізу розщеплення підрівнів штарківської структури смуг у спектрах 4f-люмінесценції запропоновано моделі координаційних поліедрів Eu (III) у гетероядерних комплексонатах. Визначено вплив p-металу на випромінювальні процеси іонів Ln (III), який полягає у випадку германій і олововмісних комплексів у певному способі організації їх структури (зміна відстані між іонами лантаніду та донорними центрами ліганду, кількості координованих молекул води, зниження триплетного рівня ліганду) або для комплексів Bi (III) у p-f-переносі енергії збудження на випромінювальні рівні Ln (III).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.64,0 +
Шифр НБУВ: РА368756

      
20.

Кость С.С. 
Синтез, будова та властивості лантанідвмісних комплексних сполук на основі водорозчинних калікс[4]аренів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / С.С. Кость ; Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського НАН України. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено, що інтенсивність 4f-люмінесценції у f-d-комплексах є обумовленою взаємним розташуванням збуджених енергетичних рівнів іонів обох металів. Виявлено коло калікс[4]аренів і їх комплексів з лютецієм, які проявляють антимікробну активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.621.0 + Г273.5-24 +
Шифр НБУВ: РА368727

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського