Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (82)Реферативна база даних (136)Книжкові видання та компакт-диски (291)Журнали та продовжувані видання (59)
Пошуковий запит: (<.>U=В69$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Новосядлий Б.С. 
Великомасштабна структура та параметри космологічної моделі спостережуваного всесвіту: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Б.С. Новосядлий ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Досліджено процес формування великомасштабної структури Всесвіту та визначено параметри космологічної моделі шляхом порівняння сукупності теоретично розрахованих характеристик великомасштабної структури з спостережуваними у широкому діапазоні масштабів і червоних зміщень. Проаналізовано лінійну та нелінійну стадії розвитку випадкових гаусівських збурень густини та швидкості речовини та метрики простору-часу в багатокомпонентній моделі Всесвіту та одержано аналітичні вирази для розрахунку характеристик великомасштабної структури Всесвіту у найбільш загальній II-параметричній моделі. Досліджено розвиток збурень концентрації іонів та електронів в області космологічних збурень густини баріонів в епоху космологічної рекомбінації. Визначено параметри CDM космологічної моделі та довічні інтервали їх значень. Наведено феноменологічний опис просторового розподілу квазарів, зокрема визначено залежність середньої просторової концентрації та двоточкової просторової кореляційної функції квазарів від червоного зміщення в CDM моделях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В692 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА350202

Рубрики:

      
2.

Тарароєв Я.В. 
Гносеологічні проблеми космології раннього Всесвіту: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.09 / Я.В. Тарароєв ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Запропоновано "лінійно-послідовну космологічну матрицю" для опису розвитку космологічних знань. Доведено, що інфляційна парадигма займає самостійну чарунку в матриці, яка є узагальнюючою стосовно інших чарунок внаслідок її діалектичного характеру. Відзначено, що в сучасній космології існують проблеми, які неможливо розв'язати емпірично, акцентовано увагу на їх розв'язанні, зокрема, на застосуванні аксіоматичного методу, де аксіомами є базисні характеристики космологічної чарунки. Створення та розвиток космологічної матриці обумовлено досвідом практичної взаємодії людини з навколишньою дійсністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:В69 + В69,022
Шифр НБУВ: РА319908 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Кузьмичов 
Гравітаційне поле квазізамкненого світу та квантування метрики замкненої космологічної моделі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Вадим Валентинович Кузьмичов ; Київський ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В692,022 + В313.38,022
Шифр НБУВ: РА306935

Рубрики:

      
4.

Сергієнко О. М. 
Динаміка розширення та великомасштабна структура Всесвіту в космологічних моделях із скалярним полем як темною енергією: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.02 / О. М. Сергієнко ; НАН України, Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2011. — 24 с.: рис., табл. — укp.

Проаналізовано динаміку розширення однорідного ізотропного Всесвіту та формування його великомасштабної структури в багатокомпонентній космологічній моделі з темною енергією, що моделюється мінімально зв'язаним скалярним полем з двома різними типами лагранжіана (класичним і тахіонним) та узагальненим лінійним баротропним рівнянням стану. Показано, що минула динаміка розширення та майбутнє Всесвіту - вічне прискорене розширення або зупинка розширення та колапс - повністю визначаються сучасною густиною енергії скалярного поля та співвідношенням між його теперішнім і попереднім параметрами рівняння стану. Зазначено, що здатність таких моделей темної енергії до кластеризації та їх вплив на спектр потужності збурень густини матерії залежать від того самого співвідношення й "ефективної швидкості звуку" в скалярному полі, яка визначається його лагранжіаном. Зроблено висновок, що такі скалярні поля з різними значеннями цих параметрів можуть бути принципово розрізненими. На параметри космологічних моделей з такими типами темної енергії накладено обмеження шляхом порівняння теоретичних передбачень з відповідними спостережувальними даними. Проаналізовано властивості таких скалярно-польових моделей темної енергії з найоптимальнішими параметрами та можливості їх розрізнення за даними спостереженої космології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В692,022
Шифр НБУВ: РА378873 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Колтачихіна О.Ю. 
Історія досліджень в галузі загальної теорії відносності та космології в Україні: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / О.Ю. Колтачихіна ; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати вивчення історії досліджень у галузі загальної теорії відносності та космології в Україні (1905 - 1990). Проаналізовано основні етапи їх становлення та розвитку, висвітлено загальні досягнення українських учених у даній сфері. Запропоновано періодизацію розвитку космології. Показано роль та місце досліджень у галузі загальної теорії відносності та космології в Україні та світовому контексті. Наведено відомості про сприйняття теорії відносності у початковий період її розвитку українськими вченими, показано їх роль у поширенні нових ідей та висвітлено основні наукові досягнення. Проаналізовано діяльність наукових центрів України, що займаються дослідженнями з загальної теорії відносності та космології, охарактеризовано сучасний стан їх розвитку. Висвітлено внесок у дані галузі зарубіжних учених - вихідців з України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В313.3 г(4УКР),022 + В69г(4УКР),022 +
Шифр НБУВ: РА353085

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Барабаш О.В. 
Квазізамкнуті світи та теоретико-польові методи в космології: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / О.В. Барабаш ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В69,022
Шифр НБУВ: РА315605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Коптєва О.М. 
Космологічні та астрофізичні моделі з урахуванням космологічної сталої: Автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / О.М. Коптєва ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 17 с. — укp.

Досліджено великомасштабну структуру Всесвіту, його властивості та особливості еволюції за наявності космологічної сталої шляхом побудови нових та аналізу відомих космологічних і астрофізичних моделей, що враховують ненульову космологічну сталу. Проаналізовано відомі моделі Всесвіту, узагальнено модель пилової кулі в порожньому просторі на випадок ненульової космологічної сталої та досліджено її вплив на процес гравітаційного колапсу. Побудовано модель Всесвіту з випромінюванням та космологічною сталою, за допомогою якої може описуватись ранній Всесвіт, де випромінювання було домінуючим серед інших типів матерії. Досліджено великомасштабну структуру Всесвіту за умов використання різних моделей у разі наявності <$ELAMBDA ~ symbol Щ ~ 0>.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В692в641.8,022 + В313.38в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА343569

      
8.

Тарароєв Я. В. 
Онтологічні засади сучасної фізики та космології: автореф. дис. ... д-ра філос. наук : 09.00.09 / Я. В. Тарароєв ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 30 с. — укp.

Вирішено проблему онтологічних засад фізичного та космологічного знань, результатом дослідження є опис двох онтологічних парадигм - субстанціональної й реляційної, що є основою фізичного знання, а також зазначено їх структурні елементи. Доведено, що перша є основою механік Аристотеля й Ньютона, тоді як друга - основою спеціальної й загальної теорій відносності,квантової механіки, стандартної моделі елементарних частинок, релятивістської й сучасної космології й фантомних теорій, які не пояснюють емпіричних даних. Ці парадигми мають різні механізми взаємозв'язку з іншими елементами наукового знання. Наслідком другої парадигми є онтологізація не об'єктивної дійсності, а людської практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 в5,022 + В69 в5,022
Шифр НБУВ: РА380535 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Журавльов В.І. 
Постфрідманівська парадигма космофізики: філософсько-світоглядний аналіз: автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.09 / В.І. Журавльов ; НАН України. Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди. — К., 2007. — 35 с. — укp.

Досліджено актуальні філософсько-світоглядні проблеми новітньої постфрідманівської космофізики, породжені сучасними уявленнями про фізичний вакуум, що претендує на статус універсального репрезентанта глобальної єдності "всього зі всім". Обгрунтовано припущення, що даний вакуум має потенційно-невичерпний інформаційно-енергетичний зміст. Показано, що сучасна теорія фізичного вакууму є могутнім каталізатором пошуків доступу до океану екологічно чистої вакуумної енергії. Показано, що запропонована методологія аналізу проблем генезису та еволюції постфрідманівської парадигми космофізики орієнтує дослідників не на консервацію концептуальних основ науки, що продемонстрували свою ефективність на етапі лінеаризації наукового пізнання, не на пошук непорушних основ науки, а на розхитування метафізичної віри в можливість існування її остаточних основ. З'ясовано, що дана концептуально-методологічна стратегія дозволяє перетворити домінуючу нині картину світу в "постфрідманівську оптику світобачення", обумовлює багатоальтернативні сценарії розвитку еволюційних процесів та сприяє удосконаленню культури нелінійного мислення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:В69 + Ю251 + В69,022 +
Шифр НБУВ: РА353830

Рубрики:

      
10.

Домбровський М. 
Струнні космології: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / М. Домбровський ; НАН України. Наук.-технол. концерн "Ін-т монокристалів", Ін-т монокристалів. — Х., 2001. — 33 с. — укp.

Розглянуто проблеми руху струн у різноманітних викривлених фонових просторах, суперструнні космології, що базуються на спільному секторі частинок для ефективних суперструнних дій (гравітон, дилатон, аксіон), космології Ходжави-Віттена та проблему "елегантного виходу" для суперструнних космологій. Відзначено, що суперструнна космологія має деякі унікальні риси, які відсутні у звичайних космологіях загальної теорії відносності. Доведено, що в суперструнних космологіях існує можливість уникнути замкнутих часових петель, які з'являються в загальнорелятивістичних моделях Всесвіту Гьодля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В31,022 + В69,022
Шифр НБУВ: РА315014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Апуневич С.Є. 
Флюктуації температури реліктового випромінювання та формування великомасштабної структури в інфляційних моделях Всесвіту: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / С.Є. Апуневич ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено напіваналітичний підхід до обчислення кутового спектр потужності на великих масштабах, для точного й ефективного здійснення процедури нормування. Визначено локалізацію накопичення внеску до пізнього інтегрального ефекту Сакса - Вольфа у часовому інтервалі. Вдосконалено та розширено аналітичні апроксимації, використані для передбачення положень та амплітуд акустичних особливостей кутового спектра залежно від космологічних параметрів. Проаналізовано дані експериментів з вимірювання флюктуацій температури BOOMERanG, MAXIMA та DASI, модельно-незалежним методом встановлено присутність акустичних особливостей у дослідженому спектрі, оцінено достовірність їх визначення та його похибки. Тестовано інфляційну космологічну модель щодо відповідності проаналізованим даним. Визначено обмеження на значення космологічних параметрів: густини енергії речовини, густини енергії баріонів, нахилу післяінфляційного спектра потужності збурень густини, вмісту густини енергії космологічної константи, сталої Габбла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В692,022
Шифр НБУВ: РА318293 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського