Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (185)Книжкові видання та компакт-диски (144)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>U=В67$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Тугай А.В. 
Великомасштабні рухи спіральних галактик каталогу RFGC: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / А.В. Тугай ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2005. — 24 с. — укp.

Побудовано вибірку з 1561-ї плоских спіральних галактик з каталогу RFGC, стосовно яких існують дані про променеві швидкості та ширини лінії НІ. На її базі визначено величини та похибки параметрів узагальненої залежності Таллі - Фішера у варіанті "лінійний діаметр - ширина лінії НІ" та мультипольних моделей колективного руху галактик. Побудовано об'єднаний масив даних про спіральні галактики з каталогів RFGC і Mark III. З використанням одержаної залежності Таллі - Фішера у варіанті "світність - ширина лінії НІ" оцінено відстані та радіальні пекулярні швидкості галактик двох каталогів. З'ясовано, що положення близьких надлишків густини (атракторів), які знаходяться у межах вибірки, не може бути визначеним з використанням мультипольної моделі колективного руху галактик. Розглянуто 4-атракторну модель розподілу густини на масштабі до 200 Мпк і проаналізовано її відповідність спостереженим даним про великомасштабні рухи галактик. Показано, що дана модель узгоджується з параметрами дипольної складової колективного руху і не узгоджується з параметрами октупольної і квадрупольної складових.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В674 я26,022 + В677.1 я26,022 +
Шифр НБУВ: РА340290

Рубрики:

      
2.

Іващенко Г.Ю. 
Властивості просторового розподілу квазарів за даними Слоанівського цифрового огляду неба: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Г.Ю. Іващенко ; Голов. астроном. обсерваторія НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено властивості просторового розподілу квазарів за даними п'ятого видання Слоанівського цифрового огляду неба. Розроблено новий підхід до визначення параметрів просторової двоточкової кореляційної функції, який передбачає застосування пермутаційного методу побудови випадкового каталогу. Досліджено залежність кластеризації квазарів від червоного зміщення та світності. Підтверджено існування слабкої залежності від світності в оптичному діапазоні та показано відсутність такої залежності від світності в радіо- й інфрачервоному діапазонах. Досліджено властивості пар і асоціації квазарів і квазарів поля. Виявлено, що для ізольованих пар кількість яскравих квазарів перевищує кількість слабких удвічі - утричі, для квазарів поля - в чотири рази, а в асоціаціях кількість яскравих квазарів є меншою за кількість слабких у 1,5 раза. Досліджено викривлення двоточкової кореляційної функції у просторі червоних зміщень за рахунок негабблівських рухів квазарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В677.1в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА364344

      
3.

Ізотова І.Ю. 
Дослідження випромінювання галактик з активним зореутворенням у далекому інфрачервоному діапазоні: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / І.Ю. Ізотова ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2002. — 19 с. — укp.

На підставі даних спостережень на супутнику IRAS одержано та проаналізовано інтегральні характеристики випромінювання галактик з активним зореутворенням з Першого та Другого Бюраканських оглядів у далекому інфрачервоному (ІЧ) діапазоні спектра. Запропоновано модель випромінювання блакитних компактних карликових галактик (БККГ) у даному діапазоні спектра, в якій розглянуто області зореутворення та материнську галактику з основним зоряним населенням, для якої прийнято степеневий розподіл поверхневої яскравості вздовж радіуса галактики, характерний для еліптичних галактик. Показано, що модель задовільно пояснює спостережені характеристики БККГ та галактик Маркаряна низької світності у середньому та далекому ІЧ діапазонах спектра. Показано, що швидкість поточного зореутворення в цих галактиках більша, ніж у нормальних спіральних галактиках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В675.1,022
Шифр НБУВ: РА321664

Рубрики:

      
4.

Шкварун Р.В. 
Дослідження радіального розподілу важких елементів в дисках спіральних галактик: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Р.В. Шкварун ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено вміст кисню в Галактичних НП областях. Встановлено параметри радіального розподілу вмісту кисню у диску Галактики. Показано, що знайдений вміст кисню на сонячній галактичній відстані узгоджується з вмістом кисню у міжзоряному середовищі, який визначений з високою точністю за міжзоряними лініями поглинання в спектрах зір. Відзначено, що даний факт підтверджує правильність використання двозонної моделі НП областей. Проведено дослідження вмісту неону та кисню в НП областях семи спіральних галактик за допомогою P-методу. Визначено параметри радіального розподілу вмісту неону та кисню в дисках даних галактик. На підставі порівняльного дослідження розподілів вмісту неону та кисню в кожній галактиці показано, що нахили розподілів узгоджуються. Встановлено, що відношення вмісту неону та кисню є постійним у межах похибок. Визначено радіальні розподіли вмісту кисню у дисках восьми спіральних галактик. Виконано дослідження глобальної азимутальної асиметрії в розподілі вмісту кисню в дисках досліджуваних галактик. Виявлено, що розподіл вмісту кисню у дисках восьми спіральних галактик є азимутально симетричним, принаймні у першому наближенні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В677.1,022 + В642.2,022 +
Шифр НБУВ: РА342314

Рубрики:

      
5.

Мелех Б.Я. 
Дослідження фізичних характеристик та хімічного вмісту областей НІІ в блакитних компактних карликових галактиках: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Б.Я. Мелех ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Використано спектри областей HII, одержані Ізотовим та іншими (1994 - 1997 рр.). Розраховано сітку фотоіонізаційних моделей свічення (ФМС) областей HII у БККГ. Зазначено, що одержані у результаті діагностики інтегральних спектрів сітки ФМС іонні вмісти використано для виведення нових виразів ICF. Дані вирази протестовано на відтворення хімічного вмісту, заданого у ФМС. Для визначення вмісту гелію виведено новий вираз ICF(He). Розраховано оптимізовані ФМС (ОФМС) 12-ти областей HII у БККГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В677.4,022 +
Шифр НБУВ: РА323132

Рубрики:

      
6.

Баннікова О.Ю. 
Еволюційні моделі та тонка структура вихорів та струменів космічних радіоджерел: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / О.Ю. Баннікова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 17 с. — укp.

Здійснено дослідження таких структурних елементів астрофізичних об'єктів, як джети та тори. Розглянуто питання розподілу інтенсивності випромінювання вузлів джетів позагалактичних джерел у радіо- та рентгенівському діапазонах. В межах дифузійної моделі розраховано функцію розподілу електронів для джерела інжекції, що рухається, а також теоретичні розподіли інтенсивності випромінювання для вузлів типових радіоджерел. З'ясовано, що неоднорідне магнітне поле може призводити до відмінностей розподілу інтенсивності у вузлах в радіо- та рентгенівському діапазонах. Показано, що дослідження в міліметровому (субміліметровому) діапазоні дозволяють визначити максимальну енергію частинок по високочастотному завалу радіоспектра. Доведено, що у випадку тороїдального вихора виродженого нейтронного газу виникає область стійкості, яка залежить від циркуляції. Запропоновано дипольно-тороїдальну модель затіняючих торів активних ядер галактик, яка може з'ясувати кореляцію, що спостерігається між оптичними спалахами та появою компонент джетів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В642.2,022 + В677.12,022 +
Шифр НБУВ: РА344060

Рубрики:

      
7.

Сергєєв С.Г. 
Змінність широких емісійних ліній в активних ядрах галактик: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / С.Г. Сергєєв ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 1999. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В677,022

Рубрики:

      
8.

Вольвач О.Є. 
Змінність, структура і спектр радіовипромінювання активних ядер галактик за спостереженнями на радіотелескопах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / О.Є. Вольвач ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Вперше проведено тривалий цикл спостережень 34-х позагалактичних радіоджерел за допомогою радіотелескопу РТ-22, що дало змогу дослідити змінність випромінювання цих об'єктів у міліметровому діапазоні довжинь хвиль, а також одержати амплітуди та моменти максимумів спалахів радіовипромінювання. Зазначено, що одержані дані про змінність квазара ОН 471 на частотах 22 і 36 ГГц свідчать про те, що це джерело є одним із найпотужніших у міліметровому діапазоні довжин хвиль серед відомих квазарів. Виявлено складну структуру радіоджерела: ядро-джет із джетом, витягнутим на відстань близько 5 кутових мілісекунд на схід. На підставі даних спостережень радіоінтерферометрії з наддовгими базами визначено положення станції з точністю до декількох міліметрів. Одержано величину горизонтальної швидкості руху радіоастрономічної станції "Симеїз".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В677,022 + В640,022 +
Шифр НБУВ: РА323378

Рубрики:

      
9.

Ахметов В. С. 
Кінематичні параметри Галактики за даними сучасних астрометричних каталогів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.01 / В. С. Ахметов ; НАН України, Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2011. — 22 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В673 я26,022 + В675 я26,022
Шифр НБУВ: РА384580 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Шепелєв В.О. 
Кутова структура позагалактичних радіоджерел за результатами інтерферометричних спостережень у декаметровому діапазоні радіохвиль: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.02 / В.О. Шепелєв ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

Одержано моделі кутового розподілу яскравості низки радіогалактик і квазарів. Установлено, що основними причинами змінювання структури джерел в даному діапазоні є відхилення спектрів їх компонентів від степеневого закону внаслідок синхротронного самопоглинання в ядрах і гарячих плямах і зменшення синхронних втрат в пелюстках, поява протяжних гало з крутими спектрами та низькою поверхневою яскравістю, збільшення кутових розмірів пелюсток радіогалактик. Визначено спектральні індекси інжекції та синхротронний вік декотрих джерел або їх компонентів. Вдосконалено методи калібрування інтерферометрів і вимірювань функцій видності, розроблено методику підбору моделей кутового розподілу яскравості за модулями функцій видності за слабкого покриття UV-площини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В677.92,022
Шифр НБУВ: РА372171 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Гусєва Н.Г. 
Масивні зірки в голубих компактних галактиках з активним зореутворенням і їхня взаємодія з міжзоряним середовищем: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Н.Г. Гусєва ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2001. — 33 с. — укp.

Розглянуто нову оригінальну вибірку голубих компактних галактик (ГКГ), в якій встановлено більше десяти екстремальних об'єктів з дуже низьким вмістом важких елементів. Надано оцінку металічності зірок в ГКГ за результатами спостережень в спектрах галактик смуг поглинання окису титану. Досліджено велику вибірку Вольф-Райе галактик, в інтегральних спектрах якої виявлено широкі WR особливості в червоній області спектра. Вперше ідентифіковано декілька нових емісійних ліній у спектрах WR галактик та на їх базі запропоновано метод визначення кількості WNL зірок. Визначено новий напрямок детального вивчення молодих галактик в Локальному Всесвіті, що дозволяє встановити історію зореутворення в цих галактиках та одержати обмеження на їх вік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В677.7,022 + В631
Шифр НБУВ: РА318205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Никитюк Т.В. 
Моделювання та аналіз впливу обміну речовиною на хімічну еволюцію галактик та їх оточення: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Т.В. Никитюк ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження впливу обміну речовиною на хімічну еволюцію галактик та на хімічний склад міжгалактичного газу, що оточує галактики. Розглянуто можливість формування гало галактик шляхом злиття фрагментів. Обгрунтовано припущення, що зоряне населення гало галактики є сумішшю зір, які утворились в окремих фрагментах до їх злиття. У межах даного сценарію розраховано хімічну еволюцію фрагментів, що зливаються, та одержано функції металічності зір поля гало та кулястих скупчень для 7-ми галактик, включаючи нашу Галактику. Досліджено хімічну еволюцію диску Галактики у межах відкритої двозонної моделі хімічної еволюції галактики. Розраховано Галактичну еволюцію магнію, кремнію, кисню та заліза для тонкого та товстого дисків Галактики, а також функцію металічності для тонкого диску. Одержано параметри історії зоретворення для тонкого та товстого дисків Галактики. Виявлено, що акреція газу на диск відіграє важливу роль у виникненні різниці між хімічними характеристиками тонкого та товстого дисків Галактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В675.5в641.8,022 + В682в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА342654

      
13.

Вольвач О.Є. 
Нестаціонарне випромінювання позагалактичних джерел за спостереженнями у мікрохвильовому діапазоні: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.03.02 / О.Є. Вольвач ; Голов. астроном. обсерваторія НАН України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Визначено об'єкти, що складаються з двох тісних надмасивних чорних дир і центрального акреційного диска. Одержано параметри орбіт компаньйонів подвійних систем, періоди прецесії центральних тіл і час життя до злиття активних ядер галактики (АЯГ). Розглянуто динаміку могутнього спалаху випромінювання в об'єкті 3С454.3 в 2005 - 2006 рр. Одержано детальну кореляцію тривалості та часового профілю спалаху на часових масштабах від декількох днів до року, що дозволило зробити важливий висновок про єдиний механізм випромінювання в джерелі під час спалаху у всьому діапазоні частот - від радіо до оптики. Висвітлено, що для частини об'єктів спалах на високих радіочастотах не супроводжується появою нового РНДБ-компонента, але для ряду джерел зміни потоків на різних радіочастотах відбуваються одночасно, а посилення потоку супроводжується появою нового РНДБ-компонента.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В677.92,022
Шифр НБУВ: РА371504 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Шаров П.Ю. 
Розподіл густини матерії на значення деяких космологічних параметрів на основі пекулярних швидкостей плоских галактик: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.02 / П.Ю. Шаров ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2008. — 21 с. : рис. — укp.

Оцінено надлишкові маси атракторів Персей - Риби, Великий Атрактор та Кома за їх впливом на рух плоских спіральних галактик каталогу RFGC. Показано кореляцію радіальних компонент полів великомасштабного руху галактик каталогів RFGC і Mark III.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В675.4,022 + В665,022
Шифр НБУВ: РА359013

Рубрики:
  

      
15.

Захожай В.А. 
Статистичні закономірності в зоряних системах: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.02 / В.А. Захожай ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 35 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність використання графів для статистичного опису розвитку відокремлених зоряних систем. Проведено теоретичний розрахунок аналітичного спектра мас компонентів зоряної системи. Надано інтерпретацію спостережним числам галактик-сателітів сімейства Чумацького Шляху, асоціацій і зоряних систем У Місцевій зоряній системі у контексті первинної фрагментації у відповідних протосистемах. Розроблено статистичну модель еволюціонуючих зірок з урахуванням їх елементного складу. Обгрунтовано можливість використання комплексного статистичного методу для оцінювання астрофізичних параметрів найближчих зірок. Розроблено нову еволюційну модель субзірок, що базується на залежності рівняння стану речовини від параметра виродження електронів і ступеня іонізації атомів. Виявлено загальні статистичні закономірності між основними фізичними характеристиками субзірок на стадії охолодження та зірками головної послідовності. Одержано зоряно-субзоряну функцію мас, сумарний спектр мас протозірок попереднього зореутворення та оцінено частковий вклад субзірок серед зоряно-субзоряної популяції. Уперше ототожнено зорі з інфрачервоними потоками та виділено зорі з загальними особливостями у власних рухах (які виділилися у кластери) у радіусі 10 пк від Сонця. Виконано комплексне визначення віку найближчих до Сонця зірок і субзірок на підставі даних, одержаних завдяки проведеним дослідженням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В67 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА354438

Рубрики:

      
16.

Мельник О.В. 
Фізичні властивості малонаселених груп галактик Місцевого надскупчення: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / О.В. Мельник ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено фізичні властивості малонаселених груп галактик Місцевого надскупчення. Розроблено 3-D метод мозаїки Вороного для виокремлення груп галактик, складовою якого є оригінальний спосіб перемасштабування відстаней до галактик з метою уникнення селекційних ефектів вибірки відносно слабких за світністю галактик. Виявлено закономірності фізичних властивостей груп галактик. Зокрема показано, що виявлений взаємозв'язок між морфологічним складом, населеністю, активністю та показниками кольору взаємодіючих галактик у групах та триплетах характеризує еволюційний стан групи та є спостережним свідченням вірогідності моделі поетапного злиття галактик. Відношення віріальної маси триплету до сумарної маси його галактик складає 7 - 40 залежно від вибірки. Показано, що фізичні властивості груп безпосередньо залежать від початкового каталогу галактик та методу відбору Галактик в групи. На підставі державних даних зроблено пропущення щодо більшої вірогідності гіпотези про приховані маси в гало галактик, що входять до потрійних систем, а не гіпотези про розподіл темної матерії за всім об'ємом триплету, крім тісних груп галактик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В676,022 +
Шифр НБУВ: РА349948

Рубрики:

      
17.

Чеснок Н. Г. 
Фотометрична та спектральна змінність випромінювання активних ядер галактик в оптичному та рентгенівському діапазонах: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.02 / Н. Г. Чеснок ; НАН України ; Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше для вибірки галактик Сейферта NGC 5548, NGC 7469, NGC 3227, MrK 509, Ark 564 та інших було виконано пошук кореляції змінності потоків випромінювання в оптичному та рентгенівському діапазонах для визначення параметрів механізму перевипромінювання, що відбуваються в системі акреційний диск - центральна ЧД. Зазначено, що згідно з будовою активних ядер галактик випромінювання в оптичному діапазоні утворюється в акреційному диску, в рентгенівському - в області, що знаходиться над центральною чорною дирою (ЧД). За даними нового каталогу 2MIG сформовано вибірку 62-х ізольованих галактик, що містять активні ядра. Проаналізовано їх загальні (кінематичні та спектральні) властивості для визначення впливу оточення галактики на активність її ядра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В675.54 в6,022 + В675.1 в6,022
Шифр НБУВ: РА379159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського