Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (37)Книжкові видання та компакт-диски (33)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>U=В663.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Петрук О.Л. 
Гідродинамічне моделювання еволюції залишків наднових зір у неоднорідному міжзоряному середовищі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / О.Л. Петрук ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто залишки наднових зір (ЗН), що широко досліджуються теоретично та у ході космічних експериментів, зокрема, у рентгенівському діапазоні. Встановлено, що більшість гідродинамічних моделей ЗН грунтуються на припущенні про однорідний розподіл густини навколишнього середовища. Однак, спостереження свідчать про несферичність форм ЗН та анізотропію розподілу поверхневої яскравості. Розроблено новий наближений аналітичний метод гідродинамічного моделювання несферичних адіабатичних ЗН у середовищі з довільним розподілом густини. Вперше досліджено закономірності впливу неоднорідного середовища та несферичного вибуху Наднової на морфологію та інтегральні характеристики рівноважного теплового рентгенівського випромінювання (світність та спектральний індекс) несферичних адіабатичних ЗН. Аналіз випромінювання виконано у різних енергетичних діапазонах, що дозволило також оцінити характер поведінки спектрів несферичних ЗН. Розраховано поверхневий розподіл вказаних характеристик Х-випромінювання ЗН у різних типах неоднорідного середовища та несферичного вибуху. Ці закономірності було порівняно з випадком залишку сферичного вибуху Наднової в однорідному середовищі. Розроблено моделі ЗН RCW86, Тихо, IC443, які вперше пояснюють спостережений розподіл поверхневої яскравості як вплив великомасштабного градієнта густини міжзоряного середовища (МЗС). Надано основні характеристики МЗС та ЗН, які випливають з даних моделей. На основі розробленої моделі ЗН IC443 подано інтерпретацію гамма-випромінювання від нього.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В663.24,022 + В665.4,022
Шифр НБУВ: РА308657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Тєлєжинський І.О. 
Нетеплове рентгенівське та гамма-випромінювання залишків наднових зір: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / І.О. Тєлєжинський ; НАН Українию Гол. астрон. обсерваторія. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Виявлено, що високі потоки нетеплового випромінювання можуть бути задетектовані від залишків, що еволюціонують у середовищі зі специфічними умовами або від звичайних залишків протягом однієї з еволюційних стадій. Розроблено наближений аналітичний метод, який дозволяє проводити 2-D та 3-D моделювання залишків Наднових зір на перехідній від адіабатичної до радіаційної стадії еволюції в однорідному та неоднорідному середовищах. За допомогою розробленого методу проведено моделювання рентгенівського та жорсткого гамма-випромінювання, що очікується від залишків під час перехідної стадії. Встанволено, що формування щільної оболонки на даному етапі супроводжується зростанням потоків нетеплового випромінювання внаслідок зростання густини протонів-мішеней та енергії космічних променів у новонароджуваній оболонці. Проведено розрахунки очікуваних потоків нетеплового випромінювання від залишків Наднових зір, що знаходяться на перехідній стадії еволюції, виконано порівняння даних потоків з рівнями чутливості сучасних інструментів (H.E.S.S, INTEGRAL).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В663.24-4,022 +
Шифр НБУВ: РА358688

Рубрики:

      
3.

Петрук О. Л. 
Прискорення космічних променів в оболонкових залишках наднових зір: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.03.02 / О. Л. Петрук ; НАН України, Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2011. — 40 с.: рис. — укp.

Вперше розроблено модельно-незалежний метод розрахунку розподілу поверхневої яскравості нетеплового лептонного випромінювання наднових зір (ЗН) в gamma-діапазоні на основі його спостережуваних радіо- та рентгенівської карт. Метод застосовано для SN 1006. Розроблено метод визначення тривимірної орієнтації міжзоряного магнітного поля (МП) в околі ЗН за його радіокартою. Вперше промодельовано карти яскравості сферичних ЗН в gamma-діапазоні, а також радіо-, рентгенівські та gamma-карти ЗН, які знаходяться в неоднорідних міжзоряних середовищах (МЗС) і міжзоряних МП. Виявлено вплив неоднорідностей МЗС і міжзоряного МП на карти нетеплового лептонного випромінювання ЗН в різних діапазонах. Запропоновано нову модель класу ЗН - теплових рентгенівських композитів, - яка базується на ідеї про рух ударних хвиль (УХ) в суттєво неоднорідному МЗС, з масштабом неоднорідності, меншим за 10 парсек. Одержано наближені аналітичні вирази для опису азимутальних і радіальних профілів розподілу поверхневої яскравості адіабатичних ЗН в однорідному середовищі та однорідному магнітному полі внаслідок випромінювання прискорених електронів в радіо-, рентгенівському та gamma-діапазонах. Вперше виявлено фактори, які визначають розподіли яскравості у вказаних діапазонах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В663.24-4 в641,022 + В632.5 в641,022
Шифр НБУВ: РА379016 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Марченко В.В. 
Релятивістські ударні хвилі в оболонках гіпернових зір: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.02 / В.В. Марченко ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2008. — 20 с. : рис. — укp.

Досліджено рух релятивістських ударних хвиль в оболонках Гіпернових зір і проаналізовано наслідки цього руху. Порівняно характеристики поведінки релятивістської та нерелятивістської ударної хвилі в неоднорідному середовищі. Проведено 2D гідродинамічне моделювання еволюції фронту ударної хвилі від зупиненого струменя в оболонці Гіпернової зорі. Розраховано параметри спалаху жорсткого теплового випромінювання та гіродинамічно прискорених частинок за умов виходу сферично-симетричної релятивістської ударної хвилі на поверхню Гіпернової зорі. Показано, що характерна енергія фотонів теплового спалаху 10 - 10 кеВ, енергетичний спектр прискорених частинок буде степеневим показником степеня від 3,5 до 4,8, а максимальні енергії прискорених частинок досягатиме 400 ГеВ. Розраховано параметри адронного спалаху gamma-випромінювання, який виникає внаслідок розпаду нейтральних іонів - продуктів непружних зіткнень між прискореними частинками та навколозоряним середовищем. Проаналізовано можливість детектування теплового й адронного спалахів сучасними та майбутніми космічними місіями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В663.2-4,022
Шифр НБУВ: РА359029

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського