Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (99)Книжкові видання та компакт-диски (43)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=В661.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Писаренко А.І. 
Внутрішня будова і еволюція субзірок: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / А.І. Писаренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 17 с. — укp.

Розглянуто питання розробки базової фізичної моделі субзірок та моделювання їх внутрішньої будови та еволюції. Показано, що створена модель дозволяє проводити розрахунки еволюції субзірок широкого діапазону мас та різного елементного складу. Знайдено порівняння стану речовини з урахуванням кореляційних ефектів неідеальності. З'ясовано, що під час розрахунків іонізаційної рівноваги воднево-гелієвої суміші ураховується ефект "іонізації тиском". Побудовано сучасну фазову діаграму воднево-гелієвої суміші. Одержано нову систему диференційних рівнянь з новими адіабатичними коефіцієнтами, що описує сферично симетричний об'єкт, який знаходиться в адіабатичній рівновазі. Побудовано модель, яка враховує обертання субзірки та магнітні поля. Знайдено співвідношення між основними астрофізичними параметрами субзірок. Розраховано та кількісно описано внутрішню будову щодо водневево-гелієвих субзірок різних мас.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.4в641.8,022 + В661.42в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА344059

      
2.

Панько О.О. 
Довготривала змінність емісійних спектрів Be зір різних типів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / О.О. Панько ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2001. — 16 с. — укp.

Одержані результати дозволять більш деталізувати стан речовини оболонок Ве зір, що є важливим для створення детальної теорії Ве феномену в цілому та уточнення ролі Ве стадії в еволюції гарячих зір, які швидко обертаються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В661.41,022
Шифр НБУВ: РА314417 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Ляшко Д.А. 
Ешеле спектри пекулярних зір і автоматизований комплекс їхньої обробки: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Д.А. Ляшко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено методику автоматизації обробки ешельних спектрів та наведено рекомендації щодо її використання для дослідження пекулярних зір. Визначено основні етапи екстракції та можливості їх автоматизації. З метою нормалізації спектрів на континуум використано зображення плоского поля. З'ясовано, що даний підхід дозволяє врахувати апаратні викривлення, внесені ешеле спектрографом, та автоматизувати процес проведення континуума, а також вирішити одну з головних проблем дослідження - нормалізувати спектри на континуум у порядках, які містять лінії водню. Розроблено методику побудови зображення ешеле спектра штучної зорі для контролю основних етапів автоматичної обробки. Одержано ряд нових астрофізичних результатів, що базуються на точності та ефективності розроблених методик. У процесі створення комплексу програм автоматичної обробки ешельних спектрів використано спостереження, одержані на спектрографах GIRAFFE (SAA0) Південна Африка, SARG (TNG) Італія, BOES (BOAO) Південна Корея, а також UVES, розташованого на одному з 8-метрових телескопів обсерваторії ESO La Silla (Чилі).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В661.4 в641.8,022 + В642.2 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА353260

Рубрики:

      
4.

Тарасова Т.М. 
Магнітні поля зірок пізніх спектральних типів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Т.М. Тарасова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2003. — 16 с. — укp.

Наведено результати спостережень магнітних полів зірок пізніх спектральних типів. Виміри магнітних полів для всіх карликів проведено з похибками в декілька гаус. У вимірах було досягнуто таку ж, як в інших дослідників, а також перевищуючу точність. Порівняння результатів за магнітним полем з рентгенівською світністю зірок показало відсутність кореляції між магнітним полем і рівнем активності зірки. Для всіх карликів було розглянуто варіації магнітного поля залежно від фази періоду обертання. Зазначено, що періоди зміни магнітного поля добре узгоджуються з періодами обертання, одержаними на підставі варіацій хромосферної емісії в лініях H і K Ca II.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В661.4,022 +
Шифр НБУВ: РА324789

Рубрики:

      
5.

Любчик Ю.П. 
Моделювання спектрів зір пізніх спектральних класів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Ю.П. Любчик ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено проблему моделювання спектрів зір пізніх спектральних типів. Розглянуто наближення JOLA для врахування молекулярної непрозорості, а також застосування списків ліній молекули TiO Плеза та Швенке для розрахунків спектрів зір пізніх спектральних класів. Визначено вміст літію та ряду інших елементів в атмосферах двох пар зір спектральних класів F та G з околиць Сонця. Отримано задовільний опис спектрів двох пізніх М-карликів GJ1111(M6.5 V) та GJ51(M5 V), а також коричневого карлика Teidel(M8). Це доводить можливість використання даної методики для розрахунків спектрів зір пізніх спектральних класів і квазізоряних об'єктів. На підставі порівняння розрахованих та спостережуваних спектрів визначено ефективні температури та прискорення вільного падіння в атмосферах цих об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В642,022 + В661.41,022
Шифр НБУВ: РА318486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Ковтюх В.В. 
Фізико-хімічні характеристики пульсуючих надгігантів і незмінних зір пізніх спектральних класів та розподіл металічності у спостережуваній частині диска Галактики: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.02 / В.В. Ковтюх ; НАН України, Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2009. — 32 с. — укp.

Наведено результати спектроскопічного дослідження зір головної послідовності (ГП), гігантів, незмінних надгігантів, класичних цефеїд і віргінід спектральних класів F, G, K. Для визначення ефективних температур зір ГП, гігантів, надгігантів (спектральні класи F - K, внутрішня точність 5 - 25 K) на основі методу відношення глибин ліній розроблено спеціальні програми. Відкрито новий провал у розподілі зір ГП у температурному діапазоні від 5 560 до 5 610 К. Проаналізовано результати мультифазних спектроскопічних досліджень багатьох класичних цифеїд. Відкрито перші дві літієві цефеїди нашої Галактики. Обгрунтовано припущення, що зафіксовані особливості профілів ліній у спектрах X Sgr, V1334 Cyg, EV Set і BG Cru обумовлені нерадіальними коливаннями. На підставі аналізу спектроскопічних даних виявлено почервоніння для 74-х надгігантів класів F, G, K і для 164-х класичних цефеїд. Для дослідження радіального розподілу хімічних елементів галактичного диска між галактоцентричними відстанями 4 - 16 кпк використано 380 спектрів з високою роздільною здатністю 190 галактичних цефеїд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В632,022 + В663.1,022 + В661.42,022 +
Шифр НБУВ: РА363138

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського