Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (33)Реферативна база даних (129)Книжкові видання та компакт-диски (122)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>U=В654.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Цюпак І.М. 
Визначення параметрів обертання Землі та їх похідних за результатами лазерних спостережень ШСЗ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / І.М. Цюпак ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці методики та алгоритму визначення параметрів обертання Землі (ПОЗ), їх похідних з обробки лазерних спостережень ШСЗ, розробці алгоритму прогнозування координат полюса. Розроблено методику одночасного інтегрування рівнянь руху ШСЗ із системою варіаційних рівнянь для ізохронних похідних та часткових похідних від біжучого вектора стану супутника за ПОЗ, їх похідних, алгоритм визначення різниці часу (UTIR-UTC) за результатами лазерних спостережень ШСЗ. Отримано 13 розв'язків для рядів ПОЗ та їх перших і других похідних у різних комбінаціях параметрів з обробки лазерних спостережень основної кампанії міжнародного проекту MERIT. Виконано Фур'є-аналіз рядів ПОЗ та їх швидкостей зміни, отриманих в роботі та визначених різними міжнародними центрами обробки супутникових вимірів. Порівняльний аналіз результатів свідчить про добру узгодженість отриманих у дослідженні рядів ПОЗ і швидкостей їх зміни з визначеннями міжнародних організацій. Модель прогнозування координат полюса складено з двох частин: математичної та стохастичної. Математичну модель представлено сумою рядів Фур'є з різними базовими періодами: шестирічним, чандлеровим та річним. Здійснено прогноз координат полюса для одиного року.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.13-2,022
Шифр НБУВ: РА310935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Великодський Ю.І. 
Вплив альбедо та рельєфу на закон розподілу яскравості по диску Місяця: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / Ю.І. Великодський ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2002. — 23 с.: рис. — укp.

Експериментально досліджено закон відбиття світла Місяцем. За допомогою теорії, що описує розсіяння світла пористими поверхнями, обгрунтовано відсутність істотного впливу альбедо на широтну залежність яскравості поверхні Місяця. На підставі космічних даних показано, що фактор гладкості деяких рівних морських ділянок, на відміну від решти поверхні Місяця, залежить від альбедо, завдяки слабкому ступеню шорсткості цих ділянок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.137-41,022 + В654.137-541,022
Шифр НБУВ: РА321654

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Церклевич А. Л. 
Методи і моделі дослідження та інтерпретації гравітаційного поля планет земної групи: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.24.01 / А. Л. Церклевич ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 34 с. — укp.

Запропоновано алгоритм розрахунку впливу масконів на гравітаційне поле Місяця та побудови комбінованої моделі селенопотенціалу. Узагальнені дослідження напружено - ізостатичного стану літосфери Землі та планет, проведено порівняльний аналіз з точки зору їх тектонічної еволюції. Проведено кореляційний аналіз довгохвильових амплітуд топографії та гравітаційного поля, надано інтерпретацію одержаних результатів. Вдосконалено кросЦспектральний метод дослідження ізостазії на прикладі регіону Східної Європи та проведено порівняльний аналіз динаміки земної кори (сучасні вертикальні рухи земної кори) з геофізичними полями на прикладі Карпато-Динарського регіону. Досліджено внутрішню будову планет земної групи на основі побудованих моделей тривимірного розподілу густини їх надр за даними параметрів гравітаційного поля, надано інтерпретацію планетарних глибинних горизонтальних неоднорідностей мас.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д212.1 + В654.1-4 в641.8,022 + В654.1-5 в641.8,022
Шифр НБУВ: РА382645 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Гринько Є.С. 
Моделювання розсіювання світла планетними реголітами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / Є.С. Гринько ; Голов. астрон. обсерваторія НАН України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Проаналізовано закономірності розсіювання неполяризованого світла частинками, більшими за довжину хвилі та напівнескінченними середовищами, складеними частинками на основі комп'ютерного моделювання. Розроблено алгоритми та програмні засоби для розрахування оптичних властивостей частинок різної форми та порошкоподібних середовищ у наближенні геометричної оптики. Висвітлено основні механізми розсіювання, що формують оптичні властивості планетних реголітів, зокрема, тіньовий ефект, одно- та багаторазове розсіювання. Доведено сильне зворотне розсіювання, типове для поверхонь планет на основі моделювання тіньового ефекту. Визначено вплив форми частинок на відбивну здатність середовища. Відзначено схожість кутових залежностей елементів матриці розсіювання для деформованих кубів, сфер і сфероїдів, які грубо апроксимовані за допомогою плоских граней. Вивчено властивості розсіювання частинок, що наближаються до випадкової форми. Описано числову модель переносу випромінювання в щільному тривимірному порошкоподібному середовищі, одновимірну модель спектрального альбедо. Не виявлено зворотного розсіювання та від'ємної поляризації для середовищ, складених напівпрозорими частинками випадкової форми за умови нормального падіння світла. Виявлено властивості ізольованих сфер та кубів у випадку щільних середовищ під час консервативного розсіювання. Досліджено відкритий другий максимум поляризації на великих фазових кутах для середовищ, складених частинками випадкової форми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.137-54,022 + В654.137-41в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА342243

Рубрики:

      
5.

Заяць О.С. 
Моделювання топографії, будови та внутрішнього гравітаційного поля Місяця: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / О.С. Заяць ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне вивчення топографії, будови та внутрішнього гравітаційного поля Місяця. Досліджено особливості моделювання топографії Місяця методом середньої квадратичної колокації з використанням даних лазерної альтиметрії. Запропоновано нові аналітичні вирази для апроксимації емпіричних коваріаційних функцій, побудовано моделі топографії Місяця та здійснено оцінку їх точності. Удосконалено наближений метод моделювання розподілу неоднорідностей надр Місяця, зокрема одержано простіші співвідношення для обчислення коефіцієнтів зв'язку стоксових сталих зі степеневими моментами густини, здійснено їх перевірку, запропоновано методику формування матриць зв'язку стоксових сталих зі степеневими моментами густини. Побудовано модель тривимірного розподілу неоднорідностей надр Місяця, здійснено детальний аналіз та інтерпретацію одержаних результатів. Запропоновано метод моделювання неоднорідностей внутрішнього потенціалу Місяця. Побудовано моделі внутрішнього потенціалу та його похідних для радіальної моделі. Створено модель неоднорідностей внутрішнього потенціалу для тривимірного випадку розподілу неоднорідностей Місяця. Проведено порівняльний аналіз розподілу неоднорідностей густини та потенціалу в надрах Місяця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.137-4,022 +
Шифр НБУВ: РА346681

Рубрики:

      
6.

Болотін С.Л. 
Побудова моделей і оцінка геодинамічних параметрів за даними РНДБ спостережень: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.01 / С.Л. Болотін ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2001. — 15 с. — укp.

Розроблено алгоритми моделювання часової затримки й оцінки параметрів для обробки РНДБ спостережень, за використанням яких створено унікальне програмне забезпечення "SteelBreeze" для обробки РНДБ даних, що дозволяє проводити аналіз існуючих спостережень, визначати параметри обертання Землі, координати та швидкості станцій спостережень, координати радіоджерел, інші геодинамічні параметри. Досліджено високочастотні варіації миттєвого вектора кутової швидкості обертання Землі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.13-2,022 + Д23с141.2
Шифр НБУВ: РА316401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Ляшенко М.В. 
Регіональна модель іоносфери за даними харківського радара некогерентного розсіяння: автореф... канд. фіз.-мат. наук . 04.00.22 / М.В. Ляшенко ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Одержано кількісні характеристики добових і сезонних варіацій концентрації електронів, температур електронів та іонів на різних фазах 23-го циклу сонячної активності у періоди, близькі до весняного та осіннього рівнодня, зимового та літнього сонцестоянь. Виконано детальний аналіз добових і сезонних варіацій головних параметрів геокосмічної плазми на різних фазах зазначеного циклу сонячної активності. Виявлено та пітверджено існування сезонної та піврічної аномалії у варіаціях концентрації електронів на висотах, близьких до висоти максимуму області F2 іоносфери. Побудовано регіональну напівемпіричну модель іоносфери, яка містить дані про концентрацію частинок, температури електронів та іонів, швидкість переносу плазми, а також густину повного потоку частинок, густину потоку частинок за рахунок амбіполярної дифузії, швидкості нейтральних вітрів у іоносфері, густину потоку тепла, яке переноситься електронами та величину енергії, що підводиться до електронного газу. Наведена модель містить дані про величини поздовжньої складової тензорів амбіполярної дифузії та теплопровідності електронного газу, частоти зіткнень заряджених і нейтральних частинок. Виконано дослідження, аналіз і моделювання ефектів у геокосмосі, які супроводжували затемнення Сонця 3 жовтня 2005 р. та 29 березня 2006 р. Виявлено особливості варіацій параметрів геокосмічної плазми, супутніх цим затемненням Сонця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д244.61 + В654.13,022 +
Шифр НБУВ: РА358941

Рубрики:

      
8.

Судаков С.М. 
Рух систем тіл з еліпсоїдальними порожнинами, заповненими рідиною: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.02.01 / С.М. Судаков ; Ін-т приклад. математики і механіки НАН України. — Донецьк, 2009. — 32 с. — укp.

Досліджено однорідні вихрові рухи (ОВР) нестисливої рідини в еліпсоїдальних порожнинах. Розглянуто питання їх використання в динаміці систем тіл з еліпсоїдальними порожнинами, заповненими рідиною. У випадку ідеальної рідини рівняння руху системи тіло - рідина наведено у гамільтоновій формі. З використанням перших інтегралів (Гельмгольця та моменту кількості руху) порядок гамільтонових рівнянь знижено на чотири одиниці. У певних випадках це дозволило проінтегрувати задачу або одержати необхідні та достатні умови стійкості відомих стаціонарних розв'язків. Розглянуто задачу про течію в'язкої нестислої рідини у рухомій еліпсоїдальній порожнині з пористим демпфером. Знайдено умови, за яких рух рідини наближається до ОВР. Досліджено гідродинамічну стійкість течії. З використанням одержаних результатів вивчено стійкість рівномірних обертань і регулярних процесій розташованої у кардановому підвісі дзиги з еліпсоїдальною порожниною. Розглянуто задачу про течію нестисливої рідини у еліпсоїдальній порожнині у випадку, коли в'язкість стратифікована таким чином, що рідина може здійснювати ОВР. Задачу використано для оцінювання впливу в'язкості рідкого ядра на тривалість майже добового періоду коливань полюсу Землі. Стратифіковану в'язкість ураховано у класичній проблемі про коливання рідких еліпсоїдів Діріхле. На підставі ОВР побудовано малопараметричні моделі для опису обертання Землі, полюс яких здійснює коливання з майже добовим періодом і періодом Чандлера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.36 в641.0,022 + В654.13-2 в641.0,022 + В253.320.22 в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА362859

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Литвин М.О. 
Спільна обробка GPS-, РНДБ- і лазерних спостережень для досліджень динаміки Землі: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.01 / М.О. Литвин ; Голов. астроном. обсерваторія НАН України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Розроблено нову методику одержання спільного розв'язку для геодинамічних параметрів за даними сучасних методів космічної геодезії. Створено програмне забезпечення, що дає змогу одержувати реалізації Небесної та Земної системи координат, а також узгоджені з ними параметри орієнтації Землі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д21 в6 + В654.13-2-53,022
Шифр НБУВ: РА371464 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Вдовиченко Р.В. 
Структурні властивості поверхні Венери за даними радіолокаційної зйомки космічного апарата "Магеллан": Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Р.В. Вдовиченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Проведено кількісний аналіз радіолокаційних даних, отриманих за допомогою космічного апарата "Магеллан" для визначення окремих структурних і фізичних властивостей поверхні Венери. Виявлено численні зони слабкої анізотропії перетину зворотного розсіяння на поверхні планети. Розроблено модель і досліджено характер анізометрії рельєфу, що відповідає за виявлену анізотропію. Застосовано методи визначення висот малих пагорбів для систематичних морфометричних вимірів. Проведено практичну оцінку точності методів. Запропоновано радароклинометричний спосіб визначення висот пагорбів. Визначено систематичні розходження між радарними яскравостями пагорбів, що належать до різних груп. Наведено простий спосіб визначення перетину зворотного розсіяння поверхні пагорбів за їх радарними зображеннями. За результатами аналізу радіометричних даних виявлено розходження між діелектричною проникністю матеріалу тесер і рівнин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.12-55
Шифр НБУВ: РА312902 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Лазоренко О.В. 
Сучасний аналіз та обробка надширокосмугових процесів: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.03 / О.В. Лазоренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 36 с. — укp.

Вирішеноно проблему створення та використання нових методів аналізу й обробки надширокосмугових (НШС) процесів і сигналів. З використанням вейвлет-перетворень, адаптивного перетворення Фур'є, нелінійних перетворень класу Коена, а також нового синтетичного методу аналізу сигналів, що названо системним спектральним аналізом, наведено розв'язок задач часо-частотного аналізу, відновлення та виявлення НШС процесів і сигналів на фоні завади. Створено нові класи нелінійних перетворень Кравченка - Вігнера та Чої - Вільямса - Рвачова. Запропоновано нові класи НШС сигналів, зокрема, фрактальні, нелінійні НШС сигнали, НШС сигнали зі змінною середньою частотою, вивчено їх властивості й особливості. Проаналізовано НШС процеси у задачах фізики та радіофізики атмосфери та геокосмосу. Визначено часо-частотні характеристики даних процесів, що є вихідними для побудови їх моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.13-52,022 + З841-01 +
Шифр НБУВ: РА369694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського