Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (41)Книжкові видання та компакт-диски (23)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=В652.49$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Цап Ю.Т. 
Вплив часткової іонізації плазми та маломасштабної турбулентності на енерговиділення і прискорення частинок в атмосфері Сонця: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / Ю.Т. Цап ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.49,022

Рубрики:

      
2.

Стеглік М. 
Перенос заряджених частинок високих енергій у турбулентних магнітних полях геліосфери: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.0 / М. Стеглік ; Голов. астроном. обсерваторія НАН України. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Розглянуто моделі турбулентних полів, побудовано модель дифузійного поширення частинок у даних полях, розвинуто послідовну кінетичну теорію переносу та розсіювання частинок і теорію статистичного прискорення частинок у магнітогідродинамічній турбулентності. Показано, що у турбулентному гіротропному середовищі виникає прискорення частинок, яке обумовлено alpha-ефектом. Проведено порівняння ефективності даного нового виду прискорення космічних променів зі статистичним прискоренням Фермі. Обгрунтовно, що кінетичні коефіцієнти переносу частинок високих енергій визначаються спектром турбулентності та спіральністю міжпланетного магнітного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.49,022 +
Шифр НБУВ: РА369729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Лозицький В.Г. 
Сильні магнітні поля в маломасштабних структурах та спалахах на Сонці: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.03 / В.Г. Лозицький ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2003. — 28 с.: рис. — укp.

Наведено результати діагностики маломасштабних магнітних полів у спокійних областях Сонця, в активних (за межами плям і спалахів), а також безпосередньо у сонячних спалахах. Вперше виявлено ефекти підсилення маломасштабного магнітного поля у максимумі спалахів, появу у дані моменти надпотужних (з індукцією до 9-ти Тл) магнітних полів і виникнення аномально вузьких (з шириною до 1 - 2 пм) емісій ліній FeI у спалах. Для спокійних областей на Сонці розроблено емпіричну модель тонкоструктурного магнітного поля. Для сонячних спалахів і ділянок активних областей поза спалахами наведено також напівемпіричні та теоретичні моделі. Запропоновано нові методи діагностики маломасштабних і неоднорідних за висотою магнітних полів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.49в641.8,022 + В652.473.2в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА323643

      
4.

Гопасюк О.С. 
Структура магнітного поля активних областей та рухи плазми в тіні плям на Сонці: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / О.С. Гопасюк ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Наведено результати дослідження структур магнітного поля та поля швидкостей в активних областях Сонця на різних рівнях атмосфери. Створено метод дослідження структури магнітного поля на базі одночасних спостережень у хромосфері та фотосфері поздовжнього магнітного поля. На підставі даного методу показано, що магнітне поле в хромосфері є безсиловим і складається з потенційного та токового магнітних полів. Визначено вертикальні та азимутальні електричні струми в хромосфері активної області та вертикальний електричний струм у фотосфері в тіні одиночних плям. Визначено вертикальні градієнти магнітного поля за значеннями повного вектора та поздовжньої складової магнітного поля. Встановлено, що величина вертикального градієнта залежить від закрученості силових ліній поля плями у фотосфері. Створено метод визначення всіх трьох складових вектора магнітного поля та вектора швидкостей за значеннями їх поздовжньої складової. Визначено кути між векторами швидкості та магнітного поля. Встановлено характер руху плазми в магнітному полі в тіні одиночних плям на рівні фотосфери, хромосфери та в області температурного мінімуму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.49 + В652.464.6
Шифр НБУВ: РА313748 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського